Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

statlar ve skiller nasıl verilmeli ?

saldur

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar ben lvl 30 a kadar kastım. statlarımı neredeyse hep str verdim. skill olarakta kolay lvl atlatabileceğim skilleri bir üst seviyeye çıkardım.

kendimce iyi gittiğimi düşünerekten kale girişlerindeki pvp lere katıldım. sonuç olarak en iyi skilimle max 800 vurduğum adam bana tek 1500 vurdu. başka birisi bana elinde silah yokken 800 vurdu.

peki nerede hata yaptım?

hata şurada, arkadaşlar sakın ha str vermeyin skillerinizi. pvp yaparken de garment giyin. hatta giysi olarak sürekli garment giyin.

armor giydiğiniz zaman phy atağınız artıyo. garment giydiğiniz zaman mag atağınız artıyor. oyunda gördüğüm sağlam playerlar hep int çalışmışlar ve garment giyiyorlar.

eğer fazla lvl atlamadıysanız int çalışmanızı tavsiye ederim. skiller için de öyle her skille dağıtmayın skill pointleri. silahta mesela 2 skille yoğunlaşın. büyüde de belli skillere yoğunlaşın. skilin sonundaki %150 veya %250 gibi atak arttıran bölümlerine dikkat edin. bunlardan büyük olanları tercih edin. light ve fire lvl 30 skilleri eğer hep int çalıştıysanız min 1000 vuruyorsunuz. armor giyen str çalışan adamlara tek tek atarsınız :)

ben kendimce oyunda edindiğim fikirlerimi söyledim. sizler ekliyeceğiniz veya eleştireceğiniz fikirleriniz varsa lütfen söyleyiniz :)

ben lvl 30 charımı bıraktım yeni char kasıyorum :)[signature][hline]saldur / heuksal / LvL 27 / aege silkroad
Sosyal ağlarda paylaş

Bakın zevklere karışmak istemem fakat düşündüğün şey cok yanlış.
Full intelligence ve germent giyen birinin full str ve cold kullanan birinin karşısında hiç bir şansı yok bunu bilin.
hele bide o full str olanda germent kullanıyorsa full intelligence olandan dmg fasla alamayacaktır. vede coldun etkisiyle o intelligence den aldığı atağın hiçbir faydası olmayacaktır. çünkü donmuş ve yavaşlamış durumdadır.
Zaten full str olan Hp side son derece yüksek olacaktır. diğer full int takılanda ise hp namına bişi yok...

Gidilmesi gereken yol şu (rehber):
Full str gideceksin. Cold kullanarak physcal defansa takviye yapacaksın. Germent kullanarakta mgic defansı dengeliyeceksin.
Ben böyle yapıyorum ve inanın hiç mahçub olmadım çok memnunum.
Dikkatli düşündüğünüzde olayı kavrayacaksınız. karşk gibi görünsede cok mantıklı ve kullanışlı.... ;)

Force ataklardan gelen bir sürü savunma ve saldırı yapıları var.

Cold tamen physcal savunmak için. vede düşmanınızı son derece zor duruma sokacak bi yavaşlatma ozelliği var...

Lightinin magic atacker lar için ideal. Hız ve alan açısndandan çok iyi ve magic savunmasıda var içinde

fire ise physcal dmg i yüksek tuttuğu gibi aynı zamanda magic savunmalarıda bulunduruyor. vede magic dmg oldukca yüksek bir sınıf tamamen saldırı amaçlı...

Uyup uymamanız size kalmış herkezin fikri farklıdır.
Tartışmak ise zevklidir ;)
Bol şans.
Saygılar.

[Bu mesaj DifferentOne tarafından 07 Aralık 2005 00:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

edit:imla hatası
charına cape al gel pvp yapalım. Yanıma yaklaşıp bana sadece 1 kere vur. Bak sadece 1 kere vur diyorum. Bugün pvp yaptım adam bana vurduğunda 300hit'im gidiyordu ama adama ice river+anti ile 240 ve ice river ile attıgım oklarla 60-70 saydırıyordum. Üstüne birde slow çakıp geri gidip gene bi anti devil ile river zaten adam bu sefer buz kütlesine dönüşüyor. PvP'de en iyi charlardan biri cold+archer ve spear/glavie'ye cold gitmek saçmalık. Lightning gitmelisiniz yada Fire ile buff çekeceksiniz. Ama lightning öneririm hem wind walk var hemde oyunda en iyi dmg veren büyü lightning'de. Onu bırakın chainlightning özelliği bile var. Kafanızı kullanın melee iseniz lightning gidin. Vede fire abanın yanında biraz buffları için.[signature][hline]İnsan düşünen bir hayvandır, hayvansa düşünen bir insan. Yada öyle birşey.

[Bu mesaj Masteis tarafından 07 Aralık 2005 00:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Masteis, 07 Aralık 2005 00:07 tarihinde demiş ki:
edit:imla hatası
charına cape al gel pvp yapalım. Yanıma yaklaşıp bana sadece 1 kere vur. Bak sadece 1 kere vur diyorum. Bugün pvp yaptım adam bana vurduğunda 300hit'im gidiyordu ama adama ice river+anti ile 240 ve ice river ile attıgım oklarla 60-70 saydırıyordum. Üstüne birde slow çakıp geri gidip gene bi anti devil ile river zaten adam bu sefer buz kütlesine dönüşüyor. PvP'de en iyi charlardan biri cold+archer ve spear/glavie'ye cold gitmek saçmalık. Lightning gitmelisiniz yada Fire ile buff çekeceksiniz. Ama lightning öneririm hem wind walk var hemde oyunda en iyi dmg veren büyü lightning'de. Onu bırakın chainlightning özelliği bile var. Kafanızı kullanın melee iseniz lightning gidin. Vede fire abanın yanında biraz buffları için.

Zaten eklemek istediim bi nokta var açıklamamda belirmemişim.
Ben sword-shild/cold dan örenek vermek istedim.
glave/sper kullanan birinin cold kullanması sacma olur.
hiçbizaman fasla dmg vermek için uğraşılmamalı çünkü hertürşü savuna bilirsin kendini germent le yada armorla. duruma göre
ama savunman iyi ise kesemeyeceğin tip kalmaz.
Favorim savunmadır....[signature][hline]SilkRoad Online Rehberlik...
LvL 1-23 Quests
Blade Master Rehberi
SkiLL WithDraw
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DifferentOne, 07 Aralık 2005 00:02 tarihinde demiş ki:
Bakın zevklere karışmak istemem fakat düşündüğün şey cok yanlış.
Full intelligence ve germent giyen birinin full str ve cold kullanan birinin karşısında hiç bir şansı yok bunu bilin.
hele bide o full str olanda germent kullanıyorsa full intelligence olandan dmg fasla alamayacaktır. vede coldun etkisiyle o intelligence den aldığı atağın hiçbir faydası olmayacaktır. çünkü donmuş ve yavaşlamış durumdadır.
Zaten full str olan Hp side son derece yüksek olacaktır. diğer full int takılanda ise hp namına bişi yok...

Gidilmesi gereken yol şu (rehber):
Full str gideceksin. Cold kullanarak physcal defansa takviye yapacaksın. Germent kullanarakta mgic defansı dengeliyeceksin.
Ben böyle yapıyorum ve inanın hiç mahçub olmadım çok memnunum.
Dikkatli düşündüğünüzde olayı kavrayacaksınız. karşk gibi görünsede cok mantıklı ve kullanışlı.... ;)

Force ataklardan gelen bir sürü savunma ve saldırı yapıları var.

Cold tamen physcal savunmak için. vede düşmanınızı son derece zor duruma sokacak bi yavaşlatma ozelliği var...

Lightinin magic atacker lar için ideal. Hız ve alan açısndandan çok iyi ve magic savunmasıda var içinde

fire ise physcal dmg i yüksek tuttuğu gibi aynı zamanda magic savunmalarıda bulunduruyor. vede magic dmg oldukca yüksek bir sınıf tamamen saldırı amaçlı...

Uyup uymamanız size kalmış herkezin fikri farklıdır.
Tartışmak ise zevklidir ;)
Bol şans.
Saygılar.

[Bu mesaj DifferentOne tarafından 07 Aralık 2005 00:13 tarihinde değiştirilmiştir]

kaç lvl sin bilmiyorum ama neredeyse tamamen str çalıştım ve üzerimde garment varken bana büyüyle 2400 vurdular. glave light kullanıyorum max 800 vuruyorum garment giyen adama.

cold ile donduruyorum diyorsun. oyunda cure var ve pot içer gibi cure içiyorsun .evet yavaşlıyorsun ama az bir süre. str çalışmışsın zaten damage ın fazla olamaz ve pot içerek saldırdığın kişi dayanır. senin 2500 canın olabilir ama aldığın damagei pot içerek kurtaramazsın.

tartışması tabi ki zevkli :) sana önerim kendi lvl inde int çalışmış birisini bul ve pvp yap. tabi iyi oynayan birisi olsun :)[signature][hline]saldur / heuksal / LvL 27 / aege silkroad

[Bu mesaj saldur tarafından 07 Aralık 2005 01:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ahh ahh şimdi pişmanım Gwindon'u dinleyip archery olduğuma :D

Gerçi archery iyi ama şey diyiyorum 17 lvl archery sizce artık re-skill'e gider mi :) 2000 şişe toplamam gerek hesapladım dsfsdfsd :D

Neyse archery devam :) AOE yapanları gördükçe içim gidiyor ühühü :)[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

Arhcery RuLLz.%100 buz kesme gibi bir özelliği var.%30 galiba ice riverin dondurma yada yavaşlatma.İlk saldırı hakkı her zaman senin oluyor.Zaten bir Spear ı yada Glavie yi seçen dibine girerse ne olursan ol pek şansın kalmıyor.Ama onlarda gelene kadar bayaa br yarılıyor.Önemli olan burda level.Level üstünlüğün olursa her char burda iyi.[signature][hline]Palantis Admin
Türkiye'nin İlk Web Based Online Frp Oyunu.

İmza İcat OLdu MertLik BozuLdu
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar merhaba,

Şimdi ben spear kullanan bir female çar açtım.full str kullandım.Ve skilleri cold/heuksal olarak verdim.Ben şimdi ice vererek yanlışmı yaptım.:(offffff okadar şansızımkiiiiii. şu andan sonraaaaa spear yerine bow kullansam sorun olurmu ama şu var heuksalı napıcam ozaman.Emeklerim boşamı gitti yaniiiiii.Sıfırlamak istesem cold'u anladığım kadarıyla çok çalışmam gerekecek.Cold kullanan spearcı olmazmı yani hiçççççç...Bide full str vermemizdeki maksat dmg arttırmak değilmi herkes bişey yazmışşşş.İnteeee verince magical atack artmıyormuydu.Off üzüldüm şimdi bana bir akıl pls:(
Sosyal ağlarda paylaş

said:
saldur, 07 Aralık 2005 01:06 tarihinde demiş ki:
kaç lvl sin bilmiyorum ama neredeyse tamamen str çalıştım ve üzerimde garment varken bana büyüyle 2400 vurdular. glave light kullanıyorum max 800 vuruyorum garment giyen adama.

cold ile donduruyorum diyorsun. oyunda cure var ve pot içer gibi cure içiyorsun .evet yavaşlıyorsun ama az bir süre. str çalışmışsın zaten damage ın fazla olamaz ve pot içerek saldırdığın kişi dayanır. senin 2500 canın olabilir ama aldığın damagei pot içerek kurtaramazsın.

tartışması tabi ki zevkli :) sana önerim kendi lvl inde int çalışmış birisini bul ve pvp yap. tabi iyi oynayan birisi olsun :)

Cure ile colddan kurtulamassın çünkü sürekli cold çalışıosun.
Hp yemi yetiştircen cureyemi yoksa manayamı?
Sanırım sen hiç cold biri ile pvp yapmamıssın.
pvp de colddan kurtulmak için cure pek fasla etkili olmuyor.
cünkü cure olduun zaman ardından bi cold dmg daha yiyosn ve yine donuyosun kacarı yok...
Ve sanırım senin yediin o 2400 dmg hayli yüksek bi lvlden gelme.ve sanırım germent kullanıosun o herif ise str calısmış sanırım. Yoksa germent kullanana biri intelligence calısmış birinden okadar dmg yemez ;)
Düşünmeden konusmayın arkadaşlar. herbir tipin mantığı vardır.
ve ben pvp de olsun monsterlara karşı olsun inventorimde yanlızca 50 hp pot tasıorum bana yetio ve artıo bile
cünkü hiç dmg almıyorum.
bana max vuran 4. degre glave ile 380.
lvlinizden fasla biri ile kapısıp fasla dmg alıosanız o sizin sorununuz. gidin denginizle kapışın derim test için.[signature][hline]SilkRoad Online Rehberlik...
LvL 1-23 Quests
Blade Master Rehberi
SkiLL WithDraw
Sosyal ağlarda paylaş

said:
gozupek, 07 Aralık 2005 09:25 tarihinde demiş ki:
Arkadaşlar merhaba,

Şimdi ben spear kullanan bir female çar açtım.full str kullandım.Ve skilleri cold/heuksal olarak verdim.Ben şimdi ice vererek yanlışmı yaptım.:(offffff okadar şansızımkiiiiii. şu andan sonraaaaa spear yerine bow kullansam sorun olurmu ama şu var heuksalı napıcam ozaman.Emeklerim boşamı gitti yaniiiiii.Sıfırlamak istesem cold'u anladığım kadarıyla çok çalışmam gerekecek.Cold kullanan spearcı olmazmı yani hiçççççç...Bide full str vermemizdeki maksat dmg arttırmak değilmi herkes bişey yazmışşşş.İnteeee verince magical atack artmıyormuydu.Off üzüldüm şimdi bana bir akıl pls:(

help meeeeee:([signature][hline]Aege
Jasper
Paticik Guild

Ares
Thalia_El_Fayed-Jasper-Rainstely:)

Sosyal ağlarda paylaş

Gözüpek arkadaşım
full str vermen kötü deil
glave kullanıosan iyi bence
physcal atack ve defans artar str ye verirsen
Hp de verir str.
İntelligence ise magic attack ve defans verir.
mana da çok olur.
ama birbiryle kıyaslarsak intelligence olanlar daha fasla dmg verior. fakat defansları ve hp leri düşük oluyor.

cold kullanman okadarda kötü deil fakat sen zaten yavaşsın vede glave kullanıosun.
kesinlikle hiçbişi deiştirme sen defans yolunda ilerliorsun.
eğer oyleyse germent takl derim cold a devam.[signature][hline]SilkRoad Online Rehberlik...
LvL 1-23 Quests
Blade Master Rehberi
SkiLL WithDraw
Sosyal ağlarda paylaş

az önce gozumle gordugum bişeyi söyleyeyim siz karar verin. bir thief (garment giydiğini biliyorum int de çalıştıgı malum) bir tradera falem lvl 30 skili ile 4200 vurdu. :) şimdi sen ful str yap cold bas şunu bas bunu bas :) hangi can bunu engeller. intin avantajı şu. tek atıyorsun. ha canın az evet ama zaten kalkanın var physcal dmge karsı avantajın var. bunu da unutmayın[signature][hline]ares
lvl 61 e.lord
runingamoks
sattım gitti

silkroad online
erguvan
lvl 30+

Sosyal ağlarda paylaş

Yani spear ya da glave kullanan birisi full int yapacak( bence 2 int 1 str daaa ii olabilir) ve cold seçmeyecek.Fire/ve diğer weapon skilinden uygun olanıı öylemi.Ya herkes birşey diyor.Belki 7.karakter bu kas kas yarım bırak.İnanın illalah geldi.

Ben şimdi yeni çar açimmi-----Fire/Heuksal 2 int 1 str yada full int şeklinde.
Yoksa aynı çarıma devammı edimmm----Cold/heuksal full str

Hepinize kocaman sevgiler
Sosyal ağlarda paylaş

merhabalar

ben de yeni oynamaya başladım.. 16. level oldum fakat archer bi ark'ın tavsiyesiyle force olarak cold seçtim ama glavie'yim :(( yeniden mi başlasam yoksa 20. level'da heart ve para kasıp cold skilleri düşürüp diğer forcelara mı versem?? bi de full str gittim.. str : 86 int : 35.. bu lvl dan sona int mi vermeliyim?? bir de force olarak ne kullanmak lazım bu glavie'de??

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
[b]gozupek, 07 Aralık 2005 17:45 tarihinde demiş ki:
Yani spear ya da glave kullanan birisi full int yapacak( bence 2 int 1 str daaa ii olabilir) ve cold seçmeyecek.Fire/ve diğer weapon skilinden uygun olanıı öylemi.Ya herkes birşey diyor.Belki 7.karakter bu kas kas yarım bırak.İnanın illalah geldi.

Ben şimdi yeni çar açimmi-----Fire/Heuksal 2 int 1 str yada full int şeklinde.
Yoksa aynı çarıma devammı edimmm----Cold/heuksal full str

Hepinize kocaman sevgiler
[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

gözüm pekim bak şimdi.

sword ve spear'in magic attack'ı yuksektir. glave ve blade'in phy attackı. bu nedenle glave veya blade kullanıosan str çalışıp armor, sowrd veya spear kullanıyosan int ve garment çalışacaksın. işin özü budur :)[signature][hline]ares
lvl 61 e.lord
runingamoks
sattım gitti

silkroad online
erguvan
lvl 30+

Sosyal ağlarda paylaş

said:
kengurum, 07 Aralık 2005 18:20 tarihinde demiş ki:
merhabalar

ben de yeni oynamaya başladım.. 16. level oldum fakat archer bi ark'ın tavsiyesiyle force olarak cold seçtim ama glavie'yim :(( yeniden mi başlasam yoksa 20. level'da heart ve para kasıp cold skilleri düşürüp diğer forcelara mı versem?? bi de full str gittim.. str : 86 int : 35.. bu lvl dan sona int mi vermeliyim?? bir de force olarak ne kullanmak lazım bu glavie'de??

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

kengurum. bi kere strye o kadar vermen hata. eğer glave kullanacam ben diorsan strye devam et. armor giy. ancak cold meselesi de karışık. glave gibi bir silah için lighting en iyisi. ancak cold da devam edebilirsin. lvlin 16ymış. henuz cok fazla lvl atlamamışsın.

benim tavsiyem yeni çar aç. spear kullan garment giy int çalış. lightinge ver. lvl 30 da durdurulamaz ölüm makinası olacaksın.[signature][hline]ares
lvl 61 e.lord
runingamoks
sattım gitti

silkroad online
erguvan
lvl 30+

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Buyse, 08 Aralık 2005 09:31 tarihinde demiş ki:
gözüm pekim bak şimdi.

sword ve spear'in magic attack'ı yuksektir. glave ve blade'in phy attackı. bu nedenle glave veya blade kullanıosan str çalışıp armor, sowrd veya spear kullanıyosan int ve garment çalışacaksın. işin özü budur :)

Ama ama ama Buyse'cim :( ben cold/heuksal spear kullanıyom.Full str gittim.Ne halt edimmmmmmmmmmmmmm?Fikir verin dieeee şeyettirmiştim.Bundan sona int mi gidiyim yeter mi ki (Lvl 13)Zaten cold olayı baştan bozuyorrrrrrr daaaa.
Sosyal ağlarda paylaş

bre gozüpekim daha lvlin 13müş. bundan gayrı düzeltirsin. colda bundan sonra verme lightinge devam et. spear kullanıyorsan da int e ver bundan sonra hep. daha lvlin düşük toparlarsın ilerde[signature][hline]ares
lvl 61 e.lord
runingamoks
sattım gitti

silkroad online
erguvan
lvl 30+

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Buyse, 08 Aralık 2005 10:01 tarihinde demiş ki:
bre gozüpekim daha lvlin 13müş. bundan gayrı düzeltirsin. colda bundan sonra verme lightinge devam et. spear kullanıyorsan da int e ver bundan sonra hep. daha lvlin düşük toparlarsın ilerde

Tımam olar:) Sona onları düzeltebilicem di mi??

Sevgiler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...