Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

speed

Promecium

Öne çıkan mesajlar

said:
[EVENTS e_speedcheck]
ON=@USEREXWALKLIMIT
if ()
return 1
endif

if !()
serv.newitem i_reset_cscheck
new.equip
endif

if !()
src.tag0.cscheck += 1
serv.newitem i_walk_timer
new.equip
return 1
elseif ( > 0) && ( < 5)
src.tag.cscheck += 1
new.equip
return 1
else
src.sysmessage @56 Speed hack algilanmistir. Olduruluyorsunuz.
sysmessage @45 bir dahaki seferde banlanacaksiniz.
src.hits 0
new.equip
src.tag.cscheck 0
return 1
endif

[ITEMDEF i_walk_timer]
id=i_gold
name=Timer do cs
type=t_eq_script

ON=@Create
Timer=5

ON=@Timer
Remove
return 0

[ITEMDEF i_reset_cscheck]
id=i_gold
name=Reset cs check
type=t_eq_script

ON=@Create
Timer=60*15

ON=@Timer
if !() && !(& statf_war)
topobj.tag.cscheck=0
endif
remove
return 0

Bir yerde bulmuştum bunu inşallah olur..[signature][hline]~. _______
~. /__||__|
~ |vw_____;¯¯¯|
~ (O)_____(O)_/
THE GOLF
Sosyal ağlarda paylaş

Konu ile alakasız olcak ama willow'dada bi ara speed'ler yapılıyordu yapan ölüyordu,gözümün önünde 6 kişi ölmüşt , sevinmiştim tabi :)[signature][hline]I want to hurt you just to hear you screaming my name
Solda!t Ownz
Solda!t --> Masteis - [ EoS ]
Death is just depth of chaos
Branch would forgive the wind but it broken once
Sosyal ağlarda paylaş

speed asla engelenemez;.//.. yazilim bilen varsa iyi bilir nedenni siz programlari engeleyecek birsey yapsaniz bile packet sending denen yani veri alimi veri verim engeleyemisi bazi durumlarda 2 kullanici arasinda birisinde yawaslama olur yani biz buna lag dioruz digeride normal lag olmaz ama digerine gore speed gibi olur ama aslinda speed deildr :0 bu yuzden engelenbilir diyen varsa kapimi calsin hehe
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alis, 17 Ağustos 2005 07:03 tarihinde demiş ki:
speed asla engelenemez;.//.. engelenbilir diyen varsa kapimi calsin hehe
Client-sided yazilim ile elbet bir sekilde kirilir asilir edilir evet, o zaman is scriptlere duser, duzgun bir koruma scripti yazilabilirse server-sided engellenir, olur biter. 'Asla' diye birsey yok.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
kaderde varsa düzülmek, neye yarar üzülmek?
Sosyal ağlarda paylaş

ultima onlineda sen yürüdüğün sürece client servera belli aralıklarla yürüme pakedini yollar. speedin mantığı ise windowsun birim zamanını azaltmaktır. yani windowsta normalde 1000ms bekle dersen 1saniye bekler, fakat birim zaman azalınca sen 1000ms bekle dersin 0,5sn sürer gerçekte. bunu client-sided birşeyle tespit etmek kolay fakat o client-sided yazılımın güvenliğini sağlamak zor.
server tarafından bir koruma yazılabilir, runuoda dediğin gibi sanırsam packet.cs varmış; oradan gelen yürüme paketlerinin sıklığını ölçebiliriz. yani normalde bir saniyede 5 kere paket geliyorsa 6dan fazla gelirse disconnect et gibi.. tabi daha geliştirilmesi lazım..
spherede böyle bir olay yok, o yüzden firewall tadında çalışan bir program yazılıp gelen paketleri loglar, yine fazla gelmişse sphereyi uyarır vs vs.[signature][hline]oasis.gen.tr
Mail/MSN: [email protected] , ICQ:6254196
Sosyal ağlarda paylaş

Ben packet handlerdi bilmemneydi demiyorum ki? Hos paket isinin nasil olacagini da Sailor anlatmis, ama benim bahsettigim o degil. En basitinden bir script yazarsin, adam x saniyede y kareden fazla yol almissa gibi, olur biter. Onemli ve zor olan onu serveri felc etmeyecek ve hatalara sebep olmayacak sekilde yazmak, bir cesit yapay zeka yaratmak yani, ama imkansiz falan gelmiyor bana.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio sanirim anlamadin speed yapmayip da speed olan inanlar buda packet.cs den oturudur bu yuzden kimin speed kimin olmadigini anlamaniz mumkun deildir bunu daha fazla tartismama gerek yok :) www.runuo.com forumlarinda Razorjimmy adli arkadsimiz bir guzel aciklamis ve devoloperlarin verdigi cevaplari okumanizda yarar gorurm :)Speed engelenemez saptanamaz speed yapar gozukur ama yapmiordur aslinda..
Sosyal ağlarda paylaş

baktım runuo forumlarına razorjimmy'nin bir iki mesajını buldum (birisi: Here you go. A working speed hack in 1.0.0) ayrıca developer falan da değil, imzasına bakarsak nebula paganın admini razorjimmy herhalde. dediğin gibi olmaz diye açıklanan yazıyı bulamadım ben, sen link verebilir misin?
ayrıca uoda servera gönderdiğin veri server tarafından alınmamışsa bir sonraki paket gönderilmez. diğer mmorpgleri ile bir farkı budur mesela. daocta, wowda laga girince hareket etmeye devam etmenize rağmen uoda sabit kalırsınız. bu sayede laga giren kişi lagdan çıkınca servera birden onlarca yürüme pakedi yollayamaz. yani laga girip çıkınca laga girdi gibi görünmez.
neyse neden olmazmış tam olarak bir öğrensek iyi olacak.. ben hala engellenir diyorum ama bakalım belki haksız olacağım noktalar da olacaktır.[signature][hline]oasis.gen.tr
Sosyal ağlarda paylaş

Ben RunUO'dan anlamam bu arada, iki forum okuyup packet.cs diye tutturmussun ayiptir soylemesi :) Genel konusuyorum ben, packet handlerdan vs.'den bagimsiz olarak "bu adam kac saniyede kac kare kosmayi basarmis (araya teleport vsvs girmeden, mounted ise ayri bir deger ile check, vb. yapay zekasal sorgular)" scripti yazmak mumkun degil yani RunUO'da oyle mi?[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
Sosyal ağlarda paylaş

yazılıyordur elbet canım :) hatta default olarak fastwalk diye bir event var anladığım kadarıyla(o postta en başta gördüm) fakat ne zaman tetiklendiğini bulamadım.
o topic de karman çorman olmuş, birisi diyor olur birisi olmaz, birisi speedhack adamada çalışır gibi görünürken serverda aynı hzıada gidiyoruz falan filan. senin developer dediğin kişi quantos ise
said:
Fastwalk is usually triggered by players that have exceptionally fast internet connections. Speedhacks do not work on RunUO 1.0.0. They rubberband. If you want to send players to jail just for having a fast connection that is up to you. But be prepared to lose players fast.

demiş. fastwalk triggeri iyi bağlantısı olanda speedhack yapmamasına rağmen tetikleniyor ama zaten runuo100 da speedhack çalışmıyor demiş. fastwalk nasıl çalışıor bilmiyorum ama o yüzden yorum yapamayacağım.
tam olarak neden çalışmayacağını anlayabilsem ona göre yorum yapacağım ama forumda yazan bilgilerde ben bunu göremedim.[signature][hline]oasis.gen.tr
Sosyal ağlarda paylaş

baggio bir forum okumusn da buyumus gibi geldi o yazilar :) sole soleyim Sizin oynadiginiz sphere tabani ve runuo tabani icin save methodunu degistiren arkadas benim :) hava atmak gibi olmasin ama daha once paticikdede bunu yazdim.Eger kendi forumlarina bakarsan gorursun..

Ikinci gelelim senin dediklerine senin bahsetidigin movement mobile dir.Buda movement.cs icindedir senin verdigin ornege gelelim ornekle anlatacam belki ole anlarsin.

(x) adam var bu adam oyunda speed acior gercekte ve oyunda speed ile dolasior.
(y) adam var diger adamlarin packet gonderme hizlari daha yawas oldugu icin kendi baglantilarindan dolayi bu adamin da baglantisi onlardan daha iyi oldugu icin daha hizli hareket eder onlara gore.

Sen bir staffsin ve bu durumda senin anlatiklarina gore (x) ve (y) ikiside speed yapior.

Senin dedigin yontemle dedigin yontem mantikli ama yinede (y) speed yapar gibi gozukur.

Sanirim simdi anlatabildim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...