Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Okuyalım.Cok Sey Acıklıga Kavusuyor.

Passanger

Öne çıkan mesajlar

Divan Kurulumuzdan Açıklama
06.10.2005 16:07

Divan Kurulumuzun, Kongre Üyelerimiz, Taraftarlarımız ve Spor Kamuoyuna yaptığı açıklama:
Yüzyılını aşmış, Türkiyenin en eski spor kulübü olarak her hareketi, köklü adet, alışkanlık ve ananeleri ile Türk toplumuna örnek olmuş, Kulübümüzün sahip olduğu özellikleri toplumumuzun da bir aynası olarak yalnız tarafsız kesimin değil, ebedi dostumuz ve ezeli rakiplerimiz kadar diğer rakiplerimizin de daima takdirlerine mazhar olmuş, olaylara vakur, metin, soğukkanlı, sağduyulu adil yaklaşımımızBeşiktaşlılık Duruşuolarak adlandırılmıştır.

Ancak son zamanlardaki spor sahalarında görmek istemediğimiz olayların, haksızlıkların, yanlışlıkların artmasının, sporda fair play olgusundan uzaklaşılmasının, herkesin her olayı kendine göre yorumlamasının sporumuzu kaos ortamına sürüklediğini göstermektedir.

Gençlerimize sahip çıkmak, onlara Beşiktaşlı Duruşunu anlatmak, sporun sahada başladığını ve neticesi ne olursa olsun sahada biteceğini, dostlukların, arkadaşlıkların ise ebediyen süreceğini öğretmek konusu biz Camianın büyükleri, yöneticileri, müstakbel yönetici adayları, değerli medya mensuplarının görevi olmalıdır.

Üç ayda bir yapılan Divan Kurulu toplantıları ile her yıl Şubat ayında yapılan İdari ve Mali Genel Kurullar, yönetimlerin eksik görülen hareket tarzlarının tartışılma yeridir.

Oysa, yapılan tüm hizmetleri bir tarafa atarak futbol maçlarımızdaki bir-iki kötü neticeye göre hemen Camianın içerisinden Yönetime yüklenmek, yermek, olağanüstü durumlardan bahsetmek hiç de Beşiktaşlılıkla bağdaşan bir davranış biçimi değildir.

Gerek Kongre Üyelerimizin, gerek taraftarlarımızın bir bölümünün davranış ve Beşiktaşımızı algılama şekilleri yakın geçmişe göre çok farklılaşmıştır. Gelecekte olası tehlikeler için çok geç kalınmadan Beşiktaş felsefesini, Beşiktaşlılığı ve tüm konuları ile Beşiktaşımızın kurumsal işleyişini, günümüz gerçekleri ve tarih süzgecinden geçirmek, gelecek nesiller için bir Beşiktaşlılık referansı olmalıdır.

Üyelerimiz ve daha önce görevde bulunmuş arkadaşlarımız ile aynı geminin içinde olduğumuzu düşünerek, asılsız gerçek dışı bilgilerle, açıklamalarda bulunmaları ve Yönetim Kurulumuzu itham etmelerinin Camiamıza fayda yerine zarar vereceğini hatırlatmayı görev kabul ediyor ve bu arkadaşlarımızı sağduyulu ve daha dikkatli davranmaya davet ediyoruz.

Başta Beşiktaş Futbol Takımı ve diğer takımlarımız olmak üzere tüm takımlara fair-play kuralları içinde başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

Şeref Nasır
Divan Kurulu Başkanı

-----------------------------------------------------------[signature][hline]Elbet bırgun toprak olup gıdecegız.
Besıktaslı dogduk Besıktaslı olecegız.

[Bu mesaj Passanger tarafından 06 Ekim 2005 17:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bence her 3 istanbul takimida kollaniyor.

Anelkanin elle attigi golude kasti saymiyorum, yani hic bir hakem oturupta "ok ben golunuzu sayacam sen elle at bab" diyecek hali yok, kayirmanin bir cok baska yolu var.

Ama bunu bu kadar abartmamak lazim, soyleki gecen sene spurs man utda super bi gol atti yarisahadan, ama sayilmadi 1 metre icerde olmasina ragmen... chelseanin CL yari finalinde hemde haksiz here gol yenilmesinede goz yumuldu bunlar futbolda olagan seyler. bu kadar cocuksu hareket edipte herkesi birbirine dusurup sonrada "biz xxx fc yiz roxxoruz fairiz pls" denmez.[signature][hline]Azmod3lli L33trano, Leetranos.com acildi... site update edildi, ilk comic bile eklendi!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zegna, 07 Ekim 2005 00:58 tarihinde demiş ki:
hatanin sorumlusunu MHK dan cok Fenerbahce olarak gostermek daha buyuk hata bana gorede.
[signature][hline]Absolut, 22 Eylül 2005 14:11 tarihinde demiş ki:
Belki yenildik ama dana gibi bağırdık diye hava atan bir biz varız herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

Günaydın,

Peki ya gerçekler,

Farkında mısınız artık futbol bir iş sahası, bir sektör. Bizler burada atılan golleri, pozisyonları konuşurken bir üst balkon da giden para gelen para konuşuluyor. Her şeyin artık para için yapıldığı bir alan futbol.

Örnek mi verelim,

Ali Şen kendi tuttuğu yazarları ile Aziz Yıldırım'a yükleniyor x gazetesinde, bir bakıyorsun Aziz Yıldırım'da kendi yazarları ile Ali Şen'e yükleniyor başka bir y gazetesinden, suyun üzerinde kalan buz parçası Fenerbahçe'yi tartıştıklarını gösterirken, suyun altında kalan buz parçasında ise uluslararası silah ticaretinde aynı ihale'deki çekişmeyi yaşıyorlar. Bizler de gazetelerden Fenerbahçe tartışılıyor sanıyoruz.

AIG gibi bir başarısız girişimin ardından yönetim kavramının yanına yaklaşamayan bazı Galatasaraylı yöneticiler, el altından tribünlerden var olan yönetime köstek olmaya devam ediyorlar. Bizler de sözlerini tutamayan Özhan Canaydın'ın eleştirildiğini sanıyoruz. Şimdiye kadar bir çok defalar yönetim kademelerinde farklı rollerde görev almış kişilerin neden suskun kaldığını zannediyoruz sultani'de yapılan kongrelerde.

Hiç düşündünüz mü neden italya'da 10 şampiyonlukta bir yıldız takılırken, bizde bu 5 şampiyonlukta diye. Tek amacı tarafları küstürmemek olan, 4 kulübün taraftar sayısı nedeni ile basiretli karar alamayan değerli futbol federasyonumuz değil mi bunu da yapamayan.

Mafya'nın at oynattığı, daha da vahimi at oynatmasına müsaade edildiği bir alan artık Türk futbol'u.

Üstüne üstlük televizyon yayıncılığı sayesinde gerçekleri istediğiniz gözle yorumlamanıza ve hatta yorumlatmanıza izin verilen başıboş bir ortamda her şey o kadar kolay oluyor ki,

Bakınız mesela, Anelka'nın attığı golü tartışırken gözlerden kaçanları. Etik olmayan davranışı sonrası Anelka ile ilgili çıkan ilk haberi yorumlayın mesela. Hatırlamazsanız hemen söyleyeyim. Anelka, Fransa'da katıldığı televizyon programında Türkiye'nin Avrupa birliği sürecinde desteklenmesi ve Türkiye'de çok mutlu olduğunu söylemiş diye. Her şey bir komplo teorisi gibi, imajın mı zedelendi mi, hemen git düzelt, bazı değerleri hiçe sayarak.

Ne güzel demiş Mustafa Kemal, ben sporcunun ahlaklısını severim diye.

Başka bir başlık altında tartışılan konu gibi, yıllarca kayırılan İstanbul takımları şimdi kendi içlerinde ki kayırılmanın adaletsizliğini tartışıyoruz bu forumlar da komik bir şekilde. Birimizin de yüzü kızarmıyor mu bu tartışma da çok merak ediyorum. Bir Anadolu kulübü taraftarı da gelip bir çift laf söylese diyecek bir şeyimiz olmadığı halde.

Gün geçtikçe ahlaksızlığı savunur hale geliyoruz, gün geçtikçe yapılan yanlışlara daha başka bir yanlışla müdahale ediyoruz, gün geçtikçe kuralları ve kanunları kendimize göre yorumluyoruz, gün geçtikçe rakip kavramından uzaklaşıp düşman kavramına yakınlaşıyoruz.

Şöyle bir geriye yaslanıp düşünün, spor nedir diye futbol'u tanımlamadan önce.

İyi günler

[Bu mesaj Kumadam tarafından 07 Ekim 2005 09:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya zegna seçimleri izlemedin mi ?
Aziz Yıldırım kaç klup başkanıyla görüştü ?

Gs Beşiktaş Gençlerbirliği Ankaragücü Haluk Ulusoy u isterken

Aziz Yıldırım açık açık indireceğini söyledi.
İzlemiyorsunuz sonra kaynak diyorsunuz?
Seçim zamanı gördük neyin ne olduğunu Aziz Yıldırım destek vermeseydı başa gelebilirmiydi ? Gelemezdi tabiki.
Adam kaç defa açık açık söyledi Haluk Ulusoy u oradan indireceğini.
Kaç defa polemik yaşandı.Hepsini izledik gördük.
daha ne kaynağı yahu ?[signature][hline]Eskiden yeterdim kendime
Artardım bile
Şimdi ne yapsam nafile!...
Ve Kim demiş "can eskimez" diye
Bu can tedirgin bu tende
Can da eskimiş
ben de

/Bedri Rahmi Eyüboğlu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SeaGle, 07 Ekim 2005 19:54 tarihinde demiş ki:

HAKEMLERİMİZİN GÖREVİ NE?BOŞ BOŞ DURMAK MI?ONLAR ORAYA BİŞİLERİ GÖRSÜNLER DİYE KOYULMUYO MU?BİZİM MAHALLE MAÇLARINDA BİLE GÖRÜLÜYO BE

Aynı hakemler 90+3'de umit karanın faul yaparak gol atmasına ve GS nin o macı kazanmasını da gormezde gelebiliyorlar?[signature][hline]Eğer sen kendi kaderini cizebilecek kadar güçlü değilsen başkaları senin kaderini cizecektir ve sen buna karşı gelemeyeksin......
Sosyal ağlarda paylaş

bunu kaçıncı kez söylüyorum bilemem ama o pozisyonlarda hakemlerin konumları farklıydı. İkisini de bi izleyin ve hangisinde görülmesi daha kolaymış karar verin.[signature][hline]"Bir şeyler ters gitti..."
In Rock We Trust
K.A.L Forever!
Renksiz Pati, Tarafsız Pati
Her Şey Paticik İçin...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Phrexian, 07 Ekim 2005 20:53 tarihinde demiş ki:
said:
SeaGle, 07 Ekim 2005 19:54 tarihinde demiş ki:

HAKEMLERİMİZİN GÖREVİ NE?BOŞ BOŞ DURMAK MI?ONLAR ORAYA BİŞİLERİ GÖRSÜNLER DİYE KOYULMUYO MU?BİZİM MAHALLE MAÇLARINDA BİLE GÖRÜLÜYO BE

Aynı hakemler 90+3'de umit karanın faul yaparak gol atmasına ve GS nin o macı kazanmasını da gormezde gelebiliyorlar?

aynı hakemler daha zilyonlarca fb hatasını kural ihlalini görmüyorlar

FİFA kokartlı hakem Ali Aydın'ın görevden istifa etmesini febe sağlamadımı bi bakıma maç tekrar edilirdi ceza verilirdi bişey olurdu

siz kalktınız hakemin anasına avradına zilyon tane küfür ettiniz aziz BEŞkanınız gene zilyon tane demeç werdi o oldu bu oldu diye

biz bişi söledik de kıla yüne sardınız hemen ohhh....
Sosyal ağlarda paylaş

FB TV

Haluk Ulusoy istendiği zaman çoğu klup istiyordu ama Levent Bıçakçı çıktı bir anda ortaya Aziz Yıldırım ben bu adamı istiyorum dedi.
Birçok klup başkanıyla konuştu.Aziz Yıldırım rüzgarıyla kazandı.
buraya kadar eywallah birşey demiyorum.
Aziz Yıldırım ı destek verdi diye suçlamıyorum.
Tabiki destek verilecek istediği adamı getirmek için.

Ama gelen adamda biraz objektif olsun be kardeşim.[signature][hline]Eskiden yeterdim kendime
Artardım bile
Şimdi ne yapsam nafile!...
Ve Kim demiş "can eskimez" diye
Bu can tedirgin bu tende
Can da eskimiş
ben de

/Bedri Rahmi Eyüboğlu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...