Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Coldwind

Öne çıkan mesajlar

said:
StRencher, 04 Haziran 2005 21:15 tarihinde demiş ki:
ikiye bölünme konusunda sith'leri karıştırdın o maul'dü :D

harbiden yaa :) şu filimleri sırasıyla izlememe olayı harbi çok kötü :P du ben bidaha izliyim
filimlerin arasından cd yi bulmaya gider[signature][hline]"did you see my butt??"
Sosyal ağlarda paylaş

Sosyal ağlarda paylaş

bence o kadar da yerden yere vurulacak bir yazı değil, amcam ın star wars ın fantazisel bazda bir evren oluşundan ve hayranı olan insanlara hitap biçiminden bi haberdar bundan kaynaklanan bir göze batma var o kadar.[signature][hline]"All 3 days of E3 coverage brought over 2 million hits to the website, I wonder why"
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadasın coluk cocuga hitap ediyor diyerekten bok attıgı pc oyunlarında halbuki eude gecen karakterlere (bilhassa kyle katarna) dikkat cekip ana olayların arka planında gerceklesen olayları aydınlatılıyor. Hele şu cumle amcayı hiç sklememiz gereken bi konuma yaklaştırmıştır:
"Her adım başı bilgisayar efektleriyle donatılmış, rakiplerin bile sanal ortamda yaratılmış robotlar olduğu bir filmin benim açımdan hiçbir çekici yanı yok. Yani biz bu öykünün başını bilmeseydik ne olurdu? Hiç. Öğrendik de ne oldu? Yine hiç..."

Daha sonra ben çok artizim şekspir bilirim yunan mitini bilirim ayaklarına yatması da ayrı komiktir. Zaten şurada da herşey kopuyor:
"Anakin rolündeki Hayden Christensen'in sertliği, Kadir İnanır'ın bakışlarıyla camları kırmasını andırıyor."[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece okadar değil ki arcane. Mustafar gezegeninin yapısını Yüzüklerin Efendisindeki sahnelere benzerliğinden dem vurmuş. Sanki ondan esinlenilmiş gibi. Yüzüklerin Efendisini seyrettikten sonra Lucas oturup ilk 3'lemeyi yazdı zanneder bu yazıyı okuyan.

Tabiki Star Wars tarihçesini, 3 üçlemeyi, ırkları, politikayı, anlayışları ve içinde barındırdığı felsefeyi bilmek zorunda değil. Eğer filmi bu konular üzerinde eleştirmeyi ya da yorum yapmayı düşünmüyorsa. Gerçi bu zat böylesine yüzeysellikle bunları incelemiş olsa dahi "nasıl olur da anakin choosen one olabilir" tarzında sorularla çıkacaktır karşımıza.

Ha birde populizm yapmış üstüne. Yok oyuncak ıvır zıvır satışları, yok Bush falan. Süper bir film eleştirmeni yaklaşımı. Boş zamanlarında Emin Çölaşan mı takılıyor acaba?

Neyse filme dönersek, bendeniz 22'sinde izleyebildim anca. Sağlam dozda spoiler'e maruz kaldığım için "Most impressive" diyemedim. Ancak aranan sonuçlar 1 saat 40 dakikaya ancak böyle sığdırılabilirdi.

Spoilerlerden biri de serinin en karanlık filmi olacağı idi. Evet gerçekten öyle ama yeterince değil. Ben şahsen Anakin'in çocuk padawan'ları öldürdüğü tarzdaki sahneleri daha fazla bekliyordum. Dark side biraz daha belirgin olmalıydı. Lakin Lucas'ın bünyesinde bulunan bol miktardaki light side (Lucas Arts'ın oyunlarında bile etkili bu olay) bu filmi de etkilemiş. Hatta düellolarda bile bu etkili.

Sidious'un zekası başarılı bir şekilde işlenmiş. Yoda fazlası ile korumuş. Mace harcanmış. Anakin ve Obi-Van en başarılı tiplemeler bölümdeki. Ian McDiarmin pekçok sahnede rol böyle yapılır arkadaş dedirtiyor.

Padme'nin ölüm haberini alış sahnesi çok güzel ve Sidious tam bir iyi aile çocuğu tavrı sergilemiş. ;)

Ama gönüllerin kahramanı tabiki R2D2...

Viva la R2D2[signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

obi anakini kestikten sonra birden
you were the chosen one diyor
ordaki surat ifaresi cok guzel tam bir sogukkanliligini yitirme bosalma ifadesi.
Yani geldi oraya cool cool kararli bir bicimde ama icinde firtinalar kopuyormus adamin.[signature][hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=153087

said:
Her adım başı bilgisayar efektleriyle donatılmış, rakiplerin bile sanal ortamda yaratılmış robotlar olduğu bir filmin benim açımdan hiçbir çekici yanı yok. Yani biz bu öykünün başını bilmeseydik ne olurdu? Hiç. Öğrendik de ne oldu? Yine hiç...
bu kadar ucuz laflar, böyle bi sinema eleştirmenliği... ööhh be kardeşim, adam sana trade federation diyo, droid orduları diyo, galaksinin en büyük ordusu diyo, senin önüne müthiş bi hikaye koyuyo ve sen buna "sanal ortamda yaratılmış robotlara karşı savaşılan dandik bi film" yakıştırmasını yapıyosun. bu yorumu gören de sanar ki hiç hikaye yok kurgu yok, robotların dünyayı ele geçirmek için geldiği bi film. e sana helal olsun böyle bi yorumu Star Wars gibi bi seri için yapabiliyosan.

hadi onu geçtim, biz bu hikayenin başını bilmesek nolurdu demiş. sayın radikal gazetesi yazarı, dünyadaki milyonlarca insanın Star Wars Prequel Trilogy'nin filmlerini daha ilk günden izlemek için sinemalar önünde kuyruklar oluşturması senin için bişey ifade etmiyomu? yani hikayenin öncesini izlemek istiyoduk kardeşim, istiyoduk var mı bi diyeceğin? arz ve talep meselesi, biz talep ettik, george lucas da gayet mutlu bi şekilde arz etti ve Prequel Trilogy'i çekti. ha george lucas'ın paragöz bi adam olduğunu biliyoruz, ama sen ne hakla lucas'ın Prequel Trilogy'yi çekme amacının sadece poster, bilgisayar oyunu gibi fan'lar için yapılmış ürünleri satmak olduğunu söylersin? bu kadar mı boş bi insansın. hadi onu geçtim, evet bu filmler sayesinde Star Wars Store'dan alınan ürünlerin satışı kaç katına çıktı kimbilir. helal olsun george lucas'a giden bu paralar da! adam hayatını adadı bu sagaya be, elbet zengin olucak, helal olsun kazandığı bütün milyon dolarlar a.k.a "bay bomba"
SWG:
Ottkoo Jeliyeer of Eclipse Galaxy
Otkoo Jeliyeer of Bria Galaxy

[Bu mesaj MrBomb tarafından 05 Haziran 2005 13:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

obi wan diyorsun abi ya :) sıradan bir jedi'dan bahsediyorum ben orda. hepsi jedi master gibi şak şuk indiremiyor ki milleti.
hem bak jedi academy'de oynattığımız jedi da sürekli push yapıp duramıyordu force'u çok çabuk bitiyordu :)[signature][hline]Beş Hececiler
-Never trust a bartender with bad grammar.
-Doom to all who threaten The Homeworld
-For Auir! En Taro Adun!
Sosyal ağlarda paylaş

minigun karşısında aval aval duran jedi olmaz. speed ile minigun u tutan adamın yanına gider bir güzel halleder işini. eğer adamın yanına gidemeyecek gibiyse de o ortamdan kaçar. ayrıca bir lazerle bir mermi aynı hızda (hatta lazer daha hızlı bile gidiyo olabilir) ilerler. sadece filmlerde lazerin nasıl gittiğini ve nasıl yansıtıldığını seyircilere göstermek için yavaşlatılmıştır.

saçma sapan bir tartışma. yakında anakin mi yoksa neo mu diye konuşulmaya başlanır bu gidişle.[signature][hline]Neden feminist olayım ki? Ben güzel bir kadınım. - Courtney Love
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 05 Haziran 2005 13:32 tarihinde demiş ki:
obi wan diyorsun abi ya :) sıradan bir jedi'dan bahsediyorum ben orda. hepsi jedi master gibi şak şuk indiremiyor ki milleti.
hem bak jedi academy'de oynattığımız jedi da sürekli push yapıp duramıyordu force'u çok çabuk bitiyordu :)

abi başka bir elemanda tanımadıgım etmedigim fuzeleri forcela donduruyor olur yani her jedi yapabilir bunu bi bok yok o harekette.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
lord_elvyn, 05 Haziran 2005 13:21 tarihinde demiş ki:
bu arada bonecrusher minigun olayına acıklık getirilmesi adına clone wars chapter 8deki obi wan kapışmasına bakmanı oneriyorum.

Oralar abarti olmuş,madem bu kadar droidi tek başina aliyorsun genosianda bu kadar jedi öldü nasil izin verirsin buna.Sök hepsinin civatalari forcela parçalariyla kalanlari patlat.Hem palpatine kaçirilinca sen niye gitmiyorsunda başka bir sistemdeki anakinle, obi wani gönderiyorsun.Bence bu windu bi işler çevirdi ama ters tepti,sonunda fezaya bedava bilet kazandi.[signature][hline]Eamer Strider-eclipse
Aymar Ehe-eclipse
The Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural
Sosyal ağlarda paylaş

zaten sokuyolar abi yine clone warsta windu bi dunya adamı alıyo tek başına. şimdi diyceksinizo windu ama tamam da basit bişey yani minigun kurşunlarına push cekip etkisiz hale getirmek yani.[signature][hline]-Haa, pıhhh...
-Nefesin kokuyo lan uzak dur iki adım.
-As you wish.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...