Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of iron 2 çıktı

behran

Öne çıkan mesajlar

Oyundaki scenario olayı çok iyi olmuş.HOI de yoktu sanırım bu olay yada ben hatırlamıyorum ama savaşın önemli kısımlarını tek tek oynama şeysi çok hoşuma gitti benim.
Zaten full savaş oynamak çok kasıyor beni ya.İngiltereyle başladım bi oyuna.Bi baktım her yerde torpağım var anasını satiim.Hong kong bile bende hehe.Oyuna hakim dğeilmişim gibi hissediyorum böyle olunca.O psikolojiyi nasıl engelleyebilirim? :)
Yani afrikada falan bile topraklarım var.Oraları hiç iplemesemmi?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EagleEye, 24 Ocak 2005 14:57 tarihinde demiş ki:
.Bi baktım her yerde torpağım var anasını satiim.Hong kong bile bende hehe.Oyuna hakim dğeilmişim gibi hissediyorum böyle olunca.O psikolojiyi nasıl engelleyebilirim? :)
Yani afrikada falan bile topraklarım var.Oraları hiç iplemesemmi?

+1[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Bir Türk'ü öldürebilirsiniz ama bir Türk'ü asla yenemezsiniz !
Strenght , Pride, Discipline
Sosyal ağlarda paylaş

amerika her zaman hoi'de aşırı derecede güçlüdür, ama gerçekten hoi2wiki'deki endüstri üretimi istatistiklerine baktım o dönemin, burada gösterilenden daha bile çok üretiyormuş amerika. japonya'nın kömür üretimi 5 haneli filanken heriflerinki 7-8 haneli filandı.. :-)

eagleeye işte paradox oyunlarına yeni başlayanlar için öyle tutorial'lar lazım, bileni zaten vursan acımaz.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
beckhamog, 24 Ocak 2005 18:28 tarihinde demiş ki:
selamlar..
ben u.k u seçmiştim unlimit patch ini yapmıştım sene 1945 almanya hala savaş açmadı ben okdr ic yi boşunamu kastım yaw :D
ben carrier a uçak yüklemeyi başaramadım bi annatırmısınız

carrier'lara uçak konmuyor artık, carrier air group (cag) diye carrier'lara özel bir brigade üretiyorsun brigades bölümünden. bunlar naval bomber/interceptor filan karışık, carrier tech geliştikçe bunların da yeni modelleri çıkıyor..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 24 Ocak 2005 18:46 tarihinde demiş ki:
carrier'lara uçak konmuyor artık, carrier air group (cag) diye carrier'lara özel bir brigade üretiyorsun brigades bölümünden. bunlar naval bomber/interceptor filan karışık, carrier tech geliştikçe bunların da yeni modelleri çıkıyor..

ozmn transport uçaklarınıda koyamıcaz peki ing. le bişey ürettipğim zmn deploy da (london) yazıo ve londra ve o ada dışında hiç bir yere ürettiklerimi koyamıorum illa gemilerlemi taşıyıcam taa hong kong a gitmek çok zor oluo mesela
Sosyal ağlarda paylaş

ben uzun mesafe yolculuklar yapamıom nie ? Mesela Panamal kanalından Cebelitarıga transport gemisi götürmek icin basıorum out of range dio ? Nası yanı avrupaya asker götüremicekmiim ?[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Sosyal ağlarda paylaş

Teknolojin ilerledikçe gemilerin range i artıcak.o zaman götürebileceksin.
Bu arada yeni tech sitemini anlamadım ben ya.Mesela 5 tane grup seçiyorum UK ile.Bunların her birine ayrı tech veriyorum.Orda hepsinde yüzdebilmem kaç falan yazıyor.O tamamlanan kısmı falanmı yoksa o kadar yüzde ile ilerliyor anlamınamı geliyor?Bide ne zaman biteceği yazmıyor sanırım yada ben bulamadım.Ayrıca bulamadığım başka bişeyde orduların strenghi fullemek.Nasl fullüyoruz yaw.Eskiden yumruk vardı basıyoduk 100 leniyodu.
Sosyal ağlarda paylaş

beckhamog başkentinin olduğu anakarada deploy edebiliyorsun sadece, ben japonya'dan taşıyorum çin'e herşeyi işte.. :)

survivor birader eagle'ın dediği gibi taşıma gemilerinin menzili artmıyor, avrupa'ya asker taşımak için en kısa rotaları keşfedip ikmal yapacaksın yolda. mesela kanada kıyılarından izlanda'ya, oradan ingiltere'ye, oradan anakaraya filan. yapay zeka hile yapıyor ama sanırım gemi ya da uçaklarının menzili sonsuz, almanya'dan japon denizi'ne denizaltılar ziyarete geliyor bana habire.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

strength artışı için reinforcement slider'ını sürekli ayarlayacaksın ne kadar gerekiyorsa, (ama mesela rusya buzullarında ağır attrition yiyorsun, bahar gelene kadar reinforce etmemek daha iyi mesela) transport menzili de artmıyor. eski tech sistemi yok artık işte yukarıda bahsettiğimiz gibi, gördüğüm kadarıyla tek bir transport gemisi var ve aynı kalıyor özellikleri..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Hoi oynuyorum , yamasız.

sene 1941 başları , Türkiye ile oynamaktayım.

Almanya balkanlara hiç bulaşmadı çek, macaristan, avusturya ve komşularım sağlam, Rusya'nın batısı elden çıktı, hatta gürcistan'a geldi almanlar ve teknolojileri bayağı iyi.

Ben de Türkiye ile 60 civarı bir IC deyim. 5 yılda 15 ten ancak buna geldi ki bu sayıya ulaşmamda Irak ve İran'ın tamamını ele geçirmem önemli bir etken.

Soru: skill ve exp kazanıyor komutanlarım ama mj. general olup hala 1 division yönetebiliyorlar bu ne perhiz bu ne lahana turşusudur.
İran'ı ve Irak'ı dövdüm dövdüm kazandım bolca skill.

Tactical ve Strategical bombingler ile IC si ve infra sı düşen yerler birkaç ayda düzeliyor hoş bir olay sevdim.

Silahlı kuvettlerim işte 10-12 civarı piyade(2 dağ bir eng.) 3 süvari, 1 antiair 1 antitank tankı, bir de early mg, 1 fighter, 1 tactical (1 tanede kaybetmişim) bomber, oyun başında ki tüm deniz kuvvetleri.

Almanlar Ruslarla boğuşuyor land tech te yakınım almanlara ben 5 e yakınım onlar 7 ama abandım lande, hava arkadan geliyor
tam almanları yakalamasamda, ruslarla boğuştuklarından onlarla savaşmam çok zorlamayacak sanırım.

1943 gibi saldıracağım onlara, şu an asya'yı fethedip IC kasıyorum :p

ekleme: özel birlikler kendi arazilerinde muhteşemler, tek bir dağ birliği ile 3 normal piyade birliğini dağıttım %10 -20 civarında bir kaybım olurken karşı taraf %60larda dağıldı.

Çöl ve Orman, bataklık piyadeleri yapacağım naylon çıkar çıkmaz, tankı bile dövüyorlar o kadar iyiler.

Tabi sadece onları yapıp bırakmayacağız gerekli yan teknolojileride araştırmalıyız, radyo gibi, doktrinler gibi, silahlar gibi :)
[signature][hline]sonunda yeniledik. , NMN

lord_elvyn, 12 Kasım 2004 20:06 tarihinde demiş ki:
artik patideki abazalardan korkmaya basladim...

[Bu mesaj mexinth tarafından 25 Ocak 2005 15:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ilk birkaç yıl IC kas, infraymış, defencelermiş, pöh.

Yılbaşında 10 gün süre ile 100 IC görüyorum ben çoşuyor direk sanayi.

Kaynaklarda çoştu 3-4 sene sürekli kömür ve çelik karşılığında lastik ve petrol biriktirdim
100000 + oil var bende şuan 7000+ lastik ki, 0.5 oil lastik artık.

Ekonomim sağlam, ama consumer goods ihtiyacı 10.5 filan
supply da 20 civarı götürüyor. kalan 30 civarı IC'yi üretim ve bilime adadım.
Ha vehicle assembly olayını direk araştırdım tank önemli, sittim sene uçak yapsın almanlar tank ve piyade,

land fortress olmasada olur, herifler bana asker getirene kadar ohoo.

Almanya'ya gireceğim hehe gaza getirdin dün zaten projemi yapamadım bugün son gün yaktın beni last survivor :)[signature][hline]sonunda yeniledik. , NMN

lord_elvyn, 12 Kasım 2004 20:06 tarihinde demiş ki:
artik patideki abazalardan korkmaya basladim...
Sosyal ağlarda paylaş

hehe abı nasıl oluyor 60 IC kafayı yicem sovyetlere girmedin heralde ? E Irak iRan ın hiçbi province ı IC vermioki bi MusuL Bagdat mı ne veriyo azcık nereyi aldınki ssen ?[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...