Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

orjinal cd alamama, kopya cd alınca da vicdanın sızlaması sorunsalı

comfortably_numb

Öne çıkan mesajlar

Forumdakiler de sana şöyle bir cevap veriyor:

Bir zamanalar bende senin gibiydim, dehşet derecede vicdanım sızlardı ama sonra kendime bir standart edindim : Yerli albümleri orjinal yabancı albümleri kopya almaya başladım. Tamam yerliler gerçekten zor durumda ve orjinal albümleri çok da pahalı sayılmaz, bu durumda orjinal albüm almak daha mantıklı. Ama yabancı gruplar zaten belli şeyleri aşmış oluyorlar ve azımsanamayacak derecede pahalı oluyor albümlerini. Orjinal albümleri herzaman bulamamakda ayrı dert. Onlarda fiyat indirsin onlarında orjinal albümlerini alalım

ps= Yerli albümleri hiç kopya almadım hep orjinal aldım içimi çok rahatlatıyo.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

E hocam bu ülkede System of a Down bile dinleniyor ona bakacak olursak. Adamlar bariz biz türk düşmanıyız diye haykırıyo ama türkiye de bayaa bayaa dinleniyor. bu durumda ne diyebilirz ki orjinal cd alıp amerikaya para kazandıranlara :) neyse ya sonuç itibarı ile: yabancı albümde kopya rullaz ![hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

soad bazen eğlence olsun die böle dinleriz kafa fln sallrız :P ama kendimi vatan haini gibi hissetmeme yol açıo :) soad sux ehe[hline]ghaldszar, 02 July 2003 02:59 tarihinde demiş ki:
Baaluo, sen sünnet olmuş muydun?
baaluo, 02 July 2003 20:41 tarihinde demiş ki:
eet , noldu nie sordun ki , sünnetli mi seversin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infeqted, 06 August 2003 02:18 tarihinde demiş ki:
bosver hoca al kopya, onlar bizim 11 askerimiz rehin alsin biz gidip adamlara para kazandiralim[hline]

ya o da var da diyelim grubu seviyorum adamlara saygı duyuyorum ama kopya cd lerini alıyorum..ülkelerini sevmesemde. (örn. dream theater-amerika)
Sosyal ağlarda paylaş

iyifdde simdi eminemden ne istiyorsunuz adamın dedigi doru soad'ı dinlemek vatan hayinligi demek aynı benim gibi :-p ayrıca eminem küfür edior ama ülkemize şimdiye kadar bı küfür ettigini duymadım o küfürlerde herhalde küfür degil onların rap anlayısı rap neyse ıste ondan demek yada hiphop mudur nedir ne farkı varsa raptan :-)[hline]Sørdêrs
Icq UIN : 100182070

Sosyal ağlarda paylaş

ben çok uzun süre kopya cd'ye elimi bile sürmedim. hala da pek elim gitmez alırken. burda bilinen ve hep bahsi geçen sebep "sanatçıların para kazanması gereği"dir ya hep, benim aklıma hep başka bir şey geliyor.

şimdi ben bu müzik işine gönül vermiş, senelerdir ilgilenen, her boku merak edip bir kere de olsa dinleyen biriyim. tezgahtan müzik satın aldığımda karşımdaki adamın konuyla zerre kadar alakası yok. adam bööle kiloyla alıyor, kiloyla satıyor, hani hıyar alıp satsa, onun için aynı. şimdi ben böyle bir adama para kazandırmalı mıyım? benim vicdanımdaki asıl konu budur.

ha ne yapıyorum, şöyle yapıyorum, herkese de vicdan sağlığı bakımından tavsiye ederim:
kazaadan lambır lumbur mp3 indiriyorum, bakıyorum ki bir grup olmuş, benim standartlarımı sağlamış, gidip alıyorum orijinal albümü. olayım budur!
Sosyal ağlarda paylaş

en mantıklısı tabii orjinal kopya türkçe, korsan kopya yabancı almak.
ama orjinal kopya alınca içinden katalog şarkı sözleri ve güzel basım cd çıkıyor mutlu oluyorsun.

ama cd çizilip de gacır gucur sesler çıkınca üzülüyorsun.[hline]Crush=Ezen, Kıran değil.
Sosyal ağlarda paylaş

hayatım boyunca bir tane kopya albüm aldım o da o dönemlerde hiç bir yerde bulmayıbaşaramadığım "Matrix soundtrack" idi
elimde o dönemde daha da bulunamayan Anatolia bile vardı ama o yoktu anasını satiim...

şimdi ne mi yapıyorum?
ya kazaa dan indiriyorum yada elinde orjinal cd si olan abirinden alıp mp3 e çeviriyorum

bu arada kopyaları çevirmenizi önermem 128 de bile şarkılarda deli gibi cızırtı oluyor sanki taş plak dinliyoprum :)[hline]I know that the spades are swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But that's not the shape of my heart
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BabacumMostors, 07 August 2003 01:41 tarihinde demiş ki:
bu arada kopyaları çevirmenizi önermem 128 de bile şarkılarda deli gibi cızırtı oluyor sanki taş plak dinliyoprum :)[hline]I know that the spades are swords of a soldier

ben cokta guzel kopya cdleri mp3 cewiriorum
hemde 96.hicte cızırtı olmuo walla[hline]It's Darker Than You Think PlayList icin Tik!
Sosyal ağlarda paylaş

SOAD üzerine zilyon tane topic açıldı biride benim allah aşkına artık YETER ya anlayın neyin ne olup olmadığını.Bazı şeyler kanıt ister.Bunun gibi.İnanmıyorum demiyorum ama ciddi ciddi baydı artık bu muhabbet.Hayır bi tekde ben takıyorum galiba her topicde ayrı bi laf hepsinde ayrı bi yorum boyunuzmu uzuyo nedir...gerilim yaratmak fln değil amacım şimdi biri öyle der...sadece her gördüğüm topicde soad üzerine yorum bulmaktan bıktım.[hline]"Do not fear, my son! Awaken the dragon inside
For he may guide you, being the worlds hidden eye
Through a dark time, when mankind is bleeding within
Oh little dreamer..."
Sosyal ağlarda paylaş

soad ın Türklere karşı ne kadarhoşgörüsüzbir grup olduğunu bizim kadar sende biliyorsun, bu adamlara durup dururken laf sokulmuyor

böyle bir durumda bende laf sokarım çünkü onlarda bizi sevmiyor
daha önce adamlarım mp3 leri hatta klipleri vardı bende hepsini sildim, Türklere karşı bu kadar kin besleyen bir grubunda değil orjinal kopya albümünü bilealmıyorum (hoş zaten kopya albüm almam)

bir kere düşün acaba neden diğer gruplara bu kadar laf sokulmuyor... neden illaki soad

adamlar konser alanının girişine "köpekler ve türkler giremez" diye yazıasmasalardı sitelerinde bize öfkelerini ve kinlerini kusmasalardı bende severdim ama sevmiyorum, hatta onlara laf sokmak onlardan nefret etmek gibi bir hakkım olduğunu düşünüyorum

bir kere daha düşün derim, neden laf sokmakiçin hedef seçilen grup soad da başkası değil?

saygılar[hline]I know that the spades are swords of a soldier
Sosyal ağlarda paylaş

tamam laf sokulabilir herşey kabul benim sinirlendiğim nokta ise orjinal vs kopya gibi bir konuda bile soad ın gündeme gelebilmesi.Sakız oldu milletin ağzında yok işte türkler şunlar bunlar giremez demişler şöyleymişler falanda falan...sadece kulaktan dolma şeyler bunlar...birisi diyo işte böyle böyle olmuş 1 derken 5 5 derken paticik her önüne gelen işte soad böyle soad şöyle
adam akıllı tek bir türklere karşı nefret öğesi görmedim.ne offical sitesinde ne diğer unoffical fan sitelerinde ne şarkılarında.ki bakın hala konuyla alakası yok .anladın beni umarım babacum.laf sokulup sokulmaması değil banane kardeşim fln deil soad yani :) sadece bu kadargündeme gelmesi rahatsız eden beni[hline]"Do not fear, my son! Awaken the dragon inside
For he may guide you, being the worlds hidden eye
Through a dark time, when mankind is bleeding within
Oh little dreamer..."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Emaleth, 06 August 2003 11:39 tarihinde demiş ki:
ha ne yapıyorum, şöyle yapıyorum, herkese de vicdan sağlığı bakımından tavsiye ederim:
kazaadan lambır lumbur mp3 indiriyorum, bakıyorum ki bir grup olmuş, benim standartlarımı sağlamış, gidip alıyorum orijinal albümü. olayım budur!

budur! orjinal almiosan mp3 indir ama o tezgahtaki insanlara para verme...

orjinal muzik cdsine verecegim xy milyon bana daha az koyuyo acikcasi tezgahtaki adama verecegim 2 milyondan[hline]Nature's law instead of god in heaven
Blind Guardian - Punishment Divine
---
But, but I'm disturbed... I'm depressed... I'm inadequate... I got it all! - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy

[Bu mesaj HellHound tarafından 08 August 2003 08:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

piyasada orjinal zannettiğimiz yerli/yabancı cd'lerin çok önemli bir bölümünün oldukça iyi imal edilmiş korsan kopyaları olduğunu biliyor muydunuz? bu dediğime d&r'larda falan satılanlar da dahil.
tonlarca para verip satın aldığım cd'lerin hemen hemen tamamının korsan olduğunu öğrediğimde şok olmuştum.[hline]Her hakkı mahfuzdur. © 1970-2003
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...