Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurdum İnsanı (Tam bir kara mizah)

GE-TA

Öne çıkan mesajlar

Göstericiler 1 dolar attı, izleyiciler kapıştı

ABD'nin Irak'a olası müdahalesine karşı çıkan bir grup gösterici, Amerikan mallarını protesto etmek için yere dolar attı. Çevrede protestoyu izleyen vatandaşlar, hemen dolarları topladı.

Kartal'da Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) üyesi 9 kişilik grup, ABD'nin Irak'a olası operasyonunu protesto edip ABD mallarının kullanılmamasını istedi. Konuşmaların ardından gösterciler, ellerinde bulunan birer dolarları yerlere atarak protestolarını sürdürdüler.

Açıklama sonrasında polisler, göstercilerden attıkları paraları yerden toplamalarını istediler. Göstericiler, polislere ‘‘Biz artık bu parayı kullanmıyoruz’’ diye karşılık verdiler. Bunun üzerine protesto gösterisini izlemek için çevrede toplanan vatandaşlar, hemen yerdeki dolarları alıp ceplerine koydular.

(Hürriyetim.com'dan http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~2@nvid~233808,00.asp)

İçinde bulunduğumuz durumu bence çok güzel açıklıyor.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

bi an guliim mi yoksa oturup derin dusuncelere dalip kafamda ulkeyi mi kurtariim karar weremedim :-P

sonra gulmeyi daha saglikli ve anlamli buldum simdi guluyorum...[hline]Day after day we will gratefully suffer for more
Predestined's our part
So we bleed in the name of god

Blind Guardian - Age of False Innocence
---
So please, a little respect. For I am Costanza. Lord of the Idiots! - George "Gammy" Costanza (Cantstandya)
Sosyal ağlarda paylaş

yurdum insanı lafını sevmem.

ama insanlarımızın parasızlığını ve açgözlüğünü gösteren bir durum. özellikle aç gözlüğünü.

bir de bir laf vardı: "Türk, kimsenin önünde eğilmez"

peeeh[hline]Bakıyorum da neşem pek yerinde dii mi canım kendim. Tabi tabi.. Potasyum.. Potasyum..
- Deli Cevat
Sosyal ağlarda paylaş

Nukem e kattılıyorum, bence sadece ilgi çekme amaçlı yazıştan bi gösteri.25 cent bulamamışlar mı atıcak?Sıkıyosa $100 atsınlar.
Bu arada parayı toplayan insanlarda haksız değil, bir doların birmilyon altıyüzbin olduğunu unutmayın.10 dolar toplasan kardır.[hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

said:
axedice, 22 Şubat 2003 01:40 tarihinde demiş ki:
Sıkıyosa $100 atsınlar.
Bu arada parayı toplayan insanlarda haksız değil, bir doların birmilyon altıyüzbin olduğunu unutmayın.10 dolar toplasan kardır.

said:
Nukem_Verite, 21 Şubat 2003 12:00 tarihinde demiş ki:
ben olsam bende toplarım öyledir yani olay.
Bide kullanmıcaklarsa 100 dolar atsaymışlar

said:
_Mayhem_, 21 Şubat 2003 23:37 tarihinde demiş ki:
kullanmıcaksan gider döviz bürosunda TL ye çevirtirsin.. ne diye yere atıosun bende bunu anlamadım ya neyse..

Budur yani olay..[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
Level 50 Eldritch of Soul Reavers
Email: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Agirlikli olarak dovizi yere atan gostericilere takilmissiniz ama benim gostermek istedigim nokta, milletin savas mavas takacak hali yok once kendi karnini doyurmaya calisiyor olmasi idi. (Maslow piramidi rules)

Neyse Yurdum insani lafini bende sevmem, boyle konular acmayi da hic sevmem. Peki o adla bu konuyu niye actim? Hos bir nuans gibi geldi ve bu tur konulara genelde bu basliklar veriliyor.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettigim noktada degilsin Nuke. Misal yerden parayi sen alirsin ben almam. Turkiyede senin bana oranin cok buyuk. ABD oldugunu varsayalim. Orada da parayi alan olacaktir, ve almayanda. Ve oradaki alan/almayan orani bizimkinin aksine dusuktur. Bunu zaten iki ulke arasindaki gayri safi milli hasila mukayesesinde de gorebilirsin.

Bilmiyorum Maslow hiyerarsisini bilirmisin, bu akilli amcam insanlarin ihtiyaclarini dusunerek bir piramit cizmistir. En altta temel ihtiyaclari genis bir alan olustururken en usttede ego tatmini diyebilecegimiz talepleri belirtmis ve kucuk bir alana sigdirmistir. Bizim ulkemizdeki insanlarin cogu henuz en alttaki ihtiyaclarini bile karsilayamiyor, kaldi ki ego tatminine gitsin.

ps: ornekde sen alirsin ben almam gibi bir yaklasimda bulundum yanlis anlama.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

ya iyide adamlar eylem yapıyorlar tabiki gösteriş olucak orda usa ya bir tepki var çünkü.

örn:bir grew yapılııyorsa hiçbir işçi çalışmaz bunu biliyormusunnuz çünkü senin iş arkadaşların aç dururken sen çalışıp para kazanamassın katılmasan bile greve saygı duyman lazımdır

burdada bun benzer bir durum war

haa mantıklımıdır bu yaptıkları tartışılır.
Sosyal ağlarda paylaş

bi kere eylem bence aptalca parayi nie yer atiosun ya
git tl yap daha ii
baska bi yerde islemistim amerikanin operasyonuna karsi bi eylemdi
adamlar oyuncak amerikan helikopterlini fln parcaliyolardai elleriyle
ne bu ya oyunca paracalamak ne demk ya
yapilacak baska bisi kalmamis gibi[hline]"I will flay the skin from your flesh and the flesh from your bones and scrape your bones dry.
And still you will not have suffered enough."
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece kendilerini budala ya çevirmişler. Madem kullanmiorsun dolar felan nerden buldun atmaq için? Hadi onu geçtim cebinde paran batiorsa git ihtiyacı olan birine var. Ülkede aç insanlarda var. Onların dolar yada TL ayrımı yapcaklarını sanmiorum. Ayrıca alanları taktir ettim. İyi yapmışlar . Birde madem doları protesto ediorsunuz onu atmak yerine neden toplanıp TL ye çevirip birde açıklama yapıpı kullanmayacağınızı açıklamadınız derdim görseydim onları :)[hline]İlk insan ol, sonra sws ol, son warrior ve en son Turin'e benzemeye çalış....
İnadına sws, inadına Warrior(alayına gider)
Facing a darkness
I stand alone...
www.cutstm.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...