Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gercek Minigun Videosu

Draven

Öne çıkan mesajlar

bence saniyede 16.6 dır o
Bi sn ***.6 nasıl oluo be![hline]Ouz_UFO, 09 July 2003 23:22 tarihinde demiş ki:...
Ben gazıyorum basa, sen önüne geleni vur ;- )
Sonrada imzayı çakıncada öms den 09 July 2003 23:37 tarihinde demiş ki:
bre kekcim : ) onu bilerek yazdım ben.. olur ya hani geyik...
Chemical Kemical Kemikal Kemikıl Kemikı Kemik Kemi Kem Ke K .
Sosyal ağlarda paylaş

80 yıllık silahlar bile sn'de 16.6 atıyor, esas siz uçmuşsunuz. o sayfada uydurulmuyor, size amerikan ordusunun sitesinin linkini veririm isterseniz görürsünüz orada..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

videoyu bir daha açıp bakıyorum evet
"töyti kalibay says
tri tasınds rand pör minit"
diyor hmm
anladığım kadarıyla saniyede 50 mermi atıyor..

namlunun dönüş hızına ve namludan çıkan ateşe bakarsak 50 mermi atıyor diyebilirim.

ancak kurşunlara bakınca sanki daha yavaş gibi geliyor..

neyse sonuçta 166 mermi imkansız değil, ama en iyi minigunlar bence saniyede 166 mermi atıyordur.[hline]Swoot: Sen web 'i birak sadece cam al.
EagleEye: Yok, ben web cam alıp webe camdan bakıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam o ne ya ! Ağzım minimum 2metre aaçıldı izlerken. Süpper bir alet. Hastalık derecesine varmış. Saniyede 166 mermi olayı ise ayrı bir süpperlik. Ama icat etmeseler keşke böyle şeyler. Herne kadar muhteşem olursa olsun, insan öldürüo bu meretler. Bütün güzelliği silinio adamın aklından.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunlarda minigunu hep salak yaparlar..
ee, tabii saniyede kim atacak 50 mermi?

tfcde scout geliyor beni öldürüyor elindeki dandik silahla?
niye, adam zaten gaz, elindeki silah da çok hızlı. Benim silah dönene kadar adam zaten üstüme 50 mermi boşaltmış oluyor. Tamam benim silah dönmeye başlıyor, adam bir 50 mermi daha sıkıyor. Adamı yakalıyım da üstüne mermi yağdırıyım diyorum, o sırada bir 50 mermi daha, tamam yakaladım öldürcem inşallah derken adam kaçıyor. Benim 50 mermi boşuna gidiyor. Tamam bari gidip canımı iyileştiriyim diyorum, adam arkamdan bir çıkıyor, bir 50 mermi daha sıkıyor, tamam bu sefer seni hakladım derken adam bir 50 mermi daha soıkıyor. Ve ölüyorum öğğh

Tamam abartı bir örnek ama, adamın silahının hiç geri tepmesi yok, ben daha silahımdan bir mermi çıkarmadan adam zaten onlarca mermi sıkmış oluyor. Ha, bir de elinde minigun yok ya, etrafımda sinek gibi dönme özgürlüğüne sahip.

Medic'in üstüne 50 mermi sıkıyorum, adam bana mısın demiyor. Bir de bu mermiyi yaklaşık 2-3 saniyede atıyor hwguy.

Silahın skini de dandik, güzel bir skin de bulamadım.
--------
Quake 3 desek o çoktan babayı yemiş. Adamın elinde minigun gibi bir alet var, "en azından bir shotgun buluyum" diye çırpınıyor.

Tek işe yarar minigun Unreal Tournament'de var, ama onun da gücü düşürülmüş.[hline]Swoot: Sen web 'i birak sadece cam al.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunlara uyarlarken minigun'ı şöyle bir sorun var: minigun gerçek hayatta rakibi olmayan bir silah. yani karşısına öyle shotgun'la, sniper rifle'la (1-2 km ötede değilseniz) ilan çıkamazsınız. mecburen sürüyle dezavantaj koyuyorlar normalde bulunmayan, ama abartıp diğer silahlardan daha da kötü bir hale getiriyorlar. minigun'ın über-silah olması gerek (rokketatarı ya da bfg misali uçuk teknoloji silahları saymazsak) hangi oyunda olursa olsun, ama ben nereye bakarsam yapayım en adi silahlar arasında oluyor. işte gerçekdışı dezavantajlar ve gerçekçi dezavantajlar..

gerçek dezavantajlar:

- çok ağırdır silah da mermiler de yan parçalar da, yavaş hareket edilmesi normal
- aşırı miktarda mermi harcar, çabuk cephane bitmesi de normaldir
- menzili iyi sniper'larla başedemese de bütün machinegun'larla başedebilir, sonuçta bunu jet fighter'lar kullanıyor el insaf

gerçekdışı dezavantajlar:

- öyle iki saat kurmalı araba gibi dönmez minigun, (yeni wolfenstein) neredeyse bastığın anda ateş eder. 1860 model gatling gun'la ilk defa karıştıran salak tasarımcıyı bir bulsam..
- minigun ısınmaz 5-10 sn ateş edince. (yeni wolfenstein) 6 namlu olmasının nedeni zaten çabuk ısınmaması! ısınma sorunu olmasa tek namludan atarlardı 10000 mermiyi dakikada!
- bir de çoğu zaman mermilerinin verdiği zarar su tabancası gibidir, (fallout serisi, unreal tournament serisi) deli etmeyin adamı bu silah uçak düşürüyor! en düşük kalibreli modelleri bile zırhsız araç ve piyadeyi yokeder, desert eagle'dan bile nasıl daha güçsüz olur mermi zararı??!!! tövbe hasbinallaaahh, fesuphanaaallah..

yani çok yavaş hareket et ve mermin çabuk bitsin ama ateş etmeye başlayınca karşında adam durmasın be kardeşim! sesi duydukları anda ya anında tabanları yağlasınlar ya da gebersinler! (see: terminator 2, predator, matrix, black hawk down)[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 12 July 2003 07:44 tarihinde demiş ki:
gerçek dezavantajlar:
- çok ağırdır silah da mermiler de yan parçalar da, yavaş hareket edilmesi normal
- aşırı miktarda mermi harcar, çabuk cephane bitmesi de normaldir
- menzili iyi sniper'larla başedemese de bütün machinegun'larla başedebilir, sonuçta bunu jet fighter'lar kullanıyor el insaf

yavaş haraket etmeyi kabul ederim, isterse hiç hareket etmesin. Ama bırak saniyede 166 mermi atmayı, saniyede 10 mermi atsa seviniyorum.

said:

gerçekdışı dezavantajlar:

- öyle iki saat kurmalı araba gibi dönmez minigun, (yeni wolfenstein) neredeyse bastığın anda ateş eder. 1860 model gatling gun'la ilk defa karıştıran salak tasarımcıyı bir bulsam..

ahah kurmalı araba güzel benzetme. Ama ordaki aletin gerçekten minigun olduğundan emin misin (ben görmedim). Ordaki silahların çoğu eski tiple silahlar. Belki gatling gundır o? Sam minigun'ı şaşırmaz biliyorum da belki bahsettiğin gatling gundır o.
said:

- minigun ısınmaz 5-10 sn ateş edince. (yeni wolfenstein) 6 namlu olmasının nedeni zaten çabuk ısınmaması! ısınma sorunu olmasa tek namludan atarlardı 10000 mermiyi dakikada!
- bir de çoğu zaman mermilerinin verdiği zarar su tabancası gibidir, (fallout serisi, unreal tournament serisi) deli etmeyin adamı bu silah uçak düşürüyor! en düşük kalibreli modelleri bile zırhsız araç ve piyadeyi yokeder, desert eagle'dan bile nasıl daha güçsüz olur mermi zararı??!!! tövbe hasbinallaaahh, fesuphanaaallah..

hakkaten su tabancasından farksız. Ama unreal tournament yerine bence Teamfortress classic yaz. Çünkü UT'de ben daha rahat adam öldürüyorum minigun ile.
said:

yani çok yavaş hareket et ve mermin çabuk bitsin ama ateş etmeye başlayınca karşında adam durmasın be kardeşim! sesi duydukları anda ya anında tabanları yağlasınlar ya da gebersinler! (see: terminator 2, predator, matrix, black hawk down

Özellikle terminatör 2..

keşke minigunı biraz daha güçlü yapsalar. Roket atarı süper yaparlar ama minigun hep ezilir.[hline]Swoot: Sen web 'i birak sadece cam al.

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 12 July 2003 09:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 12 July 2003 07:27 tarihinde demiş ki:
selamon imzan ile dediklerin birbirlerini tutmuyor.

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 12 July 2003 07:28 tarihinde değiştirilmiştir]

İroni hep vardır Bonecrusher, olmaya da devam edecek. Lanet doğuşta vardı, yok oluşa dek sürücek. Çünkü ben.......VAMPİR.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

ne zaman ben makale yazmaya karar veririm, o başlık gerilere düşer hemen.. :)

wolfenstein'daki gatling gun da olsa o da ısınmaz ve ateş etmeden önce dönmez, kol çevrilir zaten gatling gun'da, elektrik motoruyla dönmez otomatik olarak. bir de venom gibi gerizekalı ötesi bir isim koymuşlar ki kim akıl ettise yuh çekmek istiyorum buaradan naçizane..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

sn'de 30 mermi atanlar dk'de 2000 mermi atar ki bu minigun'ların en düşük hızı zaten. m249 bile 750 mermi atıyor dk'da, sn'de 12 mermi filan ediyor. fakat kimse bir dk boyunca kesintisiz ateş etmez bu silahlarla.. :)

10000 spm'ye çıkarınca (ki zaten her minigun bu hıza çıkamıyor, 1 model sanırım) da 166 mermi ediyor işte sn'de. zaten onunla bu arabaya ateş etseniz takla bile attırırsınız belki.. :-p[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

1sn 166 mermi en az 50 tane shootgunun atıcağı mermi kadar bişi be olmaz öle şey[hline]Ouz_UFO, 09 July 2003 23:22 tarihinde demiş ki:...
Sosyal ağlarda paylaş

Napcanaksınki sn ye de 166 mermi atan silahı hadi uçağa fln takılır onu anlarımda bu arabaya takılanı noluyo kim niye kullanıyo yaylım ateşi fln mı acep[hline]Karpuz :ben korkarım özellikler beyaz ve yağlı olanlarından...
Chemical:Ben ama sölemem
Karakedi:üzerine konan bımzbırtı ---> Su bardagı
Freddy12:app lın yapmana gerek yok

Sosyal ağlarda paylaş

ciddi bi ateş gücü.
ama biraz da hayal kırıklığına uğradım. doğrusu budur da filmlerde falan tabancayla kaputu uçurulan arabalar görüp alıştıktan sonra insan 10 sn. de arabadan geriye herhangi bişey kalmamasını bekliyo ister istemez :)[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

cobraların önünde var böyle bi silah

atvdeki yıldızlar belgeselinde izlemiştim tam bi felaket
her yöne dogru dönüyodu manyak bişey olmuş helikopterde

bu arada minigunın 166 mermi atması bana mantıklı geliyo
Tank katili uçak vardı ismini unuttum ona takılan bi silah var miniguna benziyo ama baya bi büyügü :) 7 namlusu var ve dakikada 3.900 mermi atıyo (snde 65 mermi ve çapları 30 milimetre mermilerin eheh yarım litrelik su şişesi gibi kovanı var) ve acaip büyük yani miniguna göre
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Chemical, 13 July 2003 12:58 tarihinde demiş ki:
1sn 166 mermi en az 50 tane shootgunun atıcağı mermi kadar bişi be olmaz öle şey[hline]Ouz_UFO, 09 July 2003 23:22 tarihinde demiş ki:...

sen kendin kaşındın..

şu iki linki iyice çalışıyorsun, sözlü yapacağım.. :)

amerikan hava kuvvetleri sayfası
hobi sitesi, reality sayfalarına gözatılsın ilk önce

popeye o senin dediklerin daha düşük atış gücüne sahip, 2400 spm filan ama geri tepmesi 2.2 ton yani o yükü bastırıyorsun uçağa bir yanından ateş ederken sanki.. :) ordu sayfası en yüksek 7200 spm'den bahsetmiş ama 10000 spm'ye ulaşabiliyor 5.56 modeli.

belgelerle konşuyoruz işte sallama filan yok.. :)[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...