Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldurs Gate II saçmalık

Masteis

Öne çıkan mesajlar

said:
Masteis, 30 Ağustos 2005 00:19 tarihinde demiş ki:
abi düşündüm düşündüm bi mantık veremedim.Oyuna lvl 8 başlıyoruz o_@

Ahh ahh asıl saçmalık bilmeden konu açmakta. Pfff.[signature][hline]Because you anger, your heart is in chaos, Because your heart is in chaos, your blade is dulled, You are to weak to defeat me!
Sosyal ağlarda paylaş

saçma değil. dikkat edersen belli bir geçmişe sahip bir karakteri oynatıyoruz.
bunun da nedeni Baldur's Gate 1'in devam oyunu olmasından dolayı.

Hoş, devam oyunu olmasa bile neden saçma oyun olsun ki. Her oyun illa seni çömez olarak başlatmak zorunda mı? Belki bir hikayenin ortasından başlatmak istiyordur.
Mesela çok gördük, "30 yıldır asker olan Coni, çok önemli bir göreve çıkmıştı" gibisinden senaryolar yazılır. Bu da benzeri bir senaryo olabilir. :)[signature][hline]Beş Hececiler
I fear no enemy! I fear not death!
For the khala is my strength.
Sosyal ağlarda paylaş

kesin oyna elbette oyna :)
oynamaman çok büyük bir kayıp.
çok güzel bir oyundu zamanının klasiklerinden biridir.

ama ne yazık ki aldığım oyunda 3. cd'de problem vardı. bir bölümden sonrasında takılıyordu oyun.
elime geçse baştan oynayıp bitiririm.[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bone tarafından 30 Ağustos 2005 01:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun 1.cisini mutlaka oyna karakterinin geçmişini bi öğren kimin nesidir bg2de bazen ah ulen babasına çekmiş diyebiliyosun yada geçmişle ilgili konuşmalar geçebiliyo boş boş bakmazsın en azından

@Darksun
işte orda olaya save game editor giriyor :p yani amaç hile değil sadece yanlış olan bilgileri düzeltmek

@bone
emuleden çekersin bende de bi cd çok çizikti okumuyordu öyle hallettim
Sosyal ağlarda paylaş

Bone,şansa bak yav bu baldurslarda da bi sorun var zaten benimde BII'de bozuktu cdler bi çok şehre gidemiyordum hatta en önemli ' Dock ' a gidemiyordum[signature][hline]I want to hurt you just to hear you screaming my name
Solda!t --> Masteis - [ EoS ]
Death is just depth of chaos
Branch would forgive the wind but it broken once
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Gnoll Stronghold Moviesini başka movie ile nasıl değiştireceğimizi bilen varsa hemen alayım bilgileri. Minsc durmuyor grubumda hep o Dynaheir yüzünden :( Bilen varsa onu yükleyecem valla sırf Minsc için.[signature][hline]Because you anger, your heart is in chaos, Because your heart is in chaos, your blade is dulled, You are to weak to defeat me!
Sosyal ağlarda paylaş

Gnoll stronghold için yanılmıyorsam şöyle yapıyordun. Oyun klasörü içerisine Movies (ya da movie) adında bir klasör oluşturup, diğer bölümlerden birinin videosunu buraya kopyalayıp gnoll stronghold videosunun ismini veriyorsun o zaman oluyor. Gerçi çok uzun zaman önce oynamıştım yanlış hatırlıyor da olabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

gnoll stronghold 1. oyundaydı dimi? expanison u yükleyince orası düzeliyor.[signature][hline]FR - Wow - MM - G.Spot - Life - NwN-II
Prenses kaçırılır,köy yakılır,kötü ejderhalar serbest bırakılır,krala suikast düzenlenir,yağma yapılır, fiyatlarımızı sorunuz; Saf Kötülük A.Ş. (her türlü Lich ve Death Knight aksesuarımız mevcuttur)
Sosyal ağlarda paylaş

baldur's gate? saçmalaık? yapmayın etmeyin yav.

bu arada cinematik sorunu zopiksin dediği gibi çözülüyor. doğru ama oyunun full yuklenmiş olması lazim sanırsam.

drizti ise bende oldurdum ilk karşılaştığımda. ama hiç bişi olmadı normal devam etmiştim. sonra geri aldım save'i.
kılıçları ise fena değil ama daha iyileride var tabiki cromweldmiydi neydi ona artifactları birleştirttirebiliyordun. uber silahlar çıkıyodu ortaya.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.
Sosyal ağlarda paylaş

bende öldürdüm bişi olmamıştı??

bi de o kadar iyi değil kılıçları bendekiler daha iyiydi almaya gerek duymamıştım

edit: savaşçı ağırlıklı sevmiyorum zaten oynamayı 2 savaşçım var dolayısıyla iyi silah paylaşım derdi olmuyodu =)

[Bu mesaj slayer__ tarafından 31 Ağustos 2005 01:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

kılıçları alsanız bile şu çatlak büyücülerden biri gelip kılıçları sizden alıyor (harpel di sanırım) Yok kardeşim vermem deseniz bile hop diye alıp gidiyor :)[signature][hline] Sezercik, 11 Haziran 1981 tarihinde demiş ki:
Vurmayin abiler ,vurmayin ablalar...

Haydi kafalar Telekoma[/b]
Yukarda yazılanların hepsi geyiktir...
Sosyal ağlarda paylaş

Baldur's Gate I bence IIden daha iyidür çünkü IIde 3 intelligence ile 40 tane süper zor tekerleme çözdükten sonra oyun benim için bitmiştir. I'de en azından öyle şeyler yoktu :p
Birde I oyunda tek palalar drizzteydi ve o palaları alıp druide verebiliyordun (tipi long sword olmasına rağmen).
[signature][hline]Beş Hececiler
Yeni üyelere karşı gösterilen örnek tavır ve örnek alan yetkilisi

[Bu mesaj Ardeth tarafından 31 Ağustos 2005 08:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

baldur's gate 1 çok zevkliydi.
ama baldur's gate 2'den sonra dönüp bg1 oynamak nasıl olur onu bilmiyorum. monk yoktu barbarian yoktu hatırladığım kadarıyla. birçok silah, birçok büyü eksik.
bg2'de lvl 8 başlayıp lvl 20 felan olabiliyorduk. über yaratıklar kestikten sonra bg 1'de bir ayı (evet ilk oynadığımda bir ayı öldürmüştü beni, ama çok ilginç bir histi kendimi orda imiş gibi heyecanlanmıştım :)) öldürünce tuhaf olur.
grafikleri de eski baya :-P

aslında daha gelişmiş bir motor üzerinde (sabit 3d motor veya gelişmiş 2d infinity de olabilir) daha gelişmiş bir sistem ile BG 1 ve BG2'yi remake yapsalar ne müthiş birşey olurdu :)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bone, 31 Ağustos 2005 09:51 tarihinde demiş ki:
baldur's gate 1 çok zevkliydi.
ama baldur's gate 2'den sonra dönüp bg1 oynamak nasıl olur onu bilmiyorum. monk yoktu barbarian yoktu hatırladığım kadarıyla. birçok silah, birçok büyü eksik.
bg2'de lvl 8 başlayıp lvl 20 felan olabiliyorduk. über yaratıklar kestikten sonra bg 1'de bir ayı (evet ilk oynadığımda bir ayı öldürmüştü beni, ama çok ilginç bir histi kendimi orda imiş gibi heyecanlanmıştım :)) öldürünce tuhaf olur.
grafikleri de eski baya :-P

aslında daha gelişmiş bir motor üzerinde (sabit 3d motor veya gelişmiş 2d infinity de olabilir) daha gelişmiş bir sistem ile BG 1 ve BG2'yi remake yapsalar ne müthiş birşey olurdu :)

BGTUTU yada ona benzer bir isme sahip bir program var. BG1 ve BG' bilgisayarında yüklü olmalı. Ondan sonra BG1 BG2 motoruyla oynanabiliyor. Grafikler falan değişiyor. SS ler vardı hatta. Ama ilk gördüğüm zamanlarda eski bilgisayarım vardı ve BG1 ve 2 aynı anda sığmıyordu Harddiske :P

Bu arada BG1de kim öldürdü Drizzt'i? Öküz tek koyuşta yamultuyordu. Bir ara hile ile bir normal Drizzt birde Hostile Drizzzt çıakrdım. İkisi baya kapıştı.[signature][hline]Because you anger, your heart is in chaos, Because your heart is in chaos, your blade is dulled, You are to weak to defeat me!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...