Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Monk Armor Class

akinnika

Öne çıkan mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

kısa bir aramanın ardından Monk ile ilgili 4-5 başlık buldum ve okudum, yalnızca birinde kısaca değinilmişti o da bir hayli eski bir başlık olduğundan yeni bir başlık açtım, kusuruma bakmayın.

Monk AC'si hesaplanırken hem DEX hem de WIS bonusunu mu topluyoruz? Yoksa DEX yerine sadece WIS bonusunu mu alıyor?

Halen oynatmakta olduğum bir oyunda grupta Monk ve Paladin var. Paladin Full Plate'lerin içinde kıpırdayamaz ve sıcaktan pişerken AC'si 20, Monk kardeş ince keten pantolonuyla sağa sola hoplayıp zıplıyor ve DEX + WIS hesaba katıldığında AC'si 21 oluyor... (bir de bracers of armor +1 var gerçi ama o önemli değil)
bu bana biraz haksızlık gibi geldi de...
emin olmak için sorayım dedim...

cevaplarınız için teşekkürler, herkese iyi oyunlar...
Sosyal ağlarda paylaş

evet hem dex, hem wis hesaplanıyor.

ama şöyle birşey hatırlıyorum. monk zırh giyemiyordu.
ya da zırh giydiğinde wis bonusu alamıyordu. böyle birşeyler vardı sanki de, yanlış hatırlıyor da olabilirim.

bence çok da haksızlık değil. sonuçta paladin +5 holy blessed celestial godly vs vs zırhları giyip dolaşırken, monklar saddece cüppeyle etrafta koşuşturuyor :)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Hem dex hem Wis AC'ye katılır fakat armor giymiyor olması gerek.Ayrıca class'dan gelen yanlış hatırlamıyorsam her 5 veya 4 levelde bir +1 AC bonusu olcak.Buda doğal olarak armor giymiyorsa katılıyor.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

Monk başlarda çok dandik sonra ise barabilen bir karakter. Zırh giydiğinde monkluktan gelen tüm ac bonusları (wisdom ve fazladan bonus) ları kaybedip sadece dex ve armordan kalanları alıyorsun.[signature][hline]Beş Hececiler
''Özünün farkında olup bunu gölgelemek farklı, bu gölgelemenin farkında olmayıp kendini başka türlü nitelendirmek farklıdır.'' - S
Sosyal ağlarda paylaş

Monku biliyorum canım :D bilmesem frp oynatmam. ama ba$tada ezik oldugun pek soyleyemiycem. oyunun en yuksek dmgli silahı monkun eli. 10 level ustu ozellikleri de cok iyi. pek zaafı yok.

fantastik bir karakter: Vampir monk (kimse kendine bir vampirin dokunmasını istemez :D oyle degil mi?)
not : boyle bir karakter olmadı olmamalı :P[signature][hline]i demand nothing,
but i want it all....
Sosyal ağlarda paylaş

zırh giyen monk peasent kıvamında falan bir şey oluyor. ne hız kalıyor ne ac bonus yalan oluyor. e magical zırh falan da giyemez anlamında. e garibim silah da kullanmıyor?
yani monkun elindeki tek olay kitapta gördükleriniz(neredeyse) yani pratikte o kadar da über bir adam değil.
normalde 10+dex+wis acsi
indirin imzadan bakın mis gibi 3.5 koydum oraya[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

nereye kaybetmiyor?
yavaş kaybetmesin
olmadı şöyle diyelim "monk'a d20 ile yapılan saldırılar işlemez!!!"[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag

Sosyal ağlarda paylaş

Phb syf 40 monk classı Weapon and armor proficieny:Bla bla bla....When wearing armor,using a shiled or carrying medium or heavy load monk loses her AC bonus,as well her fast movment and flurry of blows abilities....Burda bahsettiği kaybedilen ac bonus class özelliği olan ac bonus...Eğer wisdom bonus olsaydı ayrıca belirtirdi ac deki wisdom bonusunu kaybeder diye...
Sosyal ağlarda paylaş

AC Bonus (Ex): When unarmored and unencumbered, the monk adds her Wisdom bonus (if any) to her AC. In addition, a monk gains a +1 bonus to AC at 5th level. This bonus increases by 1 for every five monk levels thereafter (+2 at 10th, +3 at 15th, and +4 at 20th level).
These bonuses to AC apply even against touch attacks or when the monk is flat-footed. She loses these bonuses when she is immobilized or helpless, when she wears any armor, when she carries a shield, or when she carries a medium or heavy load.[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag

Sosyal ağlarda paylaş

dur dur buldum.
AC Bonus (Ex): When unarmored and unencumbered, the monk adds her Wisdom bonus (if any) to her AC.
bu da wisdom için.
sizin zamanınızdaki sistemi anlamak altı ayımı aldı, ben anlayana kadar 3.yü çıkardılar valla.
peeeeh
first edition varken ben portakalda vitamindim :-). beni bağlamaz
[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag

[Bu mesaj kaleidoscopic tarafından 13 Ağustos 2005 20:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 13 Ağustos 2005 21:58 tarihinde demiş ki:
monk armor class abartan buildler için farzdır. iyidir hoştur.
ama ben dex monk olayından pek soğudum. str monk daa güzel. daha lezzetli. hele düz monk gidiceksen. hele human diilsen.

giant monk.....acıııı...... acııııııı........
e monk olacaksan hoplayacaksın zıplayacaksın o kadar skilli süs diye vermediler heralde. kafanızı kullanın yav:-)[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...