Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pusu: Uyanış

Sailor

Öne çıkan mesajlar

Oyun çıktı ve weblebi.com, ideefixe.com gibi internet sitelerinde ve d&r gibi mağazalarda satılıyor. Ben oyunu iki hafta önce önsipariş etmeme rağmen oyun bugün elime geçti. Yani önsiparişe rağmen oyun geç geldi. Ayrıca bir televizyonda söylenen önsiparişle oyunun posteri verileceği de asılsız çıktı. Beim için çok büüyk bir eksi oldu bu. Yani önsipariş vermemiş olsam hem kargo parası cebimde kalacaktı hem de oyunu bir iki gün önce alma şansım olacaktı. Neyse bu o kadar da önemli bir mezvu değil. Oyun nasıl derseniz...
Türk yapımı olması çok önemli ama grafikler kötü. Ben oyunlarda öyle fazla grafik aramam ama açıkçası pixellerin sayılmasını da istemem. Fizik denen bir şey yok oyunda, hatta camlar falan bile kırılmıyor. Oyunda zorluk derecesi yok, ortalama bir oyuncu olarak bana bile kolay geldi. Şu anda bitirmemiş olsam da oyun çok kısa deniyor. 2 saatte bitirdim diyenler var. Ayrıca bu oyunu sadece bir makineye yükleyebileceğimiz söyleniyor. hatta format atarsak bir daha yükleyemezmişiz. Ben başta inanmamıştım ama yapımcı 3TE Games'in forumlarında da aynı şey yazıyor. Yani oyunu alacağız, 2 saat oynayıp bitireceğiz ve atacağız. Herkes "orjinal alın diğer orjinaller 60-70 milyon, pusu 20 milyon çok ucuz" diyor ama bu özellikleri hesaba katarsak fazla bile sayılabilir.
Yine de oyunda emek var. Yapımcıları da tebrik ediyorum. Oyunu en azından denemek ve destek olmak için almanızı tavsiye ediyorum.

PusuOyunu[signature][hline]oasisoyun.net
Mail/MSN: [email protected] , ICQ:6254196
Sosyal ağlarda paylaş

"Ayrıca bu oyunu sadece bir makineye yükleyebileceğimiz söyleniyor. hatta format atarsak bir daha yükleyemezmişiz"
bu dediğin doğruysa çok kolpa olmuş lan.
Korsanı mı engellemeye çalışmışlar? Yok yahu, korsan dediğin zaten bunun da çözümünü bulur, zaten Türk oyununun korsanı felan olmaz.
Düpedüz orjinal alanlarla dalga geçmek olmuş.

Zamanında PUSU'dan çok ümitliydim. FPS grafikleri Quake 3'e çok benziyordu. Daha sonra ertelendikçe ertelendi. Aynı motorla Max Payne klonu yapılcağını duyunca çok gülmüştüm.
"Alalım alalım, Türk oyun piyasası gelişiyor, süper süper" diyenler dışında oyunu orjinal alacak kişi olcağını zannetmem.
Ne yani 3 ay sonra, yeni formatlanmış bilgisayarıma kurmak istediğimde çalışmıyacak mı?
Dalga geçermiş gibi..

Anlamadığım şey, Hazır motor kullanmak bu kadar mı zor? Küçük bütçeli firmalar bile hazır motor kullanıyor. Quake 3, Unreal Engine 3, HL2 Source... Bir sürü motor varken, sıfırdan hazırlamaya çalışıyoruz, böyle basit şeyler çıkıyor sonra da...[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunlar için olmasa da çeşit çeşit türk otomasyonlarıyla muhatap olmuşluğum var:

Gerçekten kasıntılık olarak nitelendirilebilecek güvenlik önlemleri kullanıyorlar. Basit bir yüklemeyi bile epeyce zorlaştırabiliyorlar.

Ama program çok da bir işe yaramıyor. Pek çok hata, pek çok karmaşa oluyor.

Tabii ki aksine işaret olabilecek programlar da gördüm. Ancak üzerimdeki genel intiba bu yönde.[signature][hline][b]If you shake my hand you better count your fingers[b]
Sosyal ağlarda paylaş

-Abi,pusuya ben düşmüşüm haberim yok!Di mi Fatih?
-NE! Kim konuştu?NE! Mafya ile bağlantısı mı var?
-Dur heyecanlanma güzelim hemen, geç şu geçitten.
-NE! Kim konuştu?
-Allah belanı versin Fatih!
-NE! Hangi geçitten?
-Ben de bilmiyorum, aramamız lazım.
-Dur şuradan zıplıyım
-Öldürün şu serseriyi!
-Gebertin!
-Fatih, serseri diyorlar senin için.
-NE! Kim konuştu?

ehuehuehueh :)[signature][hline]C'est incroyable comme le temps passe vite.
Sosyal ağlarda paylaş

ben aldımda pek etkilenmedim insan half life doom gorunce afalıyo ha derseniz onla bunu karşılaştırılırmı yo ben karşılaştırma yapmıyorum , grafik motoru iyi gorunuyo daha da iyi olabilirdi oyun. gerci ilk türk oyunu buda sevindirici[signature][hline]www.gamerbug.net
www.underground3.com
www.animetr.com
www.gtatr.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Smokey, 24 Mayıs 2005 21:28 tarihinde demiş ki:
gerci ilk türk oyunu buda sevindirici

yeni çıkan her türk oyununa "ilk türk oyunu" denmesini anlamıyorum valla billa anlamıyorum.
istanbul efsaneleri, dedektif fırtına gibi oyunlar var.
tamam yeni nesil bunları bilmiyor olabilir, ama daha geçen sene (yanlış hatırlamıyorsam) fiyaskoyla sonuçlanmış bir Resident Evil klonu vardı, o da Türk Oyunu sonuçta.

bir iki sene sonra gene bir oyun çıkınca ona da "ilk türk oyunu bu da sevindirici, türk oyun piyasası gelişsin" felan diycez.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nameless13, 24 Mayıs 2005 22:27 tarihinde demiş ki:
said:
ReD_DoG, 24 Mayıs 2005 22:17 tarihinde demiş ki:
peki nie aktive edemioruz
bana biraz saçma geldi balon gibi...

cdkey database'e geçtiği için bir daha aktive edilemiyo
güya korsandan koruma

yani interneti olmıyan yükleyemiyo oyunu[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...