Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Minsc çıldırdı! (Baldurs Gate2)

zlorwf

Öne çıkan mesajlar

sarevok un criticali cidden 220 filan koyuyo
ama bütün criticalleri deathbringer assault olmuyo. bazıları.
yani criticalin criticali gibi bişi :P tabii kodumu dragon bile öldürüyo o ayrı (hiç denemedim, teorik :-p)

save olayına gelince, bg2 olsa bende ok derdim ama sildim ve yok yanımda cdleri.[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

All paticik characters, character names, and the distinctive likenesses thereof are trademarks owned by Paticik Inc.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 24 July 2003 13:56 tarihinde demiş ki:
katanayı dual kullananlar bug abuzerdir bunu baştan söyleyeyim :) (katana çift elli silahtır normalde. yani two handed swordun yanında başka bir silah daha kullanmak gibi bişi katana + başka silah kullanmak).
Yazışa geel. Katana dediğin one handed type, hem oyunda hem 3e de hemde gerçek hayatta. d10 damage var diye illa 2handed mı olması lazım?[hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

ah be.
demekki yazıyorum ha.

peki şöyle diyelim. benim bir kuzenim var, amerikada oturuyo, ve katana kullanan bir erkek arkadaşı var.
fotoğraflarını getirdi, gördüm, ve emin ol ki katana çift elli bir silah. ayrıca fotoğraf olmasa bile ona inanırdım çünkü kuzenim böyle konuları iyi bilir & NY state de karate 2. si. (en azından idi :-p)

ayrıca, kuzenim olmasaydı bile ben katananın çift elli bir silah olduğunu biliyodum. interplayın lionheart forumlarında drunkestdwarf isimli arkadaşımız bir kılıç kullanıcısıdır. o söylemişti.

o "yazışa gel" lafı çirkin. daha kötü bir cevap da yazabilirdim ama yeni kalktım sinirli değilim. ama bir forum görevlisi olarak daha güzel cevap yazabilirdin bence.[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

All paticik characters, character names, and the distinctive likenesses thereof are trademarks owned by Paticik Inc.
Sosyal ağlarda paylaş

peki abi tek elli olsun.
ismini de türk katanası yaparız :-p[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

Sosyal ağlarda paylaş

abi tutulacak yerini (neydi kelime ya) görsen cidden çift elli. yani tek elli kullanmak için hill giant olmak lazım :-p[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi jade hayatımda gerçek ve oyunda 100 lerce katana gordum ve hepsi tek elliydi bu arada 2-handed sux dual katana rulz(ozellikle biri celestial fury olunca ada bak be kutsal ofke olm addan da baya bi karizma ueeheeh:D yane hele onu ala kensai den multi-classla mage ol walla bişi demiyecem celestial stun u basar buyulerle adamı(gerisini sen dusun hoca eheheh :p
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman şöyle diyelim, katana alınan eğitime göre tek veya çift elle kullanılır. 3e de exotic weapon proficiency alınıyor tıpkı bastard sword gibi. Hatta Miyamoto Musashi'nin bir resmi. Bakınız nasıl da bir elinde katana, diğerinde wakizashisi var.

Jade amacım dalga geçmek değil, takılmaktı sana. Kırdıysam özür[hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

alala
o zaman bahsettiğimiz şeyler farklı. o kensainin elindeki şeyle benim bahsettiğim şey arasında fark var :P tip aynı ama uzunluk farklı *biraz* :P
scannerim olsa da göstersem. hani 2 tür katana mı var dicem ama o da olmas ki farklı isim verirler.
bilmiyorum.[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

Sosyal ağlarda paylaş

hm baktım olaya
katana yapılırken uzunluğu kullanıcının stiline bağlıymış. eğer ofansif istiyorsa, çift elli yapılırmış kabzası (benim fotoğraflarda gördüğüm), ama miyamotonun kullandığı gibi tek elli olanlar da varmış.
fakat iki tane katana kullanmak yerine bir tane kullanmak daha mantıklıymış. yani bir katanayla ancak kısa bir kılıç dual kullanılabilirmiş, hatta onu yapmak için bile katananın kısa olması lazımmış.
hatta iki elli katana kullanan tek bilinen kişi miyamoto imiş. ki o da benim bahsettiklerimden kullanmıyor.
katananın yapılışında önemli olan unsur o kavisi düzgün yapabilmekmiş. uzunluk, dediğim gibi, stile bağlıymış.[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

Sosyal ağlarda paylaş

lol o da zordur beah hiç anti dragon silahı olmadan kesmek
nası kestin neyle kestin tebrik :)[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

Sosyal ağlarda paylaş

hiçbie fikrim yok,ama çok critical çektim,wand of resurrectıonla ölenleri dirilttim,anomen 2 kere,drow 1 kere,öldü,ama naliayla breach+piercemagick+lower resitance çetkim,o tomblarda bulduum kılıcı id yapmamaıştım,1 tane magem olduundan id ye slot ayırmıom,jierdanı kesmeyi hiç düşünmüyorum o yüzden id etmedim,ama bi deniyim dedim,harbi bi şekilde kestim,ehe spr oldu,zaten iniqisitorle oynuom,cromsayr aldım eehe yenilmez oldum,o kadar spr silahım warkı hangisini kullanacağımı bilemiom,jierdan saaolsun[hline]less talk,more glock!
Sosyal ağlarda paylaş

Jierdan lvl 11mi hmms iyi bu arada paladinsen bence carsomsyri harcama kesinlikle bende paladin cavalierdı asıl charım lvl 28e kdr onu kullandım throne of bhaalda bile bence süper bir silah yanınada bir ranger alıp celestialıda harcatmassın[hline]Olymposdan[Sir Lancelot]
Nblden[Silver]
Vestelden[Lancelot Ivanov]
Avaturkten [William Hurt] Diye Tanırlar beni...
Sosyal ağlarda paylaş

ben mage deilim,kaçıncı lvl'da geldikleriini bilmiom,naliada mageim,spr oldu ama jierdanı öldürmem,honor of the legions full plate mail(özelliklerini hatırlamıom sonra yazarım),reddragon scalesdan yapılan armor,cramsoyr+5,ama bi--iki sorum war,örenilen büyüler sonradan öğrenilebilen daha önemli büyüler için silinebiliomu mage book'dan?yada lvl atladıımda silah kullnma özelliklerini arttırabileceğin puanlar alınıo bazen,ama twohanded'ı mesela arttırmak için bazen 2 puana ihtiyaç duyuluyo,ee puanı harcamayınca(twohandedi arttırmak istiom)lvl atlıamıom,naapabilirim?[hline]less talk,more glock!
Sosyal ağlarda paylaş

naliayı at eziğin teki sux0rs :)
edwini al
ayrıca bütün proficencyleri arttırmak 1 point ister 2 point istemek diye bişi yok.[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

Sosyal ağlarda paylaş

edwini alabiliyosun, farketmez
paladinler sadece 2 tane slot doldurabiliyo... grand master olamazlar (olsalar tanrı olurlardı: lvl 30 filan olunca saveleri o kadar yüksek oluyo ki büyü yemiyolar)[hline]All characters in this forum are fictitious. Any resemblance to actual persons, living or dead, is purely coincidental.

Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda sadece düz fighterlar bir silaha 2 den fazla puan verebilir yani paladinsen two-handed da en fazla 2 puanın olabilir zaten. 2 handed style a ver önce puanlarını sonra da crossbow a.

Büyü kitabından büyüleri silme olayı yok ama fazladan büyü öğrenemiyorsan potion of genius iç öyle dene. Kitaba yazabileceğin maksimum büyü sayısını intelligence belirliyor.[hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...