Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kar Dpt.

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

Oce4n said:

bilkentin içinden bilkent köprüsüne gitmek: 2 saat
bilkent köprüsünden odtü'nün önüne gelebilmek: 1 saat
dolmuş şöförünün normal gittiği yoldan gitmeyip a.o.ç'ye yönelip sıhhiyeye gitmesi: 30 dakka

fakat gideceğim yolun armada olması: priceless....

otobüslerin iptal olması, sonra bide taksi ara ama bulama, taksi durağının önüne gel, yok kaldırmıyoz taksi demeleri...

ankarada kar çok eğlenceli.

hatta üşenmedim çizdim:
http://i.imgur.com/engo5.png

Geçen kar yağdığında hava durumu neredeyse saat saat şu günü trakyada şu günü istanbul aynı gün akşam üstü ankarada yağacak demiş neredeyse tam tutturmuştu, sabahı haberlerde kazaları yolları gösterip hazırlıksız yakalandık deyince ben delirmiştim.

Bu sefer de belediyemiz kesin hazırlıksız yakalanmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

burası sivas merkez burda yağmur yağıyo lan,bu nasıl kış anlayamadım :S kar yüzü göremeden kışı bitirdik,bide meteoroloji yalandan başka bişe söylemiyo ,en iyisi wunderground.com birebir tutturuyo günlük herifler elin gavuru bizim havayı bizden iyi biliyo,bu arada melih gökçek,yollar tuzlu inanmayan yalasın demiş yılın bombası lan bu mahauahauaha link

"Yollar tuzlu inanmayan yalasın"

Bir Ankaralının sorusuna Melih Gökçek öyle bir yanıt verdi ki..

bu adam cumhurbaşkanı olmalı bence :D
Sosyal ağlarda paylaş

dun gece istinyede gece 1 saati super bir tipi baslamisti. kar resmen yere paralel bir sekilde gidiyodu ruzgarin etkisiyle. sabahta lapa lapa yagdi bir ara ama hic bir yer tutmadi adam gibi. levente 15 dakikada geldim istinyeden, o derecede kaymak gibi yollar. leventte bu arada sabahtan beri yagiyodu, 1 saat once durdu tamamen.
Sosyal ağlarda paylaş

milleti anlamak mümkün değil

arabanın bagajında bir insan neden zincir bulundurmaz çözemiyorum. takması çıkartması zor değil, ben yapabiliyorum! gerisini sen düşün. dev gibi bişi değil, yer kaplamıyor.

kar üstünde kayan zincirsiz arabaları görünce gülüyorum çok.
Sosyal ağlarda paylaş

haberlerde dün ve bugün ankara'da yağan kar normalmiş gibi gösterildi. Evet, doğru Ankara'da karasal iklim var, kar yağması da normal: ancak son 5-6 yıldır doğru düzgün kar yağmamasını dikkate alacak olursam, hadi onu geçtim şu an yağan kar ve ulaştığı boyutu ömrümde hiç görmemiştim. Açık söyleyim, şu 9-10 Mart Ankara için tarihi bir gündür doğa olaylarında. Ben 22 yaşındayım, 55 yaşındaki babama soruyorum. O da bu kadar ağırını görmediğini söylüyor. Çünkü, kar durmak bilmiyor. Neredeyse tüm üniversitelerin, hatta bazı işyerlerinin tatil olduğunu da göz önüne alacak olursak ilginç günler yaşıyoruz. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yollar tuzlu inanmayan yalasın..

adam grandmaster olm..

Ama şöyle de bi konu var ki, haklımız tuz atılan yollarda kar olmaz zannediyor hiç. Böyle normal asfalt olacak zannediyor.

Tuz atılmış yolda buzlanma olmaz, çamur gibi böyle kar gibi ama beyaz olmayan, su kıvamında birikinti olur. O yapı üzerinde kayan varsa o onun sorunudur çünkü lastiği o kadar kötüdür ki tutunmaz.

Normal bi kış lastiği ya da 4 mevsim lastik ile sorunsuz gidilir o yolda. Ama tabi tuz attık diye pırıl pırıl olmaz, buz olmasın yeter gençler.

Gizli buzlanmaya gizli dikkat çekiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...