Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cumhur Hapiste,

Rottweiler

Öne çıkan mesajlar

zopik haklı kimseyi dünyadan bi habersizlikle suclama.

ama bu adamı hiç bi kuvvet çıkartamaz lafı uymuyor ona uyygun laf Burası Türkiye bence çok kişi çıkartabilir o adamı.[signature][hline]İşte Hizmetlerim
1- Web Tasarım ve Hosting
2- Ucresiz 250MB @chaos.gen.tr Mail
3- MMOTURK Online Oyun Tanıtımları
4- Ucretsiz Blog Hizmeti
Sosyal ağlarda paylaş

Savunulacak bir yanı yok. Az reklamını yapmadı internette "hacker" diye. Sözlük, cehennem.com ve daha birkaç ıvır zıvır site. En sonunda da internethaber. Çocuk oyuncağı değil bunlar, üzerlerinde büyük paralar dönüyor. Her suçlu gibi cezasını çekmesi gerekiyor.

Ayrıca medyanın olaya yaklaşımı hiç adil değil. Gençleri özendirmekten başka bir işe yaramıyor. Adam şimdi içerde, 2 aptal site için kendini yaktı. Bu mu dehalık?

Hırsızlıktan başka bir şey değil yapılan. Ev soymak, araba çalmak da kolay olmayan, hüner gerektiren işler. Peki, o işleri yapanlar hakkında böyle haberler yapılıyor mu?

Sonuç olarak üzücü bir durum, ama böyle olması gerekiyordu. Kısaca, ne ektiyse onu biçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Thiefleri yabana atan yok onlarada tapıyoruz işini çok ileri düzey yapanlar var mesela lazer kesim anahtar isteyen bir aracı 15 sn de hasarsiz çalan gibi :-)

özendirmek demeyelim dahi lafıda bence tam olmamıs olsada sonucta cocugun yaptıgı şeyde az muz değil. oldukça sıkı bir arastırmacı ve gerçekten işini biliyor.

pkk.org u indirdiğinde gurur duymuştum sonucta buda bir suç? haberturk e amaçsızca saldırısı tabiki yanlış.

sonucta laf dolaştı

özenmeyin gençlik bu işler çısss yani.[signature][hline]İşte Hizmetlerim
4- Ucretsiz Blog Hizmeti
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SoulCube, 22 Aralık 2005 19:52 tarihinde demiş ki:
Zopik dünyadan haberin yok heralde.Sen heralde bu adamları hapisten çıkardıklarında sana "işte hackerlar dışarı çıktı" iye bi forward mail gelmesini bekliyosun.
bak bu adamları çıkarırlar ve keni bünyelerine katarlar.ama kimseyede söylemezler.
sen önceden yakalanan adamlar hala hapiste sanıyosun imi.
en son bi cezayirlinin yaptıgı irusu internette yayan adam şu an microsoftun bünyesinde bundan aberin var mı ?
yok çünkü sana kimse bundan bahsetmedi.
yurt dışında da bu böyle.
rneğin kevin mitnick adlı adam.tanımayan yoktur heralde.adam kaç kere hapse girdi ve hepsinde de çıktı.adam akıllanmadı.en sonunda çok büyük bi ceza yedi ve şu an gözetim altında telefona ve bilgisayara dokunma yasağı var.
adam şu a n verdiği seminerlerden para kazanıyor.

ohoo hadi o zaman site hacklemek için kasalım abi. hapse girer çıkarız. çıkışta iş hazır zaten nede olsa ohh.[signature][hline]Gençlerin UEFA Kupasından başka övünecekleri şeyler olmalı..
Sosyal ağlarda paylaş

sms programıyla kufur eden tip degilmi bu.iyi olmus.[signature][hline][b]porsuk, 03 Ekim 2005 23:10 tarihinde demiş ki:
herkez kopmuş yarılmış iptal olmus ama biz ingilizce bilmiyoz
bu ne kültür boyle. bu nasıl bir bilimsellik bu nasıl evrensel yaklaşım bu nasıl yitirilmemiş felsevi birikim betime uyum ahenk lisan skuhut u fosforik cümle kapitalitik osturafyon
[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Yaptığı işler az buz değil lafına katılmıyorum. Yeni bir teknoloji mi buldu kendisi, bir icadı mı var? Hep bilindik güvenlik açıklarından gitti şimdiye kadar duyduğum olaylarında. Buna heves edip de, günde 14 saat monitör karşısında yaşayan herkes yapabilir sanıyorum bunları. Burda dikkat edilmesi gereken şey yapılan işlerin amacı. Başkalarının haklarına saldırıyor düpedüz.

Ayrıca pkk sitesini indirmesini hoş karşılama fikri çok yanlış. Yapılan şey aynı, başkalarının hakkına saldırmak. Kim olurlarsa olsunlar, pkk'nın sitesi olması onlara yapılan saldırıyı haklı çıkarmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

saldırı sebebli oldugu sürece kişice doğrudur. ben pkk sitesinin indirilmesini dogru buluyorum.

insan öldürmek de çok yanlıştır. fakat öldürdüğünüz kişi 1000 kişinin ölümüne neden olacak biriyse iş ahlaki düşüncelerden çıkar. PKK bu ülkede ve dünyada teror orgutu olarak kabul edilmiştir.

habertürk ise tamemen amacsızdır. bu sebeble asla savunamam tamamen bilincsizce (dahi birinin asla yapmıcagı bişey) yapılmıştır.

yani demek istediğim suçludur ama hack kötüdür cıs tır yanılgısına düşmemek gerekir bence gerektiğinde dogrudur.[signature][hline]İşte Hizmetlerim
4- Ucretsiz Blog Hizmeti
Sosyal ağlarda paylaş

Neye göre karar vereceksin iyiye kötüye? Suç işleyenler yargılanır, cezalarını çekerler. Yasalar, mahkemeler bu iş için var. Pkk bütün dünya tarafından terör örgütü kabul ediliyor diye onları öldürmek, onlara zarar vermek mi gerekiyor? O zaman ne farkı kalacak öldürenlerin, zarar verenlerin pkk'dan?

Bir de örnek vereyim. İkiz kulelerin indirilmesinden sorumlu olanları düşünün. Eminim o olayı yaptıktan sonra göğüsleri kabarmıştır onların, kendilerine göre doğru olanı yaptıkları, kötü olarak gördükleri düşmanlarına zarar verdikleri için. İnsanların ölümüne sebep olmalarını haklı mı çıkarıyor bu?
Sosyal ağlarda paylaş

fazla kitap okuyup, film seyretmeyin. yapılan hırsızlıksa girersin hapse, kimsede çıkarmaz. sor bakalım Mitnick´e cep telefonu varmıymış?[signature][hline]Khrall - Orc Warrior - Warsong (US)
Tarkhun - Dwarf Hunter -Illidan (US)
Dela, 10 Aralık 2005 03:28 tarihinde demiş ki:

anani yunan sahillerinde acunla gormusler olm
Sosyal ağlarda paylaş

iyi işte 14 saat monitöre bakıyomuş. şimdi de 14 saat parmaklıklara bakıp, dötü kollar. hayatına hareket gelmiş...[signature][hline]Khrall - Orc Warrior - Warsong (US)
Tarkhun - Dwarf Hunter -Illidan (US)
Dela, 10 Aralık 2005 03:28 tarihinde demiş ki:

anani yunan sahillerinde acunla gormusler olm
Sosyal ağlarda paylaş

@Adiemus
iyiye kötüye şöyle karar veririm.
bana, yurduma, halkıma yada bence zulmedilene eziyet eden kötüdür.
o kule olayının arkasındaki olaylar hayli kalabalık ama senin dediğin gibi oldugunu kabul edersek ustteki acıklamama göre suclu olan terorist olandır.[signature][hline]İşte Hizmetlerim
4- Ucretsiz Blog Hizmeti
Sosyal ağlarda paylaş

hackerlerin hapise girdikten sonra "çıkartılıp" microsoft'a, çeşitli bankalara vs. girdiğini nereden biliyorsunuz yahu? ben hayatımda öyle bir haber görmedim, siz araştırdınız mı ne yaptınız yoksa forumlarda vs. yazılan yazılardan mı biliyorsunuz?[signature][hline]
Tekel rakısı bu be!
Tam kırkbeş derece.
İki tek attın mı
Doksan oldun demektir,
Yani dik açı,
Biz akşamları dostlarım
Böyle dönüyoruz işte köşeyi

mz:Real Zamazingo
Sosyal ağlarda paylaş

çok yazık olmuş...
bir hiç uğruna kendini yakmış. şaka değil çok üzüldüm onun için. hemde bir çok olaya hiç üzülmediğim kadar.(samimi bir üzüntüdür. o laftaki üzüntü değil) resmindeki ifade bana özellikle bir çok şey anlattı. ve niye yaktı ki dedim kendi kendime...

Yaptığı davranış tabiiki takdir edilecek bir şey değil. Cezasını hakediyor. Ama keşke olmasaydı... Bu genç te ODTÜ'yü güzelce bitirip vatanına faydalı olsaydı. Hemde şimdi bir çok suçludan çok ismi reklam oldu... Üzüldüm dediğim gibi hemde samimi olarak :([signature][hline]Nemo est liber qui corpori servit.
[b]International Youth Informatics Society
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Duke_Guybrush, 22 Aralık 2005 22:56 tarihinde demiş ki:
hackerlerin hapise girdikten sonra "çıkartılıp" microsoft'a, çeşitli bankalara vs. girdiğini nereden biliyorsunuz yahu? ben hayatımda öyle bir haber görmedim, siz araştırdınız mı ne yaptınız yoksa forumlarda vs. yazılan yazılardan mı biliyorsunuz?
ohooo sende. filmlerde hep öyle oluyor ya. ne cahilsin. :-)[signature][hline]Image Resizer | direct-link | Selçuk Erdem'den önce de zopik'tim ben...
Fikir Yurdu - Siyasi ağırlıklı fikir ve düşünce forumu
Sosyal ağlarda paylaş

Cumhuru şahsen de tanıyorum; Kötü niyetli biri olmadığına %100 kefilim.

şimdi gelelim olaya; bu internethaber.com denen seviyesiz haber sitesinin konu hakkında yaptığı haberler gerçeken de ürpertici. yani medya bukadar aşalık olmamalı. Bir haber bukadar mı kötü verilir?

Neymiş affetmişmiş? bak sen! sanki bilmiyorlar kamu suçuna dönüşeceği. demişler çocuk zengin değil zaten rekjlam kayıplarını tahsil edemeyiz, bari dava için para harcamayalım bırakalım devlet uğraşsın.

Abi ne adamlara bişey omlmuyor, ama hatırlarsanız baklava çalmaktan 7 yıl yiyen insanlar var bu ülkede!

Umarım cumhura da böyle olmaz;

ayrıca olay şöyle; adamlarda çok ciddiği bir ihmal var. domainin süresi doluyor ve adamlar tescil ettirmeyi unutuyorlar; cumhur fırsattan istifade domaini kendi adına tescil ettiriyor. Evet ama bunu yaparken site yöneticisinin e-mailini ele geçiriyor ve bu e-maili kullanarak yazışmaları yapıyor. Bütün sorun da burdan çıkıyor işte!

ancak dikkat ettiyseniz olaylar inanılmaz hızlı gelişiyor! yani cumhurun ip adresi yasal yollarla bulunmuş olması pek mümkün görünmüyor; muhtemelen bu "medya patronu" nüfuzunu kullanarak yasa dışı işler yapmıştır: servis sağlayıcısından kullanıcısının özel bilgilerini almak gibi!

ayrıca okulda operasyonu polis düzenlediyse , burda da yasaları delmek sözknusu , zira odtüye polis giremiyor.

[signature][hline][|||||||||| ___Dialer__LOADING..._________]

[Bu mesaj mrtksn tarafından 23 Aralık 2005 00:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...