Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hellgate London

VashTheStampede

Öne çıkan mesajlar

oyunun sitesine bakıyorum da Bone'un dediklerine katılıyorum. hiç doğru düzgün bilgi verilmemiş, fan sitelerindeki bilgilerle yetiniyoruz bide anlattıklarınızla burda. Subscriptionla birlikte ancak Templar char açılabiliyor diye bişe duydum doğru mu bu? Bir sitede de single player için de content patchlerin olacağı yazıyordu vs.

Aklıma takılan sorulara gelecek olursak:

1. Free oynayanlar Templar karakter açıp dual silah kullanabiliyor mu?

2. Single player modu için her türlü patch vs. geliyor mu free playerlara?

3. Bütün patchler yani her türlü patch ve yenilik aynı subscriptionlular gibi freelere de geliyor mu? Gelmemesi saçma olur diye düşünüyorum.

4. Oyun diablo havası yaşatıyor mu sizce?
Sosyal ağlarda paylaş

1. Free oynayanlar Templar karakter açıp dual silah kullanabiliyor mu?
- Tabiki, 6 class da açık.

2. Single player modu için her türlü patch vs. geliyor mu free playerlara?
- Evet, her patch oyunu açtığında, loadin ekranında otomatik yapılıyor.

3. Bütün patchler yani her türlü patch ve yenilik aynı subscriptionlular gibi freelere de geliyor mu? Gelmemesi saçma olur diye düşünüyorum.
-Şimdilik herşey ortak, subs. olayı daha açıklığa kavuşmadı.

4. Oyun diablo havası yaşatıyor mu sizce?
-Yani hiçbir oyun diablo gibi olamayacaksa da, zevk alman mümkün. Diablo havası veren şeyler var tabiki, mesela wirt leg`s quest i bile var, reward ı da aynen o leg yalnız bir farkla çocuğun adı wart. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

ehe cidden wart's leg'i bayağı kullandım. zaten çocuğu görür görmez tahmin ettim questi lol

evet diablo2'yi hayli andırıyor diyebilirim şahsen. ama karakter dengelerinin yandan yemiş mmo tarzında yok taunt idi bilmemneydi tarzı olması bence yanlış olmuş. bir de böyle delidolu skill eksikliği var gördüğüm kadarıyla. guardian oynuyorum ama bütün yaptığım mana regen aura + düz kılıç vuruşu + hp doldurma şu ana dek. zeal gibi bir güzellik yok. blademaster'ın whirlwind olayını canım çekti zira barbarian'ınki bugüne kadar bir action rpg'de en keyif aldığım olaydır ama 4sn süre ve 20sn cooldown nedir? nasıl bir saçmalık bu? sonra marksman canım çekti strafeazon'umu çok severdim ama varsa yoksa stance aç otur öyle dümdüz ateş et kesik kesik accuracy dağılmasın diye. keyifli ne varsa deli gibi cooldown var rapid fire gibi.

sonra leech olayları yok ki onlar olmadığından zaten build çeşitliliği mümkünatsız. aura of power dışında seçeneğim yok resmen ki 5-6 değişik aura var güya. mmo partisi şeklinde oynayacaksın devamlı ki doğru düzgün sinerji olabilsin denmiş herhalde. e ulan mmo istesem gani var, neden buna aylık vereyim? d2 tadını düzgünce yakalamak varken neden yarım yamalak guild wars yapıyorsunuz?

bir de ciddi mekan eksikliği var, act 3'teyim hala act 1 başında ne görüyorsam aynı yerler sadece adı farklı.

keyif alıyorum halen ama böyle de eleştiresim geldi. d2 tadı hem var hem yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Level 32 olarak yeni bitirdim oyunu..

Oyunun bittiği son instance'a girerken bir küçük kesit gösteriyorlar.. BAYILDIM hastası oldum acayip GAZ bir kesit.. siz de beğeniceksiniz. Kötü olan şey bu kesiti sadece ilk girdiğiniz zaman izleyebiliyorsunuz.. ondan sonra tekrar göstermiyor ve tekrar izleme gibi bir seçenek yok hiçbiyerde.. İnşallah sonradan koyarlar.

ACT 5'ın sonunda amaçlar belli oluyor kimin ne yapması gerektiğini öğreniyor herkes. Murmur ölüyor arada zavallı herif. İnsanlığın en büyük gücünün "UMUT" olduğunu anlıyoruz. Ve içimizdeki bu güçle allah ne verdiyse girişiyoruz. Son istasyondaki questleri de bitirdikten sonra Hellgate'in olduğu yere giriyoruz. Burda kesit giriyor templar hunter ve cabalistlerden oluşan ordunun hellgate'i koruyan cehennem ordusuna allah ne verdiyse girdiklerini gösteriyor.. efsane gaz..

neyse giriyoruz gate'e gelince içeri giriyoruz.. ortaya çıkıyorki gate'i öbür tarafta 5 tane boss koruyor.. bu bosslar ACAYİP zor.. ama ACAYİP zor.. baya kastırdı bana ama sonunda kestim.. işin kötü yanı keserken 3 kere game crash oldu baştan başlamak zorunda kaldım.

bunları kestikten sonra son boss Sydonai ile karşılaşıyoruz. Açıkçası bu boss diğerlerinden daha kolaydı.. şaşırdım yani.. ama melee'ye girdiniz mi çok acı koyuyor dikkat edin..

neyse bunu da kesince bir kesit daha giriyor araya.

dikkat edin ultra spoiler

ortaya çıkıyorki Murmur normal biri değilmiş. Adam öyle bir konuştki acayip kafam karıştı.. film sonu gibi olmuş.. pek bişey anlamadım tekrar da izleyememek çok sinir bozucu.. ama anladığım kadarıyla murmur bütün bu olayların üstünde bir yaratık.. adam öff amma uğraştırdınız hepiniz ölseydiniz de hepimiz kurtulsaydık gibi konuştu.. sonra "the First isnt going to like this" falan dedi.. demekki bu cehennem olayından çok daha üstün bi varlık konsepti falan var hiçbrşey anlamış değililm.. neyse

lvl 32de bitirdim oyunu güzel droplar düştü ama lootlamaya çalışırken (ağzına kadar dolu çantamda yer açmaya çalışırken) lootların yanında oyundan çıkmak için açılan portala girdim yanlışlıkla ve bir unique ve bir legendary item gitti lootlayamadım :( sağlık olsun

nightmare difficulty açılmış oluyo, aynı karakterinizle hiçbirşey değişmeden oyunun en başından başlayabiliyorsunuz bütün questleri tekrar yapabiliyorsunuz ama bu sefer herşey nightmare difficulty ve yaratıklar hep sizin levelınızın civarında. bütün itemlar falan kalıyor yani. ama daha iyi loot düşmeyeceği için ben hiç yapmayı düşünmüyorum bunu..

Sosyal ağlarda paylaş

şöyle birşey var ki ilk diablo2 dört apayrı act'te geçiyordu yaratığından ortamına kadar ve questler "git 5 fare 10 tavşan öldür" şeklinde değildi. "londra'nın falanca meşhur mahallesi ooo" diyorsun giriyorsun bakıyorsun deminki yerle birebir aynı bütün tileset heh

96'da çıkan diablo ile 2000'de çıkan d2 arasında acayip gelişme varken burada 2007'de d2'nin yer yer gerisinde olan bir oyun. potansiyel de varmış hani, halen sıkılmadım ben lvl 20'yim ama sıkılana da şaşmam hani. bu arada quest textleri öldürüyor herbirini 15 parçaya ayırmışlar, eziyet başka birşey değil..
Sosyal ağlarda paylaş

aslinda ea cok fena tantana yapti bu oyun icin. fuarlarda falan diger cikacak oyunlara gore daha buyuk standlar acti falan.

insan hikaye namina bisi bekliyor biraz, yok. biraz sinematik vs, o da yok.

bu ekip ilk diabloyu yapan ekip. ilk diablo hacknslash in resmen zirvesiydi ama oyle guzel tasarlanmis ufak hikayeler vardi ki icinde, hastasi olmustuk. biraz da o donemin bilgisahyar oyunlarinin gorsel olarak herseyi verememesi nedeniyle eklenen hayal gucu ile suruklemis goturmustu.

bunda nedense bir halt yok. ruhsuz. hep ayni seyler, hep ayni mekanlar. devasa patch cikarsalar, zindanlar bosslar raidler ekleseler gene adam olmaz gibime geliyor. dur bakalim ilk buyuk patchi bekliorum. gelene bir bakacagim ona gore karar verecegim.

mmo zaten olmaz bundan. EA kasmasin bosuna, flagship ide kastirtmasin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...