Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sony T1 Dijital Fotoğraf Makinesi

Ferrero

Öne çıkan mesajlar

Sony DSC-T1 Dijital Fotoğraf Makinesi aldım baya memnunum herkese öneririm :) Boyut olsun, incelik olsun, sağlamlık olsun çok güzel. Bunu ablama devredip kendime yeni bir makine daha almayı düşünüyorum Olympus onuda buraya yazarım :-p Optik zoom yok bitek o kötü ama optik zoom gibi dijital zoom yapıyor. Netliği çok iyi 5.0 megapix. fakat neyine yetmez ki insanın? Zaten profosyonel dijital makine olamaz. Bu postu tech bölümüne bir konu açma isteği uyandığı ve çok yakın zamandada böyle bişi oldugu için açtım. Sony T3lerde var fakat pek önermem pek net değil[signature][hline]horacegoesskiing, 28 Şubat 2005 00:26 tarihinde demiş ki:
yüzmilyar kere açıldığı için kitliyorum.

[Bu mesaj Ferrero tarafından 26 Mayıs 2005 00:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
t1 cok iyi ama fiyatı cok , aşırı ince avuca iyi oturmuyo parmak ucu ile tutmanız lazım, fotograf cekerken insana zevk vermiyor

bunun ne anlama geldigini fotograf cekmeyi zevkle yapan kişiler anlamıştır zaten

mesela bende fujifilm s5000 var
yarı profesyonel makine tuttugunuzda fotografcı mıyım heyt diyesiniz geliyo hehe[signature][hline]G3NK
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
çok zenci çıkmışsın zegnacım belli olmuyosun resimlerde :)

t1 e bi laf daha edem içimde kalmasın hehe
ekranı cok büyük ama televizyon degil o şık durması dısında pek bi artısı yok ekra nbüyüklügünün ve her an elinden düşecke izlenimi veren bi foto makinesi için okadar büyük ekranda ilk darbede çatırt demesine sebep olacakmış gibi duruyo :)[signature][hline]G3NK
Sosyal ağlarda paylaş

Optic zoom olmayan bir makinanın zoomu yok demektir. Optic zoom ile digital zoomu bir tutamayız. Digital zoom fotograf makinalarında bence gereksiz bir ayrıntı. Dgital olarak resmi buyutmeyi zaten bilgisayarda yapabilirsiniz fotograf makinasında da olmasının pek bir anlamı yok. Ama optik zoom compact makina mantığı ile baktıgımızda bence hoş bir özellik.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ferrero, 26 Mayıs 2005 00:43 tarihinde demiş ki:
Zaten profosyonel dijital makine olamaz. Bu postu tech bölümüne bir konu açma isteği uyandığı ve çok yakın zamandada böyle bişi oldugu için açtım. Sony T3lerde var fakat pek önermem pek net değil

=//.
Sen pek bilmiyorsun galiba.
=//.[signature][hline]g3nk.
Sosyal ağlarda paylaş

neden bilmiyorum? hiçbir dijital makine normal fotoğraf makinesiyle bir tutulamaz bence. İnsanlar yığınla parayı normal bir makineye vereceğine dijital makineye verirdi o zaman...
edit: insanlardan kastım basın/medya ve profesyonel olarak fotoğrafçılıkla uğraşan kişiler ki zaten ntv de programı yapılmıştı yine benim dediğim denilmişti. hala ısrar ederseniz vereceğim başka cevap yok...[signature][hline]Razu, 24 Mayıs 2005 20:33 tarihinde demiş ki:
Resmin en sağındaki yapı bakıldıgında penise benziyor.Değiştirilmeli.

[Bu mesaj Ferrero tarafından 26 Mayıs 2005 19:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

optik kalitesine tam erisilemez
tahmin ettigim kadariyla normal bir analog makinenin normal kullandigi film 26 megapixele mi ne denk su anda oyle hatirliyorum

ama 8 megapixellik bir kamera gayet tek cekisiyle A3 kagitta maximum kalite bir grafik cikartabiliyor

ben de sana sunu diyim
otur profesyonel in gercek anlamini arastir
sonra da digital photographer lar ustune bi essay yaz, bana gel notlicam[signature][hline]Herkes g3nki g3nkine!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 26 Mayıs 2005 20:32 tarihinde demiş ki:
ama 8 megapixellik bir kamera gayet tek cekisiyle A3 kagitta maximum kalite bir grafik cikartabiliyor

Isterse 9000000 mpixel olsun.
Lensler ekmek olduktan sonra bir işe yaramaz mpixel. (Senin aletin lensleri carl zeiss olmalı o yüzden birşey demiyorum, benim lenslerimde carl zeiss.Ayrıca makinen 2000melyör o yüzden yani cık.)[signature][hline]g3nk.
Sosyal ağlarda paylaş

Profesyonel derken iki sekli var tabii profesyonelligin. Biri art gallery'ler icin Ansel Adams resimleri cekmek, digeri gazeteler, dergiler icin spor musabakasi, konusma vs. cekmek.

Sanatsal resim cekenlerin cogu large format kameralar kullaniyordu, hala oyle yapiyorlar duvar kadar basabilmek icin resimlerini.

Diger gruptaki profesyoneller eskiden medium format kullanirdi. Artik Nikon D1H, Canon EOS 1d gibi profesyonel dijital makinalari (D70, D100, 350D, 20D gibi makinalar prosumer sinifinda daha cok) medium format filmli makinalari ortadan kaldirmak uzere. Bu kisiler icin onemli olan cozunurlukten cok hizli ve cok resim cekebilmek oldugu icin dijital kameralarin cok resim cekebilme kapasiteleri, filmli kameralara artik oldukca yaklasan frame rateleri ve resmin cekildikten sonra baskiya/kontrole ulasma suresinin kisalmasi oldugu icin, dijital kameralari tercih ediyorlar.

Tabii biz amatorler icin resimlerimizin kalitesini kameralarimiz degil, ne kadar cok resim cekip fotografcilik uzerine kadar cok calistigimiz etkiliyor. Ansel Adams'a disposable, fixed focus bir kamera versek, hepimizden daha guzel resimler cekebilirdi.[signature][hline]MSN: jelatin[at]gmail.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...