Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kar Dpt.

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

toggie said:

izmit/plajyolu'ndayım sabahtan beri yagıyo burda. sabahki kar inanılmazdı. hayatımda hic bu kadar buyuk taneli yagdıgını gormedim, yumruk buyuklugundeydi nerdeyse abartmıyorum.
aynen efsaneviydi.. üçyolu geçince küçük ama daha yoğun oldu, sonra tutmuş yollar kapanmış şekle geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Nerde abi son 10 yılın en şiddetli karı?

Öğlen saatlerinde karla karışık yağmur vardı,sonra yağmura döndü çünkü orta akdeniz sistemi geldi ve sıcaklıklar baya yükseldi.Şuan kuzeyden gelen hava tam ulaşmadı İstanbula,gelen sistem halen orta akdeniz sistemini kıramıyor.Ama kuzey sisteminin etkileri "yavaştan" beylikdüzüne dayandı tipi şeklinde.Yavaştan diyorum çünkü sistem merkez olarak geldiğinde jet rüzgarlarını beraberinde getiricek ve cidden tipi olucak,zaten fırtına giderek şiddetleniyor.Asıl kırılma merkezin kendisi ve onunla gelen rüzgarların bu ılık havayı dağıtmasıyla oluşucak ki bu da tam anlamıyla öğlen olur.

Yinede sabaha ve belki öğlene kadar,tüm İstanbulda kar yağmayabilir fakat öğlen civarından sonra sanırım asıl korkulan tipi başlıcak ki hatırı sayılır yağış bırakıcak gerçekten. Herkesin uyardığı olay aslında sadece bu 1 gün dahi sürmeyecek tipi.İstanbulun bu sistemden kar almaması imkansız,geç kalmasının nedeni diğer sistem.Ha ben meteorolog filan değilimde kar zamanı istanbul havalarını inceliyorum hobisel,çünkü çok garip bir yapısı var ve sürprizleri çok fazla,bence suç meteorolojininde değil istanbul için.

Bir sürpriz olarakta çarşamba günü tekrar tipi yapabilir bu hava,ve hatta akabinde şubat başında da sağlam kar yağabilir ama söz konusu istanbul olunca tahmin için çok çok erken
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...