Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of iron 2 çıktı

behran

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
kaisserich modu var ŞİDDETLE ÖNERİRİRM

bir hoi fanı olarak orjinal oyundan daha çok seviyorum
konsept abd 1.dünya savaşına girmemiş ve almanya kazanmış
sonucta ingilterede ve fransada sosyalist hükümetler(ki fransadaki çook daha stabil ve güçlü bir devltken ingiltere kaosun eşiğinde)

ispanyada komünistler-cumhuriyetçiler kavgası var yine ama cumhuriyetçilerde komşudaki sosyalist akım yüzünden sol dan çok uzak değil,o yüzdne hepinize eyteree bee diyen katolikler 3ü birdne birbirihe girmiş

italya ,yine yarısı koministler yarısı DOĞRUDAN PAPANIN YÖNETTİĞİ katolik bir devlet olmak üzere 2 ye ayrılmış.

osmanlı zorda olsa hala hayatta,bu sırada imparatorlukta ekstrem fikileri olan subaylar üflkedne kaçmış(misal kemal atatürk) kafkasya ve kırımda bağımsız türk devletleri kurmaya çalışıyor.osmanlıda destekliyor

abd de bölünmenin eşiğinde,aşırı milliyetçi texas-kuzeyde sosyalistler-hala devleti birleşik tutmaya çalışan merkezi hükümet-ve etliye sütlüye karışmam diyen california hükümeti(gerçi bu bölünmlerin hiç biri yaşanmayabilirde..HEPSİ BİRDEN YAŞANIP abdyi yıllar boyunca kanlı bir içsavaşada sürekliyebilir,yada her seferinde başka bir güç savaşı kazanıp dünyanın geri kalanında dengeleri baya değiştirebilir..bu baya eğlenceli çünkü her oyun farklı oluyor)

almanya dünyanın en güçlü ekonomisi ve sömürge imparatorluğu...

çin çok garip bir durumda..zengin ticaret şehirleri almanlarca desteklenin bir fedarasyon tarafından kontrol edilirken ülkenin geri kalanı mdoerlenleşme yanlıları ve muhafazakarlar tarafından bölümüş..japonlar muhafazakarları destekliyor.ve saavaş kapının eşiğinde.

devrim sırasında ingiltereden kaçan kraliyet ailesi ve donanması kanadaya yerleşmiş,ingiliz donanmasının varlığı kanadayı bir nevi hala güçlü kılıyor ve yaşadıkları şoka rağmen kraliyet donanmasının varlığından güven duygusu içersindeler ve amerikadaki karışıklıklardan rahatsızlık duyuyorlar.olurda iç savaş kendi çıakrlarına uygun gruba direk destek vermek..ve bundan yararlanıp alaskayı ve belki bikaç pasifik adasını kontrol altına alma niyetindeler.

ee bütün bunlar olurken rusya nasıl derseniz..eğlence orda başlıyor..rusya...inanılmaz karışık bir durumda..almanlar 1.dünya savaşı sonra bolşevik rejimi döküp yerine beyazları oturtmuşlar..ama beyazlar ülkeye stabilite getiremeyince demokrasi çalışmalrına başlayan rusyada şu an huzur hakim değil..demokrasi şu güne kadar ülkeyi dar boğazdan cıkaramamıs..halk ve ozellikle ülkenin batısında güclenmeye başlayan koministler bir yandan,çarlığı diriltmeye çalışan juntacılar bi yandan,savaş sonrası moğolistan ve trans sibiryada kendi devletlerini kuran önde gelen beyaz generaller bir yandan(ki transsiibirya devleti doğrudan bir japon kolonisi,mooğolistan ise acaip sürprizler yapabilir)

bu sırada finlandiyada kuzeyde bıçak biliyor güçsüz komşusuna karşı

ayrıca balkanalda ve ukraynada katolikler vs koministler kavgaları yaşanıyor ama dış bir destekçi olmadıkça bu çatışmalar pektee kesin bir sona ulaşacak gibi dğeil.

kazaklar ve irili ufaklı türk devletleri rusyadan kompmuş,gürcüstan fransadan,ermenistan italyadan etkilenirken osmanlının pek bir müttefiği yok ve ermenistanla sürekli çekişmeler korkutucu haller almaya başlıyor.

bu sırada türkmen devletlerinin biri bir islam devleti kurma amaçları içinde

hindistanda prensliklere bölünmüş

kısaca dünya tam anlamıyla bir balkanized modunda
ve 2.dünya savaşının nerdne nasıl çıkacağı
veya hangi ülkenin hangi tarafta savaşacaı HİÇ belli değil.

baya eğlenceli...ilginizi çekerse link bulurum
Sosyal ağlarda paylaş

epeydir oyun oynamıyordum bu konuyu görünce yükledim başladım türkiyeyle direk sanayii geliştirdim gözümü suriyeye koymuştum Atatürkün ölümünden sonra aşırı demokratik bir ortam oluştu saldıramadık adamlara ingilterenin puppetıydı salak ingilizler tekrardan işgal etti arabistandan hindistana kadar gittiler,abd gerekli yardımı yapamadı şu anda almanya rusyayı ezmek üzere bende son anda saldırmayı planlıyorum stalingrada yaklaşılırsa ama axisler dünyayı domine ettiler bir kere fransada bile kukla yönetim başa geçti.

ayrıca bir hata oldu çok sinirlendirdi beni.üç adet motorize dört on iki adet gunner birliğim tahranda duruyordu iranla savaşırken.geçici barış yaptık tahran irana geri döndü ve tahrandaki birliğim yok oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer ilk oyununsa ABD ile fln oynamanı öneririm.
yada sovyetler

sovyetler olup fulll piyade bassan dünyayı fethedersin

amerika olsan savaşa geç giriyosun ekonomin süper fln ama donanma yapmalısın o biraz kıllı bir iş.

ben hiç sevmiyorum donanma yapmayıda...denizde savaşmayıda

uçak gemisi flnda yapmam...kıl oluyorum

eşeeeek gibi BB yapıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

burada hazır bilen ahaliyi bulmuşken sorayım

ben bu oyunda başarısızım almanlarla ilk oynamaya başladım sonra hırs yaptım bi ingilizleri denedim sarmadı

ben savaşı 1948 de çıkartıyorum elimde 80-90 birim ordu oluyor heavy tankalar hepsi topçu desteğişle bezenmiş piyadeler gırla adam

sorun şuki doğu çephesinde polonyalılara karşı başarısızım arada berlin i bile kaybettiğim oluyor :D ama sonra toparlanıp adamları sabun yapıyorum

sonra fransaya dönüp hadiseyi başlatıyorum hava hakimiyetini alıyorum v2 lerle taş üstünde taş koymuyorum ama mekan alamıyorum daha doğrusu almanların yaptığı gibi bir baştan girip öbür baştan çıkamıyorum okadar ordu okadar teknoloji jet uçakları fıs

adamın 20 birimine 60 birimle giriyorum bir kısmını diğer taraftan destekle savaşa sokuyorum ama alamıyorum adamlarda dinlenmiş olmuyor olmuyor tam mekanı alıyorum adamlar yorgun geri kaybediyorum takviyede yeterli düzeyde ama olmuyor olmuyor bu almanlar afrikaya filan nasıl gitmişler helal olsun

buarada donanma 0 tabi piyade tank top uçak araştırması üretimi derken hiç kullanmıyorum zaten real bir etkisinide denemelerimde görmedim
Sosyal ağlarda paylaş

Fransa'ya enrden girdiğin önemli, direk strasburgu almaya ksarsan çok çok çok zor. Hollanda ve Belçika'yı alıp yukardan girmen lazım.

Bende biş sorucam. Ben oyun agiriyorum başlangıç videoundan sonra oyun minimize oluyo. Başlat çubuğundan tuıklıyorum, görev yöneticisinden geçiş yap diyorum naifle, otomatik olarak aşağı iniyo, müzik flan gelyo ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...