Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

görüşme alanı. modelleme + tasarım

Golge-i_Khan

Öne çıkan mesajlar

ışıklandırma da gercekcilikten cok pazarlamaya önem verdim. Her nevi öneriye açığım, yardımcı olursanız hataları göstermekte, sevinirim.

tasarım hakkında cok da tartışmak istemiyorum ama maliyeti yarılayan, ve oturtulan kurumsal kimlikle parelellik gösteren bir modulerlik var. Eleştri beklemiyorum tasarıma.

[/URL0]

[URL=http://img246.imageshack.us/my.php?image=untitled26hb.jpg]

[signature][hline]hef

Sosyal ağlarda paylaş

standart ın minimum'u 60 cm x 40 cm dir.
Burada 100cm x 50cm ayrılmış.

açık mekan, insan falan da boğulmaz.

ve dört bayiide de uygulanacağı için yer zaten kısıtlı.

Sizi gözünüz yanıltıyor, keza sandalyeler, piyasadakilerden yaklaşık bi 10cm daha geniş; (söz ettiğim modulerlik).[signature][hline]hef
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi söyleyeceklerimi nasıl anlatıcam bilemiyorum ama bir deneyeyim bakalım,

Müşteri görüşmelerinde asla yapılmaması gerekenlerden biri karşı karşıya oturmaktır. diagonal veya mümkünse yanına oturmak satış da karşı tarafa "bak karşında değil yanındayım" havası verdirir. Senin tasarımında bana göre otomatik olarak insanı görüşeceği kişinin karşısına oturtuyor. Acaba bu soruna bir çözüm getirecek bir oturma şekli tasarlayabilirmisin. Ya da yapmacık görünmeden diagonal oturmalarını sağlayacak bir dizayn.

Yada görüşme grubu koltuk ortada sehpa tarzı olsa nasıl olabilir. sonuçta koltukta karşı karşıya oturmaktansa diagonel oturma daha rahat sağlanabilir.

Modelleme veya tasarım hakkında bilgim veya ilgim yok ama pazarlama konusunda bunları söyleyebilirim.[signature][hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

zaten ben de dediğin üzerine gittim.

Bu yüzden ağırlayan taraf, ile ağırlanan taraf diye birşey yok.

o yüzden planda kare, aynen logo'daki "=" işareti ve yukarıya gerdiğimiz kumaşın da aslında "=" formunda olmasının nedeni, hatta masanın kare ve döşemelerin kare olmasının nedeni "eşitlik".

taraflar değil, bir ortak gaye koyarak yaptım tasarımı.

bhu yüzden sandalyelerin yan tablaları da, döşemeleri de, masayı oluturan 50 lik pnaellerde aslında aynı malzeme.[signature][hline]hef
Sosyal ağlarda paylaş

bakın güzeller, kurallar içersinde eleştiri istemiyorsanız bunu söyleme hakkınız var. Benim korkum eleştirden değil, yoksa güvenmesem sunmam zaten, yapılan eleştirinin üstünkörü yapılıacak olması. Önem verilmeden 2 kelime ile küçümsenecek olması, sevmiyorum.

+teknik ifade de yardımcı olabilecek biri varsa boynum kıldan ince zaten.

O yüzden 0-6 kategori gibi iğnemele heyecnaı yaşamayın.[signature][hline]hef
Sosyal ağlarda paylaş

olmamis efe
bir aksam yemeginde bunlari oturup konusalim.[signature][hline]Amd Athlon 64 3000(939) @ 2450mhz = MSI K8N Diamond = 1024 MB 500 Mhz Ram @ 4.2.2.2 = 2 SLI 6600 GT = Coolermaster Stacker = Coolermaster Aquagate = Tagan 480 Watt Power supply = Sata Raid 0 with 160 GB 7200.7
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm şimdi alan dar anladığım kadarıyla. O alana o sandalyeler olmamış gibi biraz. Hatta tabure tarzı bişey olabilir. Hani barlarda olur ya. Onun biraz daha kısası. İnce belli falan :P Ama öyle olmalı ki,oturan hemen yorulmamalı da.[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"

Kerforn/Night Elf Druid
Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Golge-i_Khan, 05 Ağustos 2005 19:59 tarihinde demiş ki:
bakın güzeller, kurallar içersinde eleştiri istemiyorsanız bunu söyleme hakkınız var. Benim korkum eleştirden değil, yoksa güvenmesem sunmam zaten, yapılan eleştirinin üstünkörü yapılıacak olması. Önem verilmeden 2 kelime ile küçümsenecek olması, sevmiyorum.

O yüzden 0-6 kategori gibi iğnemele heyecnaı yaşamayın.

birincisi senin guvendiğin işler iki kelimede kucumsenecek işlkerse senn ne kadar guvendiğin önemli değil kucumsenir zaten.

ikincisi "sadece teknik dille poh pohlayın benı" diyorsan böle iğnelenmeyide birazcık hak et ama dimi.

Biz herşeyi haycanlı yaşıyoruz napalım ne yazıkki daha işimizin kucumsenmesini aşğalanmasını kaldıramıycak kadar olgunlaşamadık.

Neyse keşke bozmasaydık topiği ama ben varlığının sebbeinide anlıyabilmiş değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

teknik ifade = görselleştirme, ışıklandırma da sorunlar olduğu ve gölgelerin aşırı keskinliği zaten göze batıyor. Arka fondaki panel ise, transparan gölge bırakıyor ki bırakmaması lazım. hatalar var yani, yardımcı olabilecek çıkarsa sevinirim.

daha insanların benim yazdığım 2 tutam şeyi okumadan yaptıkları eleştirileri görmek istemiyorum. Küçümseyiş gayet rölatif ve özneldir, bir başkasının küçümsememisini haksız ve yersiz bulsam da bu onun gerçekliğini değiştirmez. Bu beni yıpratıyor, ve bunun olmamasını istememek en doğal hakkım.[signature][hline]hef
Sosyal ağlarda paylaş

eleştiri kaldırmıyorsan hiç kaldırmıycaksın. diyeceksin ki sadece beğeni istiyorum. beğenmeyen gitsin. ki bu da üstünkörü bişeydir çoğu zaman. yani güzel yahut çirkin denilmesi de üstünkörü olabilir pekala. temelsiz eleştiriyi de beğenmezsen es geçersin. çok saçma ve densizce bişi yapılırsa da ben varım zaten ortada.

ne bekliyorsun çalışmanı koyup onu da merak ediyorum ben de gerçekten.[signature][hline]Bu hayattan asla sağ kurtulamayacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cuce, 06 Ağustos 2005 02:24 tarihinde demiş ki:
said:
Golge-i_Khan, 05 Ağustos 2005 19:59 tarihinde demiş ki:

O yüzden 0-6 kategori gibi iğnemele heyecnaı yaşamayın.

birincisi senin guvendiğin işler iki kelimede kucumsenecek işlkerse senn ne kadar guvendiğin önemli değil kucumsenir zaten.

ikincisi "sadece teknik dille poh pohlayın benı" diyorsan böle iğnelenmeyide birazcık hak et ama dimi.

Biz herşeyi haycanlı yaşıyoruz napalım ne yazıkki daha işimizin kucumsenmesini aşğalanmasını kaldıramıycak kadar olgunlaşamadık.

Neyse keşke bozmasaydık topiği ama ben varlığının sebbeinide anlıyabilmiş değilim.

+1[signature][hline]
a$k bir sabunsa
köpürt beni pakize

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...