Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara

Bloodless

Öne çıkan mesajlar

said:
Leathas, 22 July 2003 02:23 tarihinde demiş ki:
cok iyi i$ler yapan insanlar sigara mi icer?
nerden vardin boyle bir kaniya?[hline]Leathas Level 43 Ranger(Excalibur)
horacegoesskiing, 19 July 2003 14:44 tarihinde demiş ki:
Diablo ve Diablo2 rpg ise street fighter da rpg dir

Çoğu sigara içiyo dedim.
Cümleyi doğru algıla lütfen.[hline] Dracula Mager[Humanity]
Cesur Yurek = Ulrich Honorsword
WhiteOne
[Army of Freedom]

Her şey Moonglow içindi..

Denizde kum,bende takma ad :-P
Sosyal ağlarda paylaş

5 sayfa kadar okudum bişey yazmadım ama şunu diim. kimsenin şu konuda övündüğünü görmedim okuduum yazılarda. ayrıca ge-ta ne güzel demiş: sigara içmeyin, içene de karışmayın. he yakınındır, arkadaşındır bıraktırtmaya çalışırsın ama sanki dünyadaki tek ölümcül tehlike gibi de yaklaşmayın olaya.[hline]Arnie "Artxed" Civardagezer
MISCHIEF. MAYHEM. SOAP.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dark-dr, 22 July 2003 03:34 tarihinde demiş ki:
neden bunu bile bile threade mesaj atiyorsun?

emin ol hiçbi şeyi bilmiyorum dark.hatta neyi bilip neyi bilmediğimi bile.ama yazdıklarınıza acayip sinirleniyorum.bilmiyorum.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.
Sosyal ağlarda paylaş

Aptallar öyle düşünüyo desem ayıp olacak =)
Şaka bir yana Yurt dışında restoran larda sigara içenler ayrı ve diğer insanları göremeyeceği yerlere oturtulur bu onların talepleri doğrultusunda yaygınlaşmıştır sigara içerken görünmek istemezler

Tazmanyak sende alınma lütfen[hline]< V ò d à n >

yurtdisi hakkinda nasil bir genelleme yapabilirsin ki heryerde kurallarin'olaylarin ayni oldugunumu zannaediyosun.Ornek veriyorum Amerika`da cok basit bir sekilde kapali alanlarda sigara icmek yasaktir..Yemegini bitirdikten sonra cikarsin pasa pasa disari icersin sigarani kimse sigara icio diye baska yere oturtulmaz[hline]Dramar on Albion/Kay
Osmanbey [Fatihin Fedaileri] on Midgard/Merlin

[b]the blue mists of the night[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Ra_d yaptığının sigara içmekten farkı yok. Hem okudukça kendine zarar veriyorsun hemde okumaya devam ediyorsun. Duyguların yüzünden olaya objektif bakamıyorsun, boş yere kendini üzüyorsun. Kaldı ki belkide başkalarınıda üzeceksin. Bırak dağınık kalsın.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

herkes bir şekilde başlayabilir sigaraya.
ancak sigara bir kurtuluş değildir.
yalnız hissediyorsan kendini, sosyalleşirsin.
sinirliysen veya psikolojik problemlerin varsa psikolağa gidersin.
yani sigaraya başlama nedenlerinizin birçoğunun aslında kolay çözümleri var.

Sigarayı bırakmak da çok kolay. Şimdi bir çok yöntem kullanılabiliyor.

İstediğinizi yapmakta özgürsünüz. Tamam spor yapmayan, bilgisayar oynayan bir çok sağlıksız insan var. Ama sigara insanı sağlıksız değil, hastalıklı yapar.

Sigaraya öyle böyle başlamış olabilirsiniz, hiçbirşey demiyorum. Ama bırakınca eminim daha çok mutlu ve huzurlu olacaksınız.[hline]Swoot: Sen web 'i birak sadece cam al.
EagleEye: Yok, ben web cam alıp webe camdan bakıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Bırakması zor bir şeydir sigara. Bir uyuşturucu kadar bağımlılık yaratmaz ama eğer fiziksel olarak düşük seviyeli bir bünyeye rast gelmişse, kancayı atar. (misal ben)

Çok duydum, "kendini zehirliyorsun!", "bırak artık şu mereti! tarzı lafları. Evet, elbette ki ben de bırakmak isterim. Amma ve lakin bir yanımda istemez, ne yapabilirim. Sigaraya aşırı doymuş bir ruh haliyle "bu son sigaram!" lafını çok kolay ağzıma alırım ama hele bir 3-4 saat geçsin, sigarasızlık koysun bünyeme, tekrardan bakkalın yolunu tutarım.

Sigara müptelası(paket alan) hiç olmamışlara şöyle anlatayım sigarasızlığı: aç kalmak. Evet, en aç anınızı düşünün; ne kadar zavallısınız değil mi, bir parça ekmek için ne deseler yapacaksınız sanki. Ahlaki bir boyutunuz kalmamıştır o vakit. Veya özellikle erkekler için başka bir örnek vereyim: Orgazm hadisesinin son raddelerini yaşıyorsunuz, nasıl da ahlaksızsınız öyle değil mi? Üzerinde çalıştığınız işi bitirmek için her şeyi yapmaya hazırsınız, dünya umurunuzda değil, değil mi?

Böyle bir şey sigara bağımlılığı arkadaşlar, lütfen "bırak şunu!" demeden önce iki-üç kere düşünün. Çünkü gerçekten komik bir duruma düşürüyor bu laf insanı.

Her gördüğünüz sigar içen insana da önyargıyla yaklaşmayın. Ben içmediğim dönemlerde sıklıkla yapardım bunu, negatif bir çekim aldığımı hissederdim karşımdaki sigara müptelası kişiden. Yok öyle bir şey, hepsi toplumun bize dayattığı bir düşünce. Yurt dışında ikinci sınıf muamele görmelerinin nedeni onların ikinci sınıf olması değil, olaya toplumsal ve gerçekçi olmayan bir şekilde müdahele edilmesidir.

İnsanların asıl kin kusması gereken ilk sigarayı uzatan kimselerdir. Gidip onlara bağırıp çağırın, bizi bu sevdaya(müptelalar için) tutsak edenler onlardır.

Bir uyarı daha: Sigaraya içki masasında başlamak çok kolaydır, o yüzden içki içerken de dikkat edin. Galyana gelip yakmayın bir tane.
Sosyal ağlarda paylaş

Giden geri gelemiyor ne yazıkki en güzeli anılarda yaşatmak

Bir dönüm noktasıyla başlar hayat ilk ışığı görünce gözlerin kamaşır sonra anne şevkatiyle tanışırsın onun sıcaklığı başkadır hep yanında olacağını seni kötülüklerden koruyacağını düşünürsün onla bir çok şey paylaşmıssındır sofrada yemeğini ekmeğini

gün gelir her warlık bu dunyadaki süresini tamamlar
Ama o hep var olacaktır zamanın onu götürdüğü yere kadar onu içinde yaşatacaksın senle beraber , Kanayan bir yara gibi deil senin bir parçanmış gibi ancak sende bu dunyadaki sureni doldurduğunda o da ölmüş olacaktır .

Kay betmek insanoğlunun kaldırayamacağı şeylerden biridir Bu insanoğlunun bencilliğinden kaynaklanır Çünki o hep onun olmalıdır .

Her hayat son bulucak umarım arkamızda bizim için üzülen ve anılarımızı yaşatan biri olur[hline]Wake Me Up Before you GO-GO / WHAM!

Sosyal ağlarda paylaş

sigara içenlere hiç önyargılı yaklaşmadım.

çok sigara içiyorsan, tek başına bırakmak çok zor, kabul.
Sigarayı bıraksan bile tekrar başlayabilmen çok kolay, bunu da kabul ediyorum.

Ama sigaraya bırakmaya karar verirsen, önünde birçok metod var. Psikolog, hipnoz, haplar... Demek istediğim şey, sigarayı bırakmak sandığınızdan daha kolay.[hline]Swoot: Sen web 'i birak sadece cam al.
EagleEye: Yok, ben web cam alıp webe camdan bakıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya biz gecenin bu yarısı nabıyoz böle? :-D
Bunu okurken bile sigara içiyorum huhuuhu :-D

Koptum ya. :-D
Kusura bakmayın.
Bu arada konu başlığının iğrenç olduğunu farkettim.
Neden sigara içiyosunuz felan olmalıydı sanırım yanıtlara göre?[hline] Dracula Mager[Humanity]
WhiteOne
[Army of Freedom]

Sosyal ağlarda paylaş

Sigara kullananlar bi zahmet şu forumda hangi marka kullandığını ve neden o markayı seçtiğini yazarsa sevinirim.

http://www.paticik.com/forum/view.php?id=39145[hline] Dracula Mager[Humanity]
WhiteOne
[Army of Freedom]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vodan, 22 July 2003 02:38 tarihinde demiş ki:
Yurt dışında sigara içenler 2. sınıf insan muamelesi görüyorlar
Doktorlar sigara içip kalp krizi geçirmiş insanlarla ilgilenmiyolar bile sigarayı bırak öyle gel diyorlar..

Benim babam sigaradan dolayı 42 yaşında kalp krizinden vefat etti.O gün bugün dür nefret ederim sigaradan ve sigara içip kendini adam sananlardan (sigara içen herkes demiyorum bak hemen laf etmeyin)
Popeye, insanlara kendinizi komik duruma düşürmeyin demişsin ama 2. cümlende sen komik duruma düşüyorsun Ak ciğer kanserinin %100 sebebi sigara olmayabilir ama etkisi olduğu bir gerçek risk oranı gayet sağlam bir şekilde artıyor ömyle değilmi? sen %100 değil demekle komik duruma düşmüyomusun yani?

Arkadaşlar 45 50 yaşına geldiğğinizde sigara sebepli sağlık darbenizi yediğinizde paşa paşa hepiniz bırakıcaksınız ama artık çok geç olacak malesef =(

En iyisi hiç başlamamaktı ama başladıysanızda bırakmaya çalışsanız keşke...[hline]< V ò d à n >

[Bu mesaj Vodan tarafından 22 July 2003 02:51 tarihinde değiştirilmiştir]

Eklenmesi gereken cok sey var tabi...
Sahsen sigara icen biriyim 18 yasimda basladim ve 5 senedir iciyorum, evet baya uzun zaman oldu...Nasil basladigim önemli degil burda ama ne özentiden ne de ortama ayak uydurma gibi durumlar yüzünden baslamadim, vodan senin yazinda dikkat ettigim bi nokta yurtdisinda sigara kullananlarin 2. sinif görüldügü...Ben yurtdisinda yasiyorum ve duydugum komik laflatdan biri bu, burasi yurtdisi, türkiyeden bi kere daglar kadar farkli ve herkes türkiyede tabularla büyümüs birinin düsünemiycegi kadar özgür (halka acik bahcelerde kizlar sadece tangalarla güneslenirken bir kisi dönüp bakmaz avrupada - sadece özgürlüge bir örnekti) ki sigaranin insani 2. sinifa düsürdügü bambaska bir sacmalik ne yazikki (yurtdisi konusunda böyle ha türkiyede 2. sinif olurmusun orasi sana kalmis) yurtdisinda birak üstünde sigara bulundurmayi belirli bi miktar ot bulundurmaya bile hakkin var ki bunlar kesinlikle insanlari 1 sinif asagiya ceken unsurlar degil...Yurtdisinda cöpcüyle isadami bile ayni yerde oturup yemek yer, oturup size yurtdisi anilarimi ve yasadiklarimi anlatmiycam ama su 2, sinif geyigini ortadan kaldirin bikere yurtdisinda öyle birsey yok

Diger konuya gelince...Sahsen benim babam doktor ve inanilmaz sekilde sigara düsmani (ictigimi bilmiyor ve bilmiycekte), babamin bir doktor arkadasi vardi, cok disiplinli bi sekilde beslenmesine ve sporuna dikkat ederdi her sabah kosuya cikar agzina ne icki ne sigara koyardi taaki kendine Akciger kanseri teshisi konuldugu güne dek hep hareket dolu bir insan olarak yasadi ve sigara ve ickisi olmayan bu insan kansere yenik düsüp öldü...Kesinlikle akciger kanserini %100 sigaraya baglamayin komik gözüküyo disardan okuyunca, sigara kanser riskini sadece ve sadece arttirir...

Insanlari bosuna uyarmaya calismayin cünkü gercek bir tiryaki burdaki laflarin 100 de birini takmiycaktir, neden mi? Cünkü o insan sigara icmekten zevk alir ve sigara onu rahatlatir, sigara o insanin secimidir...Sigaraya baslamak hep sizin düsündügünüz gibi özentilik veya ortama ayak uydurma geyigiyle de olmaz bunuda kafaniza sokun...Bunun adi hayat ve kimin ne zaman ne secim yapicagi hic belli olmaz 2 kisiye sigara biraktirmis ve eskiden sigaradan nefret eden biri olarak sigaraya basladim ben 5 sene önce, yani burda cok hararetli konusmayin yarin bigün elinizde sigarayla dolsabilirsiniz...[hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben YASAMIM DEĞERLİDİR adli markayi kullaniyorum. Çok güzeldir, tavsiye ederim.. Bide paketi açinca bi koku yayilir bööle dağ esintisi temiz hava falan.. Mükemmeldir. Arada sirada da GiRTLAK KANSERi OLMAK iSTEMiYORUM 'u kullaniyorum. Oda bayaa iyi bide yemekten sonra bitane aliyorum, kahve gibi gidiyo bööle bi rahatliyosun bi rahatliyosun ki sorma...Öneririm sizede, sizde bunlardan kullanin bence.En azindan bikere deneyin bisi kaybetmezsiniz... Neyse :D[hline]SİGARA SAĞLIĞA ZARARLIDIR!!!
SİGARADAN NEFRET EDİYORUM!!!

[Bu mesaj dark-dr tarafından 22 July 2003 05:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu hastaliga yakalandigim için kendimi oldukça sansli sayiyorum. Astim hastasiyim ben, hemde ileri düzeyde:bu yüzden sigara istesemde içemem vede sigara dumani bende krize yol açiyor. Dedem 2 ay önce girtlak kanserinden öldü, :-( annem sürekli bu sigara yüzünden öksürüyo ve sesi kisilmaya basladi hemde daha 37 yasinda.Dünyada sigara yüzünden insanlar ölüyor.Her yerde zararlidir yaziyo ama dinleyen yok, ayni tas ayni hamam...Ben hastaligim sebebiyle 4 kere hasteneye yattim 2'side ambulansla acil bi sekildeydi.. Ama simdi biraz daha iyiyim. Bunlar yüzünden sigaradan nefret ediyorum ve insanlarin bunun yüzünden aci çekmesini istemiyorum..
Bilmem anlatabildim mi??? :hrr: :hrr: :hrr:[hline]SİGARA SAĞLIĞA ZARARLIDIR!!!
SİGARADAN NEFRET EDİYORUM!!!

[Bu mesaj dark-dr tarafından 22 July 2003 05:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

zydar yaşın kaç?
bende astım hastasıydım .. ama benimki ne bünyeymişki hem düzeldim hemde sigara içiyorum fosur fosur..
bende 3 kere hastaneye kaldırılmıştım küçükkene.. 12 yaşımdan beri astımla ilgi ve alaka dahilinde bile değilim çok şükür.. ama ben aptal olduğum için bide sigara içiyorum düzelmişken bide ben boziyim ciğerlerimi diye.. bakalim ne zaman iflas etcekler..

popeye'ın söylediği şey o kadar mantıklı ve güzelki.. bırakın demeyin bize ya eğer hiç içmediyseniz.. o kadar komikki.. sanki çok kolayda biz zorla bırakmıyoruz.

ayrıca psikolojik tedavi yok hipnoz falan filan demişsinizde kardeşim sigarayı bırakmak için onlarla uraşıcaama bi sigara daha yakarim.. eh..[hline]Be$ikta$ - 02-03 Türkiye Süper Lig Şampiyonu

Sosyal ağlarda paylaş

ya nası bişey biliyomusunuz özenti faktörü çok önemli.. okulda içerken sınıf arkadaşlarımın yarısı enredeyse benden görüp başladılar ağzımıda açmadım söyledim içmeyin diye ama aile baskısı flnda çok önemli.. mesela benim babam gelse bana "sakın içme görürsem döverim keserim asarım bilmemne" gibi cümleler kurarsa yada annem ben inadına içerim kardeşim..

karışılmaması gerekiyo. artı şöyle bişey war ben ne kadar içmeyin abi başlamayınd esemde beni mi dinliycekler? hem ben içiyorum hemde yani büyükleri diilim laf dinletemiyorum sakal meselesi biraz..

sigara içtiğim için hiç bu kadar hor görülmemiştim buda ilginç benim sigara içmem kimseyi ilgilendirmez..dumandan rahatsız oluyorum diyenlerde önce diğer faktörleri yok edin en son ufak bi faktör olan sigaraya gelin.. egzost dumanları soba dumanları falan filan.. bunlar daha iğrenç şeyler..[hline]Be$ikta$ - 02-03 Türkiye Süper Lig Şampiyonu

Sosyal ağlarda paylaş

86'da başladım. 99'da bıraktım.

kolay mı oldu?
hayır hiç kolay olmadı.

peki sigara defterini kapatabildim mi?
hayır, asla. 4 sene geçmiş olmasına rağmen hala bazen yolda yürürken izmaritleri sayarım. hala bazen gecenin bir yarısı "bir sigara olsaydı da içseydim." diye geçiririm içimden.

peki o zaman bu işkenceyi çekmeye değer mi?
kesinlikle değer. sigara içerken yaşanan işkencenin, sigarayı bıraktıktan sonra yaşanandan çok daha ağır bir işkence olduğunu ancak sigarayı tam olarak bıraktıktan 8-10 ay sonra görebiliyor insan.

son bir ilave: sigara lanet olası bir sülüktür. insana bir kez yapıştı mı asla sökemezsiniz. bıraktıktan sonra 30 sene bile geçse hala sigarayı özlüyor olursunuz (rahmetli dedem 30 küsür senenin ardından söylemişti bunu). sigarayı tam anlamıyla bırakabilmek, tamamen unutabilmek diye birşey yoktur. sigarayı bırakan insan artık ömrünün kalanında içiyle savaşmak zorundadır.

bunları iyi düşünün ve sigaraya hala başlamamışsanız asla ve asla düşmeyin tuzağına.[hline]Her hakkı mahfuzdur. © 1970-2003
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...