Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ölüm ve hakkında ... (ciddi bi topic olması dileğiyle)

sabonis

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar ölüm anını değilde, ölümün sonrasını düşünüp de irkilmeyen var mıdır aramızda aceba? Ben hiç sanmıyorum
küçük yaşımdan beri bunu düşünürüm. Ölünce ya cennet ve cehennem diye kavramlar yoklar ise? Bu demektir ki, ölmek = yok olmak. Yani tam anlamıyla yok olmak, olmamak. Boşluk, Sabo yok. Hiç birşeyden haberim yok, hiç bir duygum yok, çünkü ben yokum.
Şimdi bile garip oldum.
İçimdeki tek ufak umut kırıntısı = reenkarnasyon.

(gece gece aklıma geldi paylaşayım dedim)[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kermit_frog, 11 August 2003 08:36 tarihinde demiş ki:
neyini düşünüyosunuzki
doya doya yaşayın gitsin hayatı

+1

Daha şimdiden ne düşünüyosunuz ölümmüş zartmış zurtmuş?Size verilen hayatı başkalarını ezmeden, en iyi şekilde yaşamaya çalışın.[hline]ymumcuoglu / Saeros Lúinwë

Even the smallest person can change the course of the future...
Sosyal ağlarda paylaş

Tek korktugum sonsuza dek nefessizlik hissi ya$amak.
Boyle bir$eyin olup olmadigini tabii ki bilmiyorum ama ihtimali bile korkutuyor.
Ha, birde bortu bocuk cesedimi yerken benimde durumu goruyor olmam ya da hissediyor olmam ihtimali...
Belki sirf bu yuzden vasiyet falan yazarim "Gommeyin beni, yakin" diye.
Ayrica hani olmaz ya..Gercekten tanri varsa cehennemde gecirecegim yillara yanarim :)[hline]tHe Original fi$h®

Banshee

Sosyal ağlarda paylaş

Kur'an da yaklaşık şöyle bir tabir var

"Biz sizi canlandırabiliyorsak emin olun ki bir kere daha canlandırabiliriz"

Bilgim ölçüsünde (ben bu konulara çok takmıştım çok iyi bir din hocamız vardı onla konuştum): Öldükten sorna kabir hayatı denilen bir hayata geçilir işte orda günler çok hızlı geçer ve kıyamet beklenir sonra ahiret gecesinde herkes bi yere toplanır ve işte cennete mi cehenneme mi gideceği belli olur.[hline]Askinos, 06 July 2003 20:19 tarihinde demiş ki:
Kendini deleni Allah'ta deler gibi bir atasözü çıkarabiliriz burdan
Sosyal ağlarda paylaş

Bide mezar olayı vardır.Şöyle duymuştum ben:

"Cehenneme gidicek olanlar ahiret gününe kadar normal gün hızıyla bekler ve hiç uyuyamaz mezarında, rahat olamaz.Cennete gidecekler ise mezarlarında ahiret gününe kadar uyurlar."

Tabi ne kadar doğru bi bilgi onu bilemiycem.[hline]ymumcuoglu / Saeros Lúinwë

Sosyal ağlarda paylaş

ölüm hayatin son bulmasimi sadece
beynimi hergun alan bir azrail
hislerimi hergun kuvvetlendiren
kalbimdeki hisleri buyuten bir sihir
duygularin katili sadece varligimin degil
topragin efendisi yeryuzunun en buyuk gercegi
sonsuz boslugun simgesi belkide..................[hline]Forcedata Hosting
Sintisyzer, 23 July 2003 15:42 tarihinde demiş ki:
dalga gecmeyin gariple :)
benimde kollarım inek memesi gibi olsa beni de tanıumazlardı[/b]

Prawler, 09 Ağustos 2003 18:42 tarihinde Hayri Usta Mekaninda demiş ki:İneğim ulan o kadar işte sizde benim gibi olun
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saeros, 11 August 2003 11:56 tarihinde demiş ki:
Bide mezar olayı vardır.Şöyle duymuştum ben:

"Cehenneme gidicek olanlar ahiret gününe kadar normal gün hızıyla bekler ve hiç uyuyamaz mezarında, rahat olamaz.Cennete gidecekler ise mezarlarında ahiret gününe kadar uyurlar."

Tabi ne kadar doğru bi bilgi onu bilemiycem.[hline]ymumcuoglu / Saeros Lúinwë

Ben söyle duydum onu ; cehenneme gidecek olanlar kabir hayatında cehenneme girecegi güne kadar eziyet cekerek bekliyor. Cennete gidecek olanlar ise gidecekleri yeri allah gösteriyor ve bi anda oranın güzelliginden bayılıyorlar uyumaya baslıyorlar sonra tekrar kalktıklarında tekrar goruyorlar ve tekrar bayılıyorlar bu kıyamete kadar böylece gidiyor....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gawain, 11 August 2003 11:59 tarihinde demiş ki:
ölüm hayatin son bulmasimi sadece
beynimi hergun alan bir azrail
hislerimi hergun kuvvetlendiren
kalbimdeki hisleri buyuten bir sihir
duygularin katili sadece varligimin degil
topragin efendisi yeryuzunun en buyuk gercegi
sonsuz boslugun simgesi belkide..................[hline]Forcedata Hosting
Sintisyzer, 23 July 2003 15:42 tarihinde demiş ki:
dalga gecmeyin gariple :)
benimde kollarım inek memesi gibi olsa beni de tanıumazlardı[/b]

Prawler, 09 Ağustos 2003 18:42 tarihinde Hayri Usta Mekaninda demiş ki:İneğim ulan o kadar işte sizde benim gibi olun

Ve godless konustu........
Sosyal ağlarda paylaş

hayati bi starcraft oynuna benzetmistim bi kez.. oyna baslarsın resource toplarsin basei gelistirirsin saldirirsin savunursun *hayat bir savastir* sonra bitersin tukenirsin ve oyundan cikarsin.Oyundan cikarsin ve o oyun biter o younla alakali hersey kaybolur ondan bana para biriktirmek fln sacma gelir yani ne malum bi anda ölmicemiz sokakta sayko bi tinerciyle karsilasip sonrada *too quick to die* moduna gecmicemiz.

ama ölünce bunlarin hicbiri önemli olmuyo sabonun dedigi gibi yok oluyorsun artik yoksun ve var olmanın inanilmaz bir hafifligi varsa yok olmaninda kaldirilamayacak bir agirligi vardir bir saniye yok oldugunuzu dusunun yoksunuz bosluksunuz hicsiniz cidden agir bir duygu..ama korkmayin olunce ztn onu algılayabilicek bi benligimiz olmayacak benligi yaratan etimiz ruhumuz deil[bence]

reenkarnasyonun olmasina inanmam icin bi sebep soyleyin inanayim o bir yalan bu hayattan gerekeni bulamayanlarin uydurdugu bisi iste sizde kanmayin ona somut bi kanit yokki..

"ölüm bir cigliktir,son haykirisimizdir." cunku daha sonrasinda olmicaksin[hline]Mors certa et hora certa
Sosyal ağlarda paylaş

falla ben belki dine karşı olcak döwmeye de öle diolar ama ikisini de göze alıorum artık yukarda hesaplaşcas varsa öle bişi sdc inanıorum kesin bilemem ben ama öldüümde küllerimin yakılıp belli bi kutuya koyulup daha soora da mektuplarımın da külleriyle aynı yere koyulmasını ve sevdiim insana verilmesini istiorum..
hatta bi kadın war çok özenmiştim ona geçen gün yakılmış,küllerinden 7 yüzük yapılmış ve sevdiklerine verilmiş hoş geldi bayaa..[hline]a dying wish...
Sosyal ağlarda paylaş

reenkarnasyon olsa nolurdu fln demişler.
reenkarnasyon belki var ama bilemiyoruz. çünkü insan bedeniyle ruh birleşirken öle büyük bir zıtlık oluyor ki hiç birşey hatırlayamıyoruz. böle de düşünülebilir :)[hline]Feel so good, I feel so fine
Love that little lady always on my mind
She gives me loving every night and day
Never gonna leave her, never going away
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece bikaç alıntı yapmak istiyorum:
said:
Where did we come from?
Why are we here?
Where do we go when we die?
What lies beyond
And what lay before?
Is anything certain in life?

They say, "Life is too short"
"The here and the now"
And "You're only given one shot"
But could there be more,
Have i lived before,
or could this be all that we've got?

If i die tomorrow
I'd be allright
Because i believe
That after we're gone
The spirit carries on

I used to be frightened of dying
I used to think death was the end
But that was before
I'm not scared anymore
I know that my soul will transcend

I may never find all the answers
I may never understands why
I may never prove
What i know to be true
But i know that i still have to try"

ve
said:
Ecel kapını çaldığı zaman evi telaşa verme.
O geldiği zaman sen gitmiş olacaksın.
[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...