Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gidilmeyecek Filmler..

BladeSinger

Öne çıkan mesajlar

tersyüze iğrenç diyen sinemadan anlamıyo

charlie kaufman harikası o
being john malkovich i beğenmeyen bunu da beğenmez .. ama bunları beğenmeyenler gidip xxx izlesinler zaten başka şeylere kafaları basmaz
bi de matrix 2 yi beğenirler hani çok aksiyon var ya ondan[hline]things you own end up owning you
(tyler durden)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jankis, 30 July 2003 02:00 tarihinde demiş ki:
tersyüze iğrenç diyen sinemadan anlamıyo

charlie kaufman harikası o
being john malkovich i beğenmeyen bunu da beğenmez .. ama bunları beğenmeyenler gidip xxx izlesinler zaten başka şeylere kafaları basmaz
bi de matrix 2 yi beğenirler hani çok aksiyon var ya ondan[hline]things you own end up owning you
(tyler durden)

Ne alakası var yahu? Ben filme gitmedim, yorum da yapmadım.

Ama adam gitmiş iğrenç demiş. Ona göre iğrençtir, sana göre değildir. İğrenç dedi diye sinemadan anlamıyor mu olması lazım? Ya da dediğin gibi filmlerdeki action sahnelerini seviyorsa sinemadan anlamıyor mu? O onun zevki, bu senin zevkin.[hline]Pretty women makes us buy beer,
Ugly women makes us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

tamam ben sinemadan anlamıyorum.

Tersyüz'ün nesini beğendiniz anlatın da biraz da olsa öğreneyim bari, madem uzmansınız bu konuda..

ayrıca madem konu başlığı Gidilmeyecek Filmler, ben de benim gibi sinemadan anlamayanlar Tersyüz'e gitmesin diyorum. LvL_Sabo ve Jankis gibi anlayanlar gitsin sadece.[hline]horacegoesskiing, 15 July 2003 00:51 tarihinde demiş ki:
skini göremedim..

[Bu mesaj Eraq tarafından 02 August 2003 13:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bak şimdi tersyüz ağır anlatımlı bi filmdir bunu kabul ederim
seveni de olur sevmeyeni de olur gayet doğaldır çünkü çoğu kişi zor kaldırır bu tip filmleri
bkz: being john malkovich
ikisi de zaten senaryo dehası charlie kaufman'ın elinden çıkmıştır

ama bu filme sen gidip de iğrenç diyemezsin
sabonun dediği gibi bu tür filmleri sevmiyorum dersin ve otoritelerce iq su en yüksek senaryolu filmin türünü sevmiyosan zaten benim sana "sinemadan anlamıyosun" deme hakkım vardır

filmin nesini sevmen gerektiğine gelince
bunun cevabı sanal ortamda verilemeyecek kadar uzun
ama en basitinden aklımda kalan ikiz kardeşlerden aksiyona meraklı olan senaristin senaryoya el atmasıyla herşeyin hollywood işine dönüşmesi
ben bunu film sırasında çok zor kavramıştım

büyük yetenektir kaufman değerini bilmek gerek[hline]things you own end up owning you
(tyler durden)
Sosyal ağlarda paylaş

Being John Malkovich Charlie Kaufman' in elinden çıktı diye Adaptation' a da tapmamız gerektiğini sanmıyorum. Charlie Kaufman' ın senaryo dehası diye adlandırılmasının en büyük nedeni Being John Malkovich filmi ve ondan sonraki her senaryoda o filmi kullanarak yaptığı kendi reklamıdır. Filmi kaldıran olur kaldırmayan olur gibi bir şeye katılmıyorum, anlaşılmayacak bir şey olduğuna ise hiç katılmıyorum. Film gayet açık ve net anlaşılıyor. Tek bildiğim Adaptation' un Charlie Kaufman için bir hayal kırıklığı olduğudur. Filmdeki oyunculuk da olmasa seyredilmemesi gerekne bir film ama oyunculuk gerçekten çok şeyi kurtarmış filmde.

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 09 August 2003 13:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
comfortably_numb, 09 August 2003 23:35 tarihinde demiş ki:
yazdıklarının başına "bence" yazsan daha az tartışmaya yol açacaksın lvl_sabo.. gıcık2 bahsettiğin stephen king in "It" i mi? eğer oysa gerçekten seyretmek isterdim .ilkokuldayken gerçekten korkuturdu beni o kitap. 4-5 kez okuyunca bağışıklık oldu sanırım :)

Evet o ama izle desem bi türlü izleme desem bi türlü karar senin :)[hline]Nebula/Locus :: Tommy Parker

Nekadar sallarsan salla son damla donuna düşer.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...