Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ormansızlaşma!

Emaleth

Öne çıkan mesajlar

şu ortamda kaç user var abi bu kadar sessiz kalmayın ne olur yani orman bu ya nefes alma nedenimiz direkt olarak yapmayın Milletvekilleri isterlerse dikkate almasınlar bize ne alla alla bi görevimizi yapalım başka şeyler için sidik yarıştırıyoruz birazda bunun için yarıştırın ne olur sanki ?[hline]Forcedata
Ganimet Sitesi Gereksiz Bilgi Kaynağı
Sosyal ağlarda paylaş

Ceday öyle olsa bile, hiç tepki gösterilmemesi ile az tepki gösterilmesi farklıdır, ve inan bana sen sessizce oturduğun zaman birşeylerin değişmesi ihtimalini arttırmış olmazsın, değil mi?

Bence yaramaması mümkün değil, en azından bir tepki duyulduğunu, birilerinin farkettiğini görecekler, bu şu anda işe yaramasa da bir dahaki sefere benzer bir girişimden önce birazcık daha fazla düşünmelerine neden olması dahi bir artıdır bence.

Üstelik bu formu doldurmanın hiçbir işe yaramayacağını varsaysak bile, sonuçta minicik bir umut ya da sırf kişisel tatmin için de iki satır yazı yazdığınıza değer bence.

[edit: cümleye gıcık olmuş ama yanlışı bulamamıştım, şimdi daha iyi oldu sanki]

[Bu mesaj Nefr tarafından 25 July 2003 17:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tür saçma sapan "espri"lerin 0-6 yaş grubu bir beyinden çıkması mümkün belki, ama bu tür bir kampanyanın bu kadar aptalca kirletilmesi gerçekten anlamsız.
Paticik.com ile ilgili bir kuyruk acısını dile getirmek için bu kadar aciz bir yönteme başvurup tamamen alakasız ve bu kadar iyi niyetle hareket eden bir sitede bunu yapmak ne akla mantığa ne de ilgili amaca hizmet eder; herhalde akşama kadar silinmiş olacak bu yazı. Adamlar haliyle bu tür bir zavallılık beklemedikleri için bir önlem almamışlar ama arada bir kontrol edildiğine eminim.

Olayın faili olan çoçuğumuza da mümkün olan en kısa zamanda azıcık akıl fikir diliyorum, elimden başka birşey gelmiyor.

Mümkünse bu konuyu uzatmayalımda ana fikirden kopmayalım.

[Bu mesaj Nefr tarafından 25 July 2003 18:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben fi tarihinde bolgemin milletvekillerine ayagınızı denk alın oyu ruyanızda gorursunuz, oraya beni temsil etmeye gittiniz kendi fikirleriniz olamaz benim fikirlerimi seslendirmek yukumlulugunuzdur diye mail atmıstım bu konuda. herkes boyle yaparsa iyi olur.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

neyse ben icq deki bütün herkese yolladım inşallah bişiler olur
arkadaşın teki kendisi biraz aptal olur şu cevabı verdi
- bu ne ?
- bak işte
- banane olm ormandan
- ya defol git aptal adam ya

inşallah diğerleri de böyle çıkmaz[hline] Bildiğim tek şey varsa, o da hiçbir şey bilmediğimdir.
Socrates
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar bildiğim kadarıyla bu kanun şimdilik tasarıdan çıkarıldı yani oylamaya sunulmuyor. ha ilerde sunarlar mı bilmiyorum ama şuanda tasarı iptal diye biliyorum ben[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

abi çıldırcam ya.
çok yazık çok.

kemer'e gittiğim sürece tek güzel yanı çam ağaçlarıydı. Olimpos, Çamyuva ve Phaselis'e hayran kalmıştım adeta.

Bugün annemden öğrendim. Olimpos'u da yakmışlar.

Ve bizim milletvekilleri de bu konuda "görünür" hiç bir çalışma göstermiyorlar..

Konu hayvanlar olur, konu ormanlar olur, konu su olur adamlar uyur.
Konu oy olur, konu diğer partileri batırmak olur, konu milletvekili zamları olur adamlar harıl harıl çalışır..

Of ya yakanları boğazlamak geliyor içimden.[hline]Ankara'da FRP oynuycak grup arıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence burokrasiden ziyade icraat daha kesin sonuçlar veriyor.

Misal pazar günü peder Ankara'dan geldiğinde katıldığı bir nikahda nikah şekeri yerine verdikleri çam fidanını getirdi. Bunuda ekince 10. çam ağacım bahçedeki yerini alacak. Onların dışında 1 şeftali, 2 söğüt 1'de baharda çok hoş kokulu çiçek açan bir ağacım var. (heh ismini bilmiyorum, meyve de vermiyor ama o kokusu herşeye değer)

ps: Bahçe falan deyince yanlış anlaşılmasın bahçeli bir evde oturmuyorum. Bahçe dediğim sitedeki apartmanlar arasındaki yeşil kalmaya çalışan yerler. [hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

Beş altı dakika sonra buradan kalkıp birliğime geri dönmem gerektiğinden lafı fazla uzatamayacağım ama bu konuda 3-5 laf etmeseydimde içim rahat etmezdi.

Şimdi günümüzde esas yaşanılan sorun ormanların kesilmesi, çölleşme filan değil. Bunlar sorunun sadece ortaya çıkarttığı bir kaç sonucu. Sorunu çözmenin yolu sonuçlarla uğraşmakta değil. Esas sorun insanların bencilce aşırı tüketim hırsları. İnsanlık doğada, bundan önceki 25 yılda daha önceki 25 milyon yılda yaptığı tahribattan daha çok tahribata yol açtı. Önemli olan biz bu tüketim çılgınlığına bir son verip yaşamın devam etmesini mi sağlayacağız yoksa daha da hızlı bir şekilde dünyayı tüketip sonumuzu mu hazırlayacağız.

Burada bize düşen gidip sağa sola 3-5 ağaç dikmek veya pet şişelerini yere değilde çöpe atmak değildir. Önemli olan o ağaçların kesilmesine yol açan aşırı tüketime katılmamak, o pet şişeleri kullanmamak ve çevremizdekilerede kullandırtmamaktır. Kısaca Ursula K. Le Guin'in bir sözü durumu çok iyi özetlemekte;

Vermediğiniz şeyi alamazsınız, kendinizi vermeniz gerekir. Devrimi satın alamazsınız. Devrimi yapamazsınız. Devrim olabilirsiniz ancak.

Konu çok geniş, söylenecek çok söz var ama vakit sınırlı. Anlatmak istediklerimi anlatabildiğimi hiç zannetmiyorum ama belki bir başka güne daha ayrıntılı yazarım ümidiyle şimdilik kaçıyorum.[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down

YALNIZ BİREY GÜÇLÜ BİREYDİR - BİRLEŞİK SAP HAREKETİ
Sosyal ağlarda paylaş

herkes kendi bolgesinden meclise giden milletvekilinin e-mail adresini bulsun, madem sen boyle bir orman kesimi yasasini utanmadan oyladin, bir dahaki donemde mecliste degil evinde oturtturacagim seni diye mail ya da posta atsin. ister akp den ister chpden olsun, su anda sizin bolgenizden giden milletvekili siz oy atmis OLUN OLMAYIN sizi orada temsil etmeye MECBURDUR. sizin iradenize aykiri oy vermisse hesabini sorma hakkiniz var.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

bakin, badem biyikli tuccarlarimiz bos durmuyor. 2b olayini beceren bir iki millet "vekili" bu sefer de karadeniz orman talani icin yasa hazirlayip gecirmis :

http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~1@w~7@nvid~296718,00.asp[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...