Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wow Expansion:The Burning Crusade (?)

Norak

Öne çıkan mesajlar

tamam anladık illidan hastası forumda çok.
ama naga nerden çıktı onu anlamadım.
zıplayamayan player ırkı mı olurmuş?
bunların pantalonları ve ayakkabıları yok.
üstelik denizin altında hiç yorulmadan gidebilmeleri lazım.
bu tip durumları nasıl ayarlıycaz?

direk araya draenor ırklarını sokmuşsunuz blood elf, naga, draenei, tainted orc felan. orclarla draenei neden anlaşıp illidan altına girsin ki? iyice saçma bir senaryo olur. tainted orclarla draenei sürekli kavga ediyor.
Burning Legion'un emrindeki Orclar, Troller, Ogreler ve Goblin'lerin geri gelmesi bile çok daha imkan dahilinde.
Hatta onu bırakın Kobold, Quillboar, Furbolg, Gnoll ırklarının faction olarak gelmesi bile mümkün.

Hero levelı gelirse şöyle birşey yapabilirler; anarchy online'daki gibi ek paket kullananlara getirilen bir yenilik olur. Lvl 60'dan sonra yeni levellar kasarsın. Belki lvl 60'dan sonra direk hero level olur, belki lvl 60'dan sonra hero olmak için tekrar bir lvl 60 daha kasman gerekli olabilir. mesela blademaster'lar rogue-fighter olur, tauren chieftainler fighter-shaman olur, wardenlar mage-rogue olur, archmageler mage-mage olur, paladinler paladin-paladin olur vs vs gibi. tekrar yeni lvl kasma fikri biraz da burdan geldi aslında ama, lvl 60dan sonra direk hero levela başlamak sanki biraz daha mantıklı gibi.

hero lvl'larında diğer birşey, normal playerların instance'larına girmesi yasak olur belki de. sonuçta onyxia da bir "hero". Warcraft 2'de hero olarak Grom, Deathwing (en güçlü siyah ejder ve onyxia'nın babası) felan vardı misal. Tamam bir Grom, bir Deathwing, bir Lich King veya Medivh kadar güçlü olamayız, ama en azından Onyxia gibi yaratıklarla mücadele ederiz Hero olursak.

blizzard'ın ek paketlerde ne tür manyaklıklar yapabildiğini biliyoruz, hatta patchlerle bile aşmış şeyler ekliyebilirlar oyuna - misal diablo II'nin 1.10 patchi gibi... Battlegrounds, blackwing lair felan bunlar küçük şeyler kalıcak eğer expansion çıkarsa. hiç tahmin edemiyeceğimiz şeyler koyucaklardır. ama bunun için asıl WoW'un biraz daha oturması lazım sanırım.
Yeni expansion veya expansionlarda Northrend gelicek, Dreanor zaten kesin gelir (warcraft 2 ve 3 ek paketleri?), hatta DAOC paketleri kadar abarırsa direk Burning Legion'un kendi yerine bile gidebiliriz (Lvl 200?)...

Ama şu interaktif dünya fikrini beğendim. gerçekten biz oturup lvl kasarken diğer npclerin de lvllerinin artması çok ilginç olabilirdi. her npc'nin lvl 60 olması muhtemel, o durumda da yeni npcler konulur 1den başlar lvlları felan :)

Bunun dışında Wikipedia'da timetraveldan felan bahsetmiş. İlginç olurdu aslında gidip Grom veya Orgrim baba ile tanışmak, onların yanında savaşa gitmek felan.
Ultima Online'da moongate'lerle Felucca ve Trammel'e gidebiliyorduk. Aynı dünyanın tıpatıp aynı haritasına sahipti, ama bazı şeyleri değişikti. Birinde mesela pk yasaktı pvp yapılamıyordu, daha güvenli bir yerdi felan.
Onun gibi işte WoW'da da aynı dünya, ama farklı zamanlarda farklı yaratıklar ve şehirler olan "Trammel ve Felucca" dünyaları konulabilinir.
Bir timeportal ile spesifik zamanlarda yolculuk yapmaya imkan tanınır, uo'daki moongate'lerin tadında. Warcraft 1, Warcraft 2, Warcraft 3'ten birer zaman seçerler, oraların dünyalarını düzenlerler, biz de timeportal'da tıklayıp "A zamanındaki Ironforge bölgesi"ni seçip gideriz misal. Ama bu olay da Servera ek yük bindirir. Timetravel olayı nedir bilmiyorum ama aklıma daha düzgün bir fikir gelmedi.[signature][hline]Beş Hececiler
[WwW]Bonecrusher, QAOSbringer, [QAOS]Bonecrusher vs...
-I didn't expect a spanish inquisition.
-Nobody expects the spanish inquisition!

[Bu mesaj Bone tarafından 21 Eylül 2005 12:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Timetravel super bi fikir bencede, mesela tümüyle oyuna warcraft2 dünyası eklenebilir, orda başka başka görevler olur falan, veya warcraft tarihindeki önemli anları yaşıyabiliriz, Ne bileyim Hunt for cenarius, defanse of the world tree, veya ikinci oyundanki orcların human şehirlerini denizden kuşatmaları falan.

butu bi durum yaratılırsa işte o zaman cidden bunu yapan ilk firma olur blizzard.[signature][hline]Beş Hececiler
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Eskiden herzaman boş yer olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

ilidan gelirse onun kesilmesi hakkında biş idemiş bir arakdaş.

Toplanıp Ragnaros kesen bir grup neden ilidan kesemesin? Ragnaros'u geçtim oradaki bütün bossları kesiyor bu grup. üstübe onyxia kesiyorlar? Neden ilidan kesilemesin?

Exp.'te goblinleri getirsinler. goblinlerde engineering'e +15 bonus alsınlar. :) Ben hala her class için en az 2 seçimden oluşan hero class'ı uygun görüyorum. Mesela druid için bir dizi görevi yapınca bir tür ritual ile centaur olsunlar. Diğer görevde ise normal şekillerinde görünsünler.

Benim fikrimce. Blood Elf, Goblin, Naga ve bir tane daha getirebilirler yeni faction olursa.[signature][hline]TABU Kelime: Kırbaç
Anlatan: Adam dövmekte kullanılır. Ayrıca Sextede kullanılır.
Anlayan: MALA.... MUŞTA...
Sosyal ağlarda paylaş

bone takmışın naga zıplyamaz die.Neden zıplyamasın?space e basınca zıplar işte.Oyunda mantık yok bunu hepimiz biliyoruz,hani olsa keşke diyorum şu gnomeları oturarak öldürsek falan.Ama yok.
Sonra ayakkabı muabbeti falan var ama oyunda eşyalar ırklara gore boyut değiştirebiliyorlarsa şekilde değiştirebilirler.Ayakkabı olur adı ama gozukmez mesela.
Hem bak karın kaslarını kullanarak zıplayabılır onnar =).
Valla bence nagalar ve bloodelf ler olmalı ama 3. bir factionla gelmeliler.Hatta haritanın ortasında suyun altına başlayabiliriz nagalarla.Bi işe yarasın o adalar =).
Sosyal ağlarda paylaş

abicim tamam belirli mantıksızlıklar var oyunda, sırf oyun oynanabilsin diye. masaüstünde de öyle, bir gnome mage ile tutup dragon kesebiliyorsun.
ama kurgu da olsa oyun içinde bazı tutarlıklar olması gerek :)

hadi kuyruğunun üstünde zıplattık diyelim, ayakkabı işini de "merge" ederek halledelim diyorsun, bu oyuna ekstradan yük getirir bence. ekstradan bir de merge edilmiş grafikleri gerek her itema. (mesela kuyruğa pantolon, kuyruk ucuna kuyruk tıpası gibi düşünürsek)

yani bir humanoid'in gelmesi çok kolayken (bkz: troll, ogre, orc, human, dwarf, gnome, night elf, gnoll, goblin, pandaren vs..) biçimsiz bir yarı humanoidin gelmesi çok zor (bkz: centaur, naga, two handed ogre vs...)
oyuna ve oyunculara ek yük bindirir.

tamam "karizma" diye illidan, naga ve blood elf'lere düşkünlük var ama, ben de demon olmak istiyorum mesela pek mümkün değil... oyun içini de düşünmek gerekiyor.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an Frozen thorneden sonra blood elf ve nagalar ön plana çıktı bunlar varken kalkıp ogre,centaur hede hödöyü seçilebilir race yapmazlar.Ayrıca nagalarda gayet zıplayabilir yeter ki blizzard istesin :) Ayakabıya gelince undeadlerin ayağında ayakabı mı var zannediyorsunuz :) Drenailer taintedlerle savaşıyor ama bu savaşı yönlendiren başlarındaki bir tane pitlord,illidan black citadeli ele geçirince orclarıda sömürge misali kullanacaktır, ve illidan yeni lider olarak güzel bir politikayla drenai ile orcları gayet güzel dost yapabilir.Yeni bir faction gelecekse bunlar büyük ihtimal olur.Ayrıca black citadel ele geçirildikten sonra drenai tainted savaşının devam ettiği ile ilgili kesin bir bilgi yok[signature][hline]Sadece yaşamak için öldür
Sosyal ağlarda paylaş

nagalarla ilgili bişileri olacağı kesin zaten eninde sonunda, taa oyun çıktığı ilk günden beri dedikodusu vardır. zamanında gm lerin adası instance a taşınmadan önce oraya gidip dolaşanların gördüğü dev bir denizkabuğu/midye şekinde yapı vardı mesela kaplaması henüz olmayan. büyük ihtimal şehirlerinin bir parçası olacak o şey.

zaten şu anda wc haritasının yarısı yok nerdeyse, bir sürü büyüklü küçüklü ada var ana haritada, maelstorm ve altındaki naga şehri, kurulmuş 7 insan şehrinden savaştan sora ayakta kalmış olan bazıları falan var. hepsi gelecektir sırayla.

hero class olarak benim tahminim war3/ft dışında, wc nin rpg kitaplarındaki sınıflarıda kullanacaklardır. şu anki her classa 2 farklı hero class arasından seçenek sunulsa çok iyi olacak bence.

kitaplarda, henüz oyunda olmayan bir sürü sınıf var zaten.
mesela, rpg kitabında warrior a denk gelen, prestige class misali olan blademaster ın yanında bide gladiator vardır.

edik: harita[signature][hline]FR - Wow - MM - G.Spot - Life - NwN-II
Prenses kaçırılır,köy yakılır,kötü ejderhalar serbest bırakılır,krala suikast düzenlenir,yağma yapılır, fiyatlarımızı sorunuz; Saf Kötülük A.Ş. (her türlü Lich ve Death Knight aksesuarımız mevcuttur)

[Bu mesaj Norak tarafından 21 Eylül 2005 16:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hero class olayı city of heroes sistemi gib olabilir. City of heroes'da issue 3'den (yamuşuyo olablirim) sonra iki yeni class geldi. Ve bu classlar Lvl 50 charları olanlar için açılabilir classlardı. Yani yine baştan kasıyodun ama yeni abilitylerle falan. Hemde oldukça avantajlılardı. Uçma özelliğini ekstra özellik olarak değil doğal olarak alıyodun, değişik formlar falan vardı. Belki baştan kasma fikri kötü gelebilir ama CoH'da çok da iyi bi sistem olmuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

Burada benim merak ettiğim bir olay var...

Blizzard battleground'lar gelmeden önce tanıtım amacıyla hazırlamış bu resmi anladığım kadarıyla wikipedia'dan... o yüzden birbirleriyle konuşmaları falan acayip değil de o köşedeki warcraft 3 ü anlamadım... yani bilgisayarda yüklüyse oradan oynamamızı sağlayan bir add-on mu var ? Bu arada köşedeki level 65 gerçekmiş wikipedia ya göre...
Sosyal ağlarda paylaş

o resim espri olsun diye yapılmıştı öyle hatırlıyorum ben. hatta panderan express'le filan aynı sayfada yayınlanmıştı. Evet evet eve beleş kahve servisi muhabbeti çok iyiyid hatırlıyorum :P[signature][hline]TABU Kelime: Kırbaç
Anlatan: Adam dövmekte kullanılır. Ayrıca Sextede kullanılır.
Anlayan: MALA.... MUŞTA...
Sosyal ağlarda paylaş

Adamın ekran kartı iimiş =).
Ya tamam nagalar olmasın ama bloodelf ler gelsi yav =).
Diyorum ki
Wow expansion:The March of Scourge olur.
2 yeni oynanabilir faction gelir.Ayaklı =) nagalar ve blood elflerden oluşan bir faction.Ve tekrar azerotha gelmeye çalışıp en azından lich kinge ağzının payını vermek isteyen kil ceydının burning legionu.[bu sayede warlocklar ve belkide hero class olarak demon hunterlar on plana cıkarlar.Yoksa cacık olmaz demon hunterdan bu oyunda]
Birde oynanamayan 2 yeni faction eklenir oda kuzey tarafları açıldığı için.Scourge ve onlarla kapışan örümcekler.[nerubian dı sanırım]

Bu arada illidan kesilmez diyenlere,Tyrande kesiliyor ama diyebilirim.Sonuçta Illidan neki ya[signature][hline]ExhaulteD, 31 Mayıs 2005 14:01 tarihinde demiş ki:
Kemalizm bir din ,Ataturk bir peygamber ,Anitkabir ise kabe degildir.
Delanoresse, 31 Mayıs 2005 14:03 tarihinde demiş ki:
ex, o yuzden Ataturk'u ve dusuncelerini seviyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi zaten şu anki wow daki horde faction u saçma: Cairne, Thrall gidicek Dark Lady Sylvanas la ittifak kurucak onca olandan sonra. Yok neymiş "4 years have passed bla bla". Thrall ı kesseniz undeadlerle ittifak yaptıramazsınız. Belki Human Orc arasını açarsınız ama bu kadarı da pesti doğrusu.
Ama yaptılar kısacası 3. faction gelirse mantıki bir denge aramayın blizz her şeyi yapabilir. Yeteri ki üzerine kıyafet giyecek bir ırk olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

iide ne cairnein nede thrallun undeadlerden bir çektiği var.Hatta thralla gitsen arthasmı humanlarmı desen 2-3 sanıye tereddutte kalır.
Hem azerothda bir dosta ihtiyaçları var hemde güçsüzü korumak Thrall un kanında var[signature][hline]ExhaulteD, 31 Mayıs 2005 14:01 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

''Battle Plan 2'' de Shane Dabiri şöyle bir laf etti:

The potential for what we can do with the game is endless, and our main challenge is to continue raising the bar for everyone.

Oyun hakkında yapabileceklerinin sınırsız olduğunu söylediklerine göre ben artık hiç bir konuda yok bu olmaz bu saçma gelir diye düşünmüorum. :D[signature][hline]Sidious: Vader
Vader: Yes Master?
Sidious: I love you
Sosyal ağlarda paylaş

aslında istediğim, farklı factionlar olabilsin.
mesela human, dwarf, orc ve taurenler bir farklı ittifak kurabilir. belki içinde human, dwarf, orc ve tauren olan ittifaklarla dost olur, ama diğer ittifaklara düşman olur felan.

night elflere uyuzum. forsakenlara da uyuzum, necromancer olmayan undead mi olurmuş... gnomelar zaten hepten sinirimi bozuyor. katılırım şu ittifaka, güzel olur. humanlarla ve dwarflarla kavga etmek istemiyorum.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

valla bende isterim yaaa.
Gnome ezeriz,gay elfleri döveriz =).
Ne guzel olur ya hem zaten dwarflar orclara cok uyuyor delıkanlılık bakımından[signature][hline]ExhaulteD, 31 Mayıs 2005 14:01 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...