Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazla Bilinmeyen Ama Gerçekten Sağlam Oyunlar

Xaero

Öne çıkan mesajlar

xaero sen koy onu da pls :)
eski oyunların hepsinin resmini bulmak çok kolay değil. bir de bunların hotlinking'e izin vermesi gerekli. yoksa koysak da görünmez.
bir de upload'la kasmıyalım pls :)[signature][hline]Beş Hececiler
-I didn't expect a spanish inquisition.
-Nobody expects the spanish inquisition!
Sosyal ağlarda paylaş

Bi fps vardı eski mısırda geçiyordu.. Power... bilmemneydi.. Tam ismini bilen varmı?

Chasm the rift vardır birde.. Manyak bir oyundur..

[signature][hline]Touch of death is never gentle...
Straight up gangsta wrong pati to fuck with -PWA
Gangsta olmak için tıkla!

[Bu mesaj Slat tarafından 16 Eylül 2005 23:55 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bone, 16 Eylül 2005 23:04 tarihinde demiş ki:
birazdan biri çıkıp "prince of persia" koyarsa hiç şaşırmam :)

yav şu pandemonium zamanının en ünlü oyunlarından biriydi. tamam şimdi unutulmuş veya yeni oyuncular duymamış olabilir ama "fazla bilinmeyen" bir oyun da değil hani. ona bakarsak starcraft'tan tut fallout'a kadar yazmamız gerekicek o da olmaz.

silver ve re-volt da zamanında çok fazla konuşuldu tartışıldı, ama sağlam bir yer edinemedi unutuldu.

majesty de güzel oyundur. askerlerini yönettiğin değil, "quest" verdiğin yaratıcı bir oyundu.

Onu geçersek bir örnek veriyim, zamanında da çok fazla oynanmamış bir oyundu, hatırlayan veya bilen çok az kişi olcağını sanıyorum:

Creatures
Bir yaratık doğurtup, büyütüp ona birşeyler öğretmek çok ilginç bir fikirdi. Türkçe bile öğretme imkanın vardı.
Ama sanırım işin eğlence kısmını unuttukları için pek tutulmadı. Creatures 2, 3 çıksa da Türkiye'de önemsenmedi.
Oyun tamogatchi'den öteye gidemedi :)

Valla ben de sana şaşırıyorum, Creatures'i getirip "Pek bilinmeyenler" diye yazarsan, o "ayıpladığın ve garipsediğin" kalabalığa katılmış oluyorsun.

Memlekette Creatures'i bilmeyen adam varsa, yaşındandır.

Pandemonium'a bir şeyler diyorsun da, bütün oyunlar "geldi ve zamanında oynandı gitti"...[signature][hline]
Türkiye'nin en geniş anime ve görüntü kalitesi en iyi arşivi için;
Binlerce CD ve yüzlerce DVD tutan arşiv için;

Mail: [email protected]
MSN: [email protected]

Takaslık ve satılık...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sayfalarda bahsedilen oyunlardan satın almak isteyenler bana ulaşsın, liste atayım...

Sanırım hemen hepsi var bizim dükkanda =)[signature][hline]

Takaslık ve satılık...
Sosyal ağlarda paylaş

valla burda söylenmiş oyunlar arasında en az bilineni creatures olacaktır.
creatures çok bilinen felan diyorsun da, zamanında bile oyun oynayan kişiler arasında hiç umursanmamış, oynanmamış ve ilgilenilmemişti.
revolt, death rally gibi oyunlar hakkında bolca muhabbetler yapılırken, kimse creatures hakkında birşey demezdi.
sorsan da oynayan kişiler bir elin parmaklarını geçmezdi.

zaten tamogatchi tarzında bir oyun ne kadar meşhur olabilir ki :) yaratıcı tamam, ama yeterince eğlendirmiyordu oynayanları.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

ha bir de şöyle birşey var.

"sağlam oyun"ları bilmeyen çok az kişi vardır. topic baştan faul.

ama bir de oyun dergilerinde geri planda kalan oyunlar vardır.
bu tip oyunları belki oynayanlar, duyanlar olmuş olabilir. ancak "fazla bilinen" oyunlar değildir bunlar.
revolt örneğin o sıralarda birçok oyun dergisinin kapağına bile çıkmıştı, ama creatures, chasm gibi oyunlar hep geri planda kalmıştı.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bi baktım arşivime ve;
-bug 1-2 (bilinebilir ama bone`un da dediği gibi kendine pek yer etmemişti meyada)
-tabiki silver
-birde evil island vardı nispeten yeni ve zamanına göre skill sistemi gayet hoştu.
-jadged alliance 1 (benden başka kimsenin oynağını görmemiştim o zamanlar)[signature][hline]The one side moon is always dark.
Sosyal ağlarda paylaş

kore oyunları anime türündeki nihohoh bide böle bi strateji oyunu vardı ya görüntüler eee neye benziyordu hatırlamıyorum ama nasıl anlatcam oyunuda hatırlamıyorum ki :P oyunda ortaçağda geçiyor gibi bişi etrafta kupalar vardı yerde ama strateji oyunu. Hea oyunda evler yapıyordun adamlar da çocukluk, büyüme ve yaşlanıp ölme olayları vardı. Ama bunlar senin isteğine göre gitmiyordu. Senin köylülerin çiftleşiyordu çocuk doğruyordu böle artıyordu işçiler filan. Savaşçı yapıyordun ınları sonra mühendis binasına sokuyordun çalışmayla mühendis oluyorlardı Bu oyunun adı neydiii ?? Dur yeni konuda açayım :D[signature][hline][i]Yeni mmorpg sitemiz : www.sindarin.gen.tr
Bir şeker bir şekere gel beraber bire berber şeker meker salla demiş, diğer şeker katil olmuş.
[Bu mesaj bir Undead büyüsü tarafından 17 Temmuz 2004 00:50 tarihinde değiştirilmemiştir]

[i]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bone, 17 Eylül 2005 15:27 tarihinde demiş ki:
valla burda söylenmiş oyunlar arasında en az bilineni creatures olacaktır.
creatures çok bilinen felan diyorsun da, zamanında bile oyun oynayan kişiler arasında hiç umursanmamış, oynanmamış ve ilgilenilmemişti.
revolt, death rally gibi oyunlar hakkında bolca muhabbetler yapılırken, kimse creatures hakkında birşey demezdi.
sorsan da oynayan kişiler bir elin parmaklarını geçmezdi.

zaten tamogatchi tarzında bir oyun ne kadar meşhur olabilir ki :) yaratıcı tamam, ama yeterince eğlendirmiyordu oynayanları.

Demek ki buradaki faktör "senben" değil, insanmış...
Genel konuşmamak lazım, benim yaş ve oyun çevremde Creatures oynamamış adam yok. Benim arşivimde hala var mesela, komiği de hala bilgisayarıma kurulu olması...[signature][hline]

Takaslık ve satılık...
Sosyal ağlarda paylaş

Bellow dediğin sistem Populous'a benziyor ama o değil herhalde söylediğin oyun. (O kendi zamanında baya oly çıakrmış süper bir oyundu :D)

Ben Silver istiyorum ama şehir dışına ödeme yapma konusunda he sorun oluyor diyorum ya :D Şöyle biri bana yollasa bu oyunu ödemeli olarak bende ona 10-15 boş cd yada başka bir oyun falan yollasam :) Yardımmm :)[signature][hline]Stay like this for now, and there will come a time you will understand

Ezik kardeşler uğraşmayın bana bulaşmaya. Eğlenceğim kadar eğlenip sonrasında kaale almam sinir olur kalırsınız. Bırakın akıl sağlınız yerinde kalsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Neden tutmadı o oyun anlamadım ben bir türlü. Demosunu oynamıştım sadece ve o bile etkileyiciydi. Bu arada 2. oyunun söylentileri geziyor sevenlerine duyuralım :D[signature][hline]Stay like this for now, and there will come a time you will understand

Ezik kardeşler uğraşmayın bana bulaşmaya. Eğlenceğim kadar eğlenip sonrasında kaale almam sinir olur kalırsınız. Bırakın akıl sağlınız yerinde kalsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...