Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Deep purple hakkındaki düşünceler...

kingpin

Öne çıkan mesajlar

Gerçekten bir klasik bana göre, bazı parçaları insanı neredeyse ağlatıcak derecede özellikle "some times i fell like screamin"

Herkese öneririm, birde deep purple seven arkadaşlarımızın yorumlarını bekliyorum.[signature][hline]Wendigo, 09 Temmuz 2005 20:31 tarihinde lafı öyle bir gediğine oturtmuş ki bakınız ne demiş:
seni hayat banlamış ben ne yapayım yazık!

forgiver 1, 11 Aralık 2004 21:40 tarihinde demiş ki:
bu arada hoşgeldin ps: senin mesajına ve diğer mesajlara hoşgeldin yazmamım tek nedeni post kasmak doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar bakalım bu seferde yörünge dışı olcammı

Sosyal ağlarda paylaş

deep purple çok sevdiğim gruplardandır, babadırlar..
blackmore gitti evet ama bana kalırsa steve morse yerini olabildiğince iyi doldurmuştur blackmore' un..
sometimes i feel like screamin' de steve morse eseridir mesela.
(kıyaslama yapılamaz tabiki ikisininde yeri ayrı bana kalırsa)
onun dışında en son jon lord ayrıldı gruptan diye biliyorum, iyi olmadı tabiki eski tadı tuzu kalmadı.
neyse bize bıraktıkları eserler yeterde artar bile heh.[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

İlk Hard Rock dinlemeye başladığım dönemde bana Hard Rock sevdiren gruptur. İki tane falsosu var bence.

Birincisi, Jon Lord artık müziği bırakmalı ve klavyesini solo atarken sallamamalı.

İkincisi: Kadrosu orjinalinde güzeldi, Steve Morse Kansas ta güzeldi. Bir kadro bu kadar maymun edilmemeli.

Bunlar haricinde döneminde öncü bir gruptu ve dünyaya müzik öğreten üç beş gruptan bir tanesidir. Come Taste the Band albümüne kadar olan dönemi istisnasız tek boşu olmayan dönemdir. daha sonra çıkardıkları albümlerde tek tük iyi şarkı yapmayı başarabildiler.[signature][hline]"Story of SadButcher" - SadButcher Playlist!
horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...

[Bu mesaj SadButcher tarafından 13 Temmuz 2005 03:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

malmsteinla beraber caldıkları speed kingi hepinize tavsiye ederim heleiki malmsteinla klavyenin bir kapısması vardırki akıllara zarar 23temmuzdaki konserlerini merakla bekliyorum gitmek istiyorum umarım para bulabilirim[signature][hline]Demokratik Pati Örgütü
Haksızlığın Karşisinda Huzurlu bir Paticik için Sonun Kadar Savaşacağız...
Sosyal ağlarda paylaş

adamları anlatmaya sayfalar yetmez,
bu kadar fazla müzik tadının iç içe olduğu bir gurp var mı acaba?
be nen son bananas albümünden ümitsizdim, John Lord da emekli olunca - adam gerçekten ruhuyla çalıyordu o klavyeleri- ama gel gör ki direk DP sounduna sahip bir sürü şarkı çıktı albümün içinden...

Bu adamların her hali güzel, eski şarkıları coverlaıdkları halleri de güzel, kendi şarkılarını da, hatta post dp diyebilecğeimiz şimdiki halleri de güzel,

ian gillan![signature][hline]MVAB
Sosyal ağlarda paylaş

bi elimde Dp-LZ kitabi [arkasinda sozler]
cd calarda best of Dp [bulgar kacak :P]
kanim ne deli akardi be :)=

onlari dinleyen baska seyleri kolay kolay sevemez. John Lord dan sonra kolay klavyeci begenmez :)=

o kadar cok sarkisi var ki sayilabilecek. ben iki tane alternatif Dp favorisi yazayim. dinleyin ve tapin!

Dp - Hungry Daze
Dp - Knocking at your backdoor

ikisi de Perfect Strangers albumunden :)=

Dp seviyor iseniz sevebileceginiz bir baska grup da Rainbow tabi ki. R.Blackmoore ayni soundu tutturmustur Rainbowda. Ama grup soundu daha serttir. Eh R.J. Dio nun vokal yaptigi dusunulurse :)=
Biraz daha modern olarak da Whitesnake yakin bir sounda sahiptir ve kesinlikle dinlenmelidir.

Aaah aah!
Ara sıra Burn dinlenmeden yasanmaz ki :)=[signature][hline]lost in sorrow nights! follow the energizer tav$ani
Wen of Burning Legion
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dorsia, 13 Temmuz 2005 23:37 tarihinde demiş ki:
cix 3.55 te basliyor o solo:)
Hatta 3.52 den giriyor klavyeyi

yok o konuda iddialiyim :P ben de yayinlanmis tum albumleri, birkac kaseti ve plak var :)=

orjinal yorumuna gore yazdim ben. remasters dan degil :)=[signature][hline]lost in sorrow nights! follow the energizer tav$ani
Wen of Burning Legion
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

Blackmore ve hele ki Lord' suz Deep Purple Deep Purple değildir ancak onun vasat bir kopyasıdır bence. Geçmiş dönemlerinde harika albümler yapmışlardır ancak dağılıp hepsinin kendi yollarına gitmesinin ardından tekrar biraraya geldikleri süreçten sonra asla eski formlarını yakalayamamışlardır.

Hele ki Gillan ve Coverdale gibi ilahların ardından Blackmore' un kankası Joe Lynn Turner gibi 5. sınıf bir vokalist Deep Purple' de nasıl yer alır, aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor.

Deep Purple' ın bir çok kişi tarafından bilinen süper şarkılarının yanında (smoke on the water, highyway star, child in time, burn) fazla bilinmeyen şarkılarını da belirtmeden geçemeyeceğim. fools, wring that neck, april, painted horse...[signature][hline]Ethernass Diyarına Hoşgeldiniz

[Bu mesaj Baalzebul tarafından 18 Temmuz 2005 17:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...