Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Telekom'a Karşı Eylem Var!, Lütfen Okuyun ve Destek Verin.

Sm00th

Öne çıkan mesajlar

bu yalan rakamlara kanmayın canlarım ciğerlerim

bizde 512 kbps ya da 0,5 mbps bağlantı 19 eurodur.
almanyada 1024 kbps ya da 1 mbps en ucuz bağlantı 21 eurodur. bu bağlantı da 3gb kotalıdır.

öyle de ahım şahım farklar yok. ayrıca fistan gayet haklı. iki sene önce falan deseydiniz hadi "maliyetin çok üstünde veriliyor" derdimde şimdi internet konusunda yurtdışına bağımlı bir ülke olarak bayağı iyi durumdayız. şımarmayın

en ucuz bağlantı demişim, şimdi biri gider alakasız bir link bulur, promosyon dahilinde olmayan (bkz arkadaşınızı davet edin ilk sene %50 indirimli kullansın) 2005 başı fiyatını verdim almanyanın.[signature][hline]Forumlarımızda kullanılan imzanız:

[Bu mesaj Mum_Chamber tarafından 25 Aralık 2005 03:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar:
DÜNYA'DAN FİYATLAR
Ülke Hız Fiyat
Japonya 47 Mbit 38$
İsveç 24 Mbit 35$
Fransa 20 Mbit 35$
Almanya 16 Mbit 36$
Hong Kong 10 Mbit 16$
Singapur 10 Mbit 48$
Kanada 7 Mbit 52$
İngiltere 4 Mbit 53$
İtalya 4 Mbit 48$
ABD 2 Mbit 30$
Sri Lanka 2 Mbit 68$
Türkiye 2 Mbit 202$
Finlandiya 1 Mbit 35$
İspanya 1 Mbit 45$
Bulgaristan 0.5 Mbit 21$
Sri Lanka 0.5 Mbit 23$
Brezilya 0.5 Mbit 36$
Arjantin 0.5 Mbit 45$
Türkiye 0.5 Mbit 75$
İran 0.5 Mbit 221$
Türkiye 0.25 Mbit 36$
Fiyatlar ortalama değerlerdir.

tamam iyi güzelde dikkat ederseniz oradaki bizim çapımızdaki ülkelerle aynı fiyattayız hep. yani 3. dünya ülkesi olduğumuzu unutuyosunuz sanırım... kalkıp japonyayla amerikayla ingiltereyle bilmemneyle nası kıyaslıyosunuz yahu. adamlar teknolojiyi kendi yapıo bizim gibi satın almıyor. hem fistan ne güzel söylemiş. bi ton sorun var bi bumu kaldı allasen.[signature][hline]Yerde Cenx
Sosyal ağlarda paylaş

Dial up zamanında net çok pahalı gelirdi. Ayrıca verimde alamazdım.

Suan dsl var verimde alıyorum ödediğimden çok daha fazla para da kazanıyorum.

Bindirim yapmadıkları sürece telekom'a kafamız girsin okadar. eylemlik durum yok bence.[signature][hline]İşte Hizmetlerim
1- Web Tasarım ve Hosting
2- Ücretsiz 250MB @chaos.gen.tr Mail
3- MMOTURK Online Oyun Tanıtımları
4- Ücretsiz Blog Hizmeti
Sosyal ağlarda paylaş

Bakınız bir sorun bu mu kaldı diyerek hiç bir sorun çözülmez.Görülen sorunlardan biri Telekom.Devlet 20 yılda kendi eliyle TEKEL yarattı.Canavarı o kadar çok besledik ki artık kontrolden çıktı.

Netimiz kötü bir elektronik müh 3. sınıf öğrencisi olarak nedenlerden bir kaçını sayıyım.

1 - Dışa açılan port sayımız 1 adet.- ODTÜ -
2 - Devlet X Milyar Dolar borcunu kapamak için Telekoma tabiri caizse çivi bile çakmıyordu.Kısacası uzun vadeli yatırım YOK.Bu da şu demek biz halen dedemizin bağlantılarını kullanyoruz.
3 - Özelleşmesinin iyi yanı artık X Y Z partilerin kadrolu mal elemanları gereksiz makamları işgal edemiyecek.Ayrıca yatırım olacak.-En azından beklenen bu kadrolu elemanlar bürokrasinin adiliği yüzünden en kötü ihtimal 1 yıl içinde şutlanacak.Bu kişiler devletten yeni iş bekliyorlar yani kadro yaratılıyor bu kişiler için.Yatırım da TT devletten çıkınca başlanacakmış -Başlayabilir de Başlamayabilirde-.Ayrıca yaşlanmış mühendisler emekli edildi.- Tahminen yeni mühendisler Arap-Amerikan Üniversite sinden gelecek.nerde bu üniversite diye sormayın bilmiyorum.
4 - El kadar işletme bilgimle tekelin ne kadar kullanıcı açısından saçma bir şey olduğunu biliyorum - Bunu bilmek için aslında işletme bilmeye gerekte yok aslında ama neyse -
5 - Devletin zamanında belli yerlere fiber optik kablo döşediği ama sonra kullanılmadığı biliniyor.Bunu bas bas bağıran Telekom mühendisleri var.Kullanılmama nedenleri politika.Arada sırada ülkenin ileri gitmesini farklı yorumlayan hükümetler çıkıyor.
6 - Şu ana kadar telekomu devletin kadrolu malı olan Telekom dalıyla alakası olmayan hükümetin köpeği insanlar yönetti.Telekomu geçtim ulaştırma bakanlığı da farklı bir yerde değil açıkçası.
7 - Sonuç olarak bu bürokrasi ile 2 sene sonra adamların ne halt edeceğini anlarsınız.- İyi veya kötü -

Ayrıca ek not Şu an telekom tamamen adamların olmadı danıştay mı yargıtay mı işte onlardan birinde halen tamamen devredilmeyi bekleniyor.O yüzden şu sıralar çok az yatırım yapılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

eylem yapılıp yapılmaması konusunda bir tartışmaya girmeyeceğim ancak burdaki yorumlardan birine/birkaçına cevap vermek istiyorum; hani "bi tek bu mu kaldı onca şey varken" anlayışı. eğer onların da yanlış olduğunu düşünüyorsan eylemlerini o konularda da sürdürebilirsin. üstelik şu an türk telekomun "gelişimi" (diyeyim,ilerlemesi,altyapı vs.) 'nin getirceği zarar (mali) inan ki diğer gereksiz harcamaların yanında ufacık kalır. aklıma gelen birkaç örnek: hiç kullanılmayan tesisler açılması (bkz. Kafkale Spor Kompleksi), özelleştirilmesi için salıverilen KİT'lerin zararları, vs.
eğer insan gibi yaşamak için o kuyrukların kaldırılması gerekiyorsa ona olan tepkini gösterirsin, eğer insan gibi yaşamak için internetin ucuzlaması gerkiyorsa ona olan tepkini gösterirsin. ssk'lının sorunu, eğitim, ulaşım,kayıt dışı ekonomi, derin devlet, ekonomi, kültürel faaliyetlerden yoksunluk, altyapı,sağlık, vs. bunların düzelmesini mi bekleyeceksin şimdi sen önce?[signature][hline]
Tekel rakısı bu be!
Tam kırkbeş derece.
İki tek attın mı
Doksan oldun demektir,
Yani dik açı,
Biz akşamları dostlarım
Böyle dönüyoruz işte köşeyi

mz:Real Zamazingo
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft da tekel,tekel sux oaah tekelim diyo herif rekabet yok bişi yok 70 milyar doları indirdi herif cebine sonra da 5 milyonluk ceketle dolaşıyo,para harcamıyo pinti adam ama evsiz çocuklara vakıf kurmuş baya büyük bi paraya onu takdir etmedim deil[signature][hline]Order Within Chaos....

[Bu mesaj InneR_ChaoS tarafından 25 Aralık 2005 13:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tornavida, 25 Aralık 2005 12:56 tarihinde demiş ki:
Turkiye'de internet kullanipta, TTNet ile bir alakanin olmamasi imkansiz. :-P

Üniversitemin yurdundan bağlıyım internete, direk odtü yani. TTNetle bir alakam yok. Kısaca eğer bu imkansızsa imkansızı başarıyorum.[signature][hline]Kalın odun zırh içindeki şovalye ruhu...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
InneR_ChaoS, 25 Aralık 2005 13:11 tarihinde demiş ki:
Microsoft da tekel,tekel sux oaah tekelim diyo herif rekabet yok bişi yok 70 milyar doları indirdi herif cebine sonra da 5 milyonluk ceketle dolaşıyo,para harcamıyo pinti adam ama evsiz çocuklara vakıf kurmuş baya büyük bi paraya onu takdir etmedim deil

Adam daha bikaç sene evvel tüm servetini kanserle savaş vakfına bağışladı. 3 oğluna ayırdığı bir miktar hariç. Ha, o parayı sonra tekrar çoktan kazandı o ayrı.

Zengin diye gösteriş meraklısı olup milyarlık kıyafet giymek zorunda değil ya. Rahat ettiği gibi giyiniodur.[signature][hline]Kalın odun zırh içindeki şovalye ruhu...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...