Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Enki Bilal

Daesu

Öne çıkan mesajlar

Enki Bilal

1951 dogumlu Yugoslav asıllıdır ancak fransada yaşamış, faliyet göstermiştir. Tarzı diger çizerlerden cokçabuk ayırt edilir aslında. türkiyedede "av partisi" "ölümsüzler panayırı" (üçlemenin ilk kitabı) yayınlanmıştır.
Çiziminden etkilenen gündemde olan halihazırda 2 türk çizerde vardır : galip tekin, kenan yarar

Özellikle Av partisi hikayesinde dogu blogunun insanı oldugunu geçmişi sızım sızım sızlatttıgını çarpıcı sonuylada belli ediyor.(favorim av partisi benimde) (av partisi hikayesini pierre christin ile yazmış)

Fransada en iyi kitap ödülünüde alan tek çizerdir.lyon da dünyanın tek çizgiroman okulundada hocalık yapmıştır.
Futuristic hikayelerinde gelecekteki sorunları yozlaşmayı soguk bir havayla yansıtır.evet tiplemeleri donuk ve soguktur hatta ten renkleri bile cok acıktır.
bu tarzı bazıları tarafından cok begenilsede bi kısım insan tarafından bi türlü sindirilemez.

Nikopol trilogyde atmosferin bokunu cıkarmıştır kendisi futurizmi mistik mısır tanrıları ile bulamaç etmiş cokta güzel olmuştur..

ayrıca nikopol serisini bi şekilde özetleyerek filmde yapmıştır (bkz: Immortel)
diger filmleri
(bkz: Bunker Palace Hôtel )
(bkz: Tykho Moon)

bi kaç örneklendirmeylede tarzını görebiliriz

burda arka planda camiler görüyorum ben :)

benden bu kadar :) umarım daha cok işi türkçeye cevrilir bizde doya doya okuruz.[signature][hline]Deviant art gallery

[Bu mesaj Daesu tarafından 08 Haziran 2005 14:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

gerçekten çizimler bire bir kenan yarar'ın çizgilerine benziyo.

eğer galip tekinin son günlerde gördüğümüz çizimleri daha az karikatüre kaçsaydı galip tekinin çizgileriyle olan benzerliği de çok rahat görebilirdik bence. ama şu anda bunu sadece insanların (özellikle kadının) gözlerinde ve yüz hatlarında görebildim.[signature][hline]anne motor, baba öküz, kızınız tiki oldu üzgünüz
Sosyal ağlarda paylaş

hastasiyim , nihei'nin blame and so on adli calismalarini tanittigi kitabina bisiler yazmis enki bilal tesadufen ordan gorup arastirmistim super tarzi ve calismalari, immortel i bulup izlemeye calisicam en kisa zamanda trailer i fena degildi.[signature][hline]w-hc.deviantart.com

[Bu mesaj cakeonroof tarafından 08 Haziran 2005 19:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 yıl sonra ...
kenan yararın kitabını ararken burayı buldum aslında. kenan yarar'ın psikoz hikayelerini seviyorum baya, kitabı çıkmamış ne yazıkki bu adam nasıldır tavsiye edebilecek var mı, bir de kenan yarar'ın hikayelerinin oldugu bir yer var mıdır baya bir yere baktım da bulamadım. bu tarz çizen başka birisi varsa da olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...