Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yes2turkey.org

arian

Öne çıkan mesajlar

Fransada bir grup Türkiyenin Avrupa Birliğine alınmamasını ve bunun gerekçeleri ile ilgili bir site yapmış ve ingilteredende bir iş adamı buna karşılık olarak www.yes2turkey.org adresini yapmış bende biraz destek olmak için buraya koydum.Buyurun sizin yorumlarınızda...
Bu arada bunuda Hürriyet 03/09/2004 gazetesinden gördüm bilgi oradandır yani...[signature][hline]Gilthoniel A Elbereth!
A Elbereth Gilthoniel
o menel palan-diriel
le nallon si di'nguruthos!
A tiro nin,Fanuilos!
Arian Elwing
Sosyal ağlarda paylaş

Önyargıları kırmak için başka ne mesajı verseydi peki? Nasıl olursa olsun bu işin ucundan tutmuş adam(lar) bir şekilde. Bütün site bundan ibaret olsaydı bile aşılması gereken bir problem olduğu için yine yerinde bir çaba olacaktı.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
@ui ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i | DevianArt | Eve-Online
Sosyal ağlarda paylaş

avrupaya girmemiz gerektiğini savunabilecek bi tek bunlar mı kaldı elimizde? öyleyse durum kötü. ki, bunlar da savunabilecek türden değil. istanbuldan ankaradan örnek vermeyi herkes bilir. neden o quizde "her yıl türkiyede kaç çocuk ölüyor?" ya da "her yıl kaç töre cinayeti oluyor?" ya da "büyük şehirler dışında kaç türk türkçe ve kürtçe dışında bir dil biliyor?" ya da "türkiyede devlet eğitim sağlık gibi kendi görevi olan hizmetlerin hangilerini ücretsiz veriyor?" gibi sorular yok?
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupa birliğine girmiş olan doğu bloku ülkelerini tanıyormusun? Bizden çok daha vasat durumda olan ülkeler var.

Avrupa birliği "Mükemmel ülkeler birliği" değildir. Ayrıca toplumsal olduğu kadar siyasal ve ekonomik bir birliktir.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
Sosyal ağlarda paylaş

mükemmel ülkeler birliği olduğunu söylemedim. (lafı açılmışken; mükemmel ülke kriteri bunlar değildir zaten. bunlar yaşanası her ülkede olması gereken temel özelliklerdir.)

madem mükemmel ülkeler birliği değil, benim karşılaştırmama gelene kadar yes2turkey sitesinin quizleri anlamsız kalıyor. resim koymuşlar, üniversite mezuniyet töreninden, "sizce bu nerden?" demişler, şıklar:
- burası türkiye olamaz, türkiyede okul yok.
- burası türkiye olamaz, erkekler de kızlar da var.
- burası türkiye olabilir ama kızlar yabancıların kızlarıdır.
- burası türkiye. türkiyede bilmemkaç üniversite var, kızlar bile var hepsinde.

türkiye hakkında önyargılar olduğu doğru. ama bu önyargılar bu şekilde aşılmaz, ve o önyargılar pek de haksız değil. lütfen istanbuldan kafanızı çıkarıp bi bakın. istiklal caddesinden ibaret değil bu ülke.
Sosyal ağlarda paylaş

Quizler çok acınası olmuş. resmen baın bizdede var sizdekilerden bakın bizde büyüdük gibi bişey var. Hani derler amcalara pipini göster....[signature][hline]-Houston. Bi sorunumuz var.
-Nedir yiğidim.
-Uyumam lazım houston ama uyuyamıyorum.
-Bi ayran yapıyım yiğidim uyursun
Sosyal ağlarda paylaş

Gazanfer farklı dilleri konuşuyor gibiyiz. Ben önyargılardan bahsederken sen eksikleri anlatıyorsun. Türkiye'de kadınların sokağa çıkamadığını zanneden, erkekler ile birlikte okuyamadığını zanneden milyarlar var bu dünyada, onlarcasıyla bizzat tanıştım. Sen ise bambaşka bir konudan bahsediyorsun. Ben bahsettiğin şeyleri yalanlamadım zaten, Türkiye'nin acınası sıkıntılarını gayet iyi biliyorum. Ama Türkiye'nin sosyal sisteminin sürünüyor olması, diğer konularda önyargıları yıkmak için çaba göstermememiz gerektiği anlamına gelmez.

Grup çalışmasında herkes aynı konuya yoğunlaşmak zorunda değildir. Her birey puzzle'ı bir kenarından çözmeye başlayarak da işe girişebilir.

said:
Gazanfer, 03 Eylül 2004 16:00 tarihinde demiş ki:
lütfen istanbuldan kafanızı çıkarıp bi bakın. istiklal caddesinden ibaret değil bu ülke.

Birbirimizi tanımadan itham altında bırakmayalım.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Quizler kesinlikle cok iyi olmuş.
Özellikle Fransızların en büyük korkusu (Vatikanın da müthiş desteği ile) türklerin avrupa birligine girip birliğin duzenini bozmaları.
Çünkü türkler fransızlara göre
başörtülü, peçeli, feslidir.
Erkekleri 3-5 kadın alırlar.
Kadın hakları yoktur.
Kadınlar tek başına sokaga cıkamaz.
Kadınlar mini etek giyemez
Evli kadınlar bir araya toplanıp aksam bir yere yemege gidemez.
vs....vs...vs

Çok komik görünüyor ama maalesef bunlar gerçek. Bu onların sucu veya cehaleti değil sonuta. Bu bizim kendimizi tanıtamamamızdır. Bu ste ne kadar etkili olur onu bilemem ama sadece devletin yapacağı 2 reklamdan çok azlasına ihtiyacı var turkiyenin ve bunun için de gercekten halkın yani bizim bir şeyler yapmamız gerek.

Özellikle interneti doğru şekilde kullanmak bizim icin cok iyi bir tanıtım olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 30 Eylül 2004 14:23 tarihinde demiş ki:
Çünkü türkler fransızlara göre
başörtülü, peçeli, feslidir.
Erkekleri 3-5 kadın alırlar.
Kadın hakları yoktur.
Kadınlar tek başına sokaga cıkamaz.
Kadınlar mini etek giyemez

fransızlara göre değil sadece, türkiye böyle bi ülke.
- türk kadınının yüzde yetmişi başörtülüdür.
- erkekleri 3-5 kadın alırlar. illa yasayla mı almaları gerekiyor? "kuma" müessesesi hala yaygın.
- kadın hakları yoktur. eh, yoktur diyemesek de avrupa standartlarının yanına yaklaşabileceği söylenemez. yok seçme seçilme hakkı bilmemkaçta verilmiş hikaye. şimdiye bakıyoruz.
- kadınlar mini etek giyemezler. iddia ediyorum, ankaranın doğusundaki şehirlerin yüzde sekseninde mini etekle sokağa çıkıp da taciz edilmeden bütün bir günü dışarıda geçirebilecek olan kadın yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

Pardon Ankaranın doğusuna hiç geçtin mi Gazanfer
Sana Kocaman bir LOL diyorum çünkü
Sen nerde yaşıyosun gerçekden çokda merak ediyorum.

Tamam doğuda daha tutucu bir kesimin olduğu doğru ama senin abarttığın gibi değil.
Yok ben her sene gidiyorum nedense anlattıklarını göremiyorum o bakımdan sordum.

Tabi Malatyayı , Kahramanmaraşı Ankaranın batısında sayıyorsak ayrı..

PS:Tamam hiçbiri istanbul değil belki ama biraz kendimizi bilelim dimi ?
Sosyal ağlarda paylaş

woa süper site bence.yeni gördüm, içerik dizayn herşey yerinde.hürriyete de helal olsun ayrıyetten destek çıktığı için böyle bişiye.

ghaldszar a da kocaman bi +1 diyeyim konu hakkındaki görüşlerimi daha bi ayrıntıya inerek gösterme açısından.[signature][hline]It is said that the mere touch of a kami is like embracing the sun itself.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...