Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sid Meier's Pirates! [ Genel Bilgiler ]

diablotg

Öne çıkan mesajlar

arkadaşın bahsettiği oyun şu;
http://www.gamespot.com/pc/strategy/sidpirates/index.html?q=pirates

hatta bu;
http://www.firaxis.com/games_pirates.cfm

bi de bu;
http://www.atari.com/pirates/pirates/index.php[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

ah hatırlarmısınız commodorelardaki Piratesı ne oynardık kuzenimle ya ne oyundu abi bu oyun çıksın hemen daha çıktığı gün edinmek gibi bir amacım var artık[signature][hline]Uzaklardan bir yerlerden bir çığlık duyarsanız bilin ki o çığlık ümidini yitirmiş birinin çığlığıdır o yüzden siz siz olun ümidinizi kaybetmeyin
Sosyal ağlarda paylaş

BlackRose un verdiği gamespot linkine bakarsan orada çıkış tarihini görebilirsin

oyun çıkış tarihleri için gamespot a bakabilirsiniz

pirates sanırım 12 kasım falandı, neyse linke tıklayıp bakınız benim bandwithim yetmez şu an bakıp da söyleyemicem eheh.[signature][hline]my god sits in the back of the limousine
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dingaer, 25 Eylül 2004 22:01 tarihinde demiş ki:
ah hatırlarmısınız commodorelardaki Piratesı ne oynardık kuzenimle

valla billa hatırlamıyorum, nasıl oynardınız? :horace:

abimin gelmiş geçmiş en hastası olduğu oyundur muhtemelen, ben de o günlerin hatırına bekliyorum doğrusu ama sid meier'in ne denli katkısı olduğunu pek bilmediğimden heyecanlanmıyorum hayalkırıklığına önlem olarak.. gerçi pirates!'ı geçen yıl bu zamanlar bayağı yad etmiştim port royale ile ama aynı değil elbet..[signature][hline]Deekin - Level 4 Kobold Bartman vs Raistlin - Level 41 Demi-Goth
*Raistlin casts Haxxored Hantergranate of Doom 3*
*Deekin plays Kalashnikof*
*Raistlin dances to the rythym of the drums and afterwards the lead*
*The party gains experience: IDKFA XP*
*Deekin gains new character level: Über-Char of TSR Writer*
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dingaer, 25 Eylül 2004 22:01 tarihinde demiş ki:
ah hatırlarmısınız commodorelardaki Piratesı ne oynardık kuzenimle ya ne oyundu abi bu oyun çıksın hemen daha çıktığı gün edinmek gibi bir amacım var artık

pc'de de ayni versiyonu vardi ama o zevki vermiyodu... kirk saat yuklenecek bekleyeceksin onu, ondan sonra sansina acilirsa sevineceksin, o gazla saatlerce oynayacaksin. o zamanlar bi oyunu calistirinca sevindigimiz icin rezalet olsa bile en azindan yapimcilara hormeten 2 3 saat oynamadan birakmiyoduk...
Sosyal ağlarda paylaş

ben amiga da deli harass bi biçimde oynadım vaktinde

içimden bi ses orjinaline ömrünün bi kısmını ayırmamış kişilerin oyundan çabuk bıkacağını söylüyor, pek bi ss falan da yoktu ben en son baktığımda, eskisiyle tamamen aynı duruyordu yapı itibariyle.[signature][hline]my god sits in the back of the limousine
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Evet seneler süren bekleyişten sonra 18 kasımda Pirates' in yeni versiyonu çıkıyor. SS' leri ve oyunun özelliklerine şöyle bir baktım gayet hoş gözüküyor. Umut ediyorumki amigada senelerce oynadığım ilk oyunun keyfini bizlere tekrar yaşatır.

Atarinin sitesinden oyunun özellikleriyle ilgili alıntı:

Experience an all-new story built upon the most fun and compelling features of the original Pirates! game

Live out multiple quests through a non-linear, open life timeline where every decision poses distinct challenges and possibilities

Witness the consequences of your actions in current events throughout the Pirates! world

Battle, overtake and command 27 different ship types, enhanced with assorted ammo, cannon and other upgrades

Take on various foes including merchant and military captains, ferocious pirates, evil gentry and even rival suitors — each with different skills and abilities

Confront enemies on board ships, in seedy taverns, on the ramparts and even at the Governor’s mansion

Wield weapons — or anything within your reach — as you fence against foes

Engage in fierce naval battles fighting single enemies or multiple ships

Sneak into towns, escape out of prisons, navigate around adversaries and surprise unsuspecting vessels

Dispatch landing parties of buccaneers in strategic battles to take over entire cities

Increase your riches and impress the governor’s daughter with your charm, fame, heroism — even your dancing abilities

Collect items (swords, spyglasses, armor, hats, coats, etc.) that improve skills or provide other new benefits and view them in a new inventory system

Enhance your gameplay experience with downloadable content including flags, sail emblems, character skins and more[signature][hline]Ethernass Diyarına Hoşgeldiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Sid Meier dandik oyun yapmaz. Böyle bir kanı oluştu bende. Herifin bir sürü oyunu çıktı kardeşim bir tanesi de kötü olur. Yok. Zaten adamın yaptığı oyunlara bakılırsa strateji/ similasyon oyunlarının ilahı olduğu gözükür.

Silent Service, Red Storm Rising, Pirates!, Gunship, Railroad Tycoon, Civ Serisi, Colonization, Gettysburg, Alpha Centauri....[signature][hline]Ethernass Diyarına Hoşgeldiniz
Sosyal ağlarda paylaş

tabii sid ve bazı başka efsanevi tasarımcılar bildiğim kadarıyla bazı oyunlarının devamları üzerinde kendileri çalışmıyorlar, mesela will wright sims 2'de tasarımcı olarak geçmiyordu credits listesinde..

sid amca kendi el atmışsa mutlaka müthiş birşey çıkacaktır ortaya, heyecan yapmıyorum iki yönde de.. :)

abime vereyim bu haberi zira pirates! onun ilk ve son gözağrısıdır.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

fazla site göz çıkarmaz tabii de oyunun ömrünü de göz önünde bulundurmak lazım bence, tabii onun için önce oyunu oynamış olmak gerekiyor hehe[signature][hline]my god sits in the back of the limousine
my god comes in a wrapper of cellophane
my god pouts on the cover of the magazine
my god's a shallow little bitch trying to make the scene
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Sabah sabah bir anda gözlerimin önüne seneler öncesi geldi,

Frigate mi yoksa war galleon mu kullansak yoksa rüzgar hafifse pinnace yada slop ile mi açılsak...

bordoladık mı parmaklarımız yorulana kadar tuşlasak ve joystick'i bir aşağı bir yukarı çaprzda tutup deliler gibi eskitsek...

Güzel günlerdi, tanıtım filmini level dergisi geçenlerde verdi, orada gördüğüm kadarı ile kara çarpışmaları daha da güzeleşmiş, grafikler güzelleşmiş..

yine de ilk pirates'in tadı hep damaktadır...

aynı tv sports basketball, kick-off, north and south gibi....
Sosyal ağlarda paylaş

hadi ya çıktı mı oyun hemen o zaman torrente sarılcaz bakalım eski tadını verebilecek mi oyun bize bekliyoruz[signature][hline]Uzaklardan bir yerlerden bir çığlık duyarsanız bilin ki o çığlık ümidini yitirmiş birinin çığlığıdır o yüzden siz siz olun ümidinizi kaybetmeyin
Sosyal ağlarda paylaş

Evet dün akşam biraz takıldım oyuna ve ilk izlenimlerim olumlu.

Bir kere bence en önemlisi oyunun özüne dokunmamışlar. Yine aynı şeyleri yapıyorsunuz. Sadece bir takım özellikler eklemişler, grafikler muhteşem olmuş. Gemileri upgrade edebiliyorsunuz. İlk oyunda kara savaşları çok dandikti şimdi birşeye benzemiş. Arayüzü beğendim gayet basit ve kullanışlı. Uzun lafın kısası ilk Pirates!' ı oynayanlar olayı kavramakta hiç zorlanmayacaklar.

Oynayanlara birkaç sorum olacak. Bir kere Apprentice olarak oyuna başlıyorsunuz ve çok kolay. Herkesi çatur çutur götürdüm. Eskiden zorluk seviyeleri vardı. Acaba başarılı oldukçamı zorluk seviyesini arttırabiliyorsunuz.

Birde şehirlere denizden nasıl saldırılıyor. Bana hep karadan saldırı seçeneği çıktı.[signature][hline]Ethernass Diyarına Hoşgeldiniz
Sosyal ağlarda paylaş

apprentice ten sonra adventurer olabiliyorsun bu senin seviyenle (fame le ilgili olabilir emin değilim) ilgili.. parayı mürettabatla, en sevmediğim yer :)), paylaştığın zaman bu özellik açılıyor ya app. olarak devam ediyorsun ya da bir üst seviyeye geçiyorsun..

denizden şehirlere saldırma olayını da bir kere becerebildim, onda da sırf meraktandı zaten ezdiler.. sanırım iyice kanlı bıçaklı olman lazım o devletle ya da farklı birşey yaptık, bir grup arkadaşla beraber oynayınca noluyo ne gidiyor anlamıyorsun :P

sen kızlardan haber ver kızlardan, ingiliz kızları mı ispanyollar mı ?? :))[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...