Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gözlerime bakmadın ki.

Head

Öne çıkan mesajlar

gözlerin kayıyor gözlerimden , sözlerin birer bıçak gibi ; karnıma saplanıyorlar teker teker.
sen anlatmaya devam ederken , ben aslında seni dinlemiyorum. kokuların anlatıyor bana gideceğini , şimdiden gitmeye başladılar bile.

ellerini bir yukarı , bir aşağı hareket ettirirken bile gözlerin yükselmiyor yerden.sürekli aynı kelimeleri seçiyorum cümlelerinden "olmadı." "olmaz." , bir döngü halinde 2
cümlede bir kendilerini tekrar ettiriyorlar , sen benim gözlerime hala bakamazken.

bütün oda dağılmış , kitaplar yerlerde , yastığım kucağımda , bıraktıkların ise yatağın üzerinde duruyorlar ; dokunulmamış.
kırık kapımın hemen berisinde durup bana bakıyorsun , ağzına gelen her lafı söylerken.

ben seni dinlemiyorum ki ; sadece ileriye geriye sallanıyorum. kokuların gidişinin yasını tutuyorum.

uzun bir sessizlikten sonra "bir şeyler söyle" lafınla bozuluyor sessizlik.

ne diyebilirdim ki sana ; ellerim titrerken , ben yastığıma sarılmış ileri geri sallanırken.diyecek gücüm mü vardı ki?

hatta , sana bir "gitme" diyebilecek gücüm bile yoktu. yastığı sıkıyordum ben bütün gücümle ve senden kalanlar yatağın üzerinde duruyordu.

sen beni "hiçbir şeysizlik" ile suçlarken , ben seni dinlemiyordum ki.

sen benim "imkansızlık"larımdan bahsederken , ben seni hiç mi hiç dinlemiyordum.

sen bana küfür ederken ,
ben senin gözlerine son bir kez daha bakmaya çalışıyordum.

ki , sanırım başarısız oldum.
çünkü ; sadece gözlerim anlatabilirdi sana ne olduğunu. ne hissettiğimi , neden yaptığımı , o gün ne olduğunu , kapımı neden kırdığımı , neden sürekli tırnaklarımı yediğimi , neden iç
çektiğimi , neden olduğum yerde saydığımı.

ama sen benim gözlerime hiç bakmadın ki.
hiçbir kelime anlatamazdı sana , seni ne kadar çok geri istediğimi , eskisi gibi.
ama sana dur da diyemedim , gücüm yoktu.
yitiktim , kötü bir şekilde düşmüştüm.
ve bu sefer kaldıran bir "sen" yoktun.

sen orada senden geri kalanları çabucak toplarken , ben yastığımı ısırıyordum , ileri geri sallanıyordum. içimden "gitme" diye bağırıyordum , gözyaşlarıma engel olmaya çalışarak.

"hala bir şey söylemeyecek misin?" derken parçalandı içim , kendimi bir türlü inandıramadığım "senin gideceğin" gerçeğini artık beynim de algılamaya başlamıştı.

ne diyebilirdim ki.
gitme demeye cesaretim ve gücüm yokken ;
"hoşça kal" çıktı ağzımdan.

sen benim kırık kapımı vurup çıkarken , ben yastığıma sarılıyordum yere yatıp , kırılmış camların üzerine , ilk ve son yas töreni için.

sana , "gitme" diyecektim.

ama sen benim gözlerime hiç bakmadın ki.[signature][hline]valandil ownz j0o!
"outdoor for show , indoor for pro."
WoW - Kelvin , Archmage of Nerull/Burning Legion

[Bu mesaj Head tarafından 18 Temmuz 2005 13:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oldu aslında.
ama birebir değil , sadece biraz daha hayal gücü.
biraz daha soyut bir şeyler kattım.
yorumlar için teşekkürler.[signature][hline]valandil ownz j0o!
"outdoor for show , indoor for pro."
WoW - Kelvin , Archmage of Nerull/Burning Legion

[Bu mesaj Head tarafından 19 Temmuz 2005 00:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

çok hoş yazmışsın, anlatım gerektiği kadar süslü, benzetmeler gerektiği, olmalarının bi anlam ifade ettikleri yerlerde, iyi seçilmişler. konun da içinden geldiği gibi yazdığın, seçtiğin için zaten doğru.

güzel olmuş.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
cok üzücü bir yazı. içim gitti okurken. "yastıgı sıkıyorum" dediginde öyle bir kaptırmışımki kendi elimi sıkıyordum.

çok sürükleyici, çok içten.

ama son cümle beynimden vurulmuşa döndürttü. harika bir son.

"sana gitme diyecektim. ama gözlerime bakmadın ki..."[signature][hline]"Think of me long enough
to make a memory..."

Nightwish
TarjaT.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...