Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KOTOR 2 sith lords

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Revan'a bir katkisi yokki o plot twistin

*oyun oynanmaktadir*

aaa ben revanmisim

*oyun ayni sekilde oynanmaya devam eder*

zira plot twist geldiginde revan revan degil sen ne yaparsan o gameplay itibariyle

karakter acisindan zaten exile'da, revan'da pc oldugu icin oyuncu kontrolu almadan onceki karakteri karsilastiracaksak:

Revan: klasik dandini apprentice'i tarafindan ayari alan jedi turned sith #349758721

Exile: savas sirasinda pasiflige tepki koyup bu ne lan boyle order olmaz olsun diye penistirip giden harbi jedi

ikisi de oyle aman aman karakter degil aslinda, amma velakin Revan tam bir SW klisesi
Sosyal ağlarda paylaş

e zaten sw'den karakter namına birşey göster desen vader'la obi-wan harici birşey gösteremem ki, bir de revan var.

vay anam ne özgün karakter dedirtecek başrol zaten ultra nadir rpg'lerde. onun tanrısının oğlu bunun tanrısının seçilmişi şeklinde çoğu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ölümlülüğünü arayan adam?

Eski bir tanrının lanetiyle ruhları yok eden bir kahraman?

Dünyanın en büyük dininin peygamberinin reenkarnasyonu? (Ki burdaki plot twist aslında RPG tarihinin en büyük plot twistidir)

Ve son olarak, ölümüne neden olduğu milyonların acısı yüzünden Güç'e sırtını dönen Sürgün?

Sam bence sen rpg tarihini yeniden bi gözden geçir. Revan gibi ezik bi dark jedidan çook daha iyi karakterler ve yine çook daha iyi plot twistler var. Baldur's Gate değil bütün rpgler heh. Ki time of troubles okuyan seven insanlar için BGnin hikayesi de baya iyidir. -Merhaba ben kumendır şapirt, ben model bir amerikan askeriyim ezikliğine girmiyorlar en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

wrpg vs jrpg/pixar vs dreamworks template'ini kullansaydın cuk olacakmış. :P

"tanrı dokundu ondan böyle oldum" vb türevleri beni bayağı sıkıyor, ezelden beri kullanılan bir araç zaten. kendi yaptıkları sonucu bir noktaya ulaşmış karakterler çok daha enteresan benim için. ha sıkılmamış, yorulmamış vardır ona da eyvallah. öte yandan exile bir karakter olarak revan'a kıyasla sönük bence. bir tanımlanma eksikliği var, şu geçen zamandan sonra aklımda kaldı hikayesi dersem yalan olur.

p.s: kumendır şepırt poposuna "alınteri değil allah babadan miras" yazdıran nice karaktere basar.
Sosyal ağlarda paylaş

kotor'da tirtin onde gideni oldugu icin, ikincide "valla daha derin islerin adamiydi" diye kurtarilmaya calisiliyor iste...

Sam said:

p.s: kumendır şepırt poposuna "alınteri değil allah babadan miras" yazdıran nice karaktere basar.

Bhaal spawn bile Shepard'dan daha az messiah, yahu son 5 senede daha chosen one ana karakter yok oyunlarda, adami oldurup diriltip yanina 12 havari verdiler daha ne olsun? :P
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:

Bhaal spawn bile Shepard'dan daha az messiah, yahu son 5 senede daha chosen one ana karakter yok oyunlarda, adami oldurup diriltip yanina 12 havari verdiler daha ne olsun? :P

kendi alınteriyle nam salınca el üstünde tutuluyor, ne yapsın celeb olmak zor iş. :/

öte yandaki tiplemelerde "hayatta bir baltaya sap olmadım henüz ama birileri kaderimi yazmış çoktan, destined for greatness" durumu var.
Sosyal ağlarda paylaş

E tanrı dokandı ondan oldu örneklerini geçtim o yüzden?

Torment

Bloodwardan kaçmak için (kitapta köyündekileri bloodwara recruit edilmekten kurtarmak için ruhunu sattığı yazıyor ama oyunda işlediği bir suçtan ötürü diye geçiyor bu ceza) ölümsüzlüğü arayan bir adam, ki onu -ölümsüz- yapan da bi nighthag. Güçlü bi hag ama sonuçta gray wastesten gelen ve tanrı olmayan bi karakter.

Arcanum

Sen ne seçersen o. Ki peygamberlik yükü inanılmaz, sıradan bir rpg zannedip hmm peygambermişim lan ben diye oynayınca şoke oluyorsun zaten heh.

MotB

Hadi eski ölüm tanrısı myrkulun laneti var, myrkulun oyunun geçtiği zamanla ve lanetin Hero of Dalelandsle hiç bi alakası yok hatta myrkul ölü. Son derece minimal bi tanrı etkileşimi var

Yani tamam, seni sıkıyor ama seni sıkanlar bunlar değil. Vault Dwellerdan Mike Thornton'a zaten hep kendi yaptıklarıyla bir yerlere gelen karakterler var rpglerde, tıpkı senin istediğin gibi.

Öte yandan, exile'a kıyasla revan inanılmaz sıradan bi sw karakteri. İkisi de konseyin uyarılarını dinlemeyip bi noktada dark side a geçiyorlar, revan labada lubada BEN ARTIK EVRENİ ELE GEÇİRCEM HARHARHAR diye gezerken, exile tövbekarlığı abartıp güce sırtını dönüyor. Daha önce ve daha sonra başka bi sw karakterinin yapmadığı bişeyi yapıyor, hani SW evreninde nasıl daha orjinal bi karakter olabilir bilmiyorum. Revanın tek orjinalliği format yedikten sonra iCare programıyla diskin bi kısmını kurtarması, ona da ne kadar orjinal denirse. Sence hangi tanımlama eksikliği var exileda merak ettim ama bence sen okumamış anlamamışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

okudum anladım, bence revan'a kıyasla sönük. orijinallikten bahsetmedim. kötü/vasat bir karakter filan da demiş değilim, severim ederim diye atmışım zaten ilk mesajı. neden bu kadar pkemeterimsi ince bir analizle karakter değeri ölçmeye ve matematiksel sabite dökülmeye çalışıldı anlayamadım ama neyse.
http://www.gbfans.com/images/store/234_431155906.jpg
"karakter değeri.. ortalama 7.."

harbi bu forumun antikalığı öldürüyor beni.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi/kötü nitelendirmesini kullanmadım işte, orada anlaşamadık. revan'ın hikayesi beni daha çok etkiledi, daha çok ilgilendim ve yıllar sonra halen aklımda. champion of light'ın önde gideniyken reaper'a dönüşen, *enter plot twist* sonra ne olduğu bize kalan bir karakter. bu formül çalışmış, işlemiş. şöbyetin içindeki fıstık, ceviz, hamur, şeker gibi bir şekilde ince ayarı tutturmuş.

exile.. tamam şunu yaptı, evet. derken bu. revan'ın yancısıymış, tamam. hmm? pardon birkaç ay geçmiş ve unutmuşum karakterin bütün olayını. eksik olan birşey var, cevizi mi hamuru mu, birşey tam oturmamış. almost there but not quite.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...