Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The order of the stick

Ardeth

Öne çıkan mesajlar

Felaket yalnız, üreme hızları düşük diye sırf black dragon sülalesini yokettiğini düşünerek yaptı da işin içine insanlar girince cidden feci katliam olmuştur. Hele bir de Draketoothların aile modeli işin içine girince cidden kıtanın popülasyonunu yarıya indirmiş filan olabilir.

Yalnız Girard ın ölüsünü göstermedi hala, bir iş çıkabilir bundan. Hatta büyük ihtimalle çıkar. Epic level hero sonuçta, belki bir şekilde kurtulmuştur(Bu olaydan önce ölüp gate i ailesine bırakmadıysa tabii). Gerçi kendisi hakkında pek birşey bilmiyoruz(paranoyak olduğu haricinde^^) ama bu kadar basitçe hikayeden çıkarıcaklarını sanmıyorum(gerçi pek basitçe de olmadı ama olsun).

Benim tahminim ailesine de güvenemeyip undead(muhtemelen lich, veya Soon gibi hayalet) filan olarak filan korumaya başlamıştır, böylece familicide dan da kurtulmuştur, bir şekilde OotS in karşısına çıkar yani.

Sosyal ağlarda paylaş

yalnız kritik bir nokta var heheh. dragon kanı taşıması gerekmiyor, dragon kanı taşıyan biriyle sevişip çocuk yapmış olması yetiyor. bu durumda dragon kanı taşıyan çocuğu olan ama kendisi dragon kanı taşımayan insanlar ve onların aileleri de gidiyor heheh gruptan birilerinin ölmediğine şaşmak lazım yani

Sosyal ağlarda paylaş

Her türlü akrabalık bağı işte. Direkt kan bağı olması gerekmiyor (Aslında gerekiyor da işte çift yönlü çalıştığından ortak çocuk olduğu noktada hedeflenen bloodline da olmayan kişilerin bloodline ı da mefta oluyor sanırım)

Mesela Tarquin'in son eşinden çocuğu olsaydı eşi-> çocuğu-> Tarquin-> Elan diye gidecekti işte.

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Agalit nerden çıkarıyorsunuz kan bağı olmadan da adam öldüğünü? Atıyonuz gibime geldi.

Hem eski gifleri koyuyorsun, hem ingilizce bilmiyorsun

Clan spent 60 years propagating itself by mating with random outsiders and disappearing with the child. Each of these grieving parents first wronged by a Draketooth, is now murdered by my hand.

Ayrica büyünün ismi de yeter. Familicide diyor bloodicide demiyor sdf
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Her türlü akrabalık bağı işte. Direkt kan bağı olması gerekmiyor (Aslında gerekiyor da işte çift yönlü çalıştığından ortak çocuk olduğu noktada hedeflenen bloodline da olmayan kişilerin bloodline ı da mefta oluyor sanırım)

Mesela Tarquin'in son eşinden çocuğu olsaydı eşi-> çocuğu-> Tarquin-> Elan diye gidecekti işte.

Olay "who carries the blood of a dragonkin" diye gidiyor "who carries the dragon blood" diye değil. o yüzden oluyor bütün bunlar sdf

Sosyal ağlarda paylaş

Ya işte kan bağı olması lazım ama çift yönlü çalıştığından büyünün hedefindeki aile ile kan bağı olmayan aileleri de katlediyor. Hedefteki aile->Aile bireyi->Çocuk->Çocuğun olayla alakasız olan ebeveyni->Ebeveynin ailesi şeklinde diğer ailelere de bulaşıyor.

İki aile ağacının birleştiği tek bir nokta bile olsa 2. ağacı da komple yakıyor yani:P

Sosyal ağlarda paylaş

Heykelin ayağı değil kendi ayağı diye kıvırılabilir sanırım.
Ama speak with dead ile konuşan ceset dolambaçlı/yanıltıcı cevapları kasten (ölen kişinin iradesine göre) mi yanıltıcı olarak veriyor yoksa düşünemediğinden lafın gelişi mi öyle cevaplıyor onu bilmiyorum. Eğer kasten öyle cevaplıyorsa işin içinde bi hinlik olduğu kesin^^
Gerçi öyle olsa bile kendi ayağının altında demek ne anlama gelir bilemiyorum. Öyle bir deyim/söz öbeği/kelime oyunu filan var mı? Google da arattım yan anlam filan bulamadım.

Gerçi ceset doğruyu söylemek zorunda olduğundan, cevaplarken Girard ın kıçından bahsettiğine göre o iskelet Girard değildir diye tahmin ediyorum. 20 sene önce ölmüş iskelette ne kıç, ne de kıç çatalı kalır. Girardın ne zaman öldüğünü bilmemesine imkan olmadığına göre, o cevabı verirken Girardın hala hayatta olduğunu gösterir(en azından kendisi ölene kadarki süreçte).

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...