Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

beyler bu oyunda en büyük hayaliniz nedir ?

Carsamba55

Öne çıkan mesajlar

Oyundaki hayalim ne biliyormusunuz? Çok güzel bir fikir olduğunu düşünüyorum bakalım hoşunuza gidecek mi?

4 serverin de lvl 65+ olan bütün charlarının toplanacağı (ama dupe itemler ayıklanarak tabi ki +5 elf beltler +5 we ler in'ler olmayacak) bir cz günü. Sadece bir gün ya da bir kaç saat. Orada olup pk kasmayı isterdim. Defalarca ölmeye razıyım. Çok güzel olmaz mıydı?[signature][hline]Class: Rogue/Archer
LVL: 67
NP: 160.000
Clan: Mohikan da takılıyoz bir süre... güle güle w00t
Server: Ares
Durum: 70 mi olsam charı mı satsam?
Sosyal ağlarda paylaş

Hmmm çok zamandır içimi acıtan ve değinemedim konuya geldik demekki. BU OYUN 1 VS 1 OYUNU DEĞİLDİR!!!!!!!
Bu lafı her yerde söylüyorum ve söylemeye devam da edeceğim. Bu oyun scroller çıktıktan sonra street figther sevenlerin 1 vs 1 oyunu haline dönüştü. Bana söyler misiniz scrollerden önce solo çıkabilen tek sınıf hangisiydi? Tabi battle BUFFER'ler. Dikkat Debufferler değil Bufferler! Yani neydi? Buff çok çok öenmli bir unsurdu bu oyunda. Şimdi noldu? Bufferler parti bulmakta çok zorlanır hale geldi. Herkes birini bulsam teketek kapışsam dalgasında. Rogue'nin mühim skili swift çöp oldu. Ya da wolfü. Magelerin tp etmesi bile cz haricinde tp scrol denen çok kullanışlı ama saçma şeyle ile bozuldu. arkadaşlar bu oyun takım oyunu!!! Buffer buff verir. Mage tpler. rogue swiftler. warrior dalar. Debuffer debuflar. Healer healler. Bakın 6 kişi saydım. Gerçek PK budur. Basalım scrolleri hadi yallah oyunu değildir. Ama ne yazıkki o hale dönüştü. Ha gelelim illusiona. İllision nedir? Bir skil. Ligth feet nedir? O da bir skill. eğer bunlar skill ise kullanılcak demektir. Nasıl scream bir skilse ya da leg cut. İstenilen skill istenildiği yerde istenilen kişiye kullanılır. İsteyen buna adaletsiz der, isteyen demez.Ama kurala gayet uygundur....

NOT: Kasacan be Murtaza :D...absolar açık olsun diye dedim. Hem ayrıca hayaliniz diye sormuş arkadaş. Hayalimiz değil. Bu da benim hayalim:P

[signature][hline]Class: Rogue/Archer

[Bu mesaj bilinc tarafından 06 Kasım 2005 02:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

@bilinc : senin o söylediklerin 1 sene önceydi..
senin istediğin o şeyler yada saydığın şeyler bir daha olması imkansız olan şeyler. eskidendi yani.
rogueler kendine 1920 heal basar olmuş. o adamın takıma ihtiyacı olurmu?[signature][hline]http://grin.hq.nasa.gov/
Deep Space
Dağdan geldim bağdakini kovarım, İstanbul başkent, magandaya özgürlük!
Gerçekleri tarih yazar, tarihide Galatasaray !!!
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam legit oyuncudan bahsediyoruz. Onlar işin cacığı.. kendine 1920 basan adam eziktir. Bana banlanmıcan deseler GM güvencesi verseler bile ben onu kullanırmıyım? Tabi ki hayır. Onun konuyla ilgisi yok bence...[signature][hline]Class: Rogue/Archer
Sosyal ağlarda paylaş

illegal adamlar tamam bende ondan bahsediyorum işte.
level 64-65 altı olanların %90'ı, level 62 altı olanların %99'u bu yöntemleri kullanıyor, +5 IN'ler, SB'ler, WP'ler, ROL'ler dupeliyor bu yüzden takım olayına ihtiyacı olmuyor.
e zaten level 65 ve üstü olan adamında takıma filan ihtiyacı olmamalı. belki parasite ve torment gibi şeyler için holy'e ihtiyaç duyar.[signature][hline]http://grin.hq.nasa.gov/
Deep Space
Dağdan geldim bağdakini kovarım, İstanbul başkent, magandaya özgürlük!
Gerçekleri tarih yazar, tarihide Galatasaray !!!
Sosyal ağlarda paylaş

bilinç ii hoş diyosun dediklerine ortalama %50 katılıyorum fakat senin görmedigin bir nokta var. 1vs1 demek başka bir kavram. 1 e 1 kapışma diyoruz ki anlamını benden iyi biliyorsun. grup olarak kapışırken isteyen illusion kullansın isteyen duff kullansın isteyen 8lik partyle tek 1 kişiye çullansın. bunlara lafımız yok. 1vs1 8vs8 in pratik versiyonudur. strateji yoktur basittir sadece zamanlama önemlidir. biraz daha düşündükçe yazına %50 katılmaktanda vazgeçtim. debufferların oldugu bir czde kim buffer olmak ister ? yada glacier/lc kaynagıyla slow yiyebildigimiz bi czde kim swifter olmak ister? açıkçası ben olmak istemem. oyunun hızını ve dinamigine ters çünkü. ilk duff atan galip gelir o tür bir kapışmada. illusiona gelicek olursak.. illusion miss şansını gözle görür seviyede arttırıyor ve cooldownu çok düşük. bildigim kadarıyla sadece sin vs sin kapışmalarında işe yarıyor. illusion attıktan/yedikten sonra kapışmanın bir anlamı kalmıyor. ben atamaz mıyım? atarım çünkü bende de var o skill fakat 1vs1 diye düşündügüm şey biraz daha er meydanı kıvamı oluyor. bilmiyorum yani benim oynayış tarzım bu şekilde. 3vs1 de yaparım uber duper super bi 3 kişi diilse adamlar ama illusion .... işte ona tahammülüm yok.[signature][hline]unholy ownz u
*dont throw rocks when u r living in a house of glass.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanılıyorsun dostum. 65 olmak muhteşem bir şey olmak falan değil. Ben 67'im ve bunu açıkça söyleyebilirim sana. Neden dersen zaman ilerledikçe master olan insan sayısı korkunç arttı. Ben lvl 60 olduğum zaman serverde 100 kişi master değildi toplamda. Bu CZ deki insan sayısını korkunç derecede artırdı. Bunun dışında Pk nın keyfini arayan n00blarda var tabi. İstediğin kadar güçlü ol, sana 25 n00b daldığında ölürsün.

Geçen bir deru partisi buldum CZ de. 8 kişi deru kesen 4x 5x karışımı bir partiydi. Priesta sytx sallayıp. Daha sonra iki okda aldım. Olayı çakamadılar. İki mage vardı birini aldım. Bir rogue geldi onu da aldım. O sırada warrior ve rogue tank girdiler. Diğer öldürmediğim mage priestı tpledi. Ve ben bir rogueyi daha kesmeme rağmen ice atıp yavaşlatıp beni öldürmeyi başardılar. Toplamda 4 kişi öldürdüm. Ama beni öldürdüler. Üstümde hoplayıp zıpladılar. Bence de haklarıydı. Öldürmüşlerdi sonuçta. Hata bendeydi. Takım olmadan oraya gitmekte. Bu sadece bir örnek... CZ de bowlun 12 girişi ya da ob ya da hb önüne gidildiğinde 3247298347294 sayıda human ve orc oluyor ve anlamsız bir kör dövüşü oluyor. Orada canın 10 k olsa bile canlı çıkman imkansızlaşıyor eğer takımın yoksa... Bence takımın değeri daha da arttı eskilere göre....

NOT: Hasmez senin dediğine katılmıyor değilim ki... Kimse buffer olmak istemez. Benim bahsettiğim oyunun scroller ile dengesizleştiği. Scroller olmasa buffersiz bir parti düşünmek mümkünmüydü. Yada şu an %50 nin üzerinde olan dufer sayısı yüzde kaçlara düşerdi? Roguesiz parti kuran magelerin solo çıkma şansı kalırmıydı? Ya da dış destek olmadan bir hiç olan warriorların şimdiki krallıkları ne durumda olurdu? Scrolün en büyük adaletsizliği debufe atılan cure ile yoluna devam edebilmen. Halbuki debuf özelliği bufını silmesidir. Kısa bir süreliğine kapaması değil. Demek istediğim bunlar. Oyunun yapımcıları scrollerde ekmek gördüler ve burdan yürüdüler.

[Bu mesaj bilinc tarafından 06 Kasım 2005 02:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam güzel söylemişsin yalnız bu illusion olayına fitilim ben ezelden beri.

Bazı şeylerin kuralı yoktur. Tamam eyvallah buna ama belli bir çerçeve içinde yapılır... Bu senin hoşlanmadığın 1v1 olayı için örnek vereyim. Ben herhangi bir assassin ile 1v1 yapıyorsam - ki bu tip combatlar da önemli olan combo ve pot basma olayıdır - sen kalkıp bana illusion atarsan, "noluyoruz kardeşim?" derim. Ben enayi miyim? Benim illusion skill' im yok mu? Ben bilmiyor muyum sanki ne kadar işe yaradığını onun?
Ha eğer atarsa da , spike' ın cooldown unu beklerim spike - thrust vs.vs. vurmadan önce cure atarım kendime. Çözüm çok bende...

Ama oyunun bir takım oyunu olduğu konusunda haklısın, benim bu bahsettiğim sadece 1v1 lerden ibarettir...[signature][hline]****
**
Sosyal ağlarda paylaş

PS: Ben archerim illision atağımı gayet düşürüyor ve %90 sinler bana gelirken illision ile geliyor ve hepsini takdir ediyorum kullandıkları için. Ki bende illisiona karşılık gelebilecek bir skill olmamasına karşın söylüyorum bunu...[signature][hline]Class: Rogue/Archer
Sosyal ağlarda paylaş

attagını düşürmez miss şansını arttırır. adam gibi archerlara 590 defansla tank yapıcagım zamanlar illusion atıyorum durum eşitlensin diye onun dışında hiç kullanmam. anca bi ark fln varsa human tarafında stealthtayken illusion atarım dursunlar diye.[signature][hline]unholy ownz u
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç bir şeyi kaçırmadım. Asasine lütfen buff verme bakayım neler oluyor?Assasinleri np şampiyonu haline getiren power up scrollerdir.

PS: Bu arada ne de güzel bir topic oldu yahu. Bol konuşmalı adam gibi tartışmalı. Ciddi ciddi oyun üzerine. Aga naber ehühühüergjer ebegümeci amanda skil bug haniymiş dupeninde kralıyım rampaların ustasıyım topiclerinden çok daha düzgün. Sevindirici...

[Bu mesaj bilinc tarafından 06 Kasım 2005 05:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bilinc, 06 Kasım 2005 05:02 tarihinde demiş ki:
Hiç bir şeyi kaçırmadım. Asasine lütfen buff verme bakayım neler oluyor?.

ortalama eşit dengede itema sahip olursa diger classlara göre daha çok şansı var. stealth faktörünü hatırlatmama gerek yok zaten. onun dışında sinlerin birbaşka özelligide az sürede çok damage vurabilmeleri bu yüzden diger classlara fark atar. buffsızda imkansız degil yani. ben bile bazen buffsız pk yapıyorum vede normalden tek farkı karambollerde belli oluyor. 50 tane novanın içine girmedigin sürece idare edilebilir. safety gibi bir explore skillini hatırlatmakta fayda var tabii.

ha bu arada explore demişken; explore un lvl 70 skilline hasta olmuş vaziyetteyim. deneyen var mı bilmiyorum fakat yazıdaki olay dogruysa ve cooldownu kısaysa bence en muhteşem skill odur. 2008 de lvl 70 olursam deneyesim var.[signature][hline]unholy ownz u
Sosyal ağlarda paylaş

lvl 70 gerekmiyor o skill için. 70 explore vermen yeterli. Ben denedim reskill atıp. Hiç kullanışlı değil Cooldownu kısa mı bilmiyorum emin değilim dikkat etmedim açıkçası. Tek güzelliği torment malice türü şeyler atamıyorlar sana, işlemiyor. Rogue olarak elimiz ligth feet, cure, ona buna swift bir sürü skill, pot vs de iken bir de defance skili açmak acayip zor bir iş...ayrıca explore 70 verirsen. Diğer archery ya da sin özelliğindeki puanlar çok düşük seviyede kalıyor. (masteri de unutmayalım tabe) Onu açmak için 70 yeterli bir lvl değil. Benim archer olarak şöyle bir hesabım var lvl 70 için, dark pursneri açıp exploreyi curede bırakıp sinden ise draini açmak boslar için falan. Hesapladım oluyor... LÖL...[signature][hline]Class: Rogue/Archer
Sosyal ağlarda paylaş

Archerların bir çok güzel özelliği var uzaktan attack verebilme oyunda en fazla dmg i aynı anda verebilme vs vs.Ama bence archer sux.Slide yapamamak bilmiyorum yani bırakın pk boyutunu 1 vs 1 i yerinde kıpırdamadan durmak.... Hangi archer uniqe takıları olan shell seti olan warioru alabilmiş? Yine 1 v 1 oldu oyun takım oyunu parti yapabilmenin sebebide bu bence ama her pkda da partiyle gezilmez.Her sınıfta solo yapar archer solo yapamaz diye söylentiler var saçma.(Yazdıklarım hiç bir kaynağa dayanmamakta ve bencedir :-p ) ve yine bence warior rulez...[signature][hline]Why can't you just forgive me?
Sosyal ağlarda paylaş

Archer çok temiz solo da yapar. Hatta yapıyorum gayette oluyo. Bazen 1 warrior alıyorum önüme ver cureyi yürüsün önden. asdasdaddada

Onur ne kadar archer varsa...........
ashgdadhgajsdhgajdgadsajgdajdgakd

Olum Mohikan be son Mohikan....

Neyse cıvıdım, gereksiz yere. Kendime geleyim.[signature][hline]Class: Rogue/Archer
Sosyal ağlarda paylaş

ben yüzüklerin efendisinden yada kral arthur filmlerınden okculardan etkılendıgım ıcın okcular bana cok zevklı gelıyor.
yani oynamamın bır sebebıde okcuya sempatim olması
iyi yada kötü.

topic ın basında dedım gıbı en iyi ıtemlere sahıp olmak hayalım

edit : Eglenmek ıcın pk yapacagım zaman asla yapamadıgım sey pm yi kapamak biri cure ister biri swift ister. cok can sıkıcı birsey..
archer ın lwl 70 skill ının ozellıgı nedir ?*

[Bu mesaj pisikopat_5 tarafından 06 Kasım 2005 11:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...