Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Genel] Bıktım Yaratıklardan

Overseer

Öne çıkan mesajlar

olayın yaratıklı oyun - yaratıksız oyunla alakası olduğunu düşünmüyorum.
benim için o kadar farketmiyor. half-life'da mesela askerlerle yaratıkları birlikte öldürüyoruz, ama askerler çok daha hoşuma gidiyor, yaratıklar olmasa da aslında o oyunu oynardım deli gibi.
buna rağmen call of duty gibi oyunlar canımı çok sıkıyor. bir ara modaydı 2. dünya savaşı hakkında oyun yapmak. DoD'u çok sevdim mesela. Ama iş single player'a gelince sarmıyor beni. Vietnam'a dal, Nazi askerlerine dal, bilmemne sahiline çıkartma yap... Hep aynı şeyler, hep aynı olaylar. Yaratıklar aslında biraz da çeşitlilik sağlıyor. Biraz komplo, biraz mistizm, biraz bilim kurgu ekliyebiliyorsunuz. "Git şu noktayı ele geçir" görevlerinden daha öte şeyler yapabiliyorsunuz. Oyun tarzı da hoşuma gitmiyor. Belki o eski silahlardandır, belki de kapkaranlık bir atmosferde yıkık binalar arasında onlarca asker ile çarpıştığımızdandır. Belki de tek tük kurşunlarla kolayca öldüğümüz içindir.
Wolfenstein, Doom, Duke Nukem, Blood, Quake, Quake 2, Unreal Tournament... gibi oyunlarla büyüdüğüm içindir belki de.

Olay sadece yaratıklar değil dediğim gibi. Oyun tarzı da önemli. Mesela "yaratıklardan bıktım" diyenleri düşünürsek, oynadığım oyunlar genelde yaratıklı. Her yaratıklı oyunu sevmem lazım. Ancak Halo, Breed, Unreal 2 gibi oyunları da sevmedim.
Yazının başında dediğim gibi, olay yaratık-insan olayında değil, zevk meselesinde. 2. Dünya Savaşı'nı konu alan oyunları sevenler Medal Of Honor gibi oyunları bayıla bayıla oynarken, benim hoşuma gidenler daha action'a hitap eden oyunlar.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

bence simdiye kadar oyndığım en güzel fps projec:snowblind
edios yaptı oyunda her oyundan bir şey var hl2 deki gravity gun crome'daki biyonik güçler cod daki takımla ilerleme çeşitli araç kullanma ve hiç bir oyunda görmediğim ilginç silahlar tek kötü yanı grafikleri ve oyunun kısalığı bence bir baş yapıt deil ama oynana bilirliği yüksek[signature][hline][b]God! Cover my back![u]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
quakem, 29 Mayıs 2005 21:43 tarihinde demiş ki:
ne bekliyorsun. splinter cell chaos theory gercekten mucuzevi bir oyun (yarat1ks1z da)

splinter cell fps deil o 3. ZAT formunda oyunan bir oyun[signature][hline]Wolf brothers falling at my side,
With honor I will die.
Upon the Altar of the Storms,
I will be reborn.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...