Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Monk Armor Class

akinnika

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkür ediyorum...

bu arada bir arkadaş yazmış, touch attacklarda ve flatfooted durumda da bu bonuslar geçerlidir diye, üff diyorum... gerçi monk aldığı featlerle flatfooted olmuyordu yanlış hatırlamıyorsam...
neyse bir soru daha sorayım:
bu monk amulet of natural armor +x kullansa bunun bonusu da touch ve flatfooted'da AC'ye eklenmeye devam ediyor mu?
Ediyorsa, bu monk untouchable birşey oluyor ya...

Hadi paladin'e salladık ranged touch attack'i de Monk'u neyle devireceğiz? Hold person (will save'i de iyi ki), veya flesh to stone, üstüne shatter falan mı atacağız? Shatter atılınca diyor ki "nonmagical objects", bu monk heyekli büyüyle yaratıldığı için magicalmidir???

herkese iyi oyunlar...
Sosyal ağlarda paylaş

büyüyle aratıldığı için magical bence. tabii büyülerin açıklamasına bakmak lazım
horace+1(silah gibi oldu:-)), touch adı üstünde dokunman yetiyor. natural armor dediğin ikinci bir deri(ya da daha basit bir anlatımla bir kabuk) olduğunu düşünürsen dokundurmayı engelleyen bir şey değil.
monk nası aşağı iner? odaya kapat kafasına on yüz bin öcüböcü yolla, aşağa inmese bile bayağa örselenir.
monkun dezavantajı adamla daha uzun dövüşmen(str olsa bile ne kadar vuruyo ki zaten). kafanızı kullanın;)[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

Ya monk'a magical filan yalan.Eğer epic bir oyun olmuycaksa fakir yapcaksın adamı.Vallahi book of exalted deeds deki o fakirlik bonuslarını görünce salyalarım aktı :)[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

ilk ben farkettim onnarı :-p
efet exalted monk buildleri kooooorkunç oluyo. hele bi şekilde DM in kanına girip saint template'i falan alırsanız büyük rezalet.. :-)

ama herşeyle başa çıkmanın yolu var. monk undead'le (özellikle incorporeal undeadle) başa çıkmak konusunda sıkıntılar yaşayabiliyo. aynı şekilde saçma sapan şeyler dışında damage reduction sahibi veya regeneration'ı olan yaratıklar da üzüyolar monkları. abundant step hedesini almamışsa eğer bütün non-spellcasterları kapatan force cage falan gibi büyüler monku da kapatıyo. ki genelde almazlar daha önceki lvllarda bi prc ye gittikleri için.

ama en kolayı 5. lvl veya üzeri bi wizard'ın fly yapıp sonra wand of magic missiles ile haraslaması :)
Sosyal ağlarda paylaş

bard, monk, barbarian, sorcerer, bu sırayla parti isteyen karakterlerdir (herkes roguedan ne isteyeceğini bildiği için yazmaya gerek duymuyorum. ama yazdım şimdi.. bak çelişki oldu.). Herşeyi onlardan beklemezseniz işe yararlar. Monk force cage e kapatıldığında diğer arkadaşlarının armut toplamaması lazım. Neticede diğer arkadaşlarına skill konusunda, dövüş konusunda yardımcı olabilen, çok güzel acsi ve saving throwları olan, yük taşıyıcı bi adam. buna yoğunlaşmak lazım. herşey yerinde güzel ve herkesin bi zayıf yönü var.

Bi de Multi Ability Dependant bi karakter monk genellikle. Ne istediini bilmesi lazım insanın oynarken.

Yine de monk seviyorum ben kardeşim. Güzel bi şey. :)[signature][hline]Bu hayattan asla sağ kurtulamayacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında bu monk epic olcak, sonra fakir olcak, sonra saint olcak, sonra apostle of peace de almış olcak ardından paso subdual vura vura takılcak etrafta.Tabi birde bunları vercek DM olcak :)[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

elminster var yenilmeeeeeeeez
bu arada o tipin 1-2 lvl monkluğu yok di mi?[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!

Sosyal ağlarda paylaş

o yenilmeeeeeez
yavuklusu kurtarır
saldıranın kafasına örs düşer ne biliyim olur bişeyler[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!

Sosyal ağlarda paylaş

Elminster yenilmek hıhı tabii tabii. O adam da kesin 1-2 level monk almıstır bence. Paladin dısındaki butun classları almıstır, onu da ex-paladin olunca hersey gittigi icin almamıstır hehe. Aslında dusundum de Mystrayı deity secip paladin bile almıs olabilir. Evet evet kesin almıstır.[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Zaten tekerleklere karşı ilgim var...
Sosyal ağlarda paylaş

adamı iç işleri bakanlığına bağlar gibi Aoya bağladık ya:)
Aonun memuru işte, iş çok mesai saatleri kötü ve rahatsız ama maaşı iyi işte naparsın.[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...