Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome Total War [Tartışma Alanı]

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

Ya tam oyundan sıkılmışken Sam adlı mübarek arkadaşım benim forester a dikkat etmemi sağladı. oyunu greek ve bruti ile bitirip (neredeyse hiç okçu kullanmadan) sıkılıp neredeyse silecekken bu mesaja dikkat ettim ve rome hayatım değişti.ya forester gibi birim yok.ayrıca ok grafiklerini de başka bi açıdan görmemi sağladı.ya urbanların anasını ağlatıyo bu birim ya.önünde duran çok az birlik gördüm.ayrıca mısırın pharoah da fena deil ama 14 missle ayrıca chosen swords man de foresterları korumak için bire bir.sam e saygılarımı sunuyorum.
Fakat geniş ülkelerle pek oynamadığımdan gaul a alışamadım pek.ekonomi manyak çöktü ve etrafımdaki tüm ülkeler düşman.bi turn de en az 3 savaş yapıyorum.ve ekonomi yüzünden adam kasamıyorum.işgal ettiğim tüm memleketleri exterminete yaptım.tüm şehirler very high tax rate de.bi yardım eli uzatın.mısır da hiç ekonomi sorunu yok.o yüzden pharoah daha rahat üretiliyo.6 turn dür forester üretemiyorum.biri bir el uzatsın ya!
Sosyal ağlarda paylaş

bütün kuzeyli ekonomi suxxor big time, maalesef çaresi yok. şehirlere yapılabilecek binalar çok sınırlı olduğundan bu iş böyle maalesef.. ben de oynuyorum ama cidden sıkıntı vermeye başladı, tamam roma faction'ları çok kolay da bu barbarlar da cidden kasıntı.. :) kaç kere load ettim alman&briton herifler akanzi raşanzi yapınca. gerizekelaılarla alıp vermediğim yok, military strenght'im de dünyanın en güçlü ama gene bana saldırmaya çalışıyorlar..

cirit arkadaşım, her zaman için gerçek ordularda olduğu gibi çeşitli birim kullanmak en etkili ve keyiflidir, aklında bulunsun.. ;) ben medieval'da baymıştım öyle sırf heavy inf basıp oynamaktan, sonra combo ordular kullanmaya başlayınca esas keyfine vardım oyunun.. bu da aynı..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

walla selecuid basladim adamlar gayet ii
phalanx cataphrat(veya nasil yaziliyosa ondan iste) elephant fln nerdeyse herseyleri var gayet ii buldum ben sahsen
su anda ortadogu, misir, kafkaslar ve anadoluyu aldim hic zorlanmadan bole iste bakalim gelcek yillarda basima neler gelcek
hos oyunda zirt pirt strongest faction die scipii cikiyo ama hadi bakalim daha rastlamadim[signature][hline]"I will flay the skin from your flesh and the flesh from your bones and scrape your bones dry.
And still you will not have suffered enough."
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben şunu anlamadım mesela principles adlı birim.sadece mızrak atıyo ama melee si de yüksek.ben bu birimi melee daldırmak istiyorum.bunun bi yolu yok mu.yani hastati yapmaktan bıktım.principles se heavy infantry dio.ama bi türlü dalamıyorum adama.[signature][hline]''I will lead them to their destiny''
Thrall son of Durotan
Sosyal ağlarda paylaş

pilumlar (mızrak dediğin) bitince melee'ye geçer otomatik ya da kendin saldırtmak istiyorsan melee alt'a basılı tutarak seçeceksin düşmanı, kılıçlarını çekip saldırırlar..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Sacred bandlere yalan diyosunuz da neyse benim oyunda gayet de işe yarıyolar walla onemli olanı da bu bence :) Diger uniteleri teketekte yenememisler yok sapartanlar ezermis su daha gucluymus deneyimliymis cok da onemli deil bence. Gerektiginde phalanxla iyi savunuyolar saldırıyolar iyi formasyonda cavalry tutuyolar bu bana yeter, zaten kartacada esas oldurucu guc onlar deil atlılarla filler, ama sacred gibi saglam infantry fazla yok kartacada (phoeni dısında) ki her orduya mutlaka gerekiyo ondan degerli bence.

Seleucidler hos gozukuyo da ne biliym butun elit uniteleri dizmisler masallah adamlara cataphract scythian pikeman legion vs oyunun bası nası acaba oynayanlar soylebilir mi cok kastırıyor mu very hard/very hard'da?[signature][hline] Experience is the worst teacher; it always gives the test first and the instruction afterwards.

[Bu mesaj Saendul tarafından 30 Ekim 2004 21:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

seleucid'lerin başlangıçta rush yememeleri gerek, aynı anda dalarsa birileri çok zor olur. daha seleucid'in dağılmadığı hiçbir oyun görmedim.. okçulara karşı çok zayıf piyadeleri ama gördüğüm kadarıyla..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ya sanırım bi bug buldum savaş filleriyle düşmana saldırmak istediğinizde kılıç çıkıyor yani melee.fakat tıkladığınızda ok atma mesafesine gelip ,durup ok atmaya başlıyorlar.alt a bastığınızda ranged işareti çıkıyor ve tıkladığınızda filler dalışa geçiyor.(valla bende böle oluyo.filleri pek sevemedim ya bence sırf kartacada olmalıydı.helenlerin bokunu çıkarmışlar.her adam bunlarda.)
Sosyal ağlarda paylaş

fillere sahip olanların ranged birimleri yok, mesela forester barajıyla karşı karşıya kalırlarsa ne olur bilmiyorum doğrusu.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

greek'lerin faction heir'ı yakınlarda yakaladım, 200 kişi 17 kişiyle savaşa giricektim, 400 kişi de house of scipii'dan yardım geldi, oha dedim 17 kişi adamlar ezicez filan. savaş load olurken oyun takıldı. öeh be.[signature][hline]"And God said, Let there be light: and there was light."
Sosyal ağlarda paylaş

Greek lerle oynamak zor ya..
Ama gusel..
Aşilin ogulları!![signature][hline]tAKA, 21 Ekim 2004 00:04 tarihinde demiş ki:
düşünüyorum bulamiyorum parlak fikirlere açığım
inşaata götürüp en tepeden aşşa itecem aslinda çarptım süsü vererek yok olmaz ilac katsak anlasilir hmm vurdursak ceteye yiksak yine anlasilir ee nasil olacak bu iş?

sheref, 21 Ekim 2004 01:02 tarihinde demiş ki:
bana gönder ona hayatımı anlatayım..
--------------------------------------------
http://forum.hepdurgun.com
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu oyunda dostluk diye bişi yok mu? dost olduum tüm adamlar bakıolar benim bi yerde güçsüz ordum var onun yanında kendi güçlü orduları var direk dalıyo yok mu bu adamları zaptetme yöntemi?[signature][hline]Guitarist Dark Elf Commander
------------
Blackice, 19 Ağustos 2004 03:57'da demiş ki:
OHA PUHUAHEAHAH osurugumdan annem uyanmış Hehahaehah osurdum kapı açıldı direk noluyo olm diyo bi de bılı zort diye çıktı EHeah
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Mix-, 31 Ekim 2004 09:22 tarihinde demiş ki:
said:
Sam, 31 Ekim 2004 00:58 tarihinde demiş ki:
fillere sahip olanların ranged birimleri yok, mesela forester barajıyla karşı karşıya kalırlarsa ne olur bilmiyorum doğrusu.. :-p

selecuidlerin var archerı?

o düşünceye göre herkesin birşeyi var menzilli ama long range değilse kaale almıyorum. düz archer'ın archer auxilia karşısına koyarsan cacık olur, aynı işi görmüyorlar yani.. ve normal okçuların standart menzilinin yanısıra missile ve defense değerleri de düşük olduğundan ne saldırıya geçen düşman piyadesine yeteri kadar kayıp verdirebiliyor ne de kendisi karşı ateş altında kalınca dayanabiliyor..

valla diplomasi bu oyunda da pek önemli bir yer teşkil etmiyor maalesef medieval ve shogun'da olduğu gibi, sürekli savaş yapmak zorunda kalmasak serinin adı "topyekün savaş" olmazdı herhalde.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Sam, benim fikrime göre her archer aynı işi yapıyor çünkü hiç bir archer önden elite üniteleri alamıyor.arkadan ise bütün archerlar alıyor.e savaş oyunun ilk 30 saniyesinden sonra uzun menzil gerektirmediğinden dolayı üst seviye archer ın hiç bir anlamı yok.tabi ben multi için konuşuyorum dediklerimi. çünkü biri 200 ortalama isterken uzun menzillliler ortalama 600 alıyor düşünün 3 tane kısa menzillimi iyi 1 tane uzun mu ? tabiki kısa :)
Sosyal ağlarda paylaş

multi dersen eğer zaten benim mantığıma göre okçu ya doğru düzgün alınır ya da hiç alınmaz, önde archer tutan zaten görmedim ama hemen üstüne yürüyorsa missile gücü düşük archer hiç işe yaramayacaktır zira yakın dövüşe girildiğinde kendi adamlarını vuruyorsun düşmandan daha çok. yani öyle "arkadan bütün archerlar alıyor" gibi birşey yok, nasıl bir düşünceyle söyledin onu anlamadım.. :)

ha ayrıca belli ki forester warband'i denememişsin, her saltoda 10 tane lejyoner düşüyor, adam senin yanına varmadan 30-40 tane devirirsin rahatlıkla. ama düz archer ile 10-15 tane filan taş çatlasa.. lejyonerler kadar iyi defansa sahip birim zaten az, hele hele rakibin düşük defanslı birim kullanıyorsa sırf forester warband'den oluşan orduyla bile yokedebilirsin..

ha aradaki farklar sadece bu da değil, daha iyi olan archer'ların stamina ve/veya moral değerleri de daha yüksek, normal okçuları kurtaramayacağın durumlarda onları kurtarabilirsin ve hatta düşmanla dahi savaştırabilirsin yedek güç olarak. güçsüz olanlar ise sadece rout edip ordunun geri kalanının moralini düşürecektir..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ben greek lerin ekonomi iyi demedim onlar da iyi ama en iyi başlangıç seleciud lerin.Evet oyunun başında çok ezikler ama taktik yapmak çoğu savaşta kilit nokta.Benden hayvan güçlü mısır ordusunu 2 genişlikte 6-7 tane militia hoplite ile yendim(baya bir kayıp verdim bende başka adamlar da vardı)
Seleciud ler kısa zamanda tüm wonder ları ele geçiebiliyor ayrıca.
Hephaestus tapınağı.
Sam:oyunun en güçlü birimi sanırım piyade olarak ispanyollardaki bull warrior.Urban felan bırakmıyor sağ.Hatta kendin kontrol edersen spartalıları da yeniyor.Bunları yenmenin tek yolu sağlam boşluksuz bir falanj.deneyin görün.
Hoplite olayında valla kontrol etme olayına bağlı
eğer mızrakları bir an için bile havaya kaldırsınlar spartalılar silver shield ı yenebiliyor.Seleciud oynarken ordumda bir süreden sonra hiç hoplite yoktu
5 lejyoner 2 fil 4 onager 6 cataphract 1 general 2 de companion vardı[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

beyler kabul sayıları azda romanın gladyatörlerine de değinmek lazım.bruti de velite gladiators lerden 2 bölükle kalemi tam 6 dakka korudum.ve o 40 kişilik iki birim dev bir orduyu nası tuttu.bir sparta bölüğünü bide normal hoplite bölüğünü kaçırdılar.rütbeleri biraz yüksekti ve silah upgrade leri vardı.ama onlar sayesinde okçularım surlardan ölüm kustu ve 700 e 1300 yendim.hemde çoğu ünitem dandikti.
bide beyler şu salgın hastalıklardan nası kurtulcam ya 10 yıldızlı en iyi generalim ve en düşüğü 3 gümüş rütbeli küçük principles ordum hastalığı kaptı.bi el atın.(acelem var hızlı yazıyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm yunanlılarla şehir savunması çok kolay ama şehir alması zor. Onun dışında germenlerle 10 birlik barbarian warchief 10 birlikte barbarian horsemenden oluşan bir ordu kurdum hepsi işte 5-6 experiencea falan geldi. Hoplite,pike ve fil dışında ordunun karşısında 3-4 dkdan fazla kalabilen kimse olmadı. Genellikle ilk chargeı yedikleri an ordularının yarısı gidiyor diğer yarısıda kaçmaya başlıyor hehe. Asıl germenlerle başta oynaması çok zor çünkü adamlarda şehirler maksimum 3 seviye ticaret binaları ise max. 2 seviyeye çıkıyor (birde kalanlar bile var) bu yüzden başta millet size sürekli saldırıyor ve finansal açıdan sürünüyorsunuz kendinizi savunmak için (yukardan birtanya soldan gaul, barışlar çok kısa süreli oluyor) başta pikeman abanacaksınızki germenlerin diğer kuzey avrupa ırklarına karşı en büyük avantajı onlar. Adamlar tükenincede horseman basacaksınızki(upkeep : 90) zaten germenler bir süre sonra tavşan gibi üremye başlıyor.Germenlerde önemli olan üniteler geliştikçe birlik sayısını azalması ve upkeeplerinin azalması o yüzden başlardaki axemanlerden fazla ürtemek sizi zorlayabilir.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

yok ben barbarlardan vazgeçtim ne yaptım ne ettim şehir dönmüyo.peasant yapıyorum yer doluyor düşmana ölüme yolluyorum düşmanı yeniyolar! ve bi kalem daha oluyo.slave yapıyorum banamısın demiyo.yok ben baharat yolundan memnunum.kabul en mütiş üniteler onlarda ama...........
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...