Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mozilla Firefox

hybridc

Öne çıkan mesajlar

said:
UnKnownTR, 25 Aralık 2004 23:02 tarihinde demiş ki:
Sen de her seferinde ayni seyleri bikmadan usanmadan nasil yaziyorsun pes yani.. Savunmam aynen linkdeki gibidir.Okuyuver bi zahmet.. :)

said:
Ebemunkk, 25 Aralık 2004 21:39 tarihinde demiş ki:
SP2'yi yüklemeyi ağır bir ceza olarak görüyor gibime geldi yani "ooooof bab sp2 lazım kim uraşçak yaaa" gibi bir tavır sergileniyor ama SP2+IE bence çok daha güzel Firefox'dan.

-explorer'ın hiç hata vermediğini söylediniz.
-mozilla'nın güzel özelliklerinden bahsettiğimde sadece "aynı şeyleri bıkmadan usanmadan söylüyorsun, pes yani" diye ittirdiniz.
-IE'yi savunmak için sadece SP2 örneğini koyuyorsunuz.
Yine de birşeyler daha söylüycem.

Bilmiyorum belki gözünüz windows'taki hatalara alışkın olduğundan iplemiyorsunuz olabilirsiniz.
Ancak "explorer'da hataya rastlamadım" demek,
"98 veya ME'de mavi ekrana rastlamadım" demek gibi birşey. Ya çok sanşlısınızdır, ya da windowsu çok az süre kullanmışsınızdır.

Birkaç şey söyleyip gidicem.

-explorer.exe, hem IE hem Windows pencerelerini kapsadığından, ikisinden birindeki ufacık bir zorlanma, hata verip kapanmasına neden oluyor. Sırf ben değil, birçok arkadaşımda da aynı hataya rastladım. Ve windows'a bakan, temiz tutan kullanıcılarız. Buna rağmen explorer.exe'de hata gördük. Bu yüzden mozilla'ya geçtim. Ve kullandığım süredir de internet'te surf ederken tek bir hataya rastlamadım.
-tabbed browsing, browsera entegre ekstra search kutucuğu, browsera entegre pop-up blocker, tema desteği gibi özellikler "insaf ya" denilip bir kenara atılabilecek özellikler değildir. Bir browserın bu tip ekstra özellikleri faideli değil de başka nesi değerlendirmeye girecektir? IE'ye karşı mozilla'nın artılarıdır bunlar.
-SP2 Korsan windows xp'lerde çalışmayan bir yama. SP2 bir tek windows xp'de var, windows 98'de böyle bir yama yok. Buna rağmen Mozilla firefox tamamen bedavadır, linuxden windowsa tüm işletim sistemlerinde kullanılabilinir. Ayrıca SP2 sırf IE için değil, windows için bir yamadır. Bundan dolayı sırf IE'yi etkilemez, tüm programları kapsar, ve tüm programların işine karışır. Windows'a kök salar, herşeyi kontrol eder. Birçok oyunda ve programda "...cannot read..." hatasıyla karşılaştım bu SP2 yüzünden. Ve birçok kullanıcı da benzer hatalara rastlıyorlar.
-Mozilla ile Explorer'ı kıyaslamak, Lamborghini ile Tofaş'ı karşılaştırmak gibi birşey olur. Tofaş Türkiye'de en çok kullanılan ve en yaygın arabadır. Servis noktaları ve yedek parçaları da daha ulaşılabilinirdir. Buna rağmen Lamborghini Türkiye'de çok az bulunur, çok az kullanılır. Yaygın değildir, bu yüzden yedek parça bulmakta da zorlanırsın. Ancak Lamborghini, Tofaş'dan daha gelişmiş bir arabadır ve daha üstündür. Yaygın kullanım illa en iyi olmayı getirmez.

Windows herşeyi yapıyor tamam. Ancak herşeyin en iyisini yapmıyor.
Download ederken getright kullanmak, müzik dinlerken winamp kullanmak, internet'te surf yaparken de mozilla kullanmak çok daha rahat ve iyi. Bunlar daha kullanışlı ve kapsamlı programlar. Windows'u yalın hali olarak kullanan varsa zaten hata ediyordur.

Diyceğim şudur ki, belli bir şeyi körü körüne devam ettirmek, teknolojide ilerlememizi sağlamaz, ve birçok fırsatı da kaçırırız. Belirli +'lar ve belirli -'ler var. Mozilla'nın +'ları daha fazla olduğundan, internet explorer'ı savunmak biraz anlamsız oluyor. Microsoft'a karşı bir hıncım yok, ama ortada çok başarılı bir browser var.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bayat, 25 Aralık 2004 19:07 tarihinde demiş ki:
said:
Alomatik_2k, 25 Aralık 2004 18:41 tarihinde demiş ki:
bide paticikteki mesaj yazarken ki soldaki tuşlar çalışmıyo. varsa bi yolu söleyin lütfen.

Kotu yazilmis bir JavaScript kodu oldugu icin calismiyor onlarda.

;)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

bone,
amd athlon 2500+ hede hödö sahibiyim ve tüm dürüstlüğümle söylüyorum hiç karşılaşmadım iexplorer.exe hatasıyla. senin dediğin explorer.exe hatası zaten sadece pencereleri vs. değil taskbarı falan da kilitler, o ayrı bir konu ama hiç internet explorer'ım göçmedi ve yanlışın var diğer pencereler de internet explorer'ın exesiyle çalışmaz onlar explorer.exe ile çalışır ve konum bölümüne web sitesi yazdığında iexplorer.exe devreye girer.
korsan winxp kullanıyorum, formatlamadan sp2 yükledim, hiçbir sorunum yok, sanırım şanslı insanlardan birkaçıyım.[signature][hline]Ebemünk - korkunuz...
O_o
----
Satılık Vivace Elektro Gitar
Sosyal ağlarda paylaş

bir de ben her yeni ie çıktığında bilmemne hatası var diye haberler okuyorum.[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bayat, 26 Aralık 2004 02:21 tarihinde demiş ki:
Bu kadar tartistigimiz yeter bence, browser'larimiz konussun biraz.

Down goes IE

IE'leri ilk defa crash eden arkadaslar anilarini anlatabilsinler diye link haline getirilmistir.

[Bu mesaj bayat tarafından 26 Aralık 2004 02:48 tarihinde değiştirilmiştir]

Peki Bu Linki 98 De Deneyince Ayni Hatayi Alan Var mi ?

Bir Yazi Hazirliyorumda ...[signature][hline] Tek Amacım Yardım Kavga Degil ...
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Down goes IE

IE'leri ilk defa crash eden arkadaslar anilarini anlatabilsinler diye link haline getirilmistir.

ie'nin
dissassemblysi
6364D27F movq mmword ptr [edi],mm4
eheh ölü ie
firefox rulez[signature][hline]Fire in the Darkness...
Sosyal ağlarda paylaş

ie'de ikinci yada ucuncu hatami aldim sayenizde.
ama bu ie'yi kullanmayacagim anlamina gelmiyor ve hala ie'nin windowsda daha stabil oldugunu dusunuyorum.
bu sadece tarayicilarda boyle degil. mesela dun ilk defa sun java'yi kurdum ve acayip yavas ve hatalarla dolu, ustelik bazi sayfalardaki javalari acmadi.
ancak ms'in kendi icin hazirladigi ozel java virtual machine butun javalari aciyordu ve cok da hizli, hatasiz ve stabil di!
[signature][hline]ARAMA YAPALIM, YAPMAYANLARI UYARALIM!
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada şimdi aklıma geldi, bi-iki yıl önce microsoft sitelerinden birini kasıtlı olarak IE dışındaki browserların görüntüleyememesi için bişiler yapmıştı, netscape'le yarıştığı zamanlar.. sonra anlaşılmıştı da microsoftun başı belaya girmişti.

ne zeki adamlar şu maykrosoftçular.

[Bu mesaj mayfer tarafından 27 Aralık 2004 01:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Down goes IE

[Bu mesaj bayat tarafından 26 Aralık 2004 02:48 tarihinde değiştirilmiştir]

Linki kuzenime verdim poker oynuyomuş 4m kaybetmiş yaşasın kötülük.
said:
bayat, 25 Aralık 2004 19:07 tarihinde demiş ki:
said:
Alomatik_2k, 25 Aralık 2004 18:41 tarihinde demiş ki:
bende neden hiç yavaş diil firefox? tab özelliği zaten süper. ama elternative text yok (resmin üstüne mouse u getirince yazan yazılar meyim.)

Alternative text'ler resim gosteremeyen browser'larin resim yerine alt text'ini gostermesi icindir, mouse'u ustunde tutunca yazi cikmasi icin degil. O olay icin title attribute'u kullanilir. Webmaster'lara kalmis bir olay.

bu arada yanlış yazmışım alternate text olacak. firefox varsa mesela herhangi bi paticik madalyasına sağ tıkla properties te görecen. İE de mouse u üstünde tutunca gösteriyo.[signature][hline]?????????????????Bugün Alomatik için ne yaptın?????????????????
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alomatik_2k, 27 Aralık 2004 08:23 tarihinde demiş ki:
bu arada yanlış yazmışım alternate text olacak. firefox varsa mesela herhangi bi paticik madalyasına sağ tıkla properties te görecen. İE de mouse u üstünde tutunca gösteriyo.

Biliyorum anladim, alternate gercekten, alternative degil :)

Ama alternate text'in olayi image yuklenmezse gozukmesi icin, mouse-over yaptiginda gozukmesi icin degil. IE'nin W3C standartlarini sallamamasindan kaynaklanan bir olay alt text'i gostermesi. Webmaster'larimizdan biri o image'lara 'title' attribute'u eklerse Firefox'da da mouse-over yaptigimizda gorebilecegiz.

Daha detayli kaynak burada mevcut
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mrtksn, 27 Aralık 2004 15:37 tarihinde demiş ki:
alışmış kudurmuştan beterdir

M.K Atatürk...
wtf?[signature][hline]treat me devil, treat for fury, heat, rage. treat for a chance to show this hate to all humans, treat for a chance to show them real sorrow. treat for a chance to live. I don't want to be sick no more. treat me devil, treat me...
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...