Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tam sacmaladilar artik !!

unity100

Öne çıkan mesajlar

Bircok buyuk sirket birleserek yeni bir muhabbet cikarmaya imza atmis kendi aralarinda. bundan sonra bilgisayariniza aldiginiz her parcada bilgisayarinizi gozetleyen hardware mahiyetinde chipler olacakmis. nerde ne zaman ne yapiyosun ne ediyosun hepsi el altinda. maksat lisansli olmayan kullanimi engellemekmis. simdi bir basliycam lisans olayina da sirketine de telif hakkina da......

ayrintili bilgi icin adres :

http://www.againsttcpa.com/[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

walla türkiye'de yaşiyoruz biliyosun butür olaylar türkiye'ye
pek uymaz uysada uyamaz donanım olarak hele imkansız ötesi
şahsen hayatim boyunca oyun/software/os olarak söyliyim sadece 1 kere starcraft ı orjinal aldım onun dışında hiç işim olmadı
ama yinede adamların yanlış yaptığı saçmaladığı birşey yokki
hakları olan birşey
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar kendi şirketlerini düşünüyor, bizi değil.

bir kaç sene sonra yeni intel pentium aldığınızda, diğer parçaların full olması gerekçek.

Windowsun full lisanslı, oyunların, programların full lisanslı olması gerekçek.

MP3 ve cd-rw olayının sonu. MP3 dinliyemiyorsun, cd kopyalamıyorsun.

Hatta P2P'nin sonu da böylece gelcek.

Ve, Türkiyede kimse bundan sonra oyun oynayamıycak.

(umarım yanlış anlamışımdır okuduklarımdan)[hline]All right, you egg-suckin' piece of gutter trash! You always did like pushin' around people smaller than you! Well I'm smaller! Try pushin' me!
Wolverine, To Sabretooth
Sosyal ağlarda paylaş

yapiyorlar abicim, abd senatosuna tasari hazirlamis 2 tane dangalak senator, telekomunikasyonu tesvik tasarisi adi arkasinda. once tasarinin adi telekomunikasyon guvenlik kontrolu imis millet killanir diye degistirmisler. siteden bakin. buyun bildiginiz sirketler amd dahil hazirlaniyor buna. amdye zehir zemberek bi mail yolliycaktim surunuyodunuz sizi adam ettik tekel intel varken simdi aklinizi hardalla mi yediniz diye, halka iliskiler maili yok heriflerin. bakin iste o sitede her sey yaziyor. linux, bsd gibi serbest yazilimlar hoslasmayacagi icin bu donanimlarla iyice papazlik cikacagini tahmin ediyorlar. bir de olayin teknik bir sonucu olarak butun bilgi iletisiminin aslinda abdnin kontrolune girmesi sonucu cikacakmis fiili olarak.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ayyynen oyle. hatta oyle ki neticede kiz arkadasina attiin mail dahi kontrol edilebilecek duruma gelecek. lisans misans muhabbeti spywarelenir de yapilan hareketler takip edilmez mi hackerine crackerine karsi. kime ne yapiyosun adim adim takip.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

annemlerden geçinir, ayrıca bir işten para kazanır vaziyette biri olsam, kazandığım parayı 200 milyonluk oyunlara harcıyabilirim.

Ama zar zor bir bilgisayar aldıktan sonra, daha başka yüksek harcama yaptırmak bayağı zor bence.
Türkiye'deki gençliğin çoğu böyle.

Ha, "Para kazanmadan yok sana oyun moyun" demek istiyorlarsa bize, Türkiye gibi yerlerde mutlaka bu salakların chipini spyware'ini felan kıracak adamlar çıkacaktır.[hline]All right, you egg-suckin' piece of gutter trash! You always did like pushin' around people smaller than you! Well I'm smaller! Try pushin' me!
Wolverine, To Sabretooth
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 29 June 2003 02:04 tarihinde demiş ki:
bilgisayarıma spyware i yerleştirmeyi legal hale getiriyolar, ve hakları mı ? sanmıyorum. "privacy hede hödö"[hline]Bonecrusher:
yoğurttan çıkmış ak çatal

olaya direk spyware dersen zaten ben sana legal hale getiriyor bile deme hakkimi kaybederim :)
ama olay o deil adam bi program yapıyosa parasını ödicek bi müzik grubu albüm çıkarıyosa gidip paşa paşa alıcaksın cd sini mp3 download etmek yerine
adam yazmiş şimdi siz böle diyince sitesinede baktim
demişki lisanssız program yüklendimi otomatik sildiricem
mp3 çektinmi sadece dinliyebiliceksin elleşemiceksin
audio cd taktinmi 3 kere çalabileceksin sadece yada sadece doğum gününde çalabileceksin (buna lol dedim içimden)
falan filan bi sürü zırvalamış
ama hakkı war böyle birşeye
emeğin parasını ödeme olayı
ama türkiye kadar protesto edeni çıkmaz gerçekten :)

haa dersenizki sana uyarmı
yoo banada uymaz der
yerim onları
ama hakları :)

didaktik şiir oldu
Sosyal ağlarda paylaş

bence de lisanslı yazılım kullanılmasını ya da orjinal albüm alınmasını sağlamaya çalışmaları hakları. sonuçta bizim yaptığımız korsanlık, konuşmaya itiraz etmeye hakkımız yok. ama bilgisayarımızın içine ajanlar yerleştirmek gibi birşey sözkonusu olunca, bundan rahatsız olmamak mümkün diil tabiki. çünkü o ajanın amacını aşmıyacağına ve privacy'ye zarar vermiyeceğine inandıramazlar kimseyi
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yapılan aslında bilgisayar etiği. Üniversitelerin ilgili bölümlerinde bu konu üzerine çokça değinilir. En azından benim bölümümde öyle idi.

Gerçek: Bu tür çalışmalara herzaman iyi niyetle başlanır ve sonunda hep bir bit yeniği vardır.

Misal bu son örnekte izlenme olasılığı gibi. Bu yeni sistemde de amaç dışı kullanımlar olacak. Buna emin olabilirsiniz.

P2P savaşını Microsoft Long Horn projesi ile başlatacağının sinyallerini veriyordu zaten. En büyük darbeyi P2P alacak bu donanım yüzünden.

Teselli: Hiçbir sistem 100% güvenli olamaz.

Olsa sistem yaratıcısı da o sistemi kullanamaz. Örneğin bir kutu yaptınız kesinlikle açılmayacak bir şekilde. Bir elmayı o kutuda koruyup saklıyacaksınız, ileride yemek için. Koymak için kutuyu açmanız lazım. 100% güvenli ise elmayı koyamazsınız. Ha koyabiliyorsanız 100% güvenli değil. Başkasıda koyabilir. Kutuyu yaparken elmayı içine koyarsanız. 100% güvenli ise o elmayı siz dahil kimse kullanamaz.(olamadı açlıktan ölürüz) Değilse herhangi birinin alma olasılığı var.

Sonuç: Çivi çiviyi söker ve can çıkmadıkça ümit hep vardır.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

spyware donanım koysun bilgisayara ne deişirki internete girmezsen adamlar nasıl haberdar olabilir bundan yada kendi bilgisayarında ters bi firewall yazarsın olur biter hiçbi bilgi yollanmaz nolcak ya o tür şeylerin engellenmesi zor iş deil tmm full lisans isteyen hede hödöler ama hepsi cracklenir dostlar bozmayın moralinizi
Sosyal ağlarda paylaş

alakası yok zaten çoğu zamandır böyle şeylerin olduğu ses kartları, modemler dolaşıyo ben size geleceği şimdiden yorumlayayım donanımı aldığın zaman bir tarafına ufak bir direnç kaynaklayıp vericekler, yani playstation a chip takmak veya anakart voltajını olandan fazlası yapmak için, böylece buda devre dışı kalacaktır

yani her zaman yapması zor olsada kırması daha kolaydır[hline]hiroshima 44, cernobil 86, windows 95
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi benim kafama takılan olay:

IBM ve birkaç diğer büyük şirket Linux'la anlaşma yapmak üzere; bundan sonra Linux'u yaygınlaştırmak için Linux destek birimlerini Windows desteğinden daha güçlü tutacaklarmış. Bunu şu yukarıda yazan olayla birleştirirsek, o zaman Linux deli gibi ön plana çıkacak... Bu olay Windows'a yaramayacak. Ama gel gör ki, son 2 ayda tüm dengeleri alt üst edecek olay yaşandı, Windows Unix'i aldı. Şimdi server'ların büyük çoğunluğu MS'in elinin altında olacak. Sonuç: server'lar pahalı orjinal yazılıma devam edecek; home-user'lar Linux'a ve onun gibi open-source sistemlere, programlara kayacak.

Zor olanı, gelişen çoğu programın Windows'a uyarlı olması. E home-user'ın tercihi değiştikten sonra, oyun firmaları, program üreticileri Linux'a uyarlamak zorunda kalacak. Çünkü; ABD'de üretici değil, kullanıcı kral durumunda. Kullanıcı ne isterse, üretici onu verecek. Yani kullanıcı Linux'a yönelik isterse üreticide öyle üretecek. Bu bana göre tamamen Windows'un üstü kapalı tekelini yıkacak oyunlardan birisi.

En çok protesto edecek olan ülkelerin arasında bizim yanımızda bir de Bulgaristan geliyor unutmayalım :).

Ayrıca arkadaşlarımın dediği gibi, Türküz biz, yaparız. Gerekirse chip'i söker, bi şekilde fake yerleştiririz, yine yaparız. Adamlar service pack diye bir olay çıkardılar, kontrolü sağlamak için, kırk dereden su getirdik, yine aştık... Onu da alt ederler çok zorda kalırlarsa.
Sosyal ağlarda paylaş

-This is another way to blind us from the truth.
-What truth?
-That we're on our way to be slaves of the system.[hline]Silthanas, 24 June 2003 13:16 tarihinde demiş ki:
En iyisi tuzla'da... Ben zamaninda orada yapmi$tim..yeterince uzundu =)

A Ferrari is a dream, two Ferraris are paradise while three Ferraris are just too good to be true ;)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 29 June 2003 02:08 tarihinde demiş ki:
adamlar kendi şirketlerini düşünüyor, bizi değil.

bir kaç sene sonra yeni intel pentium aldığınızda, diğer parçaların full olması gerekçek.

Windowsun full lisanslı, oyunların, programların full lisanslı olması gerekçek.

MP3 ve cd-rw olayının sonu. MP3 dinliyemiyorsun, cd kopyalamıyorsun.

Hatta P2P'nin sonu da böylece gelcek.

Ve, Türkiyede kimse bundan sonra oyun oynayamıycak.

(umarım yanlış anlamışımdır okuduklarımdan)[hline]All right, you egg-suckin' piece of gutter trash! You always did like pushin' around people smaller than you! Well I'm smaller! Try pushin' me!
Wolverine, To Sabretooth

walla bence harika olur (mp3 ler değil) oyunları hep orjinal almak zorunda kalırız ve buda Türkiyeye daha değişik orj oyunların gelmesını sağlar Haksızmıyım?[hline]--------|
. (= ..../_/
.. /| .(='o'=)
./. | ..|
.. / ...|
_/. . _.|
--------|

Sosyal ağlarda paylaş

said:
baaluo, 29 June 2003 02:25 tarihinde demiş ki:
said:
fizban, 29 June 2003 02:04 tarihinde demiş ki:
bilgisayarıma spyware i yerleştirmeyi legal hale getiriyolar, ve hakları mı ? sanmıyorum. "privacy hede hödö"[hline]Bonecrusher:
yoğurttan çıkmış ak çatal

olaya direk spyware dersen zaten ben sana legal hale getiriyor bile deme hakkimi kaybederim :)
ama olay o deil adam bi program yapıyosa parasını ödicek bi müzik grubu albüm çıkarıyosa gidip paşa paşa alıcaksın cd sini mp3 download etmek yerine
adam yazmiş şimdi siz böle diyince sitesinede baktim
demişki lisanssız program yüklendimi otomatik sildiricem
mp3 çektinmi sadece dinliyebiliceksin elleşemiceksin
audio cd taktinmi 3 kere çalabileceksin sadece yada sadece doğum gününde çalabileceksin (buna lol dedim içimden)
falan filan bi sürü zırvalamış
ama hakkı war böyle birşeye
emeğin parasını ödeme olayı
ama türkiye kadar protesto edeni çıkmaz gerçekten :)

haa dersenizki sana uyarmı
yoo banada uymaz der
yerim onları
ama hakları :)

didaktik şiir oldu

sen olayin ozunu alamamissin siteden. orada yapilan sey sahislarin kendi mulkiyet haklarinin oldugu para ile satin alinmis bir mali (bilgisayar) kontrol altina almak. surekli olarak hem de.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vodan, 29 June 2003 05:13 tarihinde demiş ki:
spyware donanım koysun bilgisayara ne deişirki internete girmezsen adamlar nasıl haberdar olabilir bundan yada kendi bilgisayarında ters bi firewall yazarsın olur biter hiçbi bilgi yollanmaz nolcak ya o tür şeylerin engellenmesi zor iş deil tmm full lisans isteyen hede hödöler ama hepsi cracklenir dostlar bozmayın moralinizi

sen internete girdigin ve bilgisayarindaki kontrolware chipler belli isaretler gondermedigi zaman bu sirketlere suclu konumuna duseceksin.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

yahu bazi arkadaslar olayin asil amacini kavrayamamiz. hic big brother mevzusunu duydunuz mu ? cpunun ta icine hardware olarak konacak bu cesit hokkabazlik sonucunda "lisansli yazilim kontrolu"nden "hayatinizin kontrolu" ne sadece 1 adim var yahu. zaten su an itibariyle xp ler bir suru hede hodo bilgiyi microsofta teslim ediyor. pek meraklilar kullanim aliskanliklarini ogrenmeye milletin daha cok mal itelemek icin. bu "super legal lisans kontrol sistemleri" tamam bu herif lisansli mal kullaniyo dediginde her seferinde, adamlar hangi ipden baglandiginizdan tutun da hangi saatlerde internete girdiginiz bilgisine kadar bazi parametrelere sahip olacak zaten. bunlar bugun bircok firmanin satislarini artirmak icin bilmek istedikleri seyler.

bunun da otesinde asil mevzu su, tasariyi iyi okuyun. maksat ayni zamanda "guvenlik". yani siber suclari da engellemek. neticede bu neyi gerektirir, yapilan hareketlerin adim adim izlenmesini gerektirir. yani o cpunun icine kaynastirilan cipin hicbir zaman icin oyle masum bir cip olma olasiligi yok, sifir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

bunun da otesinde baska bir etik sorun ortaya cikiyor. devletler sirketlerin cikarlarini korumak icin var olmaz. devletler insanlarin ihtiyaclarini karsilamak icin var olur. eger sirketlerin icinde de insanlar var denirse dahi, bir ulkenin icerisindeki hicbir insanin o ulke icerisindeki diger insanlarin anayasal hurriyet ve serbestilerini kendi maddi veya manevi cikari icin engellemeye hakki olamaz. o iki is yapar gorunup oy almak isteyen mal senatorun hazirladiklari bu tasari aslinda abd anayasasinin ilk maddesi olan 1. maddeye aykiri geliyor. anlasilan orada da temsilci konumunda bulunan adamlar cahil, ve aynen bizdeki gibi parayi elde tutan bazi ogelerin yapmalari istedikleri seyi robot gibi yapiyorlar.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

burda bir problem yazilim piyasasinin son raddede microsoftun eline gecmekte olmasi. sanirim bircok insan bunun olasi sonuclarini kavrayamiyor. isletim sisteminde neredeyse tekel. diger browserleri de bertaraf etti. browser deyip gecmeyin sizi internette dolastiran sey. simdi unixi de aldi. ben size bi komplo teorisi soyleyeyim mi ? unixin sahibi oldugu icin simdi linuxu dava edecek. benim telif hakkim olan teknolojinin cok benzeri kullaniliyor diye. oyun piyasasina da girdik zaten, cep piyasasi. eee ne kaldi ? bir benim banyom kaldi girilmedik.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Palladium, CPU'ya değil anakarta monte edilecek. Donanımda olmasının sebebi, aslında microsoft tüm işlemleri sw ile halledecekti, kullanıcıya ait sertifikalar sanal bir alanda tutulacak kullanıcı değişikliği ile sertifikasız ise kullanamaması sağlanacaktı, ama tüm bu işlemler sw olduğu için aşırı yavaşlamaya sebep olacağından Intel ve AMD ortak kararı ile bunu anakartta bir donanımla halletme yolu benimsendi.

Öncelikle tekelcilik konusunu aşmak için Microsoft palladium'un işletim sistemi kurulurken devreye sokulup sokulmamasını seçenek olarak sunuyor. Aynı şekilde programlarda palladium kullanan ve kullanmayan diye ayrılacak.

Yapılan işlemlerin kayıtları Nexius'da tutulacak ve cevre birimlerden gönderilen sinyaller önce buradan geçip onaylanıyorsa işlem sürecek. Nexius bu donanım ile program arasındaki köprü gibi düşünülebilinir.

Bana kalırsa donanıma direk müdahaleden ziyade öncelikle ilk önce Nexius'un çalışma prensibi saldırıya uğrayacak. (en azından akıllıca yöntem bence bu olur)

Ancak her halükarda programcılar için güzel bir servis olduğundan dolayı sürekli gelişip daha iyi hale gelecektir. Gelecekte güzel savaşlar olacak gibi.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...