Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

17 Ağustos ve MSN

KaKsi

Öne çıkan mesajlar

bu arda 2pac haklı madem büyük diye anıyoru o zaman erzincan depremini de analım? türkiyenin ekonıomisini küçültecek kadar etkili ve 17.08 den daha çok kayıp verdiğimiz bir gündü..

aynı mantalitedeki insanlar sohbetlerde "ben namaz da kılıyorum yaaa" diye dini gösteriş yapan insanlardır hatta "bak şlu adama zejakt verdim" de der bunlar

çok kızdım ya midem kaldırmıyor[signature][hline]tık ulan tık!
Absolut, 01 Haziran 2005 11:47 tarihinde demiş ki:
Osman kılıcımı rolladı.

Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Ulan kaşık düşmanı, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"

[Bu mesaj BabacumMostors tarafından 17 Ağustos 2005 02:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Görüşlerine genelde katılıyorum babacum. Tek bir şey var katılmadığım, "neden sadece 17 austosu anıyoruz" kısmı, kalan konularda bence haklısın. Nedenine gelince, 17 Ağustos sadece bir sembol, yani onu anan Erzincan depremini de diğer depremleri de zaten düşünüyor. Kaldı ki burada kimin nasıl maddi-manevi destek yaptığını bilmeden direk şovmenliğe yormak hoş kaçmamış. Ha aklı başında adam zaten öyle msne çiçek koyma falan yapmaz uğraşmaz. Ama adamın 17 ağustosta ölenleri anması bu konuda başka bir şey yapmadan duyarsız kaldığı anlamına gelmez.[signature][hline]Kalın odun zırh içindeki şovalye ruhu...
Sosyal ağlarda paylaş

99 depremi türkiyede pek çok şeyi hem hem yüzeysel hemde derinden etkiledi, onbinlerce insan öldü, evsiz kaldı, öksüz kaldı.
Hepsinin ruhuna isteyen fatiha okur, isteyen kiliseye mum diker, sinagoğa gider bilmemne...

Gül koymak isteyende gül koyar, Atatürkün ölüm yıl dönümünde de çelenk koyulur Anıtkabir'e, onun gibi düşünün.
isteyen koyar, isteyen koymaz ama miğde kaldıracak birşey yok bu olayda...[signature][hline]album|pati sözlük|Lominadze|news| blog|mail/msn|Founder of AAL'05|
Sosyal ağlarda paylaş

yani sonuçta bu kadar tartışma yerine bir dua kafi gibi bence ama 17 ağustosun bir sembol olmasına karşıyım ben bu ülkede daha başka başka depremlerde oldu acaba neden hiç kimse erzincan depreminin gününde de böle şeyler yapmıyo neden 17 ağustos zaten soracağınız 10 insandan 8 i falan da erzincan depreminin tarihini bilmiyordur bende 17 ağustos depremini yaşadım ama sadece bunda böle şeyler yapıp erzincan depreminin tarihinde yapmamak bana erzincan depreminde ölenlere saygısızlık gibi göründü alınmayın bu lafımdan ben bütün türkiyeyi suçluyorum bu konuda...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dela, 16 Ağustos 2005 23:55 tarihinde demiş ki:
dua okumanizin faydasi da tartisilabilir, o yuzden topic sahibini rencide edecek sekilde, sacmalik, gereksiz gibi yorumlar yapmaniz ironik.

+1

iki yüzlü,sevimsiz uygulamayı kınamak nedir niye bu kadar abartıyorsunuzki ben şimdi hem dua okuyup hem gül koyarsam nolucak yani ?ne farkeder?iki yüzlü mü olucam?sonuçta kimsenin elinden birşey gelmiyor.hadi gülü kınadınız koymadınız,dalga geçenlere ne demeli?[signature][hline]zıplamazsa oyun yok
Sosyal ağlarda paylaş

Yıkıntıların olduğu yere gidip çelenk konulaiblir ya da orada ölenler için yapılan anıta çelenk konulabilir bu saygı göstergesidir ve güzelbir uygulamadır

ama MSN gibi zaten yılışıklığın had safhada olduğu insanların bol bol gösteriş yağtığı bir ortamda bu tür uygulamalar bana hiç samimi gelmiyor hatta dediğim gibi iğreniyorum. ha gidip rumuzunun yanına "ölenlere rahmet kalanlara sabır diliyorum" yazanlar bana daha çok samimi daha anlamlı geliyor

am kalkıp çiçek böcek koymak. bir de bunu millete spam olarak atamak "sende koy eki eki" yapmak.. benim üslubuma hiç uymuyor[signature][hline]tık ulan tık!
Absolut, 01 Haziran 2005 11:47 tarihinde demiş ki:
Osman kılıcımı rolladı.

Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Ulan kaşık düşmanı, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

gül koyma olayına saçma ve gereksiz diipte bu olaya yorum yapmak için vaktini harcamakta bana saçma geliyor. bu tür şeyler msn çerçevesinde yapılan, alışılmış şeyler. isteyenin koyup isteyenin koymamaya hakkı var. 17 agustos depremi hatırlanması gereken bir hadise çünkü hem çok kayıp verdik hem çarpık yapılaşmanın zararını ögrendik hemde jenerasyonumuz bu türden bir depremle tanıştı.msne gül koymak sanal bile olsa birilerinin o olayı hatırladıgını gösteriyor. milli bayramlarda da bayrak asmayalım ozmn bayrak asınca ne degişiyor ki? demek gibi birşey bu hadise. [signature][hline]unholy ownz u
*dont throw rocks when u r living in a house of glass.

[Bu mesaj HasMez tarafından 17 Ağustos 2005 13:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Msn'imde 5-6 kişide gül görünce sebebini sordum 17 Ağustos dediler... Bu gün ayın 17'si olduğunu bile unutmuştum. Tekrar yaşananları hatırladım, 1999'da çekilen acıları, 19 Ağustos'da Adapazarının halini hatıladım, Adapazarı devlet hastanesinin bahçesinde parketmiş içleri ceset dolu soğuk hava depolu tırları hatırladım, bir futbol sahasına durmaksızın 4 gün boyunca çadır kent kurmak için yapılan emekleri o sırada artçı depremlerin yaşattığı stressi hatırladım. Aradan sadece 6 yıl geçmesine rağmen bazı şeyleri ne çabuk unutabildiğimizi hatırladım.
Msn'imde gördüğüm bir tane gül bana bütün bunları hatırlattı. Ne zararı var isminin başına bir (F) işareti koymanın. Ne zararı var bir dua okumanın. Hala bazı derneklere depremde zarar görenler ve yakınları için bağış yapabiliyorsunuz. Eğer bir (F) koymak gösteriş budalalığı olarak geliyorsa elinizi işin altına koyun. Sadece eleştirmeyin, değiştirin.[signature][hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

"Nickinin başına 17 Ağustos depreminde ölenler için gül koyarmısın (F ) şeklinde Bu msjı listendeki herkeze gönderir misin?"

Yok kardeşim yapmam. Çünkü bunu yapmak hiçbir şey yapmamaktandaha kötü bir şey. Çünkü bunu yapınca, bir şey yapmışım gibi düşüneceğim, ama oralarda bir yerlerde "vayy be ne kampanya yaptım kitleleri arkamdan sürükledim" diyen bir sivrizekalının egosunu tatmin etmiş olmak dışında bir şey yapmamış olacağım.
Daha da kötüsü depremden sonra enkazlarda çalışan, ordaki insanlara yardımcı olan birçok fedakar insanın çabasına, emeğine küçük de olsa ortak olduğum gibi bir hisse kapılacağım. Ve gerçekte hiçbir şey yapmamış olacağım.

MSN'e (F) koymak mı bütün yapılabilen? Bu kadar aciz miyiz? Çıkıp "N'oluyor kardeşim, depremin üstünden bu kadar zaman geçti, onsekizbin kişi öldü, binlerce bina yıkıldı, hala aynı tas aynı hamam. Nedir sizin derdiniz?" denilemiyor mu da kendimizi harflerden güllerle avutuyoruz?

http://www.fazlamesai.net/index.php?a=article&sid=3201
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rewendor, 16 Ağustos 2005 22:54 tarihinde demiş ki:
Bu tür uygulamaların gereksiz olduğuna inandığımdan dolayı bulaşmam ben pek. Yani orada bir gül vs olmasının ya da olmamasının kimseye ne bir yararı var ne de getirisi. Bunun yerine hayatını kaybedenlerin ardından dua okuyup bir de üstüne bu olayın tekrarlanmasında can kaybını azaltmak için elimizden gelen önlemi almak çok daha faydalı olur.

:tup:

Ek olarak,ben bunların siber alemde gösteriş olduğunu düşünüyorum.[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"

Kerforn/Night Elf Druid (Nizam-ı Cedid)
Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...