Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Küçük Pirana!!

LordSul

Öne çıkan mesajlar

Daha bugün aldım...Aslında iki tane..biri daha iri bundan. Ama ikiside daha çok küçük.
Piranalara hakkında daha bilgisi olan varsa, yararlanmak isterim?
Bunlar ot yiyolarmış ama etten de hoşlanıyorlarmış falan dedi pet shop ama, daha fazla bilgisi olan varmı?[signature][hline]Sul of Eclipse -- MBH Mrflm --
Sul of Ragnaros --Dwarf Hunter--
----------------------------------
Donnie Darko aint MAD

Sosyal ağlarda paylaş

bunnar parnak yiyermi? böle aha bak la parnamı soktum yimiyorlar diyipte parnakı sudan dısarı cıkarınca bi parçasını almıs oluyorlarmı..[signature][hline]By Majesty.
msn: [email protected]
Dikkat 46. Dereceden Raporlu..
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

benim kuzneimde war kabaca insan elinden biraz daha buyuklerdi
3 tanesi mi ne hayvan gibi akvaryumda takılıyolardı
neyle besliyo hatırlamıyoruma ma gorursem sorarım[signature][hline]OKUYUN OKUTTURUN
BonePART's Blog
Last Update: 29.06.2005

Siz "The King is Dead. Hail The New King" diye bagira durun ben ustume satafatli bisiler giyinip geliyorum. - BonePART
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar daha bebekmiş aslında.

Zaten şu anda verdiim yem şu kırmızı granül yemlerden ki sanırım onlar protein bazlı yemler. Bide bu balıkları alırken poşetin içine de daha yeni doğmuş bi balık yanlışlıkla girmiş..:D

Adam "Al sana bedava canlı yem"dedi..heralde biraz daha büyüyünce affetmezler
[signature][hline]Sul of Eclipse -- MBH Mrflm --
Sul of Ragnaros --Dwarf Hunter--
----------------------------------
Donnie Darko aint MAD

"Buyeka Şa Wayasa liki liki yawan gagat" ALİ G

[Bu mesaj LordSul tarafından 08 Temmuz 2005 10:51 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
pigeon, 08 Temmuz 2005 13:52 tarihinde demiş ki:
resimler çok iyi çıkmış...

evet çok iyi poz vermiş...
ayıptır sorması fiyatları nedir bunların?[signature][hline]Madcat....--->Metket...*
sevmesen de beni.. özledim sesini.. git desem de yine gitmesen..
yıllardır çektiğim bu hasret mi çile mi? haram mısın bana bir bilsem..
bebeğim benim.. hayalet sevgilim..
Sosyal ağlarda paylaş

okuduklarıma göre bunlar çok dayanıklı balılarmış, illede et falan yedirmene de gerek yok,

Granül yemler var veya içinde ciğer bulunan yemler, bunlar uygunmuş. Aslında çoğu baliklardan özellikle de chichlidlere göre çok basit.

İç filtre yeterliymiş, 25-30 derecede uygun, hareket eden herlşeyi yeyebilme gibi bi özellikleri var, yani aslında kolay balıklar.

Ancak 6 ay gibi kısa bi sürede yaklaşık 15cm olacaklarından akvaryum büyük deilse balığı geri vermek zorunda kalabilrisin.

Üstelik bu balıkllar korktuklarında çok hızlı bi şekilde hareket ettiklerinden sudan dışarıya çıkabiliolar, akvaryumda açık bi bölüm brakmamılısınz[signature][hline]|Sul of Eclipse| <----MBH MRifle----->
|Sul of Ragnaros| <---Dwarf Hunter---->
////Donnie Darko aint MAD
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
çok tatlı görünüyor yavru pirana. büyüyünce o kadar tatlı olacak mı bilemiyorum :-p
evet dynamic. tanıdığımın hayvan gibi bir akvaryumu vardı. pirana ve astronot türü balıklar besliyordu. kıyma yerine sosis atıyordu o :)[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

İki pirana ve birde küçük bi balık vardı ya tırnak kadar, resmi var bir önceki sayfada. hala yaşıyor!! Üstelik dün iki pirana daha ekledim..toplam 4 piranayla yaşamayı başarırsa helel olsun walla.![signature][hline]|Sul of Eclipse}-->Bounty Hunter<------->
|Sul of Ragnaros| <---Dwarf Hunter---->
////Donnie Darko aint MAD
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim eski cafedeki akvaryumdada vardı bu mıymıy şeylerden taki haşlanana kadar :D konu açılmışken şu gülünç olayıda anlatıyım ;
Cafede 4000 lt su alabilen büyük bir akvaryum vardı, tabi bu akvaryum balıksız olmuyordu gerçi balıklıda olmadı.Akvaryum için 2004 yılında 3000 ytl'lik balık aldık içlerinde bu mıymıylardanda vardı, akvaryumun bir bölümünde bunlar yaşıyacaklardı.Neyse balıklar geldiği günün ertesi sabahı sindirilebilir bir duruma geldi;
Cafemizin akıllı ap akıllı teknik servis elemanı balıklar üşümesin diye ısıtcıların derecesini arttırıp çıkıp gidiyor, 8 saat sonra balıklar kahvaltıya hazır bir halde elamanı bekliyor. :D[signature][hline]Ben bir mülteciyim burada aslında sınır yok, kazanmak kaybetmek yok..
Sosyal ağlarda paylaş

yani bak...bu haywanlar duygusaldır...dikkat...ısırdıkları yalaaaaaaaaan...eline al oyna sev.....ama bişey unutma....onlar sıcak sever...1 saat kışın ısıtma hemen ölmeye başlarlar ama ölmezler....bir prananın sağlığı dik duruşundan we renk cümbüşünden belli olur...dimdik durmalı haywan...salak sulak toz parça yem werme...alıştırana kadar zorlanırsın...hele siyah we iğrenç kokan fara kakasından hiç werme...solucan parçaları ideal...kıyma werme...

tabi bukadar konuştum ama 3 sene önce et yememeye we yedirmemeye ant içtim o günden beri hep oyçul besledim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...