Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Bilgi] Doberman

Pawliger_Asgard

Öne çıkan mesajlar

Öz Geçmişi:

1860'lı yıllarda Almanyada Louis Doberman adında bir vergi tahsildarı tarafından, çevik ve gerektiğinde saldırabilecek nitelikte bir bekçi ve muhafız köpegi olması amacıyla geliştirilmiştir.Ilk kez 1876 yılında bir köpek gösterisinde sergılenmiş ve büyük bir beğeni kazanmıştır.. .

Kişiliği:

Erkek ve dişiler arasında mizaç farkı vardır. Dişiler ailelerine karsi sakin, duyarlı ve duygulu,ancak yabancılara karşı kuşkucudurlar.Erkek,son derece zeki,ancak aceleci ve genellille saldırgandır.bu nedenle otoriter ve enerjik bir efendi tarafından yönetilmelidir.

Kullanımı:

Bekçi ve gard köpegi olarak oldukça başarılıdır.Enerjik bir köpek olduğundan genellikle açık alanlarda büyük bahçeli evlerde ya da iş yerlerinde tercih edilmelidir,bu sayede hayvan rahatça enerjisini desarj edebilir ve kendine uygun bir gorev yapmis olur..

Tavsiye:

Dobermanin kisiligi iki yasindan sonrada gelismeye devam eder.Biraz dik kafalıdır, patronun kim oldugunun ona öğretilmesi gerekir.Bu yüzden iyi bir eğitimden geçmesi gereklidir.. Ortalama ömürleri 10 yıldır..[signature][hline][b]Email: [email protected]
Amor a.k.a Pawliger
[Pawliger]
Avatürk Exile
[Amor]
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
said:
sirplaya-, 15 Temmuz 2004 16:19 tarihinde demiş ki:
Tektek tum kopeklerin bilgilerini buraya yazmak yanlis Havhav.Com bu adreste tum irk'lar var.

buraya yazmak yanlış değil bence..
biri havhav.com'u vs. yi bilmiyip forumda arıyorsa köpekler hakkında bilgi hemen bulabilir..[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
Pati Pet Açıldı!

Sosyal ağlarda paylaş

Patileri bilgilendirmek icin yazıyoruz.
Bu bolumun ne için açıldı o zaman.
"birisi gelsin benim kedim bugün çok durgun onu eğlendirmek için ne yapmam lazım" diye sorsun bizde cevapmı verelim...[signature][hline][b]Email: [email protected]
Amor a.k.a Pawliger
[Pawliger]
Avatürk Exile
[Amor]
Sosyal ağlarda paylaş

Düşünülebilir...Orc ile bir çalışma yaparım kendisi tatilde geldiği zaman bir görüşme yapalım bakalım tabiki karakedi nin izni olması gerekiyor...

Sanmıyorum ki izin versin o zaman bu bölümün kullanılırlığı gider :([signature][hline][b]Email: [email protected]
Amor a.k.a Pawliger
[Pawliger]
Avatürk Exile
[Amor]
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
said:
sirplayA, 16 Temmuz 2004 03:59 tarihinde demiş ki:
Dostum benim anlatmak istedigim senin yazip yazmaman degil zaten eger her cins'i bole yazarsak buraya bilmiyorum sonrasini

tek bi başlık altında açılırsa ne sorun olabilirki sence ?
gayt de güzel olur başka yerde arıycağıma buraya girer bakarım daha iyi olur[signature][hline] Those who have long enjoyed such privileges as we enjoy forget in time that men have died to win them
[i]Franklin D. Roosevelt
Sosyal ağlarda paylaş

hayır arkadaşlar.. köpeklerle aram iyidir, farklı ırklarlla birlikte, 7 sene doberman besledim . inanılmaz zeki hayvanlar. yukarıdaki adresi de oğlumuzun anısına yapmıştım..
tek sahip bilirler ve ne zaman ne yapacakları belli olmaz dobermanların. saldırmadan önce diğer köpekler gibi havlamaz başka tarafa bakar ama dönüp saldırabilir. sahibine aşık olan bu hayvan deyim yerindeyse sahibinin 'köpeği' olur!! çok zeki olduklarından kendi istediklerini kabul ettirme eğilimindedir. o sebeple profesyonel eğitim verilmesi iyi olur..[signature][hline]Taklacı Güvercinler

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
said:
mitha, 11 Haziran 2005 01:19 tarihinde demiş ki:
Bu cins ile ilgili bir sorum var tamamen sehir efsanesi olabilir ama bunlar bir süreden sonra sahiplerine bile saldırabiliyorlarmış doğru mu?

saçmalık böyle birşey olsa zaten haberlerde görebilirdik. örneğin: pitbull'ların saldırısı gibi.[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
hadi ordan fistan :-p
o model bir köpek, dobermanların temsilcisi, dobermanların atası :-p
cidden dikkat etmemişim ama genede gerçekten dobermana benzemiş ve hemen hemen aynı boyutta.[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...