Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kapalı alanlarda sigara

irin

Öne çıkan mesajlar

Peki sen hangi üstün sıfatla insanlara 2. sınıf insan deme hakkını görüyorsun kendinde ben onu anlamadım ?[signature][hline]...rest your trigger on my finger , bang my head upon the faultline...
Alexi_Septimus, Türkiye-Yunanistan maçı sırasında Taksim'de demiş ki:
Pes.Maç oynanırken ezan okuyorlar . Az bi oyuna saygı ya.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanların biraz kendi kafalarının ve anlayışlarının dışına çıkabilmesi lazım. Çoğu kişi kendi çıkarları ve zevkleri etrafında dönüp duruyor. Bir kişi sürekli sizi rahatsız edecek bir davranışta bulununduğu zaman onu uyarırsınız doğal olarak. Sigara rahatsız etmekten öte zararlı, bunu herhalde reddedecek kişi yoktur. Bir kişinin sağlığını ihlal etmek onun özgürlüğüne ve haklarına taciz etmektir bu noktada ise bunu yapan kişinin özgürlüğünden bahsedilemez. Bangır bangır müzik dinlemek veya sokağa çöp atmaktan farkı yoktur bence.[signature][hline]Beş Hececiler
''Özünün farkında olup bunu gölgelemek farklı, bu gölgelemenin farkında olmayıp kendini başka türlü nitelendirmek farklıdır.'' - S
Sosyal ağlarda paylaş

Valla adekste on tarafta icmek yasak arkada klima war o yuzden iciliyor (bi hava sistemi gibisainden bisi war sigara kokmuyor bile ) ama onun disinda boyle bir sistemi olmayan yerlerde icilmesi cok ayip[signature][hline]"I can give anything you want,but don't want something that i don't want to give"
"Deneyim zor bir ögretmendir çünkü sınavı önce,dersi sonra verir"

Mix|MSN|Blogs of my life|Myrande
B@B th3 G3NK
Sosyal ağlarda paylaş

Sigara içen adamın kapalı alanda sigara içmesinin engellenmesi hakka veya özgürlüğe tecavüz değildir. Malum sigara içmek bir ihtiyaç değil, zararlı bir bağımlılıktır. Bağımlılığı yüzünden sigaraya ihtiyaç duyan insan da bağımlı olurken düşünecekti (ben düşünüyorum mesela sık sık). Pasif içicilikten kanser olunmayabilir kolay kolay, ancak içilen sigarayla bir kişinin bile öksürtülmesi doğrudan bir insana zarar vermektir, ki keyfiniz ve bağımlılığınız için yenilen bir halt için başka insana zarar vermek söz konusu olunca kapalı alanlarda sigara içmenin ne kadar yasaklanılası bir olay olduğunu anlarsınız.[signature][hline]Gods&Slaves
Msn Space
Sosyal ağlarda paylaş

said:
onlyreal, 17 Ağustos 2005 02:38 tarihinde demiş ki:
.....
ikinci sinif insanlari evimde istemiyorum kardesim nede oturdugum yerde.

evinde zaten işimiz olmaz, ama aynı ortamda bulunursak, ister sigara içerim, ister ot çekerim, ister nargile içerim, yok ben ölürüm sağlığım bozulur dersen; kalkar gidersin, sen değil kralında gelse sigara içilebilecek bir kapalı alanda bana sıgarayı söndürtmeyi bırak, uyarmak hatasına bile düşemessin..[signature][hline]album|pati sözlük|Lominadze|news| blog|mail/msn|Founder of AAL'05|
Sosyal ağlarda paylaş

ya sabahtan akşama egzos dumanı soluyonuz, kullandığınız arabayla benim havamı kirletiyorsunuz. hem de benim sigaramın 10 larca katı zarar veriyorsunuz..

napayım şindi arabası olanları 2. sınıf vatandaş olarak mı göreyim?? ağzıma geleni mi söyleyeyim?[signature][hline]Adblock Image: http://forum.paticik.com/images/madalya/*
Sosyal ağlarda paylaş

benim gozumde karsisindakini gozgore gore zehirleyen; bunuda matah birseymis gibi anlatan her insan ikinci siniftir begenin yada begenmeyin. medeniyete uzak insandir.

benim oldugum kapali yerde sigara yasaksa yavas icersin sheref. bunuda soyliyim sana.

zaten sigaranin serbest oldugu veya yakinimda sigara icenlerin oldugu yerlere oturmuyorum. Ama velakin sigaranin yasak oldugu bir yerde, sigara icen birileri varsa, benim tepkim basligi acanlar gibi olmuyor. Birden fazla adam iciyorsa hic adamlarla ugrasmam direk mekan sahibine kanuna gore kapattiririm burayi derim. Ki emin ol yaptiracak gucumde var.

onun disinda benim cocuklarimi zehirleyemezsiniz kardesim. kendi evlerinizde icin. neyse sanirim californiadaydi artik parklardada icis yasaklandi acik alan olsada.

Yakinda paket basi 20 milyon olucak ki bu bile bayag azaltir.
Yabanci ulkelerde boyle.

neyse benim kisisel konusmalarimdan su an tbmm saglik komisyonundan gorev yapan cevdet erdol bu konuda bayag disli. acikcasi sigara icenlere daha dogrusu kurallara uymadan icilmez yazan yerde icenlere hapis cezasina kadar yol acmak istiyorlar ki super.

begenin yada begenmeyin nasil alkol alip araba kullananlara karsi tarafa zarar verir diye ceza kesiyorsak. Sigaraninda farki yok.[signature][hline]any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic
C CLARKE

[Bu mesaj onlyreal tarafından 17 Ağustos 2005 09:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sigara icenleri heryerden banlayacaginiza birazda siz sigara icilen yerlerden uzak durun .

malum sagliga cok zararli .

gelme gitme . ha adekste ya da cafenin birisinde oturup oyun oynamak ya da kahve icmekte sigara kadar gereksiz bir ihtiyac tamamen tercih meselesi . sigara icmeyenlerin anlamakta zorlandiklari bu . onlarin heryere rahatsiz edilmeden girip cikma hakki var ama 2. sinif vatandaslarin yok heh .
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elaidi, 16 Ağustos 2005 22:47 tarihinde demiş ki:
Kafelerde sigara içilir.
Kapalı alanda sigara içirmemek çok saçmadır.
Akla mantığa uymaz zaten çoğu yerde de adam gibi uygulanmaz. Allahın -5 derecesinde kafede sıcak sıcak otururken sigara içicem diye dışarı mı çıkıcam? Sinemada dur ben bi sigara içiym diye diyelim sinemadan dışarı çıkıp orda mı içicem sigaramı? Kusura bakmayın biz sizin sigaradan rahatsız olmanıza ne kadar tecavüz ediyosak ve siz bunu Ben sigaranın yasak olduğu yerlerde özgürce durmak istiyoru diyosanız bu yasayla bu kuralla da bizim özgürlüğümüze engel oluyosunuz. iki kesimin özgürlükleri söz konusu iki türlü de tecavüz söz konusu.

İnsanların özgürlük anlayışı ne kadar garip.demokrasi anlaşınız çok çarpık.Özgürlük başka bir insanın özgürlüğüne karışmadığınız sürece özgürlüktür.sigara içmek istersen,sigara içilen yere oturursun.Sigara içmenin yasak olduğu kapalı alanlarda(ki mutlaka uyarı vardır,yoksa iç zaten) içmek
1.Suçtur 2.Ayıptır.
Birde bir insan sigara içmek zorunda değildir.Sende zorunda değilsin,sigara eroin değil,babam kullanıyordu bıraktı sen nerden biliyorsun demeyin,içmiyeceğim dedi adam ve bir daha içmedi.Tabii ki bağımlılık yapıyor.ama bırakılabilir.Üstüne üstlük oraya giden insanların sağlığına zarar veriyorsun.Ben sigara kullanmıyorum.sigara kullanmanın yasak olduğu kapalı alanlarda sen sigara içerken ben onlarca zehirli maddeyi soluyorum. Bana zarar veriyorsun.Başka bir insana zarar verdiğin zaman,artık senin "hakkın" hak olmaktan çıkmıştır.Sen suçlusundur.Ayrıca kafelere çocuklu insanlar gelebilir,çok etkilenen insanlar gelebilir.Bunu yapmamak nezaket gereğidir de aynı zamanda. İnsanların senin yüzünden zehirli gaz solumasının bir sebebi yok. Ayrıca kendi ciğerlerini kirletmemek isteyen insanların ciğerlerine onlarca zehirli gazı zorla ve yasaları çiğneyerek sokuyorsan.Suçlusundur.Bu senin demokratik hakkın DEĞİLDİR.Ben zevk alıyorum diye insanlara tecavüz edebilirim o zaman.Birde sevgili mi bulacağım?yada fahişelere para mı yedireceğim? kadının bana laf söylemeye ne hakkı var? Canım çekti yaptım(!).Lütfen demokrasi anlayışınızı değiştirin.[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 17 Ağustos 2005 09:56 tarihinde demiş ki:
sigara icenleri heryerden banlayacaginiza birazda siz sigara icilen yerlerden uzak durun .

malum sagliga cok zararli .

gelme gitme . ha adekste ya da cafenin birisinde oturup oyun oynamak ya da kahve icmekte sigara kadar gereksiz bir ihtiyac tamamen tercih meselesi . sigara icmeyenlerin anlamakta zorlandiklari bu . onlarin heryere rahatsiz edilmeden girip cikma hakki var ama 2. sinif vatandaslarin yok heh .

Tamamda yasalara göre kapalı alanlarda sigara içmek YASAK. yasaları çiğneyip birde zeytinyağı gibi üste çıkmak komik.Kahve içerek ben insanlara zarar vermiyorum.Evet eroin alsam damardan yine insanlara zarar vermem.Kimsede beni insanlara verdiğim zarardan dolayı yargılamaz zaten.Yasalara karşı suç işlediğim için cezai yaptırım uygulanır.Zaten kimse burada sigara içmenin yasak olmadığı bir yere gidip BURADA SİGARA İÇİYORLAR ÜHHÜÜE demiyor.Yasak olan yerde sigara içmeye laf ediyoruz.[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Drigeolf, 17 Ağustos 2005 09:57 tarihinde demiş ki:
said:
elaidi, 16 Ağustos 2005 22:47 tarihinde demiş ki:
Kafelerde sigara içilir.
Kapalı alanda sigara içirmemek çok saçmadır.
Akla mantığa uymaz zaten çoğu yerde de adam gibi uygulanmaz. Allahın -5 derecesinde kafede sıcak sıcak otururken sigara içicem diye dışarı mı çıkıcam? Sinemada dur ben bi sigara içiym diye diyelim sinemadan dışarı çıkıp orda mı içicem sigaramı? Kusura bakmayın biz sizin sigaradan rahatsız olmanıza ne kadar tecavüz ediyosak ve siz bunu Ben sigaranın yasak olduğu yerlerde özgürce durmak istiyoru diyosanız bu yasayla bu kuralla da bizim özgürlüğümüze engel oluyosunuz. iki kesimin özgürlükleri söz konusu iki türlü de tecavüz söz konusu.

İnsanların özgürlük anlayışı ne kadar garip.demokrasi anlaşınız çok çarpık.Özgürlük başka bir insanın özgürlüğüne karışmadığınız sürece özgürlüktür.sigara içmek istersen,sigara içilen yere oturursun.Sigara içmenin yasak olduğu kapalı alanlarda(ki mutlaka uyarı vardır,yoksa iç zaten) içmek
1.Suçtur 2.Ayıptır.
Birde bir insan sigara içmek zorunda değildir.Sende zorunda değilsin,sigara eroin değil,babam kullanıyordu bıraktı sen nerden biliyorsun demeyin,içmiyeceğim dedi adam ve bir daha içmedi.Tabii ki bağımlılık yapıyor.ama bırakılabilir.Üstüne üstlük oraya giden insanların sağlığına zarar veriyorsun.Ben sigara kullanmıyorum.sigara kullanmanın yasak olduğu kapalı alanlarda sen sigara içerken ben onlarca zehirli maddeyi soluyorum. Bana zarar veriyorsun.Başka bir insana zarar verdiğin zaman,artık senin "hakkın" hak olmaktan çıkmıştır.Sen suçlusundur.Ayrıca kafelere çocuklu insanlar gelebilir,çok etkilenen insanlar gelebilir.Bunu yapmamak nezaket gereğidir de aynı zamanda. İnsanların senin yüzünden zehirli gaz solumasının bir sebebi yok. Ayrıca kendi ciğerlerini kirletmemek isteyen insanların ciğerlerine onlarca zehirli gazı zorla ve yasaları çiğneyerek sokuyorsan.Suçlusundur.Bu senin demokratik hakkın DEĞİLDİR.Ben zevk alıyorum diye insanlara tecavüz edebilirim o zaman.Birde sevgili mi bulacağım?yada fahişelere para mı yedireceğim? kadının bana laf söylemeye ne hakkı var? Canım çekti yaptım(!).Lütfen demokrasi anlayışınızı değiştirin.

+1 bravo
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 17 Ağustos 2005 09:56 tarihinde demiş ki:
gelme gitme . ha adekste ya da cafenin birisinde oturup oyun oynamak ya da kahve icmekte sigara kadar gereksiz bir ihtiyac tamamen tercih meselesi ..

Sigara gibi gereksiz olsa bile.Sigara gibi zararlı değil bunlar.Ve demin dediğim gibi kahve içerek insanlara zarar vemiyorsun.Üstelik kimse cafede oyun oynuyor bana zarar veriyor diyemez.Seninki tercih değil.Kendine VE diğerlerine zarar vermek.[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde
Sosyal ağlarda paylaş

ya adeskte sigara icmeyi nasil savunursun ya. orada 15 yasinda 12 yasinda bir yigin cocuk var, onlari zehirlemeyi nasil hak gorursun ya?

sen omrunde hic sigaradan kanser olmus birini gordunmu? hic cigerlerinin fotografini gordunmu onlarin?

acikcasi ben gordum. Hic bir sekilde cigerlerimin bu sekilde zarar vericek insanlarin kendilerini hakli gormelerine izin veremem.[signature][hline]any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic
C CLARKE
Sosyal ağlarda paylaş

Evet çok güzel bir noktaya değinmişsin.Benin dedem akciğer kanserinden(sigara yüzünden olduğu düşünülüyor)öldü.kendinize bunu yapmanıza maalesef kimse karışmıyor ama başka insanlara yapmaya hiçbir hakkınız yok.Dedem örneğine geri gelecek olursak,söyliyeyim bayağı bir acı çekerek öldü. Son zamanlarında ilaç tedavisinden yarı bunadı.En son ölsün diye ilaçlarıda kestiler.Sonunuzun böyle olmasına,dediğim gibi karışamam.Ama sende beni bu hale getiremezsin.(evet örneklerim çok radikal,insanlar böyle daha iyi anlıyorlar ama).[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde
Sosyal ağlarda paylaş

"rahatsız oluyorsanız giderseniz"
cümlesinin bir kere nekadar yanlış olduğunu anlaması lazım insanların, ozaman bir otel boşaltır bütün pisliklerini bunu der, ya da bir sürü kişi donla denize girer bunu der, bir kişi bulunduğunuz yerde osurur bunu der. Bu cümleyi bukadar sık kullanmayın bence arkadaşlar çünkü ya iki yüzlülük yapmış olursunuz ya da kendinizi çok dar sınırlar içine hapsetmiş olursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

"asıl hususi araç sahibi olanlar 2. sınıf insandır, sırf kendi keyifleri için benim havamı kirletiyorlar.. hem de öyle kırk yılda bir falan değil sürekli sürekli atık gaz soluyoruz.
hem de ne için? sırf otobüse metroya binmemek için.
toplu taşıma araçlarının yollarını da tıkıyorlar."

gibi bir şey yazsam nasıl olur ?

insanların yaptıkları birbirlerine rahatsızlık veya zarar verebilir. ama bu zararın rahatsızlığın limitleri kanunlarla belirlidir. "sigara içilmez" yazılan yerde sigara içenlerin sayısı zaten deli gibi az. sigara içilmemesi gereken yerde içilmesine izin verilen yerleri de şikayet edin kapattırın naparsanız yapın. ama yeter ki olayı sigara içenlerle kişisel seviyeye indirmeyin.

zaten sigara gibi bi boka batmışız bi de siz tepeden bastırmayın. ayrıca sigara bırakmanın yolunu anlatsanız bu saçma saldırgan davranışlardan çok daha fazla yarar sağlar size.[signature][hline]Adblock Image: http://forum.paticik.com/images/madalya/*
Sosyal ağlarda paylaş

Bırakmak isteyen varsa tanıdığım bir çok yakınım nikotin bandı tazı şeylerle bıraktı FAKAT BUNU ALMADAN ÖNCE mutlaka doktora ya da eczacıya danışın çünkü baya önemli kuralları var uymazsanız size zarar verebilir. Yoksa onun dışında doğru kullandığınız sürece bir yan etkisi yok.[signature][hline]Beş Hececiler
''Özünün farkında olup bunu gölgelemek farklı, bu gölgelemenin farkında olmayıp kendini başka türlü nitelendirmek farklıdır.'' - S
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 17 Ağustos 2005 11:06 tarihinde demiş ki:
"asıl hususi araç sahibi olanlar 2. sınıf insandır, sırf kendi keyifleri için benim havamı kirletiyorlar.. hem de öyle kırk yılda bir falan değil sürekli sürekli atık gaz soluyoruz.
hem de ne için? sırf otobüse metroya binmemek için.
toplu taşıma araçlarının yollarını da tıkıyorlar."

haklısın,hiçbir araç sahibi filtresiz olarak araç kullanmamalı. mesela minibüsler ve otobüsler özellikle.ama filtre kullanıldığı zaman zararlı gazlar artık pekte zararlı olmuyor.Ayrıca otomobil hele İstanbul gibi büyük şehirlerde bir ihtiyaçtır.herkes kullanır. herkes sigara içseydi zaten sigara içilmeyen yerler olmazdı. Ayrıca kimse KAPALI ALANDA otomobil kullanmıyor.zaten sizin açık alanda sigara içmenize laf eden yok. kapalı alanda biraz kullanın bakalım noluyor :D.açıkcası bu örneği vermene sevindim bile.açık alanda o kadar zararlı olmayan filteli bir araba bile kapalı alanda karbonmonoksit yüzünden öldürebiliyor. aynı şey sigara içinde geçerli.Kapalı alanda sigara içmek yasaktır.yasalara uymayan cezalandırılır.[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde
Sosyal ağlarda paylaş

2 dk da nasil abartmissiniz gene .

ben heryerde sigara icilmesi serbest olsun demedim . esasen konuya giris seklimde sigara icilmesi dogal ortamlara laf soylenmesi .

sigara iciyorum , kanser olup olmekte zorlanani ya da girtlagi ic kulak hizasina kadar yontulani gordum . zararsiz olmadigi apacik .

ne var ki icilen yer var icilmeyen yer var . bazi cafeler icirmiyor bazilari iciriyor . bazi restorantlarda sigara icilen icin ayri yer var bazilarinda yok .

siz de o icilmeyen yerlere gidin . gidemediysende icenlere 2. sinif vatandas ayagi cekip ukalalik taslamayin .

not : sigara toplumsal bir sorundur evette cozumu eheheouu ben icmiyorum medeniyim demek degildir .

not2 :12 yasindaki cocugun adekste olmasi bence daha tercih edilmemesi gereken bir durum . bos bos duygu somurusu yapmayalim .
Sosyal ağlarda paylaş

said:
irin, 16 Ağustos 2005 18:43 tarihinde demiş ki:
bu kurala ne zaman uymaya baslayacagız biz?

ben cok rahatsız oluyorum sigaradan,gozlerim yasarıo,burnum akıo kıpkırmızı oluyorum.ve su an kafede fosur fosur sigara icio bi grup insan.cok kotu oldum yine.

icmeyelim sunu kapalı mekanlarda,rahatsız olan insanlar var!!!

Evet gerçektende cok kötü..Sigaranın ucuz olmas etkendir..Normalde en az 8 Euro fln yurtdısında..[signature][hline]I had something to confess to.But you dont have the time so , Look the other way.You will wait until it's over.To reveal what you would never shown her.Too little much too late
Can you see that I am needing , Begging for so much more.Than you could ever give.And I dont want you to adore me , Dont want you to ignore me . When it pleases you
And I will do it on my own
Muse - Muscle Museum

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...