Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

512k adsl ve 74kb/sn ? Nasıl yani ?

Mathias

Öne çıkan mesajlar

Selam herkese,

Şu ünlü hız yükseltimi sonrası benim zaten 512k olan bağlantım kafayı yedi ( 512k 5gb kota bu arada. Oyun oynayanlar için süper ama çok az kişi kullanıyor neden anlamıyorum o da ayrı ya neyse:) )

http://img341.imageshack.us/my.php?image=nasyani7ja.jpg

Bariz bir şekilde 74kb/sn ile iniyor. Düzgün bir hızda indiğini fotodan görebiliyorsunuz zaten.

Telekom ne yaptı hormonladı falan mı merak ediyorum. Böyle bir durum var mı yoksa herkes fileplanet'tan zaten böyle mi indiriyor ?

İlgilenenlere duyurulur.[signature][hline]What we do in life,echoes in eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

Öeh! Bende 512Kbps sınırsız var ama 74KBps'yi anca downloadbaşlar başlamaz görebiliyom (o da programlamadaki mantık hatası).[signature][hline]bareme, 30 Ekim 2005 11:33 tarihinde demiş ki:
Bu kesin Kominist a.q heryerde karşıma çıkıyor Turkiye ve müsliman karşıtı sloganlarla Ulan sana kayacam.. az kaldıı

[Bu mesaj Kojiroh tarafından 01 Kasım 2005 16:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu bir program mı ? Eğer öyleyse bazı programların veriyi sıkıştırarak gönderme özelliğinden dolayı birim zamanda aktarılan veri oldukça fazla olabiliyor. Aynı zamanda windows'unda benzer bir özelliği var sanırım ama pek kullanılmıyor.

Kısacası o aktarım hızı değil, birim zamandaki aktarılan veri miktarı olabilir. Bu şekildeyse anormal değil. Dc++'ta sıkça karşılaşılan bir durumdur. (Emule ve türevleride aynı şekilde : p )[signature][hline]Image Resizer | direct-link | Selçuk Erdem'den önce de zopik'tim ben...
Fikir Yurdu - Siyasi ağırlıklı fikir ve düşünce forumu
Sosyal ağlarda paylaş

ben 256 da 118 gördüm zamanında :) o düşer yavaş yavaş :)[signature][hline]Her sabah yolunu gözlerim ,
Buğdayların arasındaki yeşil okyanusları görebilmek ,
Kır çiçeklerinin kokusunu duyabilmek ,
Beni sevdiğini hayal edebilmek için...
Gokart
[Bu imza zgrw tarafından 02 October 2005 01:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Download başlangıcında bende bi keresinde saniyede 600kb indirmişti sonra normale dönmüştü...

Bu hızı ani bi arttırmayı netlimiterla limit koyup açarak yapabilyomuyuz ? o zaman bi program yapalım habire lmit koyup açsın

Programı da "Download'ı iki katına çıkartıyoruz!" diye satalım :D
Sosyal ağlarda paylaş

muhtemelen filefrontun "biz hızlı yolluyoruz ki" demek için uydurduğu bir yalan.

zira 256k adsl hattından saniyede 256kilobitten fazla veri geçemez. o da 32 kilobayta tekabül eder. geçmesi için çift taraflı bir sıkıştırma algoritması gerekir, onda da sıkıştırılmış verinin hızı 256kb (32 kB) sınırına takılır.[signature][hline]anonymity brings out the worst in people
BandRoLL
Sosyal ağlarda paylaş

o baslarkenki temel olay sudur ...
siz dl e tıklar tıklamaz bilgisayarınız kendi buffer ına dl etmeye başlar ...
bu esnada sizden nereye save edeceğini vs sorar , arka planda dl etmektedir ...
siz yeri seçip ok dediğinizde gelen dl progress barında ise toplam indirilen miktar dl progress barında görünen süreye bölünürek dl hızı tadında bir rakam yazar ...
save etme olayını ne kadar geciktirirseniz hız o kadar artmıs gıbı gozukur ...
kısaca panik yapmayın izafi bi durum bi nevi göz yanılması :)[signature][hline]Vampire Hunter Delucian ...
Türküm Doğruyum Calışkanım ...

Türkiye cumhuriyeti kuruldugunda bu vatanın milleti olan kişilere TURK halkı denır ne mutlu TURK um diyene ...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
The_Delucian, 03 Kasım 2005 09:11 tarihinde demiş ki:
o baslarkenki temel olay sudur ...
siz dl e tıklar tıklamaz bilgisayarınız kendi buffer ına dl etmeye başlar ...
bu esnada sizden nereye save edeceğini vs sorar , arka planda dl etmektedir ...
siz yeri seçip ok dediğinizde gelen dl progress barında ise toplam indirilen miktar dl progress barında görünen süreye bölünürek dl hızı tadında bir rakam yazar ...
save etme olayını ne kadar geciktirirseniz hız o kadar artmıs gıbı gozukur ...
kısaca panik yapmayın izafi bi durum bi nevi göz yanılması :)

onla alakalı değil.. hızlandıkça hızlanıyor :)[signature][hline]My Space
Sosyal ağlarda paylaş

Size şöyle söyleyeyim ; Bende yaklaşık 2 senedir 512k limitsiz var ve fileplanet'tan indirirken sürekli 55-57 kb arası indirirdim. Bu onların yeni dl programına geçmeden de öyleydi, sonrasında da.

Daha ilginç olan Bone'un açmış olduğu topic'te söylediği gibi 256'ın 40kb ile indirmesiydi ( ki o zaman en düşük adsl hızı 256k idi, 128 artık yoktu. ).

Şimdi de 512k en düşük ve böyle hormonlu indiriyor. (74kb inmeye başladı.)
Bu sanırım telekom'un en düşük sağladığı hızla ilgili bir sorun. (256k halen var ama 512k artık en fazla sanırım.)

Yani fileplanet en düşük kalmış hızı hormonlu gösteriyor. Diğer yüksek hızlarda siz normalde nasıl indiriyorsanız, o da öyle indiriyor.[signature][hline]What we do in life, echoes in eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu herkesde hızlar baya yüksek ama bende 256k kotasız kullanıyorum 5kb ile 10kb arası download yapıyorum... netlimiter böyle gösteriyor..

telekomun aptal hız testinde 24kb çıkıyor.. neler oluyor yahu.. şu anda resmen bağlantımın içine sıçılmış durumda..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...