Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türk milletini birarada tutan şey islam dinidir (!)

ruby

Öne çıkan mesajlar

Öyle yada böyle din araçtır, eğitim amaçtır... Din başka hiçbişiyiye yaramaz

Ancak , halk için potansiyel tehlike yaratan moronları korkutarak kontrol altında tutmaya yarar

Halktaki cahil kesimi "bööö öcü var, bak kötü şeyler yaparsan cehenneme gitçen" diye korkutursun adam susar çalışır, din ancak buna yarar.

Avrupa ortaçağında, kilise o sırada cahil olan halka dinle baskı kurmuş, halkın bilinçlenmesiyle bu baskı son bulmuştur.

Doğuda ise, aynı şekilde baskı kurulmuş, islamiyet yayılmaya çalışılmıştır(Savaşlar filan işte).İslamın baskısının hala devam edebilmesinin tek nedeni de şu anki müslüman nüfusun çoğunluğunun moron kalmasıdır.Yani adam cahil, kafası basmıyo.

Din için kolay lokma...
İlk cümledede bahsetmiştim "din araç, eğitim amaçtır". Terör örgütleri ve bilimum zararlı faaliyet için en ucuz olta dindir.Adamlar moron olduğundan kolay kandırırsın "bak böyle yaparsan şehit olursun cennete gidersin" dersin verirsin bombayı adamın eline, adam gider patlatır...Yada "bakın şu ülke şeytan, onları yoketmezsek cehenneme gideriz" dersin, adamlar yine yer bu yalanı...

Şimdiii; konu islamiyetin başarısızlığı ise; hayır başarısız değildir ancak müslüman kesimin çoğunluğu cahil olduğundan müslümanlar çok kolay kandırılır, terör için, irtica için kullanılmaları kolaydır. Bu yüzden doğu, islamiyet yüzünden geri kalmıştır[signature][hline]
beybin, 02 Kasım 2005 20:51 tarihinde demiş ki:
hep dedim dinsizlikte bir din olmalı.

sir, 06 Kasım 2005 23:15 tarihinde demiş ki:
"allahın sopası yok" lafı cuk oturuyo ama kafiriz be abi lol
Sosyal ağlarda paylaş

Dinimiz kardeşligi, hoşgörüyü, saygıyı emrediyor, bu yönden bakıldığında Türk toplumunu birarada tutan etkenlerden biri (Aksini iddaa edenler bu ülkede hiç ramazan ayı geçirmemiş galiba) Ama sonuçta bu benim fikrim ve insanlar birbirlerinin fikirlerine saygı göstermediği sürecede geriye dogru gideceğiz, neyse. İslam başarısız diyen arkadaşa sevgi ve saygılarımı yolluyorum, İslam'ın amacını biliyormu ki başarısız diyor onu soruyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bırakın türkiye'yi dünyada din yüzünden birarada olan toplum var mı ? yahudiler aynı zamanda bir millettir ırktır.

din sağa sola burnunu sokan saçma birşeydir. din hiçbir işe yaramaz. milleti korkutmaktan başka. kimse görmediği birşey yüzünden bir arada da durmaz.s[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu bir başbakan'ın söylemesi kesinlikle yanlıştır. Türkiye laik bir ülkedir ve hiç kimse, özellikle de değiştiğini iddaa eden bir başbakan bir dinin ülkeyi birleştirdiğini söyleyemez. Lakin İslam'ı kullanarak terör uygulayan El Kaide az acı çektirmedi halkımıza. Onlar da Müslüman geçinen insanlar.

Bu olayların yaşandığı ve anayasasında laik olduğu yazan bir ülkede bunun söylenmesi kesinlikle yanlıştır.

Ayrıca Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi seçmeliymiş eskiden, artık değil. Seçmeli olmasa da her din eşit ağırlıkta anlatılmalı. %70 İslam, %10 Hıristiyanlık, %10 Yahudilik ve %10 ahlak olmamalı. Ne kadar Müslüman yaşarsa yaşasın bu ülke laikse dinler eşit ağırlıkta öğretilmeli ve kitaplarda"Peygamberimiz" yerine Hz. Muhammed (SAV) yazmalı. Kimin peygamberi ya. Laik bir ülkenin ders kitabı bu. Bütün ülke Müslüman değil ve olsa bile resmi bir ders kitabında bu şekilde anlatılmamalı.

Ülkemizin bulunduğu durum çok vahim gerçekten. Siz cumhurbaşkanlığı seçimlerini bekleyin. Ondan sonra İran v2.0 oluruz![signature][hline]"Bir şeyler ters gitti..."
In Rock We Trust
K.A.L Forever!
Renksiz Pati, Tarafsız Pati
Her Şey Paticik İçin...
Sosyal ağlarda paylaş

türküye gibi ibçok etnik kökenin birarada yaşadığı bi ülkede böyle bi sözü başbakanın etmesi ne kadar büyük bir hata. çok yanlış bişiy zaten şu kimlik meselesi yüzünden ortalık karişık yetmezmiş gibi bi de üstüne dini koyarak bu adam ne yapmaya çalışıyor???[signature][hline]everything is easier than one thinks
Sosyal ağlarda paylaş

Kimin söylediğini hatırlayamadım, sözü de kelimesi kelimesine hatırlayamıyorum ama şöyle birşeydi sanırım;

"Yalan söylemezsen, ileride ne söylediğini hatırlamak zorunda kalmazsın."

Tayyip yalan söyleyerek geldi başa, şimdi de ilk geldiği zaman söylediklerini hatırlayamıyor bu da kafa karıştırıyor.[signature][hline][b]"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
Sosyal ağlarda paylaş

tayyıple ılgılı 3 cumle

bıze oy verın dokunulmazlıkalrı kaldırıcaz soz verıyoruz

Bagımsız yargıya guvenmedıgımızden dokunulmazlıkalrı kaldırmıyoruz

van rektoru olayında bagımsız yargıya guvenın

bu kadar 3 ude basbakanın agzından cıkma cumleler[signature][hline]Bizim apartmanın en geniş anime ve görüntü kalitesi en düşük arşivi...
31 CD ve 4-5 DVD tutan arşivi...
Görmek için mail filan atmayın,ben sizi ararım bir ara...

"If your enemy has a choleric temper, seek to anger him."
Roy Mustang
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 05 Aralık 2005 13:56 tarihinde demiş ki:
tayyıple ılgılı 3 cumle

bıze oy verın dokunulmazlıkalrı kaldırıcaz soz verıyoruz

Bagımsız yargıya guvenmedıgımızden dokunulmazlıkalrı kaldırmıyoruz

van rektoru olayında bagımsız yargıya guvenın

bu kadar 3 ude basbakanın agzından cıkma cumleler

ve hala bu adamı savnuyorlar :)[signature][hline]RareBee
Sosyal ağlarda paylaş

alo hürrriyet gazetesi mi
ben tayyip, recep tayyip
bi demeç vermek istiyorum; xtyy djdu djkd
bu kadar mı efendim
evet bu kadar hadi kapatiyom

alo milliyet gazetesi mi
ben tayyip, recep tayyip
bi demeç vermek istiyorum; xtyy djdu djkd ffg
bu kadar mı efendim, emin misiniz, bu tek cümle
evet bu kadar hadi kapatiyom

gider bu.[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

Ya evet cumhurbaşkanlığı seçimindede kukla bi cumhurbaşkanı getirirlerse hayatımız kayar. Her türlü yasayı çıkarır, bizde harbiden İran v2 oluruz

RTE de zaten gaf yapmaktan yalama olcak adamın gafları artık sayılamıyo:D
Hele o gaflardan sonra kıvırması tam rezalet:D Dansöz oldu rte=)[signature][hline]
beybin, 02 Kasım 2005 20:51 tarihinde demiş ki:
hep dedim dinsizlikte bir din olmalı.

sir, 06 Kasım 2005 23:15 tarihinde demiş ki:
"allahın sopası yok" lafı cuk oturuyo ama kafiriz be abi lol
Sosyal ağlarda paylaş

:D bizim bir arkadaş da hocanın yazılı kağıtlarını tam okumadığını, kafasına göre not verdiğini düşünüyordu, kötü bir el yazısıyla cümle içinde küfretmişti hocaya, tam puan almıştı sorudan uhahuaha[signature][hline]Legbra ::.. The interpreter øf gøds.
Only he can translate peøples prayers and transmit them tø the invisible pøwers.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
thelegbra, 05 Aralık 2005 18:02 tarihinde demiş ki:
yukarıda yazanların "uzun bir konusmasının icinde gecen cümleler" olması cümlelerin ağırlığını değiştirir mi veya bunları söyleme hakkını verir mi?

mesela o cümleler ben de rahatsızlık uyandırmıyor, sen de uyandırıyor, bu konuda haklı yok bu açıdan, kanunlar önünde bir suç taşıyorsa ne ala

ayrıca
said:
Asteroth, 05 Aralık 2005 18:15 tarihinde demiş ki:
Şimdi upuzun bir yazı yazıp içine tek bir cümle koyup sizin o cümleyi çekip çıkarmanızı izleyecektim ama hiç kasmayayım diyorum, thelegbra söylemiş zaten açıkça.
[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...