Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

ilk defa gamespot'a böyle sövdüm, 6 vermiş salak herif. bir de carpal tunnel'den bahsetmiş aptal, hakiki CTS'ye neden olan oyunlara 9 üstü veriyorlar ama.

millet köpürmüş forumunda, gittim ben de saydırdım. ayıp denen birşey var. abidik gubidik oyunlara pahalıya maloldu diye 8-9 vermeyi biliyorlar ama devamlı.
Sosyal ağlarda paylaş

bir cok review sayfasi dusuk vermis. sebep te su... hikayesi yok. grafikler cok kotu ve oyun cirkin. Bir tek battle mode zevkli, yoksa hic bir sey yok, hedef yok oyunda ne yapacagini bilemiyorsun.

ama salak herifler hic arastirmadan girmisler, hic biri 4 senedir 2 kisi tarafindan yapilan bir oyun oldugunu, neredeyse 0 budget ile yapildigini ve en onemlisi, oyunun moddinge cok acik oldugu ve surekli yeni modlarin ciktigindan bahsetmemisler bile. Ulan madem oyun review ediyorsun, biraz arastir ya. Resmen oyunu kurmus, 30 dk oynamis cikmis. Oyunda nasil hedef yok yahu? Istersen ulke yonet, istersen gladiyator gibi sadece arenada dovus, istersen korsan kovala omur boyu, istersen kendi bagimsiz kaleni istila et ve tut... yahu daha ne olacakti :D
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu açıp ilk ata binip birine saldırdığımda yüzümde kontrol edemedğim aptal bir sırıtış olmuştu. bir insan nasıl bu oyunu oynayıp da zevk almaz :p hikaye olmayışı ve hedefsiz oluşu gibi şeyler beni de çok rahatsız eden etkenler bence orası çok aceleye gelmiş kessinlikle o konu üzerine daha fazla eğilmeliydiler. Ama onun dışınd yukardaki bir arkadaşın dediği gibi bu reviewlar 30 dakikalık oyun sonrası. Oyunun büyük ölçüde modlanabilir olması ona bence en az +2 kazandırıyor, delta force tarzı modlar bile görmüştüm ben. Ki içinde orjinal oyundan çok daha güzel hikaye olan rp mod, lord of the rings mod, warhammer modlarından bahsetmiyorum bile. Ha onlar direk oyunu yapanların başarısı değil ama onların yaptığı oyunun bu kadar modlanabilir olması ve kendini insanlara bu modları yaptıracak kadar sevdirmesi en büyük etkenlerden.

zaten obliviondan sonra herkes anladı bu sitelerin rüşvetle çalıştığını sdf
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
Gamespot'un Bioshock konusunda yaptığı bir hata varsa 9.5 yerine 9 vermektir.

bioshock?

hani tek kullan at olan, hikayesini benim yazsam daha iyi olacağı, system shock 3 ün yandan yemişi olan bioshock?

lul. herhangi yenilik getiren bir oyun diildi. shooter işte. bayık demem ama 9 da vermem. 8 daha iyi o oyun için.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır oyunda hedef yok nedir, pirates! denen bir oyun var 20 yıl önce yapılmış. gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biriydi. ne istiyorsan onu yapıyordun ki bu onu bir adım daha ileriye götüren bir oyun varyasyon olarak. hikayenin bir önemi yok oyunda, pirates'ta da "ooo ne güzel ailemin intikamını aldım, ne manyak bir hikayeymiş" demiyordu kimse. onun için meşhur olmamıştı oyun.

ikinci oyunda PURODAKŞIN VALUY tavana vurur inşallah da 10 vermek zorunda kalır lapacılar. ayıp lan, gameplay'in bu kadar mı kıymeti yok bir oyunu değerlendirmede? ben olsam utanır yazarlığı bırakırdım bu faciadan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

gameplayi olmadığını söylemedim :) gameplayi iyiydi, metal öküz vurup duruyorduk işte.

ama bir oyuna 9 vermek için oyunun gerçekten çok iyi olması lazım. ss2 yi oynadıktan sonra "ayıp be" diyesi geliyo insanın.

skill vending makinaları? check
sivil halkın zombi ve türevlerine dönüşüp saldırganlaşması? check
sana yardım eden ve sonra ilginç bir özelliği ortaya çıkan mysterious voice? check
navy/marine/psych? :) check

ki hikayesine nasıl güzel diyorsun anlayamadım ama ona birşey demiyorum zevkler ve renkler geyiği.

ama dediğim gibi system shock 2 nin az oynanmış bir oyun olmasından yararlanıp copy&paste etmişler.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirates çok iyi bir örnek. Review Score: 9.2 | Release Date: Nov 22, 2004 Editle ekliyorum ki Samlenmeyelim: Sam'in ilk Pirates!'dan bahsettiğini biliyorum sadece neredeyse birebir aynı olması ve Gamespot'un inceleyip puan vermiş olması nedeniyle bunu yazdım. :)

Bence bu reviewları yazan insanlar Oblivion gibi birşey beklemiş. Sandbox olayını open end dolu dolu oyun dünyası olarak algılamışlar. Öte yandan Gamespot'da oyuncu notu 9.0
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bu oyunda bana yardımcı olun. amacım lancer olmak. light lance aldım 8-9 tane atlıyı tek başıma doğrayabiliyorum :) 180 weapon reach ftw.

yannız bir sorun var. lvl8 im ve her skill e point veriyorum (leadership trade wound bilmemne filan gibi party skillerine de, power strike weapon mastery gibi kişisellere de)

level cap var mı oyunda?

şimdi öğrendim ki yanına npc companion alabiliyormuşsun, onların da party skillerini sen seçiyomuşsun.

eee. yannış mı yaptım? bir lancer için buildi olan var mı? :)

swadialıları çok sevdim. onlara mercenarylik yapıyorum 2 lordu kurtardım savaşta holey :) ne ara bana kale male vericekler?

bide orduyu ben hep atlı yapıyorum knight olsun hepsi diye. yannışmıyım?
Sosyal ağlarda paylaş

evet yanlış yaptın, party skillerini asla kendi charına almayacaksın. bir medic, bir explorer, bir commander, bir trader filan böyle herolar alıp onları uzmanlaştıracaksın belli alanlarda. SİL CHARINI SİLLL!!!

lancer buildi diye bişi olmaz heh, melee build diyelim sadece. nasılsa polearm skilli göğe vuruyor hiçbişi yapmadan weapon master aldığın sürece. kafana göre str & agi takıl işte.

knight'lar meydanda güzel de kuşatmalarda kötü dayak yiyorlar. kuşatma saldırısı yapmadan önce okçu & piyade karışık ayrı bir ordu hazırla ki o toplamak için o kadar kastığın pahalı knight'lar surdaki köylülerden hekşat yemesin ehe
Sosyal ağlarda paylaş

ok silcem

min/max manyağıyımdır da.

peki ana karaktere hangi skilleri alayım? atlı melee karakteri istiyorum işte, xbow polearm gidicem herhalde.

horse archery xbowu etkiliyomu?

bana build söyleyin :( d2 den kalma birşey herhalde, yanlış skill verince direk siliyorum charı.

oyuna başlar başlamaz etrafta medic trainer trader mi arıyım? en başta ordu kasmak saçma gibi çünkü direk ölüyolar zaten, ölmeseler de yüksek level trainer çok rahat birkaç günde lvl atlatıyo hepsine.

oyun güzel ama bi türlü düzgün oynayamadım çok open ended olduğundan.
Sosyal ağlarda paylaş

xbow etkilemiyor olabilir çünkü nişanı etkilenmiyor onun bowlar gibi. ama büyük yalan söyleyeyim, hiç x-bow işine girme melee'ci olacaksan.

en başta ticaretle filan biraz para kazan çünkü bazı herolar para istiyor katılmak için. sonra şehir şehir gezip istediklerini al. hepsini belli bir alanda uzmanlaştır, yukarıda verdiğim 4 ana uzmanlıkları düşün.

devamlı at üzerinde savaş yok ve at üzeri savaş zaten en kolayı charger aldıktan sonra. önemli olan yaya halde dayak yemeden savaşabilmen, buna göre dağıtacaksın skilleri. şöyle:

önce 9 str, platemail.
sonra 15 filan agi.
riding 4, heavy charger.
sonra str/agi karışık, dengeli 24'e filan getir. ötesine geçmedim henüz.
skill cap'e vurdukça weapon master.
power attack ve iron skin (2hp deme, ben 2hp kalmışken kaç adam aldığımı bilirim, savaşı kaybedip kazanma arasındaki farklar bunlar) al.
cha yettiği kadar leadership.
weapon skilleri melee olanlara verme bence çünkü zaten kendileri artıyor, ben şahsen bow & x-bow'a dağıttım 100'ledim hepsini ki kuşatma altındayken yere düşenleri alıp birilerini vurabileyim.

kullanacağın ekipman:
reinforced platemail & great helm & gauntlets & greaves
tempered/balanced bastard sword & reinforced tower shield (shieldsiz dayak yersin, 2h ile göğüs bağır açık dövemiyorsun milleti rpg'ler gibi, adam koyuyor x-bow boltu yatıyorsun, sonra gene melee'de etrafın sarılınca geri geri askerlerinin yanına kaçabilmek için lazım)
heavy lance & poleaxe (poleaxe kuşatmalarda mükemmel silah, ikinci sırada dur devamlı önünde bir adam olsun, arkadan salla allah ne verdiyse, tek kuşatmada düzinelerce adam aldım böyle)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...