Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Go-cart şasi çizimim

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Sketchup 4.0 ile yaptım:P
3-4 saat sürdü düşünerek çiziyoruz malum.
Direksiyon sistemi falan yok daha. Çizimler ise orantısız kaba çizim o yüzden kalın kalın.
Motoru kutu olarak çizdim kesin boyutları ölçünce düzelticem.
Birde arka tekerlek mili okadar aşağıda olmuyacak. Tekerlek boyutu kesinleştikten sora oradan geçicek borunun üstünden yada ortasından geçicek büyük ihtimalle. Şimdilik aşağıda.

Motorun sağındaki yer cam değil kavrama ve zincir aktarmanın fren diskinin olucağı yer. Şeffaf olan şey ise sac. Cam diil:P.

Boyutlar kesinleşince baya bir incelicek çizim.

Direksiyon en son yapılacak. En zor kısım orası:)

[signature][hline]MAY EXPLODE IF DAMAGED OR DISPOSED OF IN FIRE.
DO NOT SHORT-CIRCUIT.
KEEP UNDER -30°C
Karakedi pati açıldıktan bi süre sora demişki: suandaki sistem birebir eski sistem.

Sosyal ağlarda paylaş

ehe büyük ihtimalle bitane yapılacak bundan:P

Lombardini motor bulursam bitane daha (esası 200 tane vardı hurdacıda motordan. üşenmek ile üşenmemek ile ilgili ama.) yapılır 2. si tabii:P hem daa güzel olur o.

Birde niye hiç yamultulmuş parça yok diceksiniz. Boruları bükmek çok zor iş ya. Kesip biçmek kolayda bükerek yapmak zor baya. Birde üretimden yamuk olması gerekiyor bazı boruların yoksa tek tarafı kalınlaşırken diğer tarafı inceliyor falan pahalı olur onlarda:) o yüzden köşeli biraz.[signature][hline]MAY EXPLODE IF DAMAGED OR DISPOSED OF IN FIRE.
DO NOT SHORT-CIRCUIT.
KEEP UNDER -30°C
Karakedi pati açıldıktan bi süre sora demişki: suandaki sistem birebir eski sistem.
Sosyal ağlarda paylaş

gimli sketchup güzel demişin bize yorum yokmu ya:) öğrenicem diye anam ağladı sketcupu.

nimihi benim msn nikim. biriki yerdede nimihi.[signature][hline]MAY EXPLODE IF DAMAGED OR DISPOSED OF IN FIRE.
DO NOT SHORT-CIRCUIT.
KEEP UNDER -30°C
Sosyal ağlarda paylaş

chemi bu ne lan? diyebilirmiyim?
dur benim yapı malzemeleri kitabından aynen aktarıyorum.kitabı bulamadım aklımdakileri yazcam.
-metallerde kıvrımlı yapıdan kaçınılmalıdır.
-ek yeri fazla ve köşeli yapılardan tekrardan kaçınılmalıdır..
diye gidiyodu.
senin o ön taraf olmamış en basitinden. hadi kıvrım mecbur olcakta onlar ne öyle iç içe gibi bi sürü ek yeri?
hadi orlara vida değil kaynak yapcam dersen bi süre sonra stabilitesi bozulacaktır.
ayrıca yorulma diyede bi olay var.[signature][hline]Akvaryum Tutorial
I was so sentimental when you left, I even cried.
Sosyal ağlarda paylaş

ıhh önü laf olsun diye öyle. eklemeler yapılmadan bitirilicek. o birşey yüzünden öle çizidi. ama gerçekciliği yok.

Kaynak ile yapılacak tamamı.[signature][hline]MAY EXPLODE IF DAMAGED OR DISPOSED OF IN FIRE.
DO NOT SHORT-CIRCUIT.
KEEP UNDER -30°C
Sosyal ağlarda paylaş

fistan bir kaç tane yazmış yapı ile çok haklı. Böle tasarım yapmak için sırf görüntü değil her bir parçanın mukavemet hesabını da yapman lazım güvenlik için. AYrıca bu hesaplarda aracın iskeletini hangi metalden yapacağın da çok önemli. Bir gün bir frene bastığıdan bir kaç şeyi brakabilirsin. Ayrıca tavsiyem ağırlık dengesini iyi otutmandır çünkü bunun virajı var sürücüsü var hedesi var hödösü var döenerken ki teker açıları bilem önemlidir kısaca sadece çizimle oalcak iş değildir.

Hoş yapılır ama oyuncak olmaktan öteye gidemez. Birde son oalrak dik köşelerden kesinlikle kaçın derim...[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
Sandrue
human paladin (Burning Legion)
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

bizde yapıcaktık arkadaşlarla ama maliyet 1.500ytl'ye çıkınca vazgeçtik.

Chemicak sen kaça yapmayı planlıyosun?bide yazarsan parça fiyatlarını fln, süper olur walla.[signature][hline]I was born when you kissed me,
I died when you left me,
I lived a few weeks while you loved me.

Sosyal ağlarda paylaş

1025ytl bütce ayırdım. motoru çokdan aldıım için bütceye dahil diil.

Bugün perşembe pazarına gidip rulmanları ve milleri alıcağım ön tekerleri buldum almadım ama daha.

Kavramalar var. 250ytl. Sıfır tabi. Elden düşme bulmayı planlıyorum olmadı 250ytl ye alıcam kavrama:) 750ytl kalan bütce ile miller rulmanlar dişliler tekerler şasi ve direksiyon sistemi koltuk koruma barları emniyet kemeri sistemi ve kuru akü ile 2 tane ön far alınıcak.
Yetişir gibi gözüküyor. Bi 2. el kavrama bulsam ah ah.[signature][hline]Eski nickim Chemical idi. Şimdi ise Chemical. tamam yok bişi. bakma...
MAY EXPLODE IF DAMAGED OR DISPOSED OF IN FIRE.
DO NOT SHORT-CIRCUIT.
KEEP UNDER -30°C
bakmasana lan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...