Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nooblar için bateri/davul/drum başlangıcı

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

ukalalık gibi gelmesin ama müzik terimlerini, nota okumayı öğrenirsen gerisini kendin geliştirebilirsin.

tabii stick control çalış hergün 1-2 saat kadar ve çalışmalarında metronom kullan mutlaka (padde tabii)

drum club'ın internette stick control kitabının scan hali vardı (kendi sitelerinde) onun faydası olur [edit: elvyn vermiş adresi yukarıda aslında ben onun dediklerini tekrarlamışım, aynı şeyleri yazmışım nerdeyse]

said:
BabacumMostors, 28 Ekim 2005 18:00 tarihinde demiş ki:
yok o kadar da noob değilim ritm tutaibliyorum da geliştiremiyorum hep aynı nakarat
[signature][hline]

[Bu mesaj Goering tarafından 29 Ekim 2005 05:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
RedallHoor, 28 Ekim 2005 22:47 tarihinde demiş ki:
said:
toggie, 28 Ekim 2005 17:47 tarihinde demiş ki:
ders al abi. öyle ders almadan çalacaksan da hiç çalma.

Paşam benim..

peki ders almayın. almassanız John abiniz gibi kral olursunuz.
Alırsanız da sizden bi b.k olmaz.[signature][hline]| tóqqíé || garbagé || sadece.gen.tr |
| drum-tr || tama || víc fírth |

[Bu mesaj toggie tarafından 29 Ekim 2005 11:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ilk aşırı tepki gösterenin sen olduğunu düşünürsek (ders almayan çalmasın) (ben gayet de çalıyorum ve bu sene sonunda hacettepe bahar şenliklerinde çatır çatır çalıcam bi aksilik olmazsa) bence biraz alttan alman gerekir.[signature][hline]Öz Hakiki Portnoy :-D
Bu benim için küçük ama hayvanlık içün büyük bir space.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Siamon, 29 Ekim 2005 13:59 tarihinde demiş ki:
Ya işte bi tane pad al, bide 60 dolara yamaha pedal alırsın sonra bi pufa vurarak çalış bunlarla..

huheheh olum herkes senin kadar iyi kuramaz o pad sistemini. :) adamın pad kayıtlarını dinledim,davul gibi kurmuş puf muf twin derken.heheheh :-D[signature][hline]Öz Hakiki Portnoy :-D
Bu benim için küçük ama hayvanlık içün büyük bir space.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm Portnoy yada onun benzeri insanustulerin cd lerini almani basta tavsiye etmem cunku
"ULAN BU NE?"
"NAPIYOSUN SEN!"
"INSANMISIN"
"BEN BIRAKIYORUM ABI!"
cümleciklerini kullanabilirsin..

bence paranı önceden metod kitaplarına yada onun gibi şeylere harcama.. Ders al. Stick kontrol en iyi ders alarak ve nonstop çalışarak geliştirilir...

Metod kitapları ilede yapabilirsin ama ders almak sana en az 6 7 ay kazandırır..

İyi hoca seçmelisin eğer bu işte ilerlemek istiyosan.. Benim hocalarımın ikiside çok yetenekli davulculardı ve arkadaşlarım oldukları için çok rahat öğrendim. Sıfırdan başlayan ve metodla falanla fistanla davul çalmaya çalışan birinin 1 senede geldiği seviyeye ben haftada 4 saatlik derse 2 ayda falan geldim ki ev pratikleri ve stüdyo pratikleri dahil tabi buna onlar olmadan çok zor..

Pratik, Pratik, Pratik başka bi yolu yok öğrenmenin.[signature][hline]As the face of glacier your mountains tower against the sunset
unforgetting what was made a bond so strong and ever so real...
The statue watches the kingdom your giant wings make all beneath
i'm staring forth the raventhrone I know i'm at the heart of winter...
Sosyal ağlarda paylaş

Off benim öyle bi şansım olmadı malesef. 4 sne önce başladım ilk 1 sene havaya vurarak çaldım :D Korn faln çalıodum limpbizkit falan özentilikten :D Uheuhue ne günlerdi ya havaya vuruodum ancak daha sonra bi gün pad aldım ama pade alışmam zaman aldı.

O arada kadıköyde stüdyo ekol vardı şimdi adı stüdyo kadıköy oldu oraya gidiodum haftada bir 8. sınıftayken.. sonra işte oraya gitmemeye başladım çünkü onlar beni Hiphop a yönlendirdi oraya gitmeye başladım. Hazırlık sınıfında gittim fransızcadan ikmale kalınca bırakmak zorunda kaldım bi daha da alakam olmadı.

Ama o aldığım pad beni baya bi geliştirmişti. Bunlar olurken stüdyo ekol'den 2. el yamaha twin pedal aldım ve dolabıma koydum öyle duruyordu. Ulan ben bunu niye kullanmıyorum dedim evde kullanılmayan eşya aramaya başladım Puf buldum onu kick yaptım artık güzel bi pad setim olmuştu.

Sonra fark ettimki bu padin kenarlarına vurunca tomtom sesi çıkıyo bende heryerine vurarak çalışmaya başladım ve hala öle çalıyom ama arada stüdyoya gidioz tabi octopusla.. =).[signature][hline]Siamon @ DeviantArt

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Goering, 29 Ekim 2005 05:04 tarihinde demiş ki:
ukalalık gibi gelmesin ama müzik terimlerini, nota okumayı öğrenirsen gerisini kendin geliştirebilirsin.

said:
BabacumMostors, 28 Ekim 2005 18:00 tarihinde demiş ki:
yok o kadar da noob değilim ritm tutaibliyorum da geliştiremiyorum hep aynı nakarat

yok oradaki nakarat demem bir şarkıdan geliyor

hep aynı nakarat.. aynı aynı yarısı bayat..

diye gidiyordu neyse

arkadaşlar ben aslında bass gitaristim zaten yok öyle portnoy olmak değil niyetim :) ama portnoyu da izleyip "yok abi yapmıyorum" gibi hevesim hiç kırılmadı insanın hevesi o kadar basit bir şeyle kırılırmı hiç? o kadar güçsüz olunurmu hiç?

neyse önerilerden bi elvyn in verdiği site işime yaradı teşekkürler bütün yardımlar için zaten esas amacım stüdyoda çalışırken davulcuma fikrimi birazda olsa anlata bilmek ne sitediğimi anlatmak zaten DD-55 imi daha çok babam kullanıyor ben bass gidiyorum aile eğlencesi :)

hepinize tekrardan teşekkürler[signature][hline]Akıl defterim (blog)
HeadShot Studios
S.D.N.

Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Hanım, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"
Bir filminde Şahin K. buyurmuş ki;
Yalayın lan beni allahsızlar!
Sosyal ağlarda paylaş

• 16 yıl sonra ...
On 28.10.2005 at 18:32, Xenocide dedi ki:

ben ders almadım ve kendimi baya ilerlettim öyle deme ? ders almak sadece işin ince tekniklerini detaylarını öğretir. bence ders alarak davulcu olunmaz ama gitarist olunur. çünkü o nota bilgisiyle ilgili. davul kulak gerektirir dikkat gerektirir, ellerinle ayaklarını uygun kullanman gerekir. bunlarıda sana bi hocanın öğreteceğini sanmam kendin çalışarak yapabilirsin ancak[signature][hline]Guild Wars
Guild--> Dark Saga [www]
Xenocide The Turk (E/Mo)
Yirtik Rahibe (PvP Healing Monk)
Elessar Kabraxis (R/N)
Abuzer The Kadayif (PvP IWAY W/R)

bunu yazdığımdan 1 sene önce hayatımda ilk defa davulun başına oturmuştum. ukalalığa bak emenike KENDİMİ BAYA İLERLETTİM

1 senede ne yapmış olabilirsin pezemenk

bi de çok biliyomuş gibi tavsiye vermişim. nerden bulaştım bu eski postlara bakmaya gece gece cringe elementale dönüştüm

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...