Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Splinter Cell mi daha iyi, yoksa MGS mi?

elvyn

Öne çıkan mesajlar

Evet ben de kesinlikle ondan bahsediyorum.

Güzel grafikler, gerçekçi ışık ve gölge efektleri, bu efektlerin oynanışa çok güzel yansıltılması; göz doldurabilen bir senaryo, oyuncunun kendini karakterle bir hissetmesini sağlayan atmosferle kıyaslanamaz bile bence.[hline]horacegoesskiing, 15 July 2003 00:51 tarihinde demiş ki:
skini göremedim..
Sosyal ağlarda paylaş

işte orda yanılıyosun.orda saydıklarının hepsi sc de var.bence büyük ihtimalle sc yi oynamadın ya da bitirmedin.şunu söylemeliyim ki oyunun son bölümünde suikast yaptığın bi bölüm var. O bölümü oyna bi kere. o zaman ne demek istediğimi anlayacaksın.[hline]Bana ne oldu bilmiyorum? Sırf aşık olmuş olmak için olurdum aşık.Tanımıyorum artık ondan başkasını...
Neyleyim sensiz dünyayı?
İlk defa aşık olmuşum birine böyle
Laleler bile bilmez kimsenin böyle aşık olduğunu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
UrZa, 16 August 2003 18:23 tarihinde demiş ki:
eraq o bencelerin biraz fanatizme giriyor.
neyse sizin gibi adamlarla tartışılmaz. Siz gidin Show tv de film izleyin.[hline]Exaar Spar - Master Artisan, expert marksman of Tatoonie @ Eclipse

olm ortamı germe yaw.şurda bişi tartışıyoruz.[hline]Bana ne oldu bilmiyorum? Sırf aşık olmuş olmak için olurdum aşık.Tanımıyorum artık ondan başkasını...
Neyleyim sensiz dünyayı?
Sosyal ağlarda paylaş

bunun hangi oyunun daha uzağa işeyeceğiyle bi alakası yok. sadece hangi oyunun daha kaliteli , oyuncuya hitab ettiğinden bahsediyoruz.[hline]Bana ne oldu bilmiyorum? Sırf aşık olmuş olmak için olurdum aşık.Tanımıyorum artık ondan başkasını...
Neyleyim sensiz dünyayı?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 16 August 2003 19:27 tarihinde demiş ki:
bunun MGS fanatizmi olduğuna kesinlikle katılıyorum.
oyunun PC'de gayet rahat oynandığını bile iddia ettiler yaw :-p[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?

oynuyorum işte yalan mı söylücem :)[hline]-Oh my God,I found a penny.
-You bastard.
Cicio Bor-Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

sc ismini duyunca(söyleyeyim oyunu bitirdim)güzel bir aksyon oyunu geliyor aklıma,ama mgs denince.........,mgs apayrı bi oyun,ağızda bıraktığı tad bambaşka,sc'yi bitirince günler boyunca "vaaaay be,oyun bu işte"diye dolaşmadım,amma mgsde heycanlandım,üzüldüm,hissettim,gözlerim doldu,kahakağalar attım,mgs bir tecrübedir,herkes oynamalı[hline]less talk,more glock!
infected, 30 July 2003 23:02 tarihinde demiş ki:
yaşım 15 bi adam daldı o da hafifçe dokundu yani
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunlar farklı kitlelere hitab ediyor, bunun karşılaştırması bence yanlış. Tek tek kategori koyun, ona göre şu daha iyi bu daha iyi yapalım... Yapalım yapmasına ama ne işe yarayacak o da ayrı konu; eleştiri oyunu alacak kişilere tavsiye olsun diye, bi fikir edinsinler diye yapılır. (Bu nedenlede yıkıcı değil daha çok yapıcı eleştiriler değer kazanmalı.)

SC'de de ben bunları yaşadım diyebilirim. Çünkü aksiyonun ortasındayken ya da adamlardan kaçarken az korku yaşamadım.

Diyeceğim odur ki, siz ondan tad alıyorsunuz, biz bundan. Hitman veya Thief gibi oyunlarla Counter Strike'ı karşılaştırırsanız da pek bi farklı tartışma çıkmaz ortaya bence...
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz kendimden ödün vererek son noktayı koymayı planlıyorum:
Teknikte Spliter Cell'in daha iyi olduğu kesin. (oyunun tamamını oynamadan da söylenebilir bu.)
Sanatsal olarak kimsenin Metal Gear Solid 2: Sons Of Liberty'nin üstünlüğüne itirazı olacağını sanmıyorum.

Gerek Metal Gear Solid 2: Sons Of Liberty'yi, gerekse Splinter Cell'i öven tüm yorumlara saygı duyuyorum.

Ama yok sidik yarıştırıyormuşuz, yok gidip show tv'de film izleyelimmiş.. Tartıştığımız konuyu beğenmiyorsanız ve illa ki hoşnutsuzluğunu yazacaksanız "neyse sizin gibi adamlarla tartışılmaz. Siz gidin Show tv de film izleyin." diye değil de kısa ve öz bir şekilde zevk ve renklere bağlayarak ya da direk "boşuna tartışmayın iki taraf da birbirini ikna edemeyecek nasılsa" (ki bence de böyle, ama sevdiğim bir oyunu övmek hoşuma gidiyor :)) deseniz daha mantıklı olurdu.
[hline]horacegoesskiing, 15 July 2003 00:51 tarihinde demiş ki:
skini göremedim..

abuzittin, 15 August 2003 14:26 tarihinde demiş ki:
Peki nasıl frp yasayacağım öretirmisin
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca sidik yarıştırdığımızı ilan eden arkadaşımız da pek güzel dile getirmiş düşüncelerini:

said:
UrZa, 14 August 2003 03:43 tarihinde demiş ki:
Tom Clancy dururken MGS'ye .... yemek düşer. ii grafikli berbat konulu Show Tv'nin akşam kuşağı filmlerine benzeyen bir oyun daha ötesi yok

said:
UrZa, 16 August 2003 14:19 tarihinde demiş ki:
hele şükür mantıklı 2-3 adam çıkmış.
Japonların yaptığı oyundan ne beklenirki.

[Bu mesaj Eraq tarafından 16 August 2003 23:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

iki oyunu da.... İZLEDİM
ahahahahaha oynadımzannediyodunuz di mi
MGS diyorum, SC her ne kadar Tom Clancy farkı da olsa oyun tek düze, atabildiğin onca taklaya rağmen sadece "1" çıkış yolu var, adm borulara işine gelince tırmanıyo fln
çok atraktif bişey yapılmaya çalışılıp batırılmış bence
ben MGSyi de sevmem gerçi(5 cd alıcam haaa)
hele psden pcye geçirilen oyunları da sevmem
benim burda ne işim var onu bile bilmiom
BEN DELİ DEĞİLİİİM........BENİ RAHAT BIRAKIIIIIIIN[hline]OSS OSS canım OSS aman allah
Sosyal ağlarda paylaş

tartışmaya çok geç katıldım neyse..

Splinter Cell diyenler bence MGS 1 veya 2 oynamamış.

Gerçekçilik ve grafik mi önemli bir oyunda? Yani atmosfer, esneklik, heyecan, doluluk hiç önemli değil. O zaman siz Fallout'a da kötü diyorsunuz..

MGS 1 şahsen PC'de fazla zorlamadı beni. PS2'de oynamadım, belki onda daha rahattır. Ama PC'de de rahat.

Oyunun bence tek kötü yanı:
Oyunun başında 1-2 adam öldürürek yoluna devam ediyorsun. Ama kameralara felan takıldığın an, sınırsız adam geliyor üstüne. Tabii bunlardan da saklanmak çok zor. Yani, oyunda ufak bir yerde alarm çalmaya başlarsa, oyunu baştan oynamak zorunda kalıyordum...

Onun dışında herşey mükemmel.
Sanki gerçekten kendini o ortamda hissediyorsun. Atmosfer, senaryo ve etkileşim bunu sağlıyor işte.
Hiçbir işe yaramıycak gibi gözüken şeyler mutlaka işine yarıyor. Dopdolu bir oyun, anlatılmaz yaşanır. Tıpkı fallout gibi.

Zaten animeler de öyle değil midir? Her karesi doludur, her karesi heyecan vericidir, bir sonraki adımı kestiremessin. Ne olacağını bilemessin.

Ha, bir kurşunda öldüğün, saklanarak gittiğin, adamların seni 100 metreden gördüğü, ama senin göremediğin, iki saat kapı açmakla uğraşıp da açar açmaz tek kurşunla öldüğün oyunların ustasıdır Tom Clancy. Son Rainbow Six oynamadım. Ama diğer Rainbow six ve Splinter Cell oyunları öyle..

Sonuç: MGS Ve Fallout yönetir, sallar, parçalar...[hline]By Gamers For Gamers
Sosyal ağlarda paylaş

Bi kere harbi çok rahat oynuyorum. Grafikleri sc'den kesinlikle daha güzel. Ve böyle olmasının sebeplerinden biride hareketlerin yumuşak olmasıdır. Kamera açılarında sorun yok. FPS'ye geçince zaten önünü görüyon. Gerçekçi demişsinizde MGS gerçekçi değil mi? Yani burada gerçekçilik değilde fantastiklik var. Yani MGS'de kafanızı kestiklerinde ölmüyomusunuz? Veya yanınızda bomba patladığında ölmüyormusunuz (bakınız, fatman)? MGS gamespot gibi salak bi oyun sitesinden bile 9.6 almıştır (ps2 versiyon). Sırf kontroller sorunlu diye 7.8 vermişler oyuna kardeş (pc versiyonuna). Salak bu gamespot abi. 7.8 verilir mi? Verilmez. Senaryo, grafikler, sesler, müzikler, cypherlar ve harika bosslarıyla MGS. Bu arada japonun yaptığı bu kadar olur demişsin ama şu son zamanlarda japonlar pisayasayada fırtınlara estiriyolar. Amerikanın yaptığı iş bu kadar olur işte...[hline]"Dont be afraid, it just a thundersto-"
Sosyal ağlarda paylaş

1. GameSpot hiç de salak değil.
2. Ben teknik geyiklerini SC'ciler alınmasın diye yazmıştım zaten eheh.
3. SC, Metal Gear Solid 2: Sons Of Liberty'den daha gerçekçi. Ama daha iyi bir oyun yapmaya yetmiyor bence. :)

Hem teknikte SC daha iyi olsa ne olur ki? Göz yaşı ve Duygu seli derim başla da bir şey demem.[hline]horacegoesskiing, 15 July 2003 00:51 tarihinde demiş ki:
skini göremedim..

abuzittin, 15 August 2003 14:26 tarihinde demiş ki:
Peki nasıl frp yasayacağım öretirmisin
Sosyal ağlarda paylaş

"Gerçekçilik ve grafik mi önemli bir oyunda? Yani atmosfer, esneklik, heyecan, doluluk hiç önemli değil. O zaman siz Fallout'a da kötü diyorsunuz.. "

Hayır, böyle demek istemedim. Ama o mesaja kadar gerçekçilik ve oynanabilirlik göz ardı edildi hep. Ayrıca oynanabilirlik önemli "basit" olarak değerlendirildi. Bu yüzden o cümleyi kurdum. Atmosfer vs. de tabii ki önemli. SC'de de atmosfer var; heyecan var, doluluk var. Beni tatmin edici derecede. Mesela en son bölümde, hiç kurşunum kalmamış nerdeyse, OPSAT'den gelen emir özetle şöyle, "we can't wait; snipe him." Hödö... Ben adamları nası indirecem diye plan kurmuşken, iki adım ötede adam devriye geziyo, beni farkedecek, benim zoom'la indirmem lazım ki silah çok fazla hareket ediyor zoom sırasında (normal olarak...) ve tek bir kurşun hakkım var... Yoksa adam kaçacak. O an, oradaki atmosfer bana kalp krizi yaşatıyordu.
Sanırım MGS benim tarzım bir oyun değil. Fallout'a ise lafım olmaz, olamaz.

Sadece meraktan soruyorum, MGS'de kaç kurşunda ölüyor adam?
Sosyal ağlarda paylaş

bence karsılastırması nekadar dogru olmasada...

mgs'nin hikayesi, snakeın karızması yıkar geçer..
bence karsılastırmak yanlıs cunku sc daha cok gercekcılık ve daha daha cok gızlılık oyunu...

mgs ne kadar sneak oyunu olsada bır cok bolumu barız actıon dır... 1 için daha gecerlı bu laflarım[hline]Duxus
---------
blackchaos, 09 June 2003 23:22 tarihinde demiş ki:
allaha yakın bana uzak ol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...