Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy... (izleyenler için)

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

fena bi film değilde ne biliim bende pek sevemedim.Espirileri güzeldi ama film anında çokta kopmalık espirilermiş gibi (nası bi cümle oldu bu ya?!?) gelmedi bana.İzleyenmeye değer ama çokta güzel değil bence...[signature][hline]''ağlamak,ruhun fiziksel dünyaya bir yansıması,bir boyut değiştirme çabasıdır...''
Gothic_Angel, 04 Eylül 2005 15:29 tarihinde demiş ki:
Benim babam insan .....
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...

Kitabını yeni okumaya başladım. İlk iki bölümünü bitirdim.

Kitapta güzel espriler var. Okuyorsun, gülüyorsun felan.
Ancak, filme aktardıkları sahneler, espriler, bence filmde çok daha derin bir şekilde anlatılmış.
Kitapta zayıf gördüğüm şey bu.
Olaylar hızlı hızlı ve yüzeysel anlatılıyor.

Tamam, bir insanın (Douglas Adams) hayal gücüne giriyorsunuz, bu hayal gücünde ordan oraya savrulup duruyorsunuz.
Bu güzel birşey.
Ancak betimlemeler, detaylar ve sahneler yetersiz geldi bana.
Yani illa J.R.R. Tolkien gibi on sayfa betimleme yapmasını beklemiyorum da, yine de biraz daha net ifade edebilirmiş fikirlerini.

Demek istediğim şu, kitaptaki dialoglar ve sahneler, bence filmde, kitaptakinde olduğundan daha derin anlatılmış.

Kitabı okurken aklıma filmden sahneler geliyor.
Ve bence filmde seçilen aktörler cuk diye oturmuş.
Filmin en büyük artısı bence bu.
İyi seçilmiş aktörler.

Filmde hiç biri sırıtmıyor,
ve kitabı okurken gözümün önüne hep o filmdeki aktörler geliyor.

Marvin'in eski haliyle yeni halini bir karşılaştıralım. Bence filmdeki sahne tasarımları gibi, Marvin de baya güzel tasarlanmış. Yüzünden tam anlamıyla hüzün ve üzüntü akıyor.

Yarın filminin DVD'sini bulabilirsem (yani Kıbrıs'ta korsan dvd'ler satılıyor) Filmi bir kere daha izliyeceğim.
Böylece kitabı okurken aldığım tadı bir de filmle pekiştireceğim.

[ Mesaj 24 February 2007, Saturday - 18:16 tarihinde, Bone tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

Ben başından biraz okudum ilkinin ve bağlantı kurdum da sonra bıraktım. Çünkü önsözünde yazar kitapların arasında çelişkiler olduğunu söylüyordu. İlkini sevip de ikincinin ilkiyle çelişkili olduğunu görmek bana acı verecekti o yüzden bıraktım. 5 kitabı da okuyan birisi lütfen söylesin, okunabiliyor mu? Ciddi çelişkiler var mı? İnsana çok koyuyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...